Αποστολέας Θέμα: Νέα μέλη - Συστηθείτε  (Αναγνώστηκε 1235019 φορές)

Αποσυνδεδεμένος michael1969

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 809
  • ΣΕΡΡΕΣ
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1650 στις: 17 Μαΐου, 2012, 21:33:11 μμ »
εχεις δικιο φιλε αλλα μην βιαστης να αγορασης καινουργιο οπλο αν δεν διαβασης πρωτα για τα διαφορα μοντελα που υπαρχουν μεσα στο σαϊτ η καλυτερα να πιασης και να ριξης με αυτα.
Alfa proj 4.5

Αποσυνδεδεμένος iraklis2010

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1459
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1651 στις: 17 Μαΐου, 2012, 21:34:20 μμ »
Καλησπερα σε ολους και παλι ... Αν δειτε μερικα ποστ πριν ειχα προβλημα με τα σκοπευτικα ενος stoeger x20 που αγορασα. Το πηγα απο εκει που το πηρα το στειλαν ελεγχο και σημερα τα αποτελεσματα.... Λοιπον εχουμε και λεμε.1) Δεν με ειδοποιησαν απο το μαγαζι που το πηρα παροτι  μου ζητησαν το κινητο μου που εγραψαν σε καρτελακι πανω στο οπλο , και επρεπε να τους παρω εγω τηλ για να ρωτησω αν φτιαχτηκε το οπλο.2)Το προβλημα λενε ηταν οτι ειχε στραβωσει το εμπρος σκοπευτικο, και να μην το πιανω απο το πλαστικο μπροστα στην κανη οταν οπλιζω γιατι αυτο (το πλαστικο) στερεωνεται με μια βιδα αλεν στην κανη. Το θεμα ειναι πως να οπλιζω? Αν προσπαθησω να οπλισω πιεζοντας κατω απο το πλαστικο πρεπει  για να σπασω την κανη να ειμαι προταθλητης στο μπρα ντε φερ η να ειμαι ο cuck norris. 3) Οταν αγορασα το οπλο επρεπε να μου δωσουν δωρο και μια θηκη stoeger αλλα δεν ειχαν και μου εδωσαν μια αλλη (της πλακας) . Οταν ειδα οτι ειχαν φερει stoeger θηκες τους ζητησα να αντικαταστησουν την θηκη που πηρα με μια stoeger οπως ειναι σωστο ( και γιατι εχει και τσεπη) και μου ειπαν οτι τωρα πηρες αυτη δεν μπορει να γινει αντικατασταση ( αν και η θηκη ειναι ολοκαινουργια μιλαμε για 15 μερες αγορα).4)Οταν εφτασα σπιτι μου εριξα καμμια 30 βολες και δεν μπορω να πω οτι εμεινα ικανοποιημενος. Δεν μιλαμε για αραια γκρουπαρισματα στα 10 μετρα. Εμενα με ενδιαφερει ποιο πολυ το οπλο να ριχνει εκει που σημαδευεις.Μιλαμε οτι οπως και να ρυθμιζα τα σκοπευτικα μια ημουν ευστοχος και με την ιδια ρυθμιση να ειμαι σε καινουργιο στοχο αστοχος.Τ σαββατοκυριακο θα κανω αρκετες βολες για να εχω μια ποιο εμπεριστατομενη αποψη του τι συμβαινει. Παντως αποφασισα οτι μαλλον μαυτα τα λεφτα < το φτηνο βγαινει ακριβο>. Η επιλογη μου ειναι λαθος και θα προβω σε αγορα ενος νεου οπλου . Αυτο θα ειναι diana 31 panther και θα το παρω απο τον Βασιλικο. Σαυτους δεν ξαναπαταω με τιποτα.

Γι'αυτο φωναζουμε η <<<Η προληψη προηγειται της θεραπειας>>> αλλα δεν.................σε μια υστατη προσπαθεια φιλε manmag στα λεφτα που θα δωσεις για το diana 31 παιρνεις πολυ καλιτερο απο ολες τις πλευρες οπλο, μην βιαζεσαι οι καιροι ειναι δυσκολοι.
ΑΕΤΣ ΕΠΛΑΣΤΑ ΑΣΟΝ ΘΕΟ
ΑΕΤΣ ΣΗ ΓΗΝ ΕΒΡΕΘΑ
ΚΑΜΙΑΝ ΚΙ ΠΟΥΣΜΑΝΕΨΑ
ΠΟΝΤΙΟΣ ΝΤΕ ΓΕΝΝΕΘΑ

HW  90  5,5 LAZAGLIDE BY DRAGON WALNUT BY HERCULES
DIANA 48 4,5 HANDMADE STOK IROCO BY HERCULES
SLAVIA 630 4,5  WALNUT BY HERCULES.....LAZAGLIDE AND VENOM  BY DRAGON

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1652 στις: 17 Μαΐου, 2012, 21:51:22 μμ »
Καλησπερα σε ολους και παλι ... Αν δειτε μερικα ποστ πριν ειχα προβλημα με τα σκοπευτικα ενος stoeger x20 που αγορασα. Το πηγα απο εκει που το πηρα το στειλαν ελεγχο και σημερα τα αποτελεσματα.... Λοιπον εχουμε και λεμε.1) Δεν με ειδοποιησαν απο το μαγαζι που το πηρα παροτι  μου ζητησαν το κινητο μου που εγραψαν σε καρτελακι πανω στο οπλο , και επρεπε να τους παρω εγω τηλ για να ρωτησω αν φτιαχτηκε το οπλο.2)Το προβλημα λενε ηταν οτι ειχε στραβωσει το εμπρος σκοπευτικο, και να μην το πιανω απο το πλαστικο μπροστα στην κανη οταν οπλιζω γιατι αυτο (το πλαστικο) στερεωνεται με μια βιδα αλεν στην κανη. Το θεμα ειναι πως να οπλιζω? Αν προσπαθησω να οπλισω πιεζοντας κατω απο το πλαστικο πρεπει  για να σπασω την κανη να ειμαι προταθλητης στο μπρα ντε φερ η να ειμαι ο cuck norris. 3) Οταν αγορασα το οπλο επρεπε να μου δωσουν δωρο και μια θηκη stoeger αλλα δεν ειχαν και μου εδωσαν μια αλλη (της πλακας) . Οταν ειδα οτι ειχαν φερει stoeger θηκες τους ζητησα να αντικαταστησουν την θηκη που πηρα με μια stoeger οπως ειναι σωστο ( και γιατι εχει και τσεπη) και μου ειπαν οτι τωρα πηρες αυτη δεν μπορει να γινει αντικατασταση ( αν και η θηκη ειναι ολοκαινουργια μιλαμε για 15 μερες αγορα).4)Οταν εφτασα σπιτι μου εριξα καμμια 30 βολες και δεν μπορω να πω οτι εμεινα ικανοποιημενος. Δεν μιλαμε για αραια γκρουπαρισματα στα 10 μετρα. Εμενα με ενδιαφερει ποιο πολυ το οπλο να ριχνει εκει που σημαδευεις.Μιλαμε οτι οπως και να ρυθμιζα τα σκοπευτικα μια ημουν ευστοχος και με την ιδια ρυθμιση να ειμαι σε καινουργιο στοχο αστοχος.Τ σαββατοκυριακο θα κανω αρκετες βολες για να εχω μια ποιο εμπεριστατομενη αποψη του τι συμβαινει. Παντως αποφασισα οτι μαλλον μαυτα τα λεφτα < το φτηνο βγαινει ακριβο>. Η επιλογη μου ειναι λαθος και θα προβω σε αγορα ενος νεου οπλου . Αυτο θα ειναι diana 31 panther και θα το παρω απο τον Βασιλικο. Σαυτους δεν ξαναπαταω με τιποτα.

Γι'αυτο φωναζουμε η <<<Η προληψη προηγειται της θεραπειας>>> αλλα δεν.................σε μια υστατη προσπαθεια φιλε manmag στα λεφτα που θα δωσεις για το diana 31 παιρνεις πολυ καλιτερο απο ολες τις πλευρες οπλο, μην βιαζεσαι οι καιροι ειναι δυσκολοι.

+1.
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος luger42

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2317
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1653 στις: 17 Μαΐου, 2012, 22:00:33 μμ »
το τι θα κανεις με τα χρηματα σου ειναι δικη σου υποθεση βεβαια αλλα.......
μην πεις μετα οτι δε γνωριζες  ;)

1. http://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/cPath/40_1678_942_945_951/products_id/9426

2.http://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/cPath/40_1678_942_945_951/products_id/11483
si vis pacem, para bellum

Αποσυνδεδεμένος destro

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 3249
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1654 στις: 17 Μαΐου, 2012, 22:30:19 μμ »
Φίλε manmag πέρα από αυτά που πολύ σωστά σου ανέφεραν οι φίλοι πιο πάνω υπάρχει και κάτι ακόμα..... θα ήθελα σε παρακαλώ να αναφέρεις δημόσια το κατάστημα που σου φέρθηκε με τόσο απαράδεκτο τρόπο.

Για την καλύτερη ευταξία του forum παρέθεσε συνολικά την εμπειρία σου στο ανάλογο θέμα:  http://aerovolo.gr/forum/index.php/topic,2520.msg116226.html#new

Μπάμπης

Αποσυνδεδεμένος manmag

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1655 στις: 18 Μαΐου, 2012, 07:22:08 πμ »
το τι θα κανεις με τα χρηματα σου ειναι δικη σου υποθεση βεβαια αλλα.......
μην πεις μετα οτι δε γνωριζες  ;)

1. http://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/cPath/40_1678_942_945_951/products_id/9426

2.http://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/cPath/40_1678_942_945_951/products_id/11483


Μπορω να αγορασω απο αυτο το site?Θελει καποια ειδικη αδεια? Στην Ελλαδα απο που μπορω να αγορασω hw 97? Στο 2 η τιμη ειναι με την διοπτρα?Παρακαλω ενημερωστε με...
« Τελευταία τροποποίηση: 18 Μαΐου, 2012, 07:26:47 πμ από MASTORAS »

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1656 στις: 18 Μαΐου, 2012, 07:29:52 πμ »
Μπορεις να αγορασεις χωρις αδεια,στην τιμη δεν ειναι και η οφθαλμιδα.Απο Ελλαδα,Μιληδωνης Δημοσθενης.
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος manmag

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1657 στις: 18 Μαΐου, 2012, 07:41:47 πμ »
εχεις δικιο φιλε αλλα μην βιαστης να αγορασης καινουργιο οπλο αν δεν διαβασης πρωτα για τα διαφορα μοντελα που υπαρχουν μεσα στο σαϊτ η καλυτερα να πιασης και να ριξης με αυτα.
Δεν υπαρχει  η δυνατοτητα να ριξω με διαφορα μοντελα.

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1658 στις: 18 Μαΐου, 2012, 08:04:19 πμ »
εχεις δικιο φιλε αλλα μην βιαστης να αγορασης καινουργιο οπλο αν δεν διαβασης πρωτα για τα διαφορα μοντελα που υπαρχουν μεσα στο σαϊτ η καλυτερα να πιασης και να ριξης με αυτα.
Δεν υπαρχει  η δυνατοτητα να ριξω με διαφορα μοντελα.

Κλεισε τα ματια,και παρε ενα 97κ. :D :D :D
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος manmag

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1659 στις: 18 Μαΐου, 2012, 08:06:55 πμ »
Με διοπτρα? Ποσο θε βγει περιπου απο Μιλιδωνη?

« Τελευταία τροποποίηση: 18 Μαΐου, 2012, 08:31:15 πμ από MASTORAS »

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1660 στις: 18 Μαΐου, 2012, 08:16:38 πμ »
Θα τον παρεις ενα τηλεφωνο,και θα σου πει. ;)
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος manmag

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1661 στις: 18 Μαΐου, 2012, 08:26:22 πμ »
Θα τον παρεις ενα τηλεφωνο,και θα σου πει. ;)

Σωστα
« Τελευταία τροποποίηση: 18 Μαΐου, 2012, 08:31:57 πμ από MASTORAS »

Αποσυνδεδεμένος manmag

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1662 στις: 18 Μαΐου, 2012, 09:06:36 πμ »
Θα τον παρεις ενα τηλεφωνο,και θα σου πει. ;)
Λοιπον εχουμε και λεμε 97κ 380,00 ευρω , 77  380,00 ευρω, 80 380.00 ευρω , 95 320.00 ευρω διοπτρα 4χ32 + δακτυλιδια 80,00 διοπτρα 3-9χ40 150 ευρω.   Εξοδα κουριερ 15-20.00 ευρω η ταχυδρομειο 8 ευρω.

Αποσυνδεδεμένος hrisikos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1663 στις: 18 Μαΐου, 2012, 10:40:20 πμ »
καλημερα καλησπερα
λεγομαι μιχαλης ειμαι 31 ετων καλως σας βρηκα  :)

Αποσυνδεδεμένος manmag

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1664 στις: 18 Μαΐου, 2012, 11:29:39 πμ »
Παιδια μου ηρθε μια ιδεα και θελω την γνωμη σας... Αν αγοραζα μια διοπτρα απλη  ας πουμε 4χ32  που με την βαση της θα πιασει περιπου 80 ευρω και την βαλω στο χ20 μου δεν θα εχω καλυτερα σκοπευτικα αποτελεσματα? Γιατι σιγουρα για αγορα καινουργιου οπλου weinrouch σιγουρα απαιτουνται πολλα χρηματα και αυτο τον καιρο ειμαι πολυ στενα...τι λετε?