Αποστολέας Θέμα: Νέα μέλη - Συστηθείτε  (Αναγνώστηκε 1235015 φορές)

Αποσυνδεδεμένος lionheart

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 503
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1440 στις: 14 Φεβρουαρίου, 2012, 23:48:59 μμ »
Καλως ηρθες Γιωργο, πηρες ενα απο τα καλυτερα αεροβολα ελατηριου και σιγουρα θα <<εθιστεις>> με ενασχοληση του.

Του Φίλιππου όμως είναι καλύτερο  ::) ::) ::)
Το δικο μου ειναι τοσο καλο ωστε παει αμεσα κοντρα με το 88αρι του Κωστα ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος mentzas

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 195
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1441 στις: 14 Φεβρουαρίου, 2012, 23:50:06 μμ »
Man,  σου γραφω γιατι σου φωναζα απο το κηπο και δεν ακουγες, ελα να φαμε, φερε και λεμονια.

Αποσυνδεδεμένος mentzas

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 195
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1442 στις: 14 Φεβρουαρίου, 2012, 23:51:44 μμ »
Καλως ηρθες Γιωργο, πηρες ενα απο τα καλυτερα αεροβολα ελατηριου και σιγουρα θα <<εθιστεις>> με ενασχοληση του.

Του Φίλιππου όμως είναι καλύτερο  ::) ::) ::)
Το δικο μου ειναι τοσο καλο ωστε παει αμεσα κοντρα με το 88αρι του Κωστα ;D ;D ;D

Το 'βγάλαν 88αρι γιατι βαραγε 8 άρια ????

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D :D :D :D :D :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1443 στις: 14 Φεβρουαρίου, 2012, 23:58:43 μμ »
Φιλιππε ποιο ειναι καλυτερο το 97αρι σου η το 88.Μπερδευτηκα,γιατι ΠΙΠΕΡΜΑΝ=Hatsan. :D :D :D.
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος mentzas

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 195
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1444 στις: 14 Φεβρουαρίου, 2012, 23:59:11 μμ »
Και επειδη μας την ειπαν τα κεντρικα της WFKS, θα σας θυμίσω ότι δεν έχω αναφερθει δημόσια για την επιδειξη των δυνατοτητων του οπλου μου άλλα και των ικανοτητων μου που σας επεβαλα να παρακολουθησετε μεσα απο την διοτρα σας και μαλιστα στην έδρα σας !!! με παροντες και άλλα μελη της WFKS !!

...παρολα αυτά μου την λενε ακομα τα κεντρικά....




Αποσυνδεδεμένος lionheart

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 503
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1445 στις: 15 Φεβρουαρίου, 2012, 00:00:35 πμ »
Καλως ηρθες Γιωργο, πηρες ενα απο τα καλυτερα αεροβολα ελατηριου και σιγουρα θα <<εθιστεις>> με ενασχοληση του.

Του Φίλιππου όμως είναι καλύτερο  ::) ::) ::)
Το δικο μου ειναι τοσο καλο ωστε παει αμεσα κοντρα με το 88αρι του Κωστα ;D ;D ;D

Το 'βγάλαν 88αρι γιατι βαραγε 8 άρια ????

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D :D :D :D :D :D :D :D

Τα σπινερακια κανουνε 8αρια με το 88αρι
Χθες μπροστα στα ματια μου αστρωτο οπλο με 18αρια βαραγε σε κουτακι νουνου στα 70+μετρα κατ επαναλειψη

Αποσυνδεδεμένος lionheart

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 503
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1446 στις: 15 Φεβρουαρίου, 2012, 00:06:10 πμ »
Φιλιππε ποιο ειναι καλυτερο το 97αρι σου η το 88.Μπερδευτηκα,γιατι ΠΙΠΕΡΜΑΝ=Hatsan. :D :D :D.
Αλλο το ενα και αλλο το αλλο παντος Κατι θα ξερει ο PIPERMAN Που επιμενει τοσο ;)

Αποσυνδεδεμένος mentzas

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 195
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1447 στις: 15 Φεβρουαρίου, 2012, 00:08:04 πμ »
Φιλιππε ποιο ειναι καλυτερο το 97αρι σου η το 88.Μπερδευτηκα,γιατι ΠΙΠΕΡΜΑΝ=Hatsan. :D :D :D.
Αλλο το ενα και αλλο το αλλο παντος Κατι θα ξερει ο PIPERMAN Που επιμενει τοσο ;)

Εχει και αυτος τα δικια του !!

Αποσυνδεδεμένος PIPERMAN

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1569
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1448 στις: 15 Φεβρουαρίου, 2012, 00:32:09 πμ »
Και επειδη μας την ειπαν τα κεντρικα της WFKS, θα σας θυμίσω ότι δεν έχω αναφερθει δημόσια για την επιδειξη των δυνατοτητων του οπλου μου άλλα και των ικανοτητων μου που σας επεβαλα να παρακολουθησετε μεσα απο την διοτρα σας και μαλιστα στην έδρα σας !!! με παροντες και άλλα μελη της WFKS !!

...παρολα αυτά μου την λενε ακομα τα κεντρικά....





Δεκτόν,δεκτόν  :D :D :D
αν θυμάμαι καλά βέβαια μόλις ξάπλωσες το κουτάκι
και μόλις που φαινόταν,κάτι το ανάγκασε να κάνει 8άρια....
Τυχαίο;;;;
Δε νομίζω  ;D ;D ;D ;D
Δε χρειάζομαι καμμιά κάρτα μέλους για να κάνω το κέφι μου ...!!!
Μου τη δίνουν οι στόκοι και οι ψεύτες...

Αποσυνδεδεμένος icnoc

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • www.behance.net/icnoc
    • ][n][
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1449 στις: 15 Φεβρουαρίου, 2012, 00:53:42 πμ »
Καλησπέρα σε όλους τους Αεροheads!!

Με λένε Γίωργο, έχω ρίξει 20 pellets και το αγόρασα κι όλας! Πρόκειται για ένα HW97K. Ήταν του χρήστη και γείτονα μου Μέντζα.

Μπορώ να πω πως έφαγα το "μικρόβιο" και ανυπομονώ να μάθω κι άλλα απ το forum!

πάντα κέντρο!!!!
Με οποιον δασκαλο κατσεις τετοια γραμματα θα μαθεις....... ειναι δυνατον να μην κολλησεις το μικροβιο οταν μετα απο 20 βολες μαθαινεις και χτυπας πινεζες στα 35μ ;) Καλωσηρθες και καλο διαβασμα.


Ευχαριστώ τους πάντες για το καλωσόρισμα! :D :D :D
:D Ανυπομονώ για το επόμενο shooting session.. τα tips που μου δώσατε και εσύ και ο Μέντζ μοοοοόνο βοήθησαν!
Τελικά μετράει να ξεκινάς με ένα καλό όπλο σε σχέση με το να έπιανα ενα φτηνό που όλο θα βαζα φράγκα.. (ίσως βέβαια να μάθαινα πιο πολλά στη πορεία αλλά κακόμαθα  ;D ;D ;D...) πάω να ετοιμάσω σημάδια σε κάτι μπαλάκια του ping-pong που περισσεύουν για το επόμενο session....

Καλλιτεχνικός Επιμελητής Νοτιοανατολικής Αττικής WFKS (World Federation of Kalikakia Shooting)

Αποσυνδεδεμένος igerog

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 121
  • ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1450 στις: 15 Φεβρουαρίου, 2012, 14:15:33 μμ »
Ευχάριστη παρουσία στόν κόσμο του αεροβόλου.
Καλώς ήλθες
 ;)

Αποσυνδεδεμένος xriten

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1451 στις: 15 Φεβρουαρίου, 2012, 20:01:31 μμ »
ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ  ;)

Αποσυνδεδεμένος michael1969

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 809
  • ΣΕΡΡΕΣ
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1452 στις: 15 Φεβρουαρίου, 2012, 22:27:15 μμ »
να υποθεσο οτι εισαι λακωνας,ποιο συντομη συσταση δεν εχω ξαναδει.
Alfa proj 4.5

Αποσυνδεδεμένος Σαββας Σ

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 704
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1453 στις: 17 Φεβρουαρίου, 2012, 17:00:29 μμ »
 :D
και....gamo!

Αποσυνδεδεμένος panos kalos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1454 στις: 18 Φεβρουαρίου, 2012, 22:48:21 μμ »
Γεια και χαρά σε όλους και στην όμορφη παρέα σας.

Το όνομα μου είναι Παναγιώτης μένω στον Κόκκινο Μύλο στην Αθήνα και η καταγωγή μου είναι από Καρδίτσα.

Η σχέση μου με την σκοποβολή είναι πως πριν μερικά χρόνια έκανα συστηματικά τοξοβολία αλλά  όταν άρχισαν να μεγαλώνουν τα παιδιά μου δεν μου έμενε ελεύθερος χρόνος και έτσι σιγά σιγά σταμάτησα. Με τα αεροβόλα η σχέση μου είναι πρόσφατη. Πριν τα Χριστούγεννα απέκτησα ένα STOEGER X10 και μετά από λίγο ανακάλυψα και το aerovolo.gr. Από το φόρουμ είμαι εντυπωσιασμένος και μπράβο σε όλους για το μεράκι την αγάπη και τον χρόνο που δίνουν και μοιράζονται. Έχω διαβάσει κάμποσες ώρες και είπα πως είναι καιρός και να συστηθώ.

Για το όπλο μου το Χ10 έχω να πω πως είναι αρκετά δυνατό (και αυτό είναι κακό για αρχάριο) αλλά με τον καιρό το μαθαίνω και με μαθαίνει. Κατά τα άλλα όσα έχω διαβάσει σε γενικές γραμμές μέσα στο φόρουμ με καλύπτουν (κινέζικα, φθηνά κτλ.). Μια λεπτομέρεια μόνο να προσθέσω από την προσωπική μου εμπειρία μέχρι τώρα είναι για το θέμα της σκανδάλης και το ότι η βίδα που έχει δεν κάνει καμιά διαφορά. Γυρίζοντας την κατά την φορά των δεικτών του ρολογιού (αρκετές στροφές) μικρύνει η απόσταση μεταξύ του πρώτου κλικ και της απελευθέρωσης. Δεδομένου του ότι το δεύτερο κλικ δεν είναι εμφανές εμένα αυτή η συντόμευση της διαδρομής  με διευκόλυνε αρκετά.

Με το που ανοίξει ο καιρός ελπίζω να συναντήσω αρκετούς από σας … καλές βολές  …
 :)
Stoeger X10 .177   (Κώστας Κ.)
HW 95 Luxus .177  (Μαρία Π.)