Αποστολέας Θέμα: Νέα μέλη - Συστηθείτε  (Αναγνώστηκε 1235019 φορές)

Αποσυνδεδεμένος igerog

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 121
  • ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1500 στις: 29 Φεβρουαρίου, 2012, 18:50:04 μμ »
Χαιρετώ τα ωραία Τρίκαλα!!!
Καλώς όρισες στην παρέα του αεροβόλου.
 :D

Αποσυνδεδεμένος AGGELOS A

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 856
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1501 στις: 29 Φεβρουαρίου, 2012, 21:19:03 μμ »
καλως ηρθατε όλοι στο μαγικό κόσμο του φορουμ......διαβάστε πολύ-πολύ-πολύ και θα μάθετε πράγματα που ούτε τα φανταζόσασταν..όλοι το ίδιο κάναμε,και κάνουμε ακόμη!!!!!!
HW77-HW97-HW95-HW80-HW 35-Dianna54-Dianna56-Dianna38-AAS200-FX INDY

Αποσυνδεδεμένος PIPERMAN

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1569
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1502 στις: 01 Μαρτίου, 2012, 00:49:42 πμ »
ΑΡΕ ΜΠΑΓΛΑΜΑΔΕΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ, ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΡΕ...?? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Επειδή σε βλέπω ότι έχεις βαρεθεί να ρίχνεις μόνος,
αν θέλεις να ανεβούμε ΟΛΟΙ επάνω
να μας φιλοξενήσεις κανονίζεται  :-* :-* :-*
Να παίξουμε και καλυκάκια  :D :P ;D
Δε χρειάζομαι καμμιά κάρτα μέλους για να κάνω το κέφι μου ...!!!
Μου τη δίνουν οι στόκοι και οι ψεύτες...

Αποσυνδεδεμένος michael1969

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 809
  • ΣΕΡΡΕΣ
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1503 στις: 01 Μαρτίου, 2012, 11:16:03 πμ »
Υπαρχει καλο μερος για τετοια δουλεια (καλυκακια), καλως να ερθεται προς τα εδω ευπροσδεκτη ολοι.
Ρωτα ρωτα γνωριζεις ατομα με τα ιδια ενδιαφεροντα (sniperman,saku,goldwisky) και μπορο να πω οτι κατι γινεται απο παρεα για βολες.
Ειναι κριμα ομος ατομα απο την ιδια περιοχη να μην γνωριζονται (εστω και για ενα καφε) επειδη δεν αναφερουν που καθονται.
Alfa proj 4.5

Αποσυνδεδεμένος PIPERMAN

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1569
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1504 στις: 01 Μαρτίου, 2012, 19:05:47 μμ »
Σωστότατος  ;)
Δε χρειάζομαι καμμιά κάρτα μέλους για να κάνω το κέφι μου ...!!!
Μου τη δίνουν οι στόκοι και οι ψεύτες...

Αποσυνδεδεμένος gkotzak

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 466
  • keep shooting
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1505 στις: 01 Μαρτίου, 2012, 19:09:59 μμ »
γιαυτο τον λογο ειχα γραψει και παλιοτερα(οχι και πολυ ;D ;D)
αν ειναι εφικτο να αναφερετε στο προφιλ κατω απο το avatar και η περιοχη(προαιρετικά)
(Τομεάρχης Μεσσηνίας της WFKS)

Αποσυνδεδεμένος karpotrias

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 238
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1506 στις: 01 Μαρτίου, 2012, 21:48:29 μμ »
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα που έχετε φτιάξει!!!
  Λοιπόόόν....αποφάσισα και εγώ  να αποκτήσω ένα αεροβόλο...Έψαξα τις νοοτροπίες, τα μοντέλα και φυσικά τις τιμές! Στην συνέχεια βρήκα το aerovolo.gr και μου ανέτρεψε όλες τις ιδέες που είχα!!! Σας ευχαριστώ λοιπόν γι'αυτό, αλλά θα χρειαστεί να μου λύσετε τις απορείες που απέκτησα!!! ;D
  Αρχικά να σας πω ότι ήθελα ένα αεροβόλο για διασκέδαση στο σπίτι μου (έχω την χαρά να μένω εκτός Αθηνών και η αυλή μου φτάνει τα 30 μέτρα). Είμαι αρκετά χρόνια κυνηγός καθώς και (δηλωμένος!!!!) σκοπευτής του skeet, αγαπάω κάθε είδους όπλο και μια διασκέδαση ''σταθερού στόχου'' μου έλειπε! Αφού ξεκίνησα να ψάχνω για κάτι οικονομικό και μάλιστα κοίταζα να έχει ταχύτητες και πάνω από 300m/sec (πανάθεμά με!!!) κατέληξα στο Stoeger X50 (4,5mm), το οποίο βρήκα με συνθετικό κοντάκι στα 215 ευρώ. Διάβασα έπειτα ότι κατασκευάζεται στο εργοστάσιο της ΒΑΜ. Άρα κινέζικο, οπότε ας κοιτάξω και τα ΒΑΜ...Καταλήγω στο ΒΑΜ 22 (4,5mm) στα 170 ευρώ περίπου.. Όμως διάβασα στο φόρουμ ότι για να βρω ευθύβολο ΒΑΜ 22, πρέπει να κάνω τάμα!!!
  Από προηγούμενες εμπειρείες με όπλα και γενικά με όλα τα πράγματα που αποκτάμε στη ζωή κατέληξα ότι πρέπει να δώσω κάτι παραπάνω και να πάρω κάτι καλό εξ'αρχής. Ψάχνω λοιπόν για ένα τίμιο αεροβόλο, με ταχύτητες άνω των 300m/sec, καλά σκοπευτικά το οποίο θα αγοράσω, θα το ευχαριστηθώ και μετά από λίγο καιρό να τοποθετήσω διόπτρα. Ένα αεροβόλο που θα το κρατήσω χρόνια σαν επένδυση, χώρις να φοβάμαι μην σπάσει το ελατήριο, μήπως χρειαστεί να αλλάζω μέρη του ή να ψάχνω βελτιώσεις. Δεν έχω πρόβλημα αν θα είναι ελατηρίου, gasram ή προσυμπιεσμένου αέρα. Καλό να 'ναι και ότι να 'ναι!
  Κοιτάζω λοιπόν σοβαρά το Crosman BT1500WNP (στο οποίο αναγράφουν τρελές ταχύτητες,ισχύουν άραγε??), το Sheridan  ή κάποιο καλούτσικο αγγλικό (γιατί τα καλά είνα και ακριβά) μέχρι 450 ευρώ...
  Μπορείτε λοιπόν να μου δώσετε την έγκυρη γνώμη σας??

Αποσυνδεδεμένος Kyriakos87

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4808
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1507 στις: 01 Μαρτίου, 2012, 21:53:51 μμ »
καλώς ήρθες στην παρέα μας.
ΝΑ εισαι σιγουρος οτι δεν θα μας κουράσεις γιατι θα κουραστείς μονος σου αν εχεις όρεξη να κανεις μια καλη αγορα.
Διαβασε το φορουμ γιατι απορίες που εχεις τις ειχαμε όλοι καποια στιγμή και εχουν απαντηθεί παρα πολλες φορες μεσα στο παρόν φορουμ.
Επισης πληροφοριακά θα σου πω οτι εισαι σε λάθος δρόμο και κοιτάς λάθος όπλο για αυτα που ζητάς και στα χρηματα που θέλεις να δώσεις.
Οπότε καλο διάβασμα. :D :D

Pyrgetos Shooting Club


1. Οι ηλίθιοι είναι αήττητοι!!
2. Η συμμετοχή στο forum δεν είναι υποχρεωτική.!!!
3. το καλύτερο αεροβόλο ειναι αυτο που ευχαριστεί τον ιδιοκτήτη του.!!!!

Αποσυνδεδεμένος gkotzak

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 466
  • keep shooting
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1508 στις: 01 Μαρτίου, 2012, 21:54:56 μμ »
καλος ηλθες!
συστησου μας και στο αναλογο τοπικ μπας και εισαι της γειτονιας!
τις αγγελιες τις ειδες?
εχει καποια αξιολογα οπλα (μαρκες δεν λεμε,βαιραουχ τα λενε ;D)
(Τομεάρχης Μεσσηνίας της WFKS)

Αποσυνδεδεμένος MASTORAS

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 7115
  • Πας μη Ελλην βαρβαρος
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1509 στις: 01 Μαρτίου, 2012, 21:58:01 μμ »
Καλως ηρθες στην παρεα μας φιλε.
Εδω θα βρεις πολλα πραγματα (ειναι πολλες σελιδες αλλα αξιζει τον κοπο): http://aerovolo.gr/forum/index.php/topic,89.0.html
Και κατ'επεκταση εδω: http://aerovolo.gr/forum/index.php/topic,5589.0.html   που αφορα μοναχα αεροβολα ελατηριου. ;)

ΑΟΦΑ

AA S400 MPR FT <<Ενδοξη Ελληνική Σημαία>>
HAMMERLI AR20 FT
FWB 603 pcp
AA S400 5,5
Diana 60 <<by blackxx>>
HW 77 4.5
Umarex 850pcp 4.5

Αποσυνδεδεμένος warhawk

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1510 στις: 01 Μαρτίου, 2012, 22:02:31 μμ »
δυστυχώς δε μπορεί να σου απαντήσει κάποιος σε αυτά που ρωτάς...

αλλά αυτό που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι πως πρέπει να διαλέξεις μόνος σου εάν θες προσυμπιεσμένο όπλο ή ελατηρίου με όλα τα υπέρ και τα κατά που έχει το καθένα από αυτά... πχ έχεις σκεφτεί ότι για να γεμίζεις ένα προσυμπιεσμένο πρέπει να επενδύσεις 200-300 ευρώ σε φιάλη ή τρόμπα;!

επίσης από ότι κατάλαβα θες  πολύ δυνατό αεροβόλο για τον α β γ λόγο... απλά να σου πω ότι η ταχύτητα εξόδου δε το κάνει δυνατό αλλά η συνάρτηση της με το βάρος του βλήματος. δηλαδή εάν μιλάμε για αρκετά "δυνατό" αεροβόλο πας σε διαμετρήματα 5.5 - 6,35 μμ

κάτι ακόμα...  "δυνατό" αεροβόλο ελατηρίου που να έχει καλή ευθυβολία δεν υπάρχει για τους λόγους που εάν αρχίσεις να διαβάζεις το φόρουμ θα καταλάβεις ;)

σκέψου πολύ τι θα αγοράσεις γιατί όσα άτομα ξέρω το πρώτο τους αεροβόλο δε το κράτησαν πάνω από μήνα  ;D (συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου)
Μέλος της WFKS

Αποσυνδεδεμένος karpotrias

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 238
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1511 στις: 01 Μαρτίου, 2012, 22:03:27 μμ »
καλώς ήρθες στην παρέα μας.
ΝΑ εισαι σιγουρος οτι δεν θα μας κουράσεις γιατι θα κουραστείς μονος σου αν εχεις όρεξη να κανεις μια καλη αγορα.
Διαβασε το φορουμ γιατι απορίες που εχεις τις ειχαμε όλοι καποια στιγμή και εχουν απαντηθεί παρα πολλες φορες μεσα στο παρόν φορουμ.
Επισης πληροφοριακά θα σου πω οτι εισαι σε λάθος δρόμο και κοιτάς λάθος όπλο για αυτα που ζητάς και στα χρηματα που θέλεις να δώσεις.
Οπότε καλο διάβασμα. :D :D

Λάθος ε....? μμμμμ ::)
Επίσης κοιτάζω τα BSA SUPERSPORT (4.5mm) και FX Typhoon Sunthetic...
Κατ'αρχάς ευχαριστώ για τις ταχύτατες απαντήσεις!!! Έτσι νιώθω άμεσα μέλος της παρέας σας!!! Έχω ήδη ξεκινήσει το διάβασμα των τόπικ που μου είπατε, μιας και το έχετε ξαναπεί και σε άλλα μέλη του φόρουμ που είχαν ίδια απορία με εμένα, και όντως είναι πολλέέέέέέέέές σελίδες!!!

Αποσυνδεδεμένος karpotrias

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 238
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1512 στις: 01 Μαρτίου, 2012, 22:07:49 μμ »
Α μεταφέρθηκα!!! Οκ!!! Ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος Kyriakos87

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4808
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1513 στις: 01 Μαρτίου, 2012, 22:10:11 μμ »
Α μεταφέρθηκα!!! Οκ!!! Ευχαριστώ!!!

πες μας τώρα και τα υπόλοιπα.
Ρίξε και μια ψήφο. ;)
http://aerovolo.gr/forum/index.php/topic,4508.0.html

Pyrgetos Shooting Club


1. Οι ηλίθιοι είναι αήττητοι!!
2. Η συμμετοχή στο forum δεν είναι υποχρεωτική.!!!
3. το καλύτερο αεροβόλο ειναι αυτο που ευχαριστεί τον ιδιοκτήτη του.!!!!

Αποσυνδεδεμένος karpotrias

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 238
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1514 στις: 01 Μαρτίου, 2012, 22:28:48 μμ »
Ωραία!!! Τα "γούστα" μου σας τα είπα!!! Λέγομαι Τριαντάφυλλος, μένω στο εξωτικό Χαλκούτσι Ωρωπού και ψάχνομαι για αεροβολάκι!!