Αποστολέας Θέμα: Νέα μέλη - Συστηθείτε  (Αναγνώστηκε 1234910 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΤΠΒ

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2490 στις: 07 Οκτωβρίου, 2013, 16:09:44 μμ »
XAXAXAXAXA οσο και να θελουμε ο Μανθος δεν ξεχνιεται με τιποτα!!!!  ;D
HW 97K

Αποσυνδεδεμένος zordi

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2491 στις: 10 Οκτωβρίου, 2013, 15:14:28 μμ »
Καλησπέρα κι από 'μένα!..είμαι πριν το "μεγάλο" βήμα για αγορά πρώτου αεροβόλου και μεσα από τις συμβουλές και τις τοποθετήσεις σας προσπαθώ να ενημερωθω ώστε να κάνω την καλύτερη δυνατή επιλογή για 'μένα!..έχω διαβάσει διάφορα,άλλα κατανοητά και άλλα σχεδόν αλαμπουρνέζικα (για τις ελάχιστες γνώσεις που έχω πάνω στο θέμα του αεροβόλου)..
Η αλήθεια είναι πως είμαι πολύ κοντά στο να καταλήξω..(HW 80!!Αλήθεια τι γνώμη έχετε;;Το παρουσιάζουν ως το καλύτερο σπαστής κάννης!!) αλλά δε βιάζομαι.. Το κόστος δε θέλω να υπερβαίνει τα 400€,οπότε πάω σε ελατηρίου και με ενδιαφέρει σε 5.5 διαμέτρημα! Τώρα ιδιαιτερότητες του τύπου σπαστή κάννη ή όχι,κοντή έκδοση ή μακριά..δεν ξέρω πλεονεκτήματα & μειονεκτήματα (ουσιαστικά και όχι "ζορίζεσαι στην όπλιση με το κοντό και τέτοια"!!Τι τά 'χουμε τα νιάτα..!!)
Όπως και νά 'χει θα τη βρω την άκρη ελπίζω με τη βοήθειά σας.. :-)

Αποσυνδεδεμένος iraklis2010

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1459
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2492 στις: 10 Οκτωβρίου, 2013, 17:14:55 μμ »
Καλως ηρθες στην παρεα μας.Αν και η επιλογη σου στο ποσο που διαθετεις ειναι σχεδον οτι καλιτερο σε ποιοτητα ριξε και μια ματια στο HW90 σε gas ram  με καποια εξτρα παραπανω παντα σε 5,5 για αυτα τα δυο οπλα.
Μην βιαστεις διαβασε πολυ, υπαρχουν πολλα για αυτα τα δυο οπλα και θα μπορεις ποιο ευκολα να αποφασησεις, να εχεις και το νου σου στις αγγελιες, κατα καιρους βγαινουν καποια ''διαμαντια'' καλη συνεχεια.
ΑΕΤΣ ΕΠΛΑΣΤΑ ΑΣΟΝ ΘΕΟ
ΑΕΤΣ ΣΗ ΓΗΝ ΕΒΡΕΘΑ
ΚΑΜΙΑΝ ΚΙ ΠΟΥΣΜΑΝΕΨΑ
ΠΟΝΤΙΟΣ ΝΤΕ ΓΕΝΝΕΘΑ

HW  90  5,5 LAZAGLIDE BY DRAGON WALNUT BY HERCULES
DIANA 48 4,5 HANDMADE STOK IROCO BY HERCULES
SLAVIA 630 4,5  WALNUT BY HERCULES.....LAZAGLIDE AND VENOM  BY DRAGON

Αποσυνδεδεμένος panik

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1119
  • Εμ' περήφανος που εγεννέθα Πόντιος!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2493 στις: 10 Οκτωβρίου, 2013, 22:12:21 μμ »
Καλως ηρθες!
Νίκος Π.

DIANA 45 W.Germany 88
Gamo Cadet
Berreta 92FS Umarex
Crosman revolver .357 4"
P08 6" WE
M700 Takedown KJ
Tokarev TT33 Ltd SRC
MP5A3 ICS
Meu(soc) 1911 SG
AK74 APS
Glock17
Walther PKK/S Umarex

Αποσυνδεδεμένος alpha-63

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 7893
  • «Μαλέαν δε κάμψας επιλάθου των οίκαδε»
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2494 στις: 10 Οκτωβρίου, 2013, 22:16:46 μμ »
Καλως ηρθες στην παρεα μας.Αν και η επιλογη σου στο ποσο που διαθετεις ειναι σχεδον οτι καλιτερο σε ποιοτητα ριξε και μια ματια στο HW90 σε gas ram  με καποια εξτρα παραπανω παντα σε 5,5 για αυτα τα δυο οπλα.
Μην βιαστεις διαβασε πολυ, υπαρχουν πολλα για αυτα τα δυο οπλα και θα μπορεις ποιο ευκολα να αποφασησεις, να εχεις και το νου σου στις αγγελιες, κατα καιρους βγαινουν καποια ''διαμαντια'' καλη συνεχεια.



...ας όψεται η κρίση..., υπάρχουν τουλάχιστον 4 εξαιρετικά κομμάτια διαθέσιμα από τα μέλη μας !
Σειρήνα -HW97Κ .22
Μέδουσα -HW97K .20
Ειμαρμένη -HW95 .22
Γοργόνα 
Έχιδνα-HW95 .20
Κίρκη -AA ProSport .22
Μήδεια- ΑΑ ProSport .177
Ναυσικά -AA TX MK3 .177
Ερινύα -ΑΑ ProElite .22
Άρπυια -AA ProElite .25
Λάχεσις -HW35 .177
Νέμεσις -HW90 .22
Πηνελόπη -HW55 .177
Άρτεμις -Diana52 .22 EXP
Lady Chatterley -BSA S.Star .177
Afrodyte -BSA S.Star .177
Χαρά -BSA RB2 Stutzen .177
Victoria -BSA RB2 Stutzen .22
Erika -Feinwerkbau 300 .177
Patricia -Webley&Scott Osprey Supertarget .177
Mo Chou -BAM 26 .177

Αποσυνδεδεμένος zordi

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2495 στις: 12 Οκτωβρίου, 2013, 21:44:45 μμ »
Σας ευχαριστώ όλους για το καλωσόρισμα κι ελπίζω να το αποκτήσω γρήγορα ώστε να εστιάσω σε πιο "μάχημες" καταστάσεις γιατί μέχρι τώρα όλο γι' αεροβόλα διαβάζω και συζητάω αλλά αεροβόλο δε βλέπω!!..

Αποσυνδεδεμένος fotislol

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2496 στις: 13 Οκτωβρίου, 2013, 10:17:51 πμ »
kalimera pedia exo ena Diana Mod 25 alla epata ena atixima me afto opote opios bori na mou knai pm na tou po

Αποσυνδεδεμένος 1987Legion1987

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 631
  • Keep it level!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2497 στις: 13 Οκτωβρίου, 2013, 11:50:15 πμ »
Καλησπέρα κι από 'μένα!..είμαι πριν το "μεγάλο" βήμα για αγορά πρώτου αεροβόλου και μεσα από τις συμβουλές και τις τοποθετήσεις σας προσπαθώ να ενημερωθω ώστε να κάνω την καλύτερη δυνατή επιλογή για 'μένα!..έχω διαβάσει διάφορα,άλλα κατανοητά και άλλα σχεδόν αλαμπουρνέζικα (για τις ελάχιστες γνώσεις που έχω πάνω στο θέμα του αεροβόλου)..
Η αλήθεια είναι πως είμαι πολύ κοντά στο να καταλήξω..(HW 80!!Αλήθεια τι γνώμη έχετε;;Το παρουσιάζουν ως το καλύτερο σπαστής κάννης!!) αλλά δε βιάζομαι.. Το κόστος δε θέλω να υπερβαίνει τα 400€,οπότε πάω σε ελατηρίου και με ενδιαφέρει σε 5.5 διαμέτρημα! Τώρα ιδιαιτερότητες του τύπου σπαστή κάννη ή όχι,κοντή έκδοση ή μακριά..δεν ξέρω πλεονεκτήματα & μειονεκτήματα (ουσιαστικά και όχι "ζορίζεσαι στην όπλιση με το κοντό και τέτοια"!!Τι τά 'χουμε τα νιάτα..!!)
Όπως και νά 'χει θα τη βρω την άκρη ελπίζω με τη βοήθειά σας.. :-)


Για 5,5 τα οπλα που διάλεξες είναι οτι καλύτερο.
Κλείνω προς το HW90 που πρότεινε ο Ηρακλής.
Αλλά γιατί το θέλεις το 5,5?
Μήπως να πήγαινες στο HW97 ή HW77 σε 4,5 με λιγότερο κλώτσιμα και πιο ευθεία καμπύλη?
AA S500 5,5mm (Η πεντάμορφη) - Hawke Sidewinder 30 IR 8-32*56 x20 Mil dot (και το τέρας)
umarex beretta px4 storm 4.5mm co2 blowback (Μεθαδόνη)

Αποσυνδεδεμένος zordi

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2498 στις: 14 Οκτωβρίου, 2013, 15:58:12 μμ »
Καλησπέρα κι από 'μένα!..είμαι πριν το "μεγάλο" βήμα για αγορά πρώτου αεροβόλου και μεσα από τις συμβουλές και τις τοποθετήσεις σας προσπαθώ να ενημερωθω ώστε να κάνω την καλύτερη δυνατή επιλογή για 'μένα!..έχω διαβάσει διάφορα,άλλα κατανοητά και άλλα σχεδόν αλαμπουρνέζικα (για τις ελάχιστες γνώσεις που έχω πάνω στο θέμα του αεροβόλου)..
Η αλήθεια είναι πως είμαι πολύ κοντά στο να καταλήξω..(HW 80!!Αλήθεια τι γνώμη έχετε;;Το παρουσιάζουν ως το καλύτερο σπαστής κάννης!!) αλλά δε βιάζομαι.. Το κόστος δε θέλω να υπερβαίνει τα 400€,οπότε πάω σε ελατηρίου και με ενδιαφέρει σε 5.5 διαμέτρημα! Τώρα ιδιαιτερότητες του τύπου σπαστή κάννη ή όχι,κοντή έκδοση ή μακριά..δεν ξέρω πλεονεκτήματα & μειονεκτήματα (ουσιαστικά και όχι "ζορίζεσαι στην όπλιση με το κοντό και τέτοια"!!Τι τά 'χουμε τα νιάτα..!!)
Όπως και νά 'χει θα τη βρω την άκρη ελπίζω με τη βοήθειά σας.. :-)


Για 5,5 τα οπλα που διάλεξες είναι οτι καλύτερο.
Κλείνω προς το HW90 που πρότεινε ο Ηρακλής.
Αλλά γιατί το θέλεις το 5,5?
Μήπως να πήγαινες στο HW97 ή HW77 σε 4,5 με λιγότερο κλώτσιμα και πιο ευθεία καμπύλη?
Η αλήθεια είναι πως υπερισχύει το ελατήριο (στις προτιμήσεις μου) και δύσκολα θα "φύγω" από το 80άρι εφ' όσων οι περισσότεροι "ειδικοί" μου λένε πως(σε 5.5) είναι..μονόδρομος!
Τώρα για το διαμέτρημα με ενδιαφέρει σε 5.5 λόγω της μεγαλύτερης ενέργειας που μεταφέρει το σφαιράκι σε μεγάλες κυρίως αποστάσεις (αν σας έχω διαβάσει σωστά!).. Η καμπύλη,από τη στιγμή που το μάθω,δε θα παίζει ρόλο..(νομίζω..)

Αποσυνδεδεμένος AGGELOS A

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 856
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2499 στις: 14 Οκτωβρίου, 2013, 21:16:48 μμ »
Φίλε αν δεν σε ενδιαφέρει η απόλυτη λεπτομέρεια(στο χαρτί) και αν η προτεραιότητά σου είναι δύναμη σε συνδυασμό με ευστοχία είμαι σίγουρος ότι το 80 είναι η σωστότερη επιλογή που δεν θα μετανοιώσεις ποτέ!
Πάντα 5,5! δεν έχω δει καλύτερο δυνατό και με άριστα ανοιχτά σκοπευτικά.......εγώ θα σου έλεγα το μακρύκανο (50cm)αλλά για το μήκος κάνης θα ακούσεις διάφορα...σεβαστές όλες τις απόψεις..... το πιο σοφό το άκουσα απο ένα συμφορουμίστα μάλλον τον luger αν δεν κάνω λάθος ότι η μακριά γίνεται κοντή αν το επιθυμήσεις η κοντή δεν μακραίνει!!!
HW77-HW97-HW95-HW80-HW 35-Dianna54-Dianna56-Dianna38-AAS200-FX INDY

Αποσυνδεδεμένος 1987Legion1987

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 631
  • Keep it level!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2500 στις: 14 Οκτωβρίου, 2013, 23:16:03 μμ »
Καλησπέρα κι από 'μένα!..είμαι πριν το "μεγάλο" βήμα για αγορά πρώτου αεροβόλου και μεσα από τις συμβουλές και τις τοποθετήσεις σας προσπαθώ να ενημερωθω ώστε να κάνω την καλύτερη δυνατή επιλογή για 'μένα!..έχω διαβάσει διάφορα,άλλα κατανοητά και άλλα σχεδόν αλαμπουρνέζικα (για τις ελάχιστες γνώσεις που έχω πάνω στο θέμα του αεροβόλου)..
Η αλήθεια είναι πως είμαι πολύ κοντά στο να καταλήξω..(HW 80!!Αλήθεια τι γνώμη έχετε;;Το παρουσιάζουν ως το καλύτερο σπαστής κάννης!!) αλλά δε βιάζομαι.. Το κόστος δε θέλω να υπερβαίνει τα 400€,οπότε πάω σε ελατηρίου και με ενδιαφέρει σε 5.5 διαμέτρημα! Τώρα ιδιαιτερότητες του τύπου σπαστή κάννη ή όχι,κοντή έκδοση ή μακριά..δεν ξέρω πλεονεκτήματα & μειονεκτήματα (ουσιαστικά και όχι "ζορίζεσαι στην όπλιση με το κοντό και τέτοια"!!Τι τά 'χουμε τα νιάτα..!!)
Όπως και νά 'χει θα τη βρω την άκρη ελπίζω με τη βοήθειά σας.. :-)


Για 5,5 τα οπλα που διάλεξες είναι οτι καλύτερο.
Κλείνω προς το HW90 που πρότεινε ο Ηρακλής.
Αλλά γιατί το θέλεις το 5,5?
Μήπως να πήγαινες στο HW97 ή HW77 σε 4,5 με λιγότερο κλώτσιμα και πιο ευθεία καμπύλη?
Η αλήθεια είναι πως υπερισχύει το ελατήριο (στις προτιμήσεις μου) και δύσκολα θα "φύγω" από το 80άρι εφ' όσων οι περισσότεροι "ειδικοί" μου λένε πως(σε 5.5) είναι..μονόδρομος!
Τώρα για το διαμέτρημα με ενδιαφέρει σε 5.5 λόγω της μεγαλύτερης ενέργειας που μεταφέρει το σφαιράκι σε μεγάλες κυρίως αποστάσεις (αν σας έχω διαβάσει σωστά!).. Η καμπύλη,από τη στιγμή που το μάθω,δε θα παίζει ρόλο..(νομίζω..)

Είτε έτσι είτε αλλιώς πατάς σωστά.
HW80 για 5.5 είναι εξαιρετική επιλογή
Οπως και το HW97-77 σε 4,5.
Είναι 2 επιλογές που οποια και να πάρεις δε μπορεις να κάνεις λάθος.
AA S500 5,5mm (Η πεντάμορφη) - Hawke Sidewinder 30 IR 8-32*56 x20 Mil dot (και το τέρας)
umarex beretta px4 storm 4.5mm co2 blowback (Μεθαδόνη)

Αποσυνδεδεμένος alpha-63

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 7893
  • «Μαλέαν δε κάμψας επιλάθου των οίκαδε»
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2501 στις: 15 Οκτωβρίου, 2013, 00:43:29 πμ »
....εεμμμμ και το HW95 να προτείνω και εγώ που είναι επίσης σπαστής κάννης, ελαφρύτερο από 80 & 97 αλλά και ικανής δύναμης για το μπόϊ του  ::)

 ...αλλά να μπει στην λίστα και ένα ΑΑ ΤΧ200 .22 αν επιτρέπει το βαλάντιο που δεν είναι καθόλου άσχημη ιδέα κύριοι  ;)

 Για να μην ισχυρίζονται πως είμαστε όλοι γερμανόφιλοι εδώ μέσα... :D
Σειρήνα -HW97Κ .22
Μέδουσα -HW97K .20
Ειμαρμένη -HW95 .22
Γοργόνα 
Έχιδνα-HW95 .20
Κίρκη -AA ProSport .22
Μήδεια- ΑΑ ProSport .177
Ναυσικά -AA TX MK3 .177
Ερινύα -ΑΑ ProElite .22
Άρπυια -AA ProElite .25
Λάχεσις -HW35 .177
Νέμεσις -HW90 .22
Πηνελόπη -HW55 .177
Άρτεμις -Diana52 .22 EXP
Lady Chatterley -BSA S.Star .177
Afrodyte -BSA S.Star .177
Χαρά -BSA RB2 Stutzen .177
Victoria -BSA RB2 Stutzen .22
Erika -Feinwerkbau 300 .177
Patricia -Webley&Scott Osprey Supertarget .177
Mo Chou -BAM 26 .177

Αποσυνδεδεμένος zordi

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2502 στις: 15 Οκτωβρίου, 2013, 16:08:32 μμ »
....εεμμμμ και το HW95 να προτείνω και εγώ που είναι επίσης σπαστής κάννης, ελαφρύτερο από 80 & 97 αλλά και ικανής δύναμης για το μπόϊ του  ::)

 ...αλλά να μπει στην λίστα και ένα ΑΑ ΤΧ200 .22 αν επιτρέπει το βαλάντιο που δεν είναι καθόλου άσχημη ιδέα κύριοι  ;)

 Για να μην ισχυρίζονται πως είμαστε όλοι γερμανόφιλοι εδώ μέσα... :D

Το έχει ένας φίλος μου και είναι εξαιρετικό!..όπως πολύ καλά μάντεψες όμως ξεφεύγουμε σε γιούρο!..πάντως ευχαριστώ όλα τα παιδιά (όποιος φορά κοντά παντελονάκια-βλέπε αθλητισμός-και όποιος "παιζει" με αεροβόλα είναι παιδί!) για τις τοποθετήσεις τους (οι οποίες ενισχύουν την επιλογή μου)!!..

pri3st

  • Επισκέπτης
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2503 στις: 15 Οκτωβρίου, 2013, 18:23:25 μμ »
Εγώ που είμαι Γερμανόφιλος να πω και το 90αρι.... gas ram, δυνατότητα αλλαγής της δύναμης....
Καλή αρχή zordi!

Αποσυνδεδεμένος drakos320

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 975
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2504 στις: 15 Οκτωβρίου, 2013, 20:35:23 μμ »
Εαν θελεις ποιοτικο , σκυλισιο αεροβολο .  .  . WH .
Ολη η σειρα ειναι πολυ καλη και μακαρι να την ειχα ολη .
Θα σου προτεινα πρωτα 95αρι σε 4,5 ,και μετα 80 η΄90 σε 5,5 .
Οι κανες απ΄αυτα ταιριαζουν μεταξυ τους ,και η αλλαγη με μια βιδα .
Το να γνωριζεις την αληθεια ειναι ευκολο .
Το να την ακολουθεις ειναι δυσκολο .

L a s e r - Φαλτσετα - Mατσετα - Μπαλτας