Αποστολέας Θέμα: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;  (Αναγνώστηκε 427460 φορές)

Αποσυνδεδεμένος destro

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 3250
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #540 στις: 21 Ιανουαρίου, 2011, 18:36:29 μμ »
απ' οσο ξέρω τα αεροβόλα πιστόλια συνήθως κάνουν για κυνήγι πουλιών ενώ τα τουφέκια μπορούν να χρησιμοποιηθούν για κυνήγι όλων των θηραμάτων όπως πουλιά, λαγούς μέχρι και αγριογούρουνα.

Αγριογουρουνα?? Μαλλον υπερβαλεις φιλε proairgun.

..... Εκτος αυτου, αναφερεσαι βεβαια σε χωρες οπου επιτρεπεται το κυνηγι με αεροβολο. ;)

Αποσυνδεδεμένος proairgun

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 115
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #541 στις: 21 Ιανουαρίου, 2011, 18:59:19 μμ »
φίλε destro αρχικά να πώ ότι μιλάω για χώρες εκτός Ελλάδας που δεν απαγορεύεται το κυνήγι με αεροβόλο.
« Τελευταία τροποποίηση: 21 Ιανουαρίου, 2011, 22:31:57 μμ από EXADAS »
weihrauch hw97
crosman phantom
crosman 1377c
bam b22

Αποσυνδεδεμένος mortakos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #542 στις: 21 Ιανουαρίου, 2011, 20:21:12 μμ »
hellozzzzzz να ρωτησω κατι ? ενα απο τα οπλα για κυνηγι ? (παντα για εξωτερικο μιλαω δεν ειμαι Ελλαδα )
1 crosman remington npss .22
2 benjamin trail np xl 1100 .22
3 gamo hunder 1250 .177/22
4 diana magnum 350 177/22

 αυτα μπορω να τα παρω περνοντας απο το μαγαζι...δεν θελω να μπλεξω με μεταφορικες

Αποσυνδεδεμένος destro

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 3250
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #543 στις: 21 Ιανουαρίου, 2011, 20:28:39 μμ »
φίλε destro αρχικά να πώ ότι μιλάω για χώρες εκτός Ελλάδας που δεν απαγορεύεται το κυνήγι με αεροβόλο και όσο
για το κυνήγι αγριογούρουνου τσέκαρε αυτό το βίντεο.

Toτε να ανασκευασω φιλε proairgun: δεν υπερβαλεις εσυ αλλα αυτοι οι ........ που ανεβαζουν τετοια video στο youtube προσπαθωντας να ψαρεψουν πελατες για τα προϊοντα τους.


Φιλε mortako ερωτησεις για αγορα αεροβολου καλυτερα να γινονται στο αναλογο θεμα:   http://aerovolo.gr/forum/index.php/topic,89.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: 21 Ιανουαρίου, 2011, 22:33:02 μμ από EXADAS »

Αποσυνδεδεμένος sal4680461

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2460
  • One Man Cant Change World That's why I use spotter
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #544 στις: 21 Ιανουαρίου, 2011, 21:06:18 μμ »
hellozzzzzz να ρωτησω κατι ? ενα απο τα οπλα για κυνηγι ? (παντα για εξωτερικο μιλαω δεν ειμαι Ελλαδα )
1 crosman remington npss .22
2 benjamin trail np xl 1100 .22
3 gamo hunder 1250 .177/22
4 diana magnum 350 177/22

 αυτα μπορω να τα παρω περνοντας απο το μαγαζι...δεν θελω να μπλεξω με μεταφορικες
αμα δεν μας πεις σε ποια χωρα εισαι πως θα σου συστησουμε μαγαζι για να μην μπλεξεις με μεταφορικη ;D ;D ;D το παιζουμε χαζοι δεν ειμαστε ::)
GAMO AF10
HAMERLI CR 20 CONVERTION TO PCP
WALTHER LGM-2 CONVERTION TO PCP
HW-100
Feinwerkbau 300
CZ 452 0,22 ULTRA MATCH
MOSSBERG 510 12CAL
BAIKAL MP153 12CAL
BAIKAL IJ 58 12CAL

Αποσυνδεδεμένος manolkok

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 621
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #545 στις: 21 Ιανουαρίου, 2011, 21:11:52 μμ »
αμα δεν μας πεις σε ποια χωρα εισαι πως θα σου συστησουμε μαγαζι για να μην μπλεξεις με μεταφορικη ;D ;D ;D το παιζουμε χαζοι δεν ειμαστε ::)
να ρωτησω κατι ? ποιο αεροβολο κανει για κυνηγι ? και γιατι? εγω ελεγα να παρω ενα hw80 +titan sx+ οφθαλμιδα ( ειμαι ρουμανια και μπορω ) καλα κανω η να παρω κατι αλλο ?

Αποσυνδεδεμένος mortakos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #546 στις: 21 Ιανουαρίου, 2011, 21:24:18 μμ »
+1 :D εχω πει που   ::) ::) ξερω απο που να το παρω...ποιο να παρω δεν ξερω ????

Αποσυνδεδεμένος proairgun

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 115
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #547 στις: 21 Ιανουαρίου, 2011, 21:26:52 μμ »
έψαξα στο vasiliko και το airgun shop για να δώ αν πωλείτε το gamo extreme hunter γιατί έχω ακούσει ότι έχει τρομερή ακρίβεια-δύναμη και δεν το βρήκα πουθενά. Σκέφτομαι να το παραγγείλω από την pyramidair αφού το ψάξω καλά και δώ ότι αξίζει να το φέρω από Αμερική ;)
weihrauch hw97
crosman phantom
crosman 1377c
bam b22

Αποσυνδεδεμένος sal4680461

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2460
  • One Man Cant Change World That's why I use spotter
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #548 στις: 21 Ιανουαρίου, 2011, 21:30:00 μμ »
οφειλω μια συγγνωμη για το προηγουμενο ποσταρισμα μου ειμαι λιγο μπαζαρισμενος και εχω χασει την μπαλλα :-[
GAMO AF10
HAMERLI CR 20 CONVERTION TO PCP
WALTHER LGM-2 CONVERTION TO PCP
HW-100
Feinwerkbau 300
CZ 452 0,22 ULTRA MATCH
MOSSBERG 510 12CAL
BAIKAL MP153 12CAL
BAIKAL IJ 58 12CAL

Αποσυνδεδεμένος mortakos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #549 στις: 21 Ιανουαρίου, 2011, 21:31:04 μμ »
χαχαχ  οκ  :P

Αποσυνδεδεμένος GEORGEGR

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2367
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #550 στις: 21 Ιανουαρίου, 2011, 21:34:03 μμ »
έψαξα στο vasiliko και το airgun shop για να δώ αν πωλείτε το gamo extreme hunter γιατί έχω ακούσει ότι έχει τρομερή ακρίβεια-δύναμη και δεν το βρήκα πουθενά. Σκέφτομαι να το παραγγείλω από την pyramidair αφού το ψάξω καλά και δώ ότι αξίζει να το φέρω από Αμερική ;)
Παράκληση προς δικό σου όφελος διάβασε...
H αεροβολίτιδα είναι νόσος και μάλιστα ανίατος, χρονία και συνεχώς επιδεινούμενη.
Ο μη spamαριστής πρώτος τον λίθο βαλέτω.

Αποσυνδεδεμένος sniperman

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1665
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #551 στις: 21 Ιανουαρίου, 2011, 21:35:23 μμ »
έψαξα στο vasiliko και το airgun shop για να δώ αν πωλείτε το gamo extreme hunter γιατί έχω ακούσει ότι έχει τρομερή ακρίβεια-δύναμη και δεν το βρήκα πουθενά. Σκέφτομαι να το παραγγείλω από την pyramidair αφού το ψάξω καλά και δώ ότι αξίζει να το φέρω από Αμερική ;)

Ειναι καταπληκτικό σε ακρίβεια!!! Βρίσκεις γουρούνι στα 10 μέτρα :o
Αλλά και στα 20 !!!
Λέγετε, οτι στην Αφρική κυνηγούν και νεροβούβαλους με αυτο! Τους πετυχαίνουν στα 30 μετρα!! :o :o
Παναγιωτης

Όπου και να σαι σκάψε βαθιά! Κατω ειναι η πηγη!

Ασε τους "μαυρους" ανθρώπους να λενε πως κατω ειναι μονο η κολαση!

Αποσυνδεδεμένος manolkok

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 621
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #552 στις: 21 Ιανουαρίου, 2011, 21:58:35 μμ »
έψαξα στο vasiliko και το airgun shop για να δώ αν πωλείτε το gamo extreme hunter γιατί έχω ακούσει ότι έχει τρομερή ακρίβεια-δύναμη και δεν το βρήκα πουθενά. Σκέφτομαι να το παραγγείλω από την pyramidair αφού το ψάξω καλά και δώ ότι αξίζει να το φέρω από Αμερική ;)

Καλησπερα , σε αλλο θεμα ( παλι ασχετο με την ερωτηση σου ) σου δωθηκαν αρκετες απαντησεις ετσι ωστε να σε υποψιασουνε , παρόλα αυτα παλι τα ιδια   8) , η γνωμη μου ειναι να παρεις τελικα αυτο που σου αρεσει περισοτερο αφου δεν σε βλεπω να την γλειτωνεις την φολα  ;D , αν δεν πληρωσεις δεν θα μαθεις .

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #553 στις: 21 Ιανουαρίου, 2011, 22:00:46 μμ »
Παρακαλώ να διακοπούν οι αναφορές για ρίξιμο σε οποιοδήπτε ζωντανό. Μπορεί να μιλάτε για οικόσιτο αλλά και ο θάνατος πρέπει να γίνεται με σεβασμό και όχι με βασανισμό, πόσο μάλλον να παραμένει ένα ζώο ζωντανό και να συνεζίζουμε να το κοπανάμε. Θέλετε συγχαρητήρια για όλη τη περιγραφή και τα κόλπα που αναμεταδίδετε;
Φαίνεται δεν επέστρεψε καμία βολίδα από αυτές που εξοστρακιζόντουσαν πάνω σας, θα βάζατε μυαλό!

Αποσυνδεδεμένος τεο

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 105
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #554 στις: 21 Ιανουαρίου, 2011, 22:17:51 μμ »
Παρακαλώ να διακοπούν οι αναφορές για ρίξιμο σε οποιοδήπτε ζωντανό. Μπορεί να μιλάτε για οικόσιτο αλλά και ο θάνατος πρέπει να γίνεται με σεβασμό και όχι με βασανισμό, πόσο μάλλον να παραμένει ένα ζώο ζωντανό και να συνεζίζουμε να το κοπανάμε. Θέλετε συγχαρητήρια για όλη τη περιγραφή και τα κόλπα που αναμεταδίδετε;
Φαίνεται δεν επέστρεψε καμία βολίδα από αυτές που εξοστρακιζόντουσαν πάνω σας, θα βάζατε μυαλό!
             σιγα ρε φιλε θα μας φας εση διλαδη δεν τρως τα γουρουνια