Αποστολέας Θέμα: Νέα μέλη - Συστηθείτε  (Αναγνώστηκε 1235075 φορές)

Αποσυνδεδεμένος giannis_

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1680 στις: 24 Μαΐου, 2012, 15:16:13 μμ »
Καλησπερα παιδια. Με λενε Γιαννη ειμαι 22ετων απο Θεσσαλονικη. Ειμαι πολυ rookie στο αθλημα. Πριν απο λιγες μερες πηρα το 1ο μου πιστολι ενα gamo pt-85.
ΟΠΟΥ Η ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ

Αποσυνδεδεμένος Chrisma

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1681 στις: 24 Μαΐου, 2012, 19:57:57 μμ »
Γεια σου Γιάννη....καλώς ήρθες
Air Armed

Αποσυνδεδεμένος dpkexm

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 373
  • Όποιος ξέρει δεν μιλά και όποιος μιλά δεν ξέρει.
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1682 στις: 24 Μαΐου, 2012, 20:05:22 μμ »
Καλησπερα παιδια. Με λενε Γιαννη ειμαι 22ετων απο Θεσσαλονικη. Ειμαι πολυ rookie στο αθλημα. Πριν απο λιγες μερες πηρα το 1ο μου πιστολι ενα gamo pt-85.

Καλώς ήρθες, καλή περιήγηση στο φόρουμ.  Εκμεταλλεύσου το νεαρό της ηλικίας σου, εξελίξου και σε λίγο καιρό το επίπεδο rookie  θα είναι παρελθόν.
+

Αποσυνδεδεμένος giannis_

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1683 στις: 24 Μαΐου, 2012, 20:36:16 μμ »
Καλως σας βρηκα! Ετσι ελπιζω κι εγω! Πηρα το pt-85 ουσιαστικα για πλακα γτ μου ειχε μεινει αχτι απο πιτσιρικος που επαιζα με τα airsoft να παρω κατι τετοιο και αρχισε να μου βγαινει σε μουρλα! Τωρα ετοιμαζομαι για το 1ο μου οπλο, με μια προτιμηση προς το gamo delta fox μιας που ψαχνω κατι πολυ οικονομικο για αρχη για να παιδευτω.
ΟΠΟΥ Η ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ

Αποσυνδεδεμένος diana350magnum

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2158
  • Cricket kalibrgun 5.5 (κουασιμόδος).
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1684 στις: 24 Μαΐου, 2012, 20:38:33 μμ »
Καλησπερα παιδια. Με λενε Γιαννη ειμαι 22ετων απο Θεσσαλονικη. Ειμαι πολυ rookie στο αθλημα. Πριν απο λιγες μερες πηρα το 1ο μου πιστολι ενα gamo pt-85.

Καλώς ήρθες φίλε μου. Είμαστε ήδη αρκετοί απο Θεσσαλονίκη.
 Όλοι απο rookies ξεκινήσαμε μη μασάς! Όπως λέει και ο φίλος dpkexm εκμεταλεύσου το νεαρό της ηλικίας αλλά και τις άφθονες γνώσεις που προσφέρει το forum απλόχερα και η εξέλιξη θα έρθει σύντομα.
Ουδείς χειρότερος εχθρός του ευεργετηθέντος...

Προσοχή στα μοναχικά κοπρόσκυλα...!

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1685 στις: 24 Μαΐου, 2012, 21:19:38 μμ »
Γιαννη καλως ηρθες και καλη διαμονη.(Αχ!!!!!!! να ημουν 22) :D :D.
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος giannis_

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1686 στις: 25 Μαΐου, 2012, 09:06:01 πμ »
Ευχαριστω πολυ παιδια! Να στε καλα!  ;)  Ελπιζω να τα πουμε κι απο κοντα καποια στιγμη τουλαχιστον με εσας απο Θεσσαλονικη (λογο αποστασης, μην παρεξηγηθω!!!  :P ).
ΟΠΟΥ Η ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ

Αποσυνδεδεμένος Visitor

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1687 στις: 25 Μαΐου, 2012, 10:22:49 πμ »
(Αχ!!!!!!! να ημουν 22) :D :D.

Και γώ θέλω να ξαναγίνω 22....Ζηλεύωωω! :P

Αποσυνδεδεμένος alpha-63

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 7893
  • «Μαλέαν δε κάμψας επιλάθου των οίκαδε»
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1688 στις: 25 Μαΐου, 2012, 11:28:15 πμ »
Γιαννη καλως ηρθες και καλη διαμονη.(Αχ!!!!!!! να ημουν 22) :D :D.

...άμα έχεις της νιότης απωθημένα.... ::) ::) ::)  ;D
...εγώ μιά χαρά είμαι και τώρα, κάθε ηλικία έχει την ομορφιά της, αρκεί να ζεις την κάθε στιγμή κατάλληλα νομίζω... :-*

...καλώς ήρθες giannis, φρόντισε να την ρουφήξεις την ζωή και να κερδίσεις κάθε στιγμή.
...σίγουρα έχεις όλο τον χρόνο εμπρός σου και πολλές ευκαιρίες, καλωσήρθες στην παρέα μας και στο κομμάτι του αεροβόλου θα φροντίσουμε να έχεις τις καλλίτερες εμπειρίες...εεε παιδιά ;  ;)
Σειρήνα -HW97Κ .22
Μέδουσα -HW97K .20
Ειμαρμένη -HW95 .22
Γοργόνα 
Έχιδνα-HW95 .20
Κίρκη -AA ProSport .22
Μήδεια- ΑΑ ProSport .177
Ναυσικά -AA TX MK3 .177
Ερινύα -ΑΑ ProElite .22
Άρπυια -AA ProElite .25
Λάχεσις -HW35 .177
Νέμεσις -HW90 .22
Πηνελόπη -HW55 .177
Άρτεμις -Diana52 .22 EXP
Lady Chatterley -BSA S.Star .177
Afrodyte -BSA S.Star .177
Χαρά -BSA RB2 Stutzen .177
Victoria -BSA RB2 Stutzen .22
Erika -Feinwerkbau 300 .177
Patricia -Webley&Scott Osprey Supertarget .177
Mo Chou -BAM 26 .177

Αποσυνδεδεμένος saiboneRR

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1689 στις: 25 Μαΐου, 2012, 12:04:32 μμ »
Καλημέρα σε ολους κ απο Salonica, νέος στο χώρο του αεροβολου για την ακριβεια μόλις πριν απο 3 μερες πηρα το πρωτο μου αεροβολο [size=05pt]hatsan[/size] MOD 125 για αρχη, κ εγινα μελος του forum για να μαθω πληροφοριες σχετικα με το hobby-αθλημα κ να βοηθηθώ στα πρωτα μου βηματα.

Αποσυνδεδεμένος MASTORAS

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 7115
  • Πας μη Ελλην βαρβαρος
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1690 στις: 25 Μαΐου, 2012, 12:25:57 μμ »
Γιαννη καλως ηρθες και καλη διαμονη.(Αχ!!!!!!! να ημουν 22) :D :D.
θα φροντίσουμε να έχεις τις καλλίτερες εμπειρίες...εεε παιδιά ;  ;)

Οποσδηποτε.
Καλως ηρθες Γιαννη και saiboneRR στο φορουμ.

ΑΟΦΑ

AA S400 MPR FT <<Ενδοξη Ελληνική Σημαία>>
HAMMERLI AR20 FT
FWB 603 pcp
AA S400 5,5
Diana 60 <<by blackxx>>
HW 77 4.5
Umarex 850pcp 4.5

Αποσυνδεδεμένος guppy

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1691 στις: 25 Μαΐου, 2012, 12:28:53 μμ »
Καλημέρα από την μαγευτική Ραφήνα με λένε Γιώργο και είμαι 32 ετών .
Στο παρασύνθημα τώρα : έχω ένα norica αεροβόλο από τα παιδικά μου χρόνια με το οποίο μόνο ufo δεν είχα χτυπήσει σαν παιδί και αργότερα σαν έφηβος ! πέρασαν τα χρόνια και νέοι έρωτες ήρθαν στην ζωή μου και παραμέρισαν την αγάπη μου για το αεροβόλο αυτό ... προ 1 χρόνο περίπου το ξέθαψα από μία ντουλάπα που σχεδόν είχα ξεχάσει ότι υπήρχε ... το καθάρισα βρήκα παραδίπλα ένα τσαντάκι μέσης με σφαιράκια και είπα να ρίξω κάνα δύο βολές ... προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ότι είχε χάσει την δύναμή του... (φυσικό θα μου πείτε ) το αφύσικο είναι παρακάτω όμως... λέω θα έχει πιάσει πουρί από τα χρόνια η κάννη και παίρνω ένα wd 40 και του έριξα... σαν αιώνιος όμως έφηβος παίρνω ένα κομμάτι χαρτί υγείας για να το ρίξω με το αεροβόλο κάνοντάς το σβόλο για να καθαρίσει το λιπαντικό που είχε μείνει μέσα... το ρίχνω και κολλάει μέσα το χαρτί (λέω δεν έγινε και τπτ ) βάζω και ένα σφαιρίδιο και ρίχνω ακόμα μία κολλάει και αυτό μέσα ... δεν το άφησα όμως να περάσει έτσι ... βάζω και 2ο και 3ο .... στο τέλος τα είχα καταφέρει !! τα είχα κάνει αχταρμά .....  είχαν μείνει όλα μέσα στην κάννη .... τελικά το παράτησα όπως ήταν μέσα στο γκαράζ .  εχθές το έπιασα στα χέρια μου και ξενέρωσα είχε βγάλει παντού σκουριές .... τελικά κατάφερα να τις βγάλω αν και βγήκε και το χρώμα μαζί... το ερώτημα πως θα τα βγάλω απο την κάννη  ότι έχει κολλήσει  μέσα ??? μία σκέψη είναι με φωτιά ..... ή θα στραβώσει η κάννη ??  ::) η άλλη λύση είναι να το πάω σε ένα οπλοπωλείο να μου το επισκευάσουν (νομίζω θα θέλει και ελατήριο και διάφορα άλλα .... ) ή δεν αξίζει ? και να κρατήσω τα ευρώ και να βάλω και κάτι τις παραπάνω να πάρω ένα καλύτερο ?  καλός σας βρήκα ! ελπίζω να βρίσκετε όλοι πάντα στόχο  ;D

Αποσυνδεδεμένος alpha-63

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 7893
  • «Μαλέαν δε κάμψας επιλάθου των οίκαδε»
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1692 στις: 25 Μαΐου, 2012, 12:39:47 μμ »
...καλώς ήρθες, στις σελίδες μας για τα ελατήρια, θα βρεις το πάθημα ενός άλλου φίλου που κατάφερε ότι και εσύ...
Διάβασε πριν αρχίσεις τα πειράματα και θα βοηθήσουμε σε ότι δεν καταλαβαίνεις.  :)
Σειρήνα -HW97Κ .22
Μέδουσα -HW97K .20
Ειμαρμένη -HW95 .22
Γοργόνα 
Έχιδνα-HW95 .20
Κίρκη -AA ProSport .22
Μήδεια- ΑΑ ProSport .177
Ναυσικά -AA TX MK3 .177
Ερινύα -ΑΑ ProElite .22
Άρπυια -AA ProElite .25
Λάχεσις -HW35 .177
Νέμεσις -HW90 .22
Πηνελόπη -HW55 .177
Άρτεμις -Diana52 .22 EXP
Lady Chatterley -BSA S.Star .177
Afrodyte -BSA S.Star .177
Χαρά -BSA RB2 Stutzen .177
Victoria -BSA RB2 Stutzen .22
Erika -Feinwerkbau 300 .177
Patricia -Webley&Scott Osprey Supertarget .177
Mo Chou -BAM 26 .177

Αποσυνδεδεμένος guppy

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1693 στις: 25 Μαΐου, 2012, 13:09:15 μμ »
...καλώς ήρθες, στις σελίδες μας για τα ελατήρια, θα βρεις το πάθημα ενός άλλου φίλου που κατάφερε ότι και εσύ...
Διάβασε πριν αρχίσεις τα πειράματα και θα βοηθήσουμε σε ότι δεν καταλαβαίνεις.  :)
τα είδα μόλις τώρα 99% θα τα καταφέρω ευχαριστώ !! την Δευτέρα που 8α ξαναμπώ θα γράψω τα κατορθώματα μου !!! καλό Σαββατοκύριακο σε όλους και σε όλες  :)

Αποσυνδεδεμένος tassos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1797
  • Βολος
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1694 στις: 25 Μαΐου, 2012, 15:56:21 μμ »

  Kαλως ήρθες φίλε  guppy , δες σ αυτό το θέμα που υπάρχει λύση για το ξεμπούκωμα της κάννης.
  http://aerovolo.gr/forum/index.php/topic,1509.msg103014.html#msg103014

  Ο ΚΟΝΙ έφτιαξε ένα απλο εργαλείο πατέντα γι αυτήν ακριβώς την δουλειά .Κανε το και καθάρισες.
  Τώρα για τις υπόλοιπες δουλειές που θες να κάνεις στο όπλο εξαρτάται και από το πόσο πιάνουν τα χέρια σου ή κατα πόσο ασχολείσαι γενικότερα με το θέμα .Πάντως με λίγο διάβασμα στα ανάλογα θέματα και λίγη θέληση πιστεύω οτι μπορείς να τα κάνεις και μόνο σου.
ΒΤ-65      75 FP