Αποστολέας Θέμα: Νέα μέλη - Συστηθείτε  (Αναγνώστηκε 1234956 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1635 στις: 14 Μαΐου, 2012, 20:48:48 μμ »
Καλως ηρθες και καλη διαμονη.
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος Kats13

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1636 στις: 14 Μαΐου, 2012, 22:25:42 μμ »
Καλησπερα ειμαι ο δημητρης, νεος στο forum και στο αεροβολο. Ασχολουμαι με τη σκοποβολη απο μικρο παιδι κυριως με μεγαλο διαμετρημα 9mm. Προσφατα, αλλαξα συλλογο και αποφασισα να ασχοληθω με το αεροβολο, κυριως λογω της υπαρξης αγωνων. Βαρεθηκα να βαραω στο χαιδαρι. Ακομα δεν εχω ριξει με pcp μιας και τις προαλες ολοκληρωθηκε η εγγραφη μου στο νεο συλλογο και ο βυρωνας εκλεισε. Ψαχνω για αγορα αεροβολου, τι με συμβουλευετε να κοιταξω? ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Thorin

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2341
  • I shoot therefore I am
    • Σκοπευτική Λέσχη "ΖΕΥΣ"
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1637 στις: 14 Μαΐου, 2012, 22:32:20 μμ »
Αν εννοεις αγωνιστικο πιστολι, ελα στο σχετικο topic να τα πουμε
Steyr LP-10 - FWB C55 --- Baikal IJ-35M
Diana mod.38 4,5 - Weihrauch HW77 4,5 - Umarex 850 4,5 - Gamo Shadow 640 4,5
S&W 586 6" - Walther CP99 - Daisy 44 6" & 8" - Crosman 357 4" & 8" - ΗW40PCA

Αποσυνδεδεμένος Kats13

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1638 στις: 14 Μαΐου, 2012, 22:35:50 μμ »
Βοηθησε με λιγο :D

Αποσυνδεδεμένος Thorin

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2341
  • I shoot therefore I am
    • Σκοπευτική Λέσχη "ΖΕΥΣ"
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1639 στις: 14 Μαΐου, 2012, 22:37:29 μμ »
Υπαρχει στο forum σχετικη κατηγορια
http://aerovolo.gr/forum/index.php/topic,3720.0.html
Steyr LP-10 - FWB C55 --- Baikal IJ-35M
Diana mod.38 4,5 - Weihrauch HW77 4,5 - Umarex 850 4,5 - Gamo Shadow 640 4,5
S&W 586 6" - Walther CP99 - Daisy 44 6" & 8" - Crosman 357 4" & 8" - ΗW40PCA

Αποσυνδεδεμένος gdkforce

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1640 στις: 16 Μαΐου, 2012, 21:24:11 μμ »
Καλησπέρα και συγχαρητήρια στους δημιουργούς του καταπληκτικού αυτού forum .έχω ξεζουμίσει πάρα πολλά άρθρα που το ένα είναι  καλύτερο από το άλλο .Είμαι νέος στο χώρο του αεροβόλου παρότι ασχολούμαι με την σκοποβολή με πιστόλι . Ένας  λόγος που άρχισα να ασχολούμαι με το αεροβόλο είναι και η αγάπη του γιού μου για τα αεροβόλα αφού με πιστόλι θα μπορεί να ρίχνει μετά τα 13   και τα πιστόλια έχουν για αυτή την ηλικία  δυνατή ανάκρουση .Το αεροβόλο που έχω είναι ένα Baical izh 60 του οποίου η αγορά έγινε με κριτήριο το μικρό του μέγεθος ,την τιμή του και την χώρα προέλευσης του .Σας ευχαριστώ για την αποδοχή στην παρέα σας θα επανέρθω με αρκετές ερωτήσεις .Μόνο μια ερώτηση που μπορεί κάποιος να ρίξει με το αεροβόλο του υπάρχουν σκοπευτήρια ( για να πάει εκεί πρέπει να ανήκει σε σύλλογο ;

Αποσυνδεδεμένος MASTORAS

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 7115
  • Πας μη Ελλην βαρβαρος
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1641 στις: 16 Μαΐου, 2012, 21:29:19 μμ »
Καλως ηρθες στο φορουμ.
Σκοπευτηριο και στεκι μας πλεον ειναι αυτο http://aerovolo.gr/forum/index.php/topic,1535.0.html και θα χαρουμε να σε γνωρισουμε.

ΑΟΦΑ

AA S400 MPR FT <<Ενδοξη Ελληνική Σημαία>>
HAMMERLI AR20 FT
FWB 603 pcp
AA S400 5,5
Diana 60 <<by blackxx>>
HW 77 4.5
Umarex 850pcp 4.5

Αποσυνδεδεμένος old rookie

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 222
  • τελικα δεν ειναι κι ασχημα να μην τα ξερεις ολα...
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1642 στις: 16 Μαΐου, 2012, 22:33:43 μμ »
καλησπερα σας και καλως σας βρηκα.
ελαφρως σιτεμενος ηλικιακα, βρεφος ωστοσο στα του αεροβολου,αποφασισα να γινω μελος του φορουμ μπας και μαθω 2 πραγματακια και ξεστραβωθω. θεωρω οτι επραξα καλως απο οτι μπορω να καταλαβω  απο την μικρη περιηγηση που εχω κανει εως τωρα.
με λυπει βεβαια το γεγονος οτι δεν υπαρχουν πολλοι εραστες-εκφραστες τις αρτεμιδος εδω μεσα ,οπως αναφερετε και στο συγκεκριμενο τμημα παλοιοτερα σε καποιο αλλο μελος,και ακομα λυπηροτερο  οτι η ατελειωτη γραφειοκρατεια και η απυθμενη βλακεια των λειτουργων της χωρας μας εχει απλωσει τα πλοκαμια της και στον χωρο του αεροβολου,με συνεπεια να στερει αναιτια την ευχαριστηση απο πολλους και ενδεχομενως να σπρωχνει στην παρανομια καποιους αλλους...    ας ειναι, νομοι ειναι ,στο μετρο του δυνατου και της λογικης θα τους σεβαστουμε. αφου αποφασισα να ασχοληθω, θα συνθηκολογησω και εκτος απο πουπουλα και τριχες,θα συναναστρεφομαι πλεον και το χαρτι,το μεταλλο,το ξυλο. κακο δεν θα μου κανει. εχω ολο το χρονο εξαλλου φθινοπωρο και χειμωνα να χαρω τα βουνα και τα λαγκαδια παρεα με το σκυλι μου και τα λειοκαννα. ανοιξη καλοκαιρι θα ανηκουν απο εδω και μπρος στην ραβδωτη και τον αερα...
συγχαρητηρια για το φορουμ, φιλικους χαιρετισμους σε ολους.
το εργαλειο ειναι ενα hatsan at44-10 long. (oχι λογω εσκεμενης επιλογης η' <<ερωτα>> αλλα κατ'αναγκη. καθαρα οικονομικοι οι λογοι,αν και δεν ειναι κακο τελικα...) 
καλο σας βραδυ !!
''Φρυνη''      - ΗW-97Kt  .22 
''Λαις''         - QB-78dl    .22
''Mεσσαλινα'' - ΒΑΜ 19    .22

Αποσυνδεδεμένος tassos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1797
  • Βολος
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1643 στις: 16 Μαΐου, 2012, 22:48:49 μμ »

  Καλώς ήρθες old rookie.

  Πολύ καλό εισαγωγικό  μήνυμα. Σύντομα θα διαπιστώσεις οτι δεν είσαι ιδιαίτερα σιτεμένος αλλά μάλλον οι περισσότεροι εδώ μέσα είμαστε  '' σειρές ''  ή '' παλιοσειρές''  8)

 Πιστεύω οτι εδώ μέσα θα  βρείς  απαντήσεις σε ερωτήματα που έχεις και αν παρόλο το διάβασμα εχεις  και άλλα αναπάντητα ερωτήματα εδώ είμαστε εμείς.

 Πες μας και από που είσαι , ίσως λάβεις και επι τόπου βοήθεια στο μέλλον.
ΒΤ-65      75 FP

Αποσυνδεδεμένος old rookie

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 222
  • τελικα δεν ειναι κι ασχημα να μην τα ξερεις ολα...
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1644 στις: 16 Μαΐου, 2012, 23:12:44 μμ »

  Καλώς ήρθες old rookie.

  Πολύ καλό εισαγωγικό  μήνυμα. Σύντομα θα διαπιστώσεις οτι δεν είσαι ιδιαίτερα σιτεμένος αλλά μάλλον οι περισσότεροι εδώ μέσα είμαστε  '' σειρές ''  ή '' παλιοσειρές''  8)

 Πιστεύω οτι εδώ μέσα θα  βρείς  απαντήσεις σε ερωτήματα που έχεις και αν παρόλο το διάβασμα εχεις  και άλλα αναπάντητα ερωτήματα εδώ είμαστε εμείς.

 Πες μας και από που είσαι , ίσως λάβεις και επι τόπου βοήθεια στο μέλλον.
ευχαριστω πολυ για το καλοσωρισμα φιλε μου. ειμαι απο το λουτρακι (απο το 1981 και μετα τουλαχιστον ,διοτι γεννημα παλαιου φαληρου  αττικης ειμαι).
''Φρυνη''      - ΗW-97Kt  .22 
''Λαις''         - QB-78dl    .22
''Mεσσαλινα'' - ΒΑΜ 19    .22

Αποσυνδεδεμένος MASTORAS

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 7115
  • Πας μη Ελλην βαρβαρος
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1645 στις: 17 Μαΐου, 2012, 07:16:05 πμ »
Καλως ηρθες φιλε μου και καλη περιηγηση.

ΑΟΦΑ

AA S400 MPR FT <<Ενδοξη Ελληνική Σημαία>>
HAMMERLI AR20 FT
FWB 603 pcp
AA S400 5,5
Diana 60 <<by blackxx>>
HW 77 4.5
Umarex 850pcp 4.5

Αποσυνδεδεμένος τριανταφυλλος

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1646 στις: 17 Μαΐου, 2012, 08:56:46 πμ »
Είμαι ο Τριανταφυλλος απο πτολεμαίδα 46 ετών ασχολήθηκα  με το αεροβόλο  από μικρή ηλικία και τώρα λόγω του Σκοπευτικού Συλλόγου του οποίου είμαι πρόεδρος δραστηριοποιούμαστε   και στο αεροβόλο.Προσωπικά έχω αγοράσεισει ένα hatsan 135 με το οποίο  αξιοπρεπώς μπορώ να συμμετέχω σε προπονήσεις μας.   ( έχουν γίνει οι απαραίτητες βελτιώσεις.) :)

Αποσυνδεδεμένος tieton

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1594
  • Λευτερια στους...pcpistas!!!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1647 στις: 17 Μαΐου, 2012, 14:13:59 μμ »
Kαλως ηρθες Τριανταφυλλε!Απο Πτολεμαιδα ειναι και ο φιλος Βαγγελης ,ο Titanium RX! Kαι γω λιγο πιο περα Βεγοριτιδα ,Παναγιτσα!!
σε σχεση με την...καταδυτικη
 σταγιερουμπα+weaver T36
fcb αεροβολο-airrifle
https://www.facebook.com/groups/1217631344969912/

Αποσυνδεδεμένος alpha-63

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 7893
  • «Μαλέαν δε κάμψας επιλάθου των οίκαδε»
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1648 στις: 17 Μαΐου, 2012, 14:38:17 μμ »
Kαλως ηρθες Τριανταφυλλε!Απο Πτολεμαιδα ειναι και ο φιλος Βαγγελης ,ο Titanium RX! Kαι γω λιγο πιο περα Βεγοριτιδα ,Παναγιτσα!!

...και πιό ψηλά ίσως ;  :D

Εύχομαι το καλώς ήλθες, σε όλους τους φίλους που κατέφθασαν τελευταία στον ιστότοπο μας !  :)
Είθε η παρουσία και η συμμετοχή τους στα δρώμενα να είναι καταλυτική και για την πέραν της Αθήνας Ελλάδα μας  ;)
Σειρήνα -HW97Κ .22
Μέδουσα -HW97K .20
Ειμαρμένη -HW95 .22
Γοργόνα 
Έχιδνα-HW95 .20
Κίρκη -AA ProSport .22
Μήδεια- ΑΑ ProSport .177
Ναυσικά -AA TX MK3 .177
Ερινύα -ΑΑ ProElite .22
Άρπυια -AA ProElite .25
Λάχεσις -HW35 .177
Νέμεσις -HW90 .22
Πηνελόπη -HW55 .177
Άρτεμις -Diana52 .22 EXP
Lady Chatterley -BSA S.Star .177
Afrodyte -BSA S.Star .177
Χαρά -BSA RB2 Stutzen .177
Victoria -BSA RB2 Stutzen .22
Erika -Feinwerkbau 300 .177
Patricia -Webley&Scott Osprey Supertarget .177
Mo Chou -BAM 26 .177

Αποσυνδεδεμένος manmag

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1649 στις: 17 Μαΐου, 2012, 20:49:05 μμ »
Καλησπερα σε ολους και παλι ... Αν δειτε μερικα ποστ πριν ειχα προβλημα με τα σκοπευτικα ενος stoeger x20 που αγορασα. Το πηγα απο εκει που το πηρα το στειλαν ελεγχο και σημερα τα αποτελεσματα.... Λοιπον εχουμε και λεμε.1) Δεν με ειδοποιησαν απο το μαγαζι που το πηρα παροτι  μου ζητησαν το κινητο μου που εγραψαν σε καρτελακι πανω στο οπλο , και επρεπε να τους παρω εγω τηλ για να ρωτησω αν φτιαχτηκε το οπλο.2)Το προβλημα λενε ηταν οτι ειχε στραβωσει το εμπρος σκοπευτικο, και να μην το πιανω απο το πλαστικο μπροστα στην κανη οταν οπλιζω γιατι αυτο (το πλαστικο) στερεωνεται με μια βιδα αλεν στην κανη. Το θεμα ειναι πως να οπλιζω? Αν προσπαθησω να οπλισω πιεζοντας κατω απο το πλαστικο πρεπει  για να σπασω την κανη να ειμαι προταθλητης στο μπρα ντε φερ η να ειμαι ο cuck norris. 3) Οταν αγορασα το οπλο επρεπε να μου δωσουν δωρο και μια θηκη stoeger αλλα δεν ειχαν και μου εδωσαν μια αλλη (της πλακας) . Οταν ειδα οτι ειχαν φερει stoeger θηκες τους ζητησα να αντικαταστησουν την θηκη που πηρα με μια stoeger οπως ειναι σωστο ( και γιατι εχει και τσεπη) και μου ειπαν οτι τωρα πηρες αυτη δεν μπορει να γινει αντικατασταση ( αν και η θηκη ειναι ολοκαινουργια μιλαμε για 15 μερες αγορα).4)Οταν εφτασα σπιτι μου εριξα καμμια 30 βολες και δεν μπορω να πω οτι εμεινα ικανοποιημενος. Δεν μιλαμε για αραια γκρουπαρισματα στα 10 μετρα. Εμενα με ενδιαφερει ποιο πολυ το οπλο να ριχνει εκει που σημαδευεις.Μιλαμε οτι οπως και να ρυθμιζα τα σκοπευτικα μια ημουν ευστοχος και με την ιδια ρυθμιση να ειμαι σε καινουργιο στοχο αστοχος.Τ σαββατοκυριακο θα κανω αρκετες βολες για να εχω μια ποιο εμπεριστατομενη αποψη του τι συμβαινει. Παντως αποφασισα οτι μαλλον μαυτα τα λεφτα < το φτηνο βγαινει ακριβο>. Η επιλογη μου ειναι λαθος και θα προβω σε αγορα ενος νεου οπλου . Αυτο θα ειναι diana 31 panther και θα το παρω απο τον Βασιλικο. Σαυτους δεν ξαναπαταω με τιποτα.