Αποστολέας Θέμα: Νέα μέλη - Συστηθείτε  (Αναγνώστηκε 1267108 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ajax

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 399
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2460 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2013, 13:31:42 μμ »

καλώς τον...καλό διάβασμα..!!

ανέβασε κ καμιά φώτο από τα καμάρια σου, μιας κ ειναι παλιά να τα καμαρώσουμε κ εμείς οι νεότεροι!!! ;D
ολα ειναι θεμα ισορροπιας..

AA TX200 0.177
HW95 0.20
Slavia 631
Crosman 1760SE
Benjamin 392

Αποσυνδεδεμένος giorgosp

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 264
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2461 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2013, 14:22:20 μμ »
Καλώστον τον!!!
Cool is the rule.
----------------------------------------
Weihrauch HW77 .177 laminate
Cometa Lynx V5 .22 / blue

Αποσυνδεδεμένος panik

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1119
  • Εμ' περήφανος που εγεννέθα Πόντιος!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2462 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2013, 14:22:31 μμ »
Καλως ηρθες!
Νίκος Π.

DIANA 45 W.Germany 88
Gamo Cadet
Berreta 92FS Umarex
Crosman revolver .357 4"
P08 6" WE
M700 Takedown KJ
Tokarev TT33 Ltd SRC
MP5A3 ICS
Meu(soc) 1911 SG
AK74 APS
Glock17
Walther PKK/S Umarex

pri3st

  • Επισκέπτης
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2463 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2013, 15:06:58 μμ »
παλιά και πρώιμη αγάπη το αεροβόλο...

πολλά και αρχαία περάσανε απο τα χέρια μου και σταμάτησα κάπου εκεί στα 199Ο...όταν έπιασα τα πυροβόλα...

και θέλω να ξαναμπλέξω... ;D

έχω αυτή την στιγμή ένα χμ sheridan σε .20 και ένα webley patriot σε .25...δίχως διόπτρες και συναφή...εραστής των ανοικτών σκοπευτικών.

και ψάχνομαι για αυτά τα καινούργια που δεν έχω ιδέα τι είναι..ta pcp...

αυτά...και αρχίζω διάβασμα.

Καλή ανάγνωση λοιπόν και καλώς ήλθες!

Αποσυνδεδεμένος antonios

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 572
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2464 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2013, 18:05:34 μμ »
Καλώς ήρθες και εκτός από καλό διάβασμα, ΚΑΙ καλή συμμετοχή στο γράψιμο.
HW 40 PCA
HW30s HELLAS 300 SPARTAN
HW 97 custom stocks CS700 V-Mach ΠΑΛΛΑΣ
TELLY 1961 LG822
Feinwerkbau 300S Junior
Steyr LP10

Αποσυνδεδεμένος htsopelas

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2465 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2013, 18:45:39 μμ »
καλωσηρθες φιλε...

Αποσυνδεδεμένος sporting20vt

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2466 στις: 27 Σεπτεμβρίου, 2013, 23:46:10 μμ »
Καλησπέρα στην παρέα !! 'Ηρθα και εγώ να συστηθώ..Ονομάζομαι Βασίλης είμαι γύρω στα 25 και είμαι από Αθήνα.Βρήκα το φόρουμ λόγω της επικείμενης αγοράς ενός αεροβόλου και συγκεκριμένα μάλλον το COMETA Fusion 5.5 !! Δε γνωρίζω τίποτα για τα αεροβόλα μιας και δεν είχα ποτέ αλλά πάντα το είχα καψούρα να ασχοληθώ με αυτά.Στο θέμα επιλογής ελπίζω να μου βγει σε καλό αν και όποιες προτάσεις από τους πιο έμπειρους είναι πάντα ευπρόσδεκτες.Για να βοηθήσω λίγο ψάχνω αεροβόλο μέχρι 300 ευρώ ( άντε 320 ) και προς τα κάτω εννοείται αλλά να μην είναι και κανένα ρημάδι ;D
Με ενδιαφέρει κυρίως να είναι αξιόπιστο στη λειτουργία του,να είναι όσο το δυνατόν ακριβές στις βολές του και να έχει και κάποια δύναμη...ελπίζω να μη ζητάω πολλά για τα λεφτά που διαθέτω  ::)

Για την αγορά είμαι ανάμεσα σε 2 μαγαζιά που στέλνουν τις παραγγελίες με κούριερ το e-aerovolo και το airgunshop που από όσα διάβασα έχουν καλές κριτικές και τα δυο.
Τώρα κάτι που με απασχολεί είναι που θα πηγαίνω το αεροβόλο σε περίπτωση που χρειαστεί κάποια επισκευή ή κάτι σαν σέρβις ( δεν ξέρω καλά ακόμα και τα μυστηκά της συντήρησης ελπίζω να τα μάθω εδώ μέσα).Υπάρχουν καθόλου καλοί "μάστορες" στην Αθήνα που να ξέρουν από αεροβόλα για να τους συμβουλεύομαι για επισκευές και τυγχόν μελλοντικές βελτιώσεις?
Αυτά προς το παρόν ελπίζω να μην κούρασα και ελπίζω πιο πολύ να μην απογοητευτώ από αυτό το hobby και να με κρατήσει κοντά του !!  ;)

Αποσυνδεδεμένος luger42

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2317
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2467 στις: 28 Σεπτεμβρίου, 2013, 00:05:29 πμ »
παλιά και πρώιμη αγάπη το αεροβόλο...

πολλά και αρχαία περάσανε απο τα χέρια μου και σταμάτησα κάπου εκεί στα 199Ο...όταν έπιασα τα πυροβόλα...

και θέλω να ξαναμπλέξω... ;D

έχω αυτή την στιγμή ένα χμ sheridan σε .20 και ένα webley patriot σε .25...δίχως διόπτρες και συναφή...εραστής των ανοικτών σκοπευτικών.

και ψάχνομαι για αυτά τα καινούργια που δεν έχω ιδέα τι είναι..ta pcp...

αυτά...και αρχίζω διάβασμα.

καλως ηλθες και καλο διαβασμα
αυτη τη φορα λεω να σε παρω εγω στο λαιμο μου
στο χρωσταω .... απο παλια  :D :D :D
si vis pacem, para bellum

Αποσυνδεδεμένος luger42

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2317
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2468 στις: 28 Σεπτεμβρίου, 2013, 00:07:16 πμ »
Καλησπέρα στην παρέα !! 'Ηρθα και εγώ να συστηθώ..Ονομάζομαι Βασίλης είμαι γύρω στα 25 και είμαι από Αθήνα.Βρήκα το φόρουμ λόγω της επικείμενης αγοράς ενός αεροβόλου και συγκεκριμένα μάλλον το COMETA Fusion 5.5 !! Δε γνωρίζω τίποτα για τα αεροβόλα μιας και δεν είχα ποτέ αλλά πάντα το είχα καψούρα να ασχοληθώ με αυτά.Στο θέμα επιλογής ελπίζω να μου βγει σε καλό αν και όποιες προτάσεις από τους πιο έμπειρους είναι πάντα ευπρόσδεκτες.Για να βοηθήσω λίγο ψάχνω αεροβόλο μέχρι 300 ευρώ ( άντε 320 ) και προς τα κάτω εννοείται αλλά να μην είναι και κανένα ρημάδι ;D
Με ενδιαφέρει κυρίως να είναι αξιόπιστο στη λειτουργία του,να είναι όσο το δυνατόν ακριβές στις βολές του και να έχει και κάποια δύναμη...ελπίζω να μη ζητάω πολλά για τα λεφτά που διαθέτω  ::)

Για την αγορά είμαι ανάμεσα σε 2 μαγαζιά που στέλνουν τις παραγγελίες με κούριερ το e-aerovolo και το airgunshop που από όσα διάβασα έχουν καλές κριτικές και τα δυο.
Τώρα κάτι που με απασχολεί είναι που θα πηγαίνω το αεροβόλο σε περίπτωση που χρειαστεί κάποια επισκευή ή κάτι σαν σέρβις ( δεν ξέρω καλά ακόμα και τα μυστηκά της συντήρησης ελπίζω να τα μάθω εδώ μέσα).Υπάρχουν καθόλου καλοί "μάστορες" στην Αθήνα που να ξέρουν από αεροβόλα για να τους συμβουλεύομαι για επισκευές και τυγχόν μελλοντικές βελτιώσεις?
Αυτά προς το παρόν ελπίζω να μην κούρασα και ελπίζω πιο πολύ να μην απογοητευτώ από αυτό το hobby και να με κρατήσει κοντά του !!  ;)

καλως ηλθες καλο διαβασμα
και μην βιαστεις για την αγορα
αυτα που διαθετεις ειναι αρκετα για κατι καλο ....
si vis pacem, para bellum

Αποσυνδεδεμένος sporting20vt

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2469 στις: 28 Σεπτεμβρίου, 2013, 00:28:23 πμ »
luger42 εννοείται ότι θα ακούσω και τις δικές σας προτάσεις και λέω να μη βιαστώ,υπολογίζω να κάνω κίνηση για αγορά κατά Νοέμβρη

Αποσυνδεδεμένος iraklis2010

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1459
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2470 στις: 28 Σεπτεμβρίου, 2013, 07:20:28 πμ »
Η πρωτη συμβουλη που θα σου δωσω ειναι να βαλεις σε μια σειρα τα θελω σου απο ενα αεροβολο να κατασταλαξεις οσο αυτο ειναι δυνατον στη χρηση που θα κανεις(δεν κανουν την ιδια δουλεια ολα και ουτε ζηταν τα ιδια λεφτα)να διαβασεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και να μην παρασυρεσαι απο τις διαφημησεις, οι περισοτερες ειναι το "τυρι στην φακα"
Καλο το Cometa αλλα στα λεφτα που διαθετεις υπαρχει καλιτερο, και ενα τελευταιο, δεν αγοραζουμε οπλο κρινωντας την εξωτερικη του εμφανηση, πολλοι το εχουν μετανοιωσει.
Καλη συνεχεια.
ΑΕΤΣ ΕΠΛΑΣΤΑ ΑΣΟΝ ΘΕΟ
ΑΕΤΣ ΣΗ ΓΗΝ ΕΒΡΕΘΑ
ΚΑΜΙΑΝ ΚΙ ΠΟΥΣΜΑΝΕΨΑ
ΠΟΝΤΙΟΣ ΝΤΕ ΓΕΝΝΕΘΑ

HW  90  5,5 LAZAGLIDE BY DRAGON WALNUT BY HERCULES
DIANA 48 4,5 HANDMADE STOK IROCO BY HERCULES
SLAVIA 630 4,5  WALNUT BY HERCULES.....LAZAGLIDE AND VENOM  BY DRAGON

Αποσυνδεδεμένος alpha-63

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 7893
  • «Μαλέαν δε κάμψας επιλάθου των οίκαδε»
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2471 στις: 28 Σεπτεμβρίου, 2013, 10:36:07 πμ »
...sporting20vt σε καλωσορίζω και εγώ, σου εύχομαι η επιλογή σου να καλύψει τις αναζητήσεις σου και η ενασχόληση με το αεροβόλο να είναι μιά όαση απόδρασης απ΄την καθημερινότητα.

  Αφουγκράσου, δείξε υπομονή και άκουσε τις σωστές συμβουλές των φίλων που παρατέθηκαν ήδη στο μήνυμα σου. Η δική μου συμβουλή είναι να δώσεις και λίγη προσοχή στις αγγελίες του φόρουμ, υπάρχουν αυτήν την στιγμή 3-4 προσφορές σε ελατηρίου που θα καλύψουν στο έπακρο τις αναζητήσεις σου  ;) ακόμη και αν χρειαστεί να υπερβείς ελάχιστα το ποσό που διαθέτεις.

  Τα μέλη μας είναι αξιόλογα και έχει αποδειχθεί έως τώρα πως οι συναλλαγές μεταξύ των μελών σε μεγάλο ποσοστό δεν
κρύβουν μελανά σημεία. Καλή συνέχεια, άλλωστε υποπτεύομαι πως έναν παλιό μέντορα εδώ, τον έχεις και ας είναι οπαδός της γερμανικής σχολής "...και σε πάρει στον λαιμό του"  ::)  :)
Σειρήνα -HW97Κ .22
Μέδουσα -HW97K .20
Ειμαρμένη -HW95 .22
Γοργόνα 
Έχιδνα-HW95 .20
Κίρκη -AA ProSport .22
Μήδεια- ΑΑ ProSport .177
Ναυσικά -AA TX MK3 .177
Ερινύα -ΑΑ ProElite .22
Άρπυια -AA ProElite .25
Λάχεσις -HW35 .177
Νέμεσις -HW90 .22
Πηνελόπη -HW55 .177
Άρτεμις -Diana52 .22 EXP
Lady Chatterley -BSA S.Star .177
Afrodyte -BSA S.Star .177
Χαρά -BSA RB2 Stutzen .177
Victoria -BSA RB2 Stutzen .22
Erika -Feinwerkbau 300 .177
Patricia -Webley&Scott Osprey Supertarget .177
Mo Chou -BAM 26 .177

Αποσυνδεδεμένος panik

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1119
  • Εμ' περήφανος που εγεννέθα Πόντιος!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2472 στις: 28 Σεπτεμβρίου, 2013, 10:42:56 πμ »
Καλως ηρθες!
Νίκος Π.

DIANA 45 W.Germany 88
Gamo Cadet
Berreta 92FS Umarex
Crosman revolver .357 4"
P08 6" WE
M700 Takedown KJ
Tokarev TT33 Ltd SRC
MP5A3 ICS
Meu(soc) 1911 SG
AK74 APS
Glock17
Walther PKK/S Umarex

Αποσυνδεδεμένος luger42

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2317
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2473 στις: 28 Σεπτεμβρίου, 2013, 13:27:49 μμ »
luger42 εννοείται ότι θα ακούσω και τις δικές σας προτάσεις και λέω να μη βιαστώ,υπολογίζω να κάνω κίνηση για αγορά κατά Νοέμβρη



  Αφουγκράσου, δείξε υπομονή και άκουσε τις σωστές συμβουλές των φίλων που παρατέθηκαν ήδη στο μήνυμα σου. Η δική μου συμβουλή είναι να δώσεις και λίγη προσοχή στις αγγελίες του φόρουμ, υπάρχουν αυτήν την στιγμή 3-4 προσφορές σε ελατηρίου που θα καλύψουν στο έπακρο τις αναζητήσεις σου  ;) ακόμη και αν χρειαστεί να υπερβείς ελάχιστα το ποσό που διαθέτεις.

 

οπως λεει και ο φιλος Α 63
συμβουλες ναι προτασεις οχι , απο μενα τουλαχιστον
si vis pacem, para bellum

pri3st

  • Επισκέπτης
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2474 στις: 28 Σεπτεμβρίου, 2013, 23:58:51 μμ »
Καλή αρχή και καλή ανάγνωση!