Αποστολέας Θέμα: Νέα μέλη - Συστηθείτε  (Αναγνώστηκε 1235187 φορές)

Αποσυνδεδεμένος zordi

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2505 στις: 15 Οκτωβρίου, 2013, 22:35:01 μμ »
Νά 'στε καλά ρε παιδιά!..άντε να μαζευτεί το "μπαγιόκο" για την αγορα γιατί δεν κρατιεμαι..

Αποσυνδεδεμένος Lefterix

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2506 στις: 18 Οκτωβρίου, 2013, 14:58:47 μμ »
Εχω παρα πολυ καιρο να βρεθω στην παρεα. Δυστυχως μετα απο καποιες δυσκολιες προσπαθω να βαλω ακομα μια ταξη...αλλα αυτο που μου ειχε λειψει πολυ ηταν να διαβασω ξανα για το αγαπημενο χομπυ. Να 'μαι λοιπον παλι εδω. Το κακο ειναι οτι μετα απο τοσους μηνες μακρια ξεχασα αυτα που ειχα μαθει, και ετσι εχω πλακωσει το διαβασμα...απο την αρχη. Ετσι, ενα γεια ηθελα να πω, και οτι μου λειψατε ;D

Αποσυνδεδεμένος 1987Legion1987

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 631
  • Keep it level!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2507 στις: 18 Οκτωβρίου, 2013, 15:08:41 μμ »
Εχω παρα πολυ καιρο να βρεθω στην παρεα. Δυστυχως μετα απο καποιες δυσκολιες προσπαθω να βαλω ακομα μια ταξη...αλλα αυτο που μου ειχε λειψει πολυ ηταν να διαβασω ξανα για το αγαπημενο χομπυ. Να 'μαι λοιπον παλι εδω. Το κακο ειναι οτι μετα απο τοσους μηνες μακρια ξεχασα αυτα που ειχα μαθει, και ετσι εχω πλακωσει το διαβασμα...απο την αρχη. Ετσι, ενα γεια ηθελα να πω, και οτι μου λειψατε ;D

Άντε σιδερένιος και σταθερός! Καλώς σε βρήκαμε!
AA S500 5,5mm (Η πεντάμορφη) - Hawke Sidewinder 30 IR 8-32*56 x20 Mil dot (και το τέρας)
umarex beretta px4 storm 4.5mm co2 blowback (Μεθαδόνη)

Αποσυνδεδεμένος MASTORAS

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 7115
  • Πας μη Ελλην βαρβαρος
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2508 στις: 18 Οκτωβρίου, 2013, 15:15:38 μμ »
Περαστικα να ειναι Λευτερη και δεν πειραζει, θα τα ξαναθυμηθεις!

ΑΟΦΑ

AA S400 MPR FT <<Ενδοξη Ελληνική Σημαία>>
HAMMERLI AR20 FT
FWB 603 pcp
AA S400 5,5
Diana 60 <<by blackxx>>
HW 77 4.5
Umarex 850pcp 4.5

Αποσυνδεδεμένος Airgm

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2509 στις: 18 Οκτωβρίου, 2013, 15:21:03 μμ »
Χαιρετώ τα νέα μέλη!
Εν μέσω δουλειάς και μετακομίσεων, μόλις που έριχνα κάποιες "κλεφτές ματιές" στο φόρουμ, πόσο μάλλον να ρίξω κανονικές βολές. Νιώθω μάλιστα ότι πέρασε τόσο καιρός από το καλοκαίρι, που πρέπει να ξανασυστηθώ, μια και είμαι επιτέλους ευτυχής κάτοχος ενός Daisy 008 Powerline και ενός TSS 3-3 (ε, όταν έχεις καλούς φίλους, έχεις και τα τυχερά σου... :D).
Βέβαια, ελάχιστα έριξα, μιλάμε για μια αμπούλα όλη κι όλη με το πιστόλι και μερικές βολές με το TSS, οπότε οι εντυπώσεις μου θα αργήσουν ως ανατροφοδότηση. Και η υποψία που είχα ως προς τον (ανεπαρκή - αλλά και πότε είναι αρκετός;,) χρόνο που θα μπορούσα να αφιερώσω, αποδείχθηκε ακριβής, οπότε το "για αρχαρίους" TSS με καλύπτει. Προς το παρόν... ;)


Αποσυνδεδεμένος Lefterix

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2510 στις: 18 Οκτωβρίου, 2013, 15:21:34 μμ »
Να 'στε καλα! σας ευχαριστω πολυ! Με το καλα, κατι αρχιζει να γινεται, με το σταθερος ειναι το θεμα, εβαλα το ματι στην διοπτρα και με επιασε ναυτια απο το κουνημα ;D Το καλο ειναι οτι μου επιτρεπουν επιτελους να παρω βιταμινες, που θα παει σε καμια εβδομαδα θα μπορω λογικα να πετυχω τον κορμο ενος πλατανου στα 20 μετρα  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος npmair

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 3327
  • Only accurate airguns are interesting!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2511 στις: 18 Οκτωβρίου, 2013, 15:24:25 μμ »
Καλέ μου Λεφτερίξ, δεν βρίσκεις τη μαρμίτα με τη βιταμίνη να πέσεις μέσα να γιάνεις μια και καλή.

Καλώς μας ξαναήρθες και ετούτη τη φορά εύχομαι να μείνεις κοντά μας για τα καλά και να μην σου ξαναπέσει ο ουρανός στο κεφάλι :):):)
"Αίολος"
"Διηνέκης"
"Βουκεφάλας"
"Κέρβερος"
"Ημίαιμος Πρίγκιψ"
"Rasputin"
"Τετράκωπος μετά Πηδαλιούχου"
"Captain Hook"

Αποσυνδεδεμένος GEORGEGR

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2367
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2512 στις: 18 Οκτωβρίου, 2013, 16:22:01 μμ »
Σιδερένιος και μολυβοφάγος :)
H αεροβολίτιδα είναι νόσος και μάλιστα ανίατος, χρονία και συνεχώς επιδεινούμενη.
Ο μη spamαριστής πρώτος τον λίθο βαλέτω.

Αποσυνδεδεμένος AGGELOS A

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 856
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2513 στις: 18 Οκτωβρίου, 2013, 16:35:48 μμ »
Aντε με το καλό, να μεγαλώνει η παρέα!!!
HW77-HW97-HW95-HW80-HW 35-Dianna54-Dianna56-Dianna38-AAS200-FX INDY

Αποσυνδεδεμένος Airgm

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2514 στις: 18 Οκτωβρίου, 2013, 17:31:57 μμ »
Να 'στε καλα! σας ευχαριστω πολυ! Με το καλα, κατι αρχιζει να γινεται, με το σταθερος ειναι το θεμα, εβαλα το ματι στην διοπτρα και με επιασε ναυτια απο το κουνημα ;D Το καλο ειναι οτι μου επιτρεπουν επιτελους να παρω βιταμινες, που θα παει σε καμια εβδομαδα θα μπορω λογικα να πετυχω τον κορμο ενος πλατανου στα 20 μετρα  ;D ;D ;D

Σιδερένιος! Και εύστοχος!
 

Αποσυνδεδεμένος Laurona

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2515 στις: 21 Οκτωβρίου, 2013, 17:50:22 μμ »
Γεια σας παιδια.
Νεο μελος.
Δεν εχω δικο μου αεροβολο εκτος απο ενα bsa του πατερα μου , με το οποιο μαθαμε να παιζουμε παιδια.
Επειδη δεν ασχολουμαι συστηματικα, δεν χρειαστηκε να παρω δικο μου αφου με το οπλο παιζουμε καθε τοσο οταν μαζευομαστε η οικογενεια και κανουμε σκοποβολη.
Τα ξαδερφια μου εχουν επισης  bsa και GAMO, ολα Ελατηριου.

Γνωριζω αρκετα για τα μοντελα, ομως λογω ασχολιας περισσοτερο με το κυνηγι, το αεροβολο το εχω μονο για χαλαρωση.
Μπηκα πολλες φορες στον πειρασμο να αγορασω ομως λογω και οικονομικων το ξανασκεφτομουν και εμπαινε σε δευτερη μοιρα.

Διαβαζοντας λιγο απο το φορουμ, ειστε ατομα με πολυ μερακι και γνωση και προθυμα να βοηθατε, και αυτο μου αρεσε ισε ενα φορουμ.

Εχω βαλει στο ματι ενα αεροβολο gamo whisper IGT και θα ηθελα την βοηθεια σας.Οταν το ειδα στ οκαταστημα μο υαρεσε πολυ οσον αφορα τ οβαρος και τα σκοπευτικα.
Δεν μπορεσα να ριξω για να δω θορυβο, ευθυβολια κλπ.

Σε συνδιασμο με την καλη του τιμη, αποφασισα να το ψαξω και να το παρω εαν ειναι αξιοπιστο.

Δεν ειμαι ο τυπος που ευκολα θα προσπαθησει ναανοιξει το οπλο για βελτιωσεις κλπ.Τα χερια μου πιανουν πολυ,αλλα θεωρω οτι ειναι ενας επικινδυνος τομεας που πρεπει να εχεις μια πολυ καλη γνωση για να προχωρησεις στα ''ενδομυχα'' ενος οπλου, καθαρα για λογους ασφαλειας.

Στο θεμα με τα gamo θα σας ρωτησω αυτα που σκεφτομαι και θασας ειμουν ευγνωμων εαν με βοηθουσατε.

Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος panik

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1119
  • Εμ' περήφανος που εγεννέθα Πόντιος!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2516 στις: 21 Οκτωβρίου, 2013, 18:21:39 μμ »
Καλως ηρθες!
Νίκος Π.

DIANA 45 W.Germany 88
Gamo Cadet
Berreta 92FS Umarex
Crosman revolver .357 4"
P08 6" WE
M700 Takedown KJ
Tokarev TT33 Ltd SRC
MP5A3 ICS
Meu(soc) 1911 SG
AK74 APS
Glock17
Walther PKK/S Umarex

Αποσυνδεδεμένος 1987Legion1987

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 631
  • Keep it level!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2517 στις: 21 Οκτωβρίου, 2013, 19:44:06 μμ »
Γεια σας παιδια.
Νεο μελος.
Δεν εχω δικο μου αεροβολο εκτος απο ενα bsa του πατερα μου , με το οποιο μαθαμε να παιζουμε παιδια.
Επειδη δεν ασχολουμαι συστηματικα, δεν χρειαστηκε να παρω δικο μου αφου με το οπλο παιζουμε καθε τοσο οταν μαζευομαστε η οικογενεια και κανουμε σκοποβολη.
Τα ξαδερφια μου εχουν επισης  bsa και GAMO, ολα Ελατηριου.

Γνωριζω αρκετα για τα μοντελα, ομως λογω ασχολιας περισσοτερο με το κυνηγι, το αεροβολο το εχω μονο για χαλαρωση.
Μπηκα πολλες φορες στον πειρασμο να αγορασω ομως λογω και οικονομικων το ξανασκεφτομουν και εμπαινε σε δευτερη μοιρα.

Διαβαζοντας λιγο απο το φορουμ, ειστε ατομα με πολυ μερακι και γνωση και προθυμα να βοηθατε, και αυτο μου αρεσε ισε ενα φορουμ.

Εχω βαλει στο ματι ενα αεροβολο gamo whisper IGT και θα ηθελα την βοηθεια σας.Οταν το ειδα στ οκαταστημα μο υαρεσε πολυ οσον αφορα τ οβαρος και τα σκοπευτικα.
Δεν μπορεσα να ριξω για να δω θορυβο, ευθυβολια κλπ.

Σε συνδιασμο με την καλη του τιμη, αποφασισα να το ψαξω και να το παρω εαν ειναι αξιοπιστο.

Δεν ειμαι ο τυπος που ευκολα θα προσπαθησει ναανοιξει το οπλο για βελτιωσεις κλπ.Τα χερια μου πιανουν πολυ,αλλα θεωρω οτι ειναι ενας επικινδυνος τομεας που πρεπει να εχεις μια πολυ καλη γνωση για να προχωρησεις στα ''ενδομυχα'' ενος οπλου, καθαρα για λογους ασφαλειας.

Στο θεμα με τα gamo θα σας ρωτησω αυτα που σκεφτομαι και θασας ειμουν ευγνωμων εαν με βοηθουσατε.

Ευχαριστω.

M' αυτά τα λεφτά παίρνεις weichrauch 97! 350ευρώ για GAMO δε θα τα 'δινα με τίποτα  ::)
AA S500 5,5mm (Η πεντάμορφη) - Hawke Sidewinder 30 IR 8-32*56 x20 Mil dot (και το τέρας)
umarex beretta px4 storm 4.5mm co2 blowback (Μεθαδόνη)

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2518 στις: 21 Οκτωβρίου, 2013, 19:58:38 μμ »
Περνει 97,αλλα θελει και οπτικο μιας και το 97 δεν εχει ανοιχτα σκοπευτικα.

Ισως ενα hw 95.
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος npmair

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 3327
  • Only accurate airguns are interesting!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2519 στις: 21 Οκτωβρίου, 2013, 20:01:15 μμ »
Το HW77 όμως έχει  ;)
"Αίολος"
"Διηνέκης"
"Βουκεφάλας"
"Κέρβερος"
"Ημίαιμος Πρίγκιψ"
"Rasputin"
"Τετράκωπος μετά Πηδαλιούχου"
"Captain Hook"