Αποστολέας Θέμα: Νέα μέλη - Συστηθείτε  (Αναγνώστηκε 1234896 φορές)

Αποσυνδεδεμένος iraklis2010

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1459
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2130 στις: 28 Φεβρουαρίου, 2013, 19:07:13 μμ »
Εγω θα σου ελεγα πηγαινε πρωτα airgunshop Κομοτινη στον Κυριακο ποιο κοντα σου και το κυριοτερο μεγαλητερη ποικιλια ;)
ΑΕΤΣ ΕΠΛΑΣΤΑ ΑΣΟΝ ΘΕΟ
ΑΕΤΣ ΣΗ ΓΗΝ ΕΒΡΕΘΑ
ΚΑΜΙΑΝ ΚΙ ΠΟΥΣΜΑΝΕΨΑ
ΠΟΝΤΙΟΣ ΝΤΕ ΓΕΝΝΕΘΑ

HW  90  5,5 LAZAGLIDE BY DRAGON WALNUT BY HERCULES
DIANA 48 4,5 HANDMADE STOK IROCO BY HERCULES
SLAVIA 630 4,5  WALNUT BY HERCULES.....LAZAGLIDE AND VENOM  BY DRAGON

Αποσυνδεδεμένος 1987Legion1987

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 631
  • Keep it level!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2131 στις: 28 Φεβρουαρίου, 2013, 19:47:53 μμ »
Βασικα θελω να κανω βολες 30 μετρα και πανω και απο βολιδα θελω να ειναι δυνατη το HW 95  ειναι ακριβο στα μεταφορικα του..δωστε μου ιδεες αυριο παω στον Πετριδη στην Θεσσ/νικη για να δω μου ειπαν ειναι καλος επαγελματιας..!

Δεν εχει σημασία αν είναι καλός επαγγελματίας η όχι.
Σημασία εχει να να ξέρει τι πουλάει... Και δυστυχώς εδώ στην Ελλάδα η ασχετοσύνη στους επαγγελματίες πάει σύννεφο.
Αυτοί βγάζουν πιο πολλά από τα φυσίγκια και τις γαλότσες που πουλάνε παρά από τα αεροβόλα!
Εδώ έχει και μια ευθύνη το αγοραστικό κοινό που κοιτάει τη φτήνια και τη δύναμη.
Πάει ο αλλος να πάρει όπλο και αμέσως ρωτάει "Αυτό με πόσο τρέχει?" "Στα πόσα μέτρα τρυπάει τενεκέ?" Λες και με τη συμπεριφορά του όπλου που ρίχνει στα 1200 μέτρα το δευτερόλεπτο θα μπορέσει να βρεί ποτέ στόχο.
Αν θες ελατήριο ρώτα τον Ηρακλή στα ίσια!
Ορκισμένος ελατηριάκιας χρόνια τώρα... Ο άνθρωπος ξέρει!
Όσο για το διαμέτρημα μείνε στο 4,5. Το 5,5 θέλει δύναμη και το όπλο (ελατηρίου) θα 'ναι ζορισμένο από ολες τις απόψεις (Έλεγχος, ανάκρουση, καμπηλοτροχιά κτλ).
AA S500 5,5mm (Η πεντάμορφη) - Hawke Sidewinder 30 IR 8-32*56 x20 Mil dot (και το τέρας)
umarex beretta px4 storm 4.5mm co2 blowback (Μεθαδόνη)

Αποσυνδεδεμένος XSONER

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2132 στις: 28 Φεβρουαρίου, 2013, 19:52:03 μμ »
Τι σκ@τ@ εχουν αυτα τα οπλα και ολοι πεφτουν πανω τους, θα τρελαθουμε :oΦιλε Σπυρο πρωτα απ'ολα καλως ηρθες στην μεγαλη μας παρεα.
Τουλαχιστον σε προλαβαμε απο λαθος αγορα(θελω να πιστευω)Αυτες τις δυο ''οικογενειες'' τις ξεχναμε με ολα τους τα παιδια, υπαρχουν καλιτερες που εχουν βγαλει καλιτερα ''παιδια''.
Για να σου προτεινουμε καποια αλλα οπλα πρεπει να μας πεις πρωτα τι απαιτησεις εχεις απο το οπλο σου και τι ακριβως σε ενδιαφερει να κανει και γιατι 5,5 και οχι 4,5 υπαρχει καποιος λογος?
Αγαπητέ Ηρακλή...τι σκ@τ@ εχουν αυτα τα όπλα και εχουν πέσει ολοι πάνω τους...????????????Είναι απλό...ολα τα περιοδικά που ασχολουντε με τα όπλα γενικός (περιοδικα κυνηγιου , σκοποβολης , εφημερίδες με διάφορα ενθετα και λοιπα) έχουν εκθιασει τις μάρκες αυτές τόσο πολλύ ,  σε σημειο πλήσης εγκεφάλου...!!!Και δυστιχώς , ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ μαζί τους , ο κάθε δήθεν ειδήμον , ειδηκός , έμπειρος δημοσιογράφος...!!!Ας μήν ξεχνάμε πρόσφατο τευχος του περιοδηκού ΟΠΛΟΓΝΩΣΙΑ , όπου και έγινε παρουσίαση δύο μοντέλων αεροβόλων της "BERRETA" στο σκοπευτήριο του Σχιστού...!!!!!!!!!!!!ΤΟ PROMOTION ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ...!!!

Αποσυνδεδεμένος XSONER

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2133 στις: 28 Φεβρουαρίου, 2013, 19:58:48 μμ »
Βασικα θελω να κανω βολες 30 μετρα και πανω και απο βολιδα θελω να ειναι δυνατη το HW 95  ειναι ακριβο στα μεταφορικα του..δωστε μου ιδεες αυριο παω στον Πετριδη στην Θεσσ/νικη για να δω μου ειπαν ειναι καλος επαγελματιας..!

Δεν εχει σημασία αν είναι καλός επαγγελματίας η όχι.
Σημασία εχει να να ξέρει τι πουλάει... Και δυστυχώς εδώ στην Ελλάδα η ασχετοσύνη στους επαγγελματίες πάει σύννεφο.
Αυτοί βγάζουν πιο πολλά από τα φυσίγκια και τις γαλότσες που πουλάνε παρά από τα αεροβόλα!
Εδώ έχει και μια ευθύνη το αγοραστικό κοινό που κοιτάει τη φτήνια και τη δύναμη.
Πάει ο αλλος να πάρει όπλο και αμέσως ρωτάει "Αυτό με πόσο τρέχει?" "Στα πόσα μέτρα τρυπάει τενεκέ?" Λες και με τη συμπεριφορά του όπλου που ρίχνει στα 1200 μέτρα το δευτερόλεπτο θα μπορέσει να βρεί ποτέ στόχο.
Αν θες ελατήριο ρώτα τον Ηρακλή στα ίσια!
Ορκισμένος ελατηριάκιας χρόνια τώρα... Ο άνθρωπος ξέρει!
Όσο για το διαμέτρημα μείνε στο 4,5. Το 5,5 θέλει δύναμη και το όπλο (ελατηρίου) θα 'ναι ζορισμένο από ολες τις απόψεις (Έλεγχος, ανάκρουση, καμπηλοτροχιά κτλ).
Από τους παλαιότερους μαθαίνουμε πολλά...!!!Να'στε καλά και να συνεχίζετε να βοηθάτε εμάς τα στραβάδια , γιατί οι καιροι είναι πολλύ δύσκολοι και ακόμα και για αυτο που αγαπάμε (Αεροβόλο) , δεν έχουμε άλλα περιθώρια λάθους...!!!

Αποσυνδεδεμένος 1987Legion1987

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 631
  • Keep it level!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2134 στις: 28 Φεβρουαρίου, 2013, 20:31:11 μμ »
Βασικα θελω να κανω βολες 30 μετρα και πανω και απο βολιδα θελω να ειναι δυνατη το HW 95  ειναι ακριβο στα μεταφορικα του..δωστε μου ιδεες αυριο παω στον Πετριδη στην Θεσσ/νικη για να δω μου ειπαν ειναι καλος επαγελματιας..!

Δεν εχει σημασία αν είναι καλός επαγγελματίας η όχι.
Σημασία εχει να να ξέρει τι πουλάει... Και δυστυχώς εδώ στην Ελλάδα η ασχετοσύνη στους επαγγελματίες πάει σύννεφο.
Αυτοί βγάζουν πιο πολλά από τα φυσίγκια και τις γαλότσες που πουλάνε παρά από τα αεροβόλα!
Εδώ έχει και μια ευθύνη το αγοραστικό κοινό που κοιτάει τη φτήνια και τη δύναμη.
Πάει ο αλλος να πάρει όπλο και αμέσως ρωτάει "Αυτό με πόσο τρέχει?" "Στα πόσα μέτρα τρυπάει τενεκέ?" Λες και με τη συμπεριφορά του όπλου που ρίχνει στα 1200 μέτρα το δευτερόλεπτο θα μπορέσει να βρεί ποτέ στόχο.
Αν θες ελατήριο ρώτα τον Ηρακλή στα ίσια!
Ορκισμένος ελατηριάκιας χρόνια τώρα... Ο άνθρωπος ξέρει!
Όσο για το διαμέτρημα μείνε στο 4,5. Το 5,5 θέλει δύναμη και το όπλο (ελατηρίου) θα 'ναι ζορισμένο από ολες τις απόψεις (Έλεγχος, ανάκρουση, καμπηλοτροχιά κτλ).
Από τους παλαιότερους μαθαίνουμε πολλά...!!!Να'στε καλά και να συνεχίζετε να βοηθάτε εμάς τα στραβάδια , γιατί οι καιροι είναι πολλύ δύσκολοι και ακόμα και για αυτο που αγαπάμε (Αεροβόλο) , δεν έχουμε άλλα περιθώρια λάθους...!!!

Φίλε να σου πώ τη πικρή αλήθεια κι εγώ στραβάδι είμαι! Από μηχανικά και τεχνικά θέματα δε ξέρω!
Ξέρω από βαλιστική και διόπτρες!
Οστόσο ο καθένας μπορεί να καταλάβει αν είναι ποιοτικό ένα όπλο ή όχι.
Έχω ρίξει με Weihrauch με AirArms με Diana, Hatsan, Stoeger, Norica, Baikal , ΒAM, και Slavia.
Έχω μέτρο σύγκρισης. Ο νέος στο χώρο δεν έχει.
Δε θέλει βιασύνη! Θέλει έρευνα αγοράς διάβασμα και επαφή με τα όπλα των ΑΛΛΩΝ!!! Έτσι θα αποκτίσεις μέτρο σύγκρισης!
Κι εγώ στη πρώτη μου αγορά πήγα σα γίδι και πήρα το 350Magnum! Ευτυχώς το πήρα σε 5,5 και μ έπιασε ξωφαλτσα... Αλλά μ έπιασε!
Στη δεύτερη έκανα πολλή υπομονή, εριξα πολύ διάβασμα, έπρηξα πολύ κόσμο (Georgek, Diana350Magnum, MASTORA, Hornetnik, Χρήστο και άλλους πολλούς)
αλλά τελικά ανταμοίφθηκα!
Φίλος 25 χρόνια σκοπευτής πήρε όπλο ίδιο με το δικό μου... Αυτό κάτι λέει................................
AA S500 5,5mm (Η πεντάμορφη) - Hawke Sidewinder 30 IR 8-32*56 x20 Mil dot (και το τέρας)
umarex beretta px4 storm 4.5mm co2 blowback (Μεθαδόνη)

Αποσυνδεδεμένος Rospi88

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2135 στις: 28 Φεβρουαρίου, 2013, 20:48:25 μμ »
το airgunshop  εχει Weihrauch αλλα κατι που ειναι πολυ ακριβα το WH 95 μπορει να το κανει εισαγωγη και να το παραγγειλει?
Cometa fusion ps 5.5mm

Αποσυνδεδεμένος iraklis2010

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1459
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2136 στις: 28 Φεβρουαρίου, 2013, 21:09:05 μμ »
Βασικα θελω να κανω βολες 30 μετρα και πανω και απο βολιδα θελω να ειναι δυνατη το HW 95  ειναι ακριβο στα μεταφορικα του..δωστε μου ιδεες αυριο παω στον Πετριδη στην Θεσσ/νικη για να δω μου ειπαν ειναι καλος επαγελματιας..!

Δεν εχει σημασία αν είναι καλός επαγγελματίας η όχι.
Σημασία εχει να να ξέρει τι πουλάει... Και δυστυχώς εδώ στην Ελλάδα η ασχετοσύνη στους επαγγελματίες πάει σύννεφο.
Αυτοί βγάζουν πιο πολλά από τα φυσίγκια και τις γαλότσες που πουλάνε παρά από τα αεροβόλα!
Εδώ έχει και μια ευθύνη το αγοραστικό κοινό που κοιτάει τη φτήνια και τη δύναμη.
Πάει ο αλλος να πάρει όπλο και αμέσως ρωτάει "Αυτό με πόσο τρέχει?" "Στα πόσα μέτρα τρυπάει τενεκέ?" Λες και με τη συμπεριφορά του όπλου που ρίχνει στα 1200 μέτρα το δευτερόλεπτο θα μπορέσει να βρεί ποτέ στόχο.
Αν θες ελατήριο ρώτα τον Ηρακλή στα ίσια!
Ορκισμένος ελατηριάκιας χρόνια τώρα... Ο άνθρωπος ξέρει!
Όσο για το διαμέτρημα μείνε στο 4,5. Το 5,5 θέλει δύναμη και το όπλο (ελατηρίου) θα 'ναι ζορισμένο από ολες τις απόψεις (Έλεγχος, ανάκρουση, καμπηλοτροχιά κτλ).
Σαββα ετσι οπως το λες θα το διαβασει καποιος και θα νομιζει οτι ειμαι ο ''ειδηκος'' στα ελατηρια.
ΟΧΙ δεν ειμαι κανενας ειδηκος και κανενας παντογνωστης,ειμαι ενας απλος αεροβολας που εχει ασχοληθει λιγο παραπανω, ρωτα, ψαχνει, βλεπει, συγκρινει,μαθαινει και παθαινει οπως και τοσοι αλλοι εδω μεσα.Υπαρχουν φιλοι εδω που πραγματικα το εχουν σπουδασει το αεροβολο και ειναι ανοιχτες εγκυκλοπαιδιες για ολους μας και προθυμοι να απαντησουν σε καθε απορια.
Αυτα που μπορω να πω ειναι πολυ λιγα πραγματα(περισοτερα για κοντακια)πραγματα τα οποια μου ετυχαν τα εμαθα και προσπαθω με οποιο τροπο μπορω να βοηθησω νεους στον χωρο να μην την πατησουν οπως και εγω οπως και τοσοι αλλοι.
Ετυχε να εχω φιλους που με τις γνωσεις τους και τις εμπειριες τους με εμαθαν να καταλαβω και να δω και σε μεγαλο βαθμο μαλιστα τι εστι αεροβολο με @.......α και τι @......α αεροβολο.
ΑΕΤΣ ΕΠΛΑΣΤΑ ΑΣΟΝ ΘΕΟ
ΑΕΤΣ ΣΗ ΓΗΝ ΕΒΡΕΘΑ
ΚΑΜΙΑΝ ΚΙ ΠΟΥΣΜΑΝΕΨΑ
ΠΟΝΤΙΟΣ ΝΤΕ ΓΕΝΝΕΘΑ

HW  90  5,5 LAZAGLIDE BY DRAGON WALNUT BY HERCULES
DIANA 48 4,5 HANDMADE STOK IROCO BY HERCULES
SLAVIA 630 4,5  WALNUT BY HERCULES.....LAZAGLIDE AND VENOM  BY DRAGON

Αποσυνδεδεμένος 1987Legion1987

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 631
  • Keep it level!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2137 στις: 28 Φεβρουαρίου, 2013, 21:20:23 μμ »
Μετριόφρων όπως πάντα!
Σε γενικές γραμμές είσαι αρκετά πάνω από το μέσο Έλληνα αεροβολα στο θέμα ελατήριο.
Έσύ όπως λες ρωτάς, ψάχνεις, συγκρίνεις κτλ.  Αυτό χρει'αζεται!
Κάποτε είπε κάποιος:
Ο χαζός κάνει το ίδιο λάθος ξανά και ξανά.
Ο έξυπνος κάνει λάθη αλλά μαθαίνει μέσα από αυτά.
Ο σοφός μαθαίνει από τα λάθη των άλλων!!!

ΝΕΟΙ!!! (μίλησε ο παλιός ;D), φανείτε σόφοι και μάθετε απ τα λάθη των παλιών-χαζών!
AA S500 5,5mm (Η πεντάμορφη) - Hawke Sidewinder 30 IR 8-32*56 x20 Mil dot (και το τέρας)
umarex beretta px4 storm 4.5mm co2 blowback (Μεθαδόνη)

Αποσυνδεδεμένος XSONER

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2138 στις: 28 Φεβρουαρίου, 2013, 21:28:10 μμ »
Μετριόφρων όπως πάντα!
Σε γενικές γραμμές είσαι αρκετά πάνω από το μέσο Έλληνα αεροβολα στο θέμα ελατήριο.
Έσύ όπως λες ρωτάς, ψάχνεις, συγκρίνεις κτλ.  Αυτό χρει'αζεται!
Κάποτε είπε κάποιος:
Ο χαζός κάνει το ίδιο λάθος ξανά και ξανά.
Ο έξυπνος κάνει λάθη αλλά μαθαίνει μέσα από αυτά.
Ο σοφός μαθαίνει από τα λάθη των άλλων!!!

ΝΕΟΙ!!! (μίλησε ο παλιός ;D), φανείτε σόφοι και μάθετε απ τα λάθη των παλιών-χαζών!

ΣΩΣΤΟΣ...!!!

Αποσυνδεδεμένος michael1969

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 809
  • ΣΕΡΡΕΣ
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2139 στις: 28 Φεβρουαρίου, 2013, 22:17:18 μμ »
Ελα μια απο τα ιδια:

http://www.oplognosia.com/aerovola/aerovola9.php

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Alfa proj 4.5

Αποσυνδεδεμένος 1987Legion1987

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 631
  • Keep it level!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2140 στις: 28 Φεβρουαρίου, 2013, 22:24:11 μμ »
Ελα μια απο τα ιδια:

http://www.oplognosia.com/aerovola/aerovola9.php

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως!
AA S500 5,5mm (Η πεντάμορφη) - Hawke Sidewinder 30 IR 8-32*56 x20 Mil dot (και το τέρας)
umarex beretta px4 storm 4.5mm co2 blowback (Μεθαδόνη)

Αποσυνδεδεμένος Rospi88

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2141 στις: 28 Φεβρουαρίου, 2013, 22:52:01 μμ »
Αλλαξα κατευθηνση μετα απο αυτα που ειδα και ακουσα και θελω την γνωμη σας για αυτο...ελπιζω να μην γινομαι βαρος...

http://www.airgunshop.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=33658
Cometa fusion ps 5.5mm

Αποσυνδεδεμένος npmair

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 3327
  • Only accurate airguns are interesting!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2142 στις: 28 Φεβρουαρίου, 2013, 23:07:03 μμ »
Για ρίξε λίγο διάβασμα  ;):

http://aerovolo.gr/forum/index.php/topic,1085.0.html
"Αίολος"
"Διηνέκης"
"Βουκεφάλας"
"Κέρβερος"
"Ημίαιμος Πρίγκιψ"
"Rasputin"
"Τετράκωπος μετά Πηδαλιούχου"
"Captain Hook"

Αποσυνδεδεμένος Rospi88

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2143 στις: 28 Φεβρουαρίου, 2013, 23:43:06 μμ »
αυτο που μου εστειλες ειναι ιδιο με αυτο που  εστειλα εγω που εχει ρυθμιζομενο κοντακι?Αρα θες να μου πεις οτι εκανα καλη επιλογη επιτελουςςςςςςςςς  :-*...ευχαριστω


http://www.airgunshop.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=33658
Cometa fusion ps 5.5mm

Αποσυνδεδεμένος panik

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1119
  • Εμ' περήφανος που εγεννέθα Πόντιος!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2144 στις: 01 Μαρτίου, 2013, 00:14:54 πμ »
Σπυρο, καλως ηρθες.
Νίκος Π.

DIANA 45 W.Germany 88
Gamo Cadet
Berreta 92FS Umarex
Crosman revolver .357 4"
P08 6" WE
M700 Takedown KJ
Tokarev TT33 Ltd SRC
MP5A3 ICS
Meu(soc) 1911 SG
AK74 APS
Glock17
Walther PKK/S Umarex