Αποστολέας Θέμα: Νέα μέλη - Συστηθείτε  (Αναγνώστηκε 1234983 φορές)

Αποσυνδεδεμένος panik

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1119
  • Εμ' περήφανος που εγεννέθα Πόντιος!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2535 στις: 13 Νοεμβρίου, 2013, 22:26:18 μμ »
Kαλως ηρθες!
Νίκος Π.

DIANA 45 W.Germany 88
Gamo Cadet
Berreta 92FS Umarex
Crosman revolver .357 4"
P08 6" WE
M700 Takedown KJ
Tokarev TT33 Ltd SRC
MP5A3 ICS
Meu(soc) 1911 SG
AK74 APS
Glock17
Walther PKK/S Umarex

Αποσυνδεδεμένος Airgm

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2536 στις: 13 Νοεμβρίου, 2013, 23:01:15 μμ »
Καλώς ήρθες Τάσο!
Αρχικά, κανόνες ασφαλείας. Δεύτερον, αν και δεν είμαι κάτοχος, ο,τιδήποτε μυρίζει λιβάνι (Weihrauch=Θυμίαμα  ;) ) φαίνεται να είναι εγγύηση. Η δική μου ουσιαστική πρόταση παρόλα αυτά είναι μία: Διάβασμα στο φόρουμ. Εμένα με βοήθησε να πάω ένα βήμα πίσω από εκεί που ήμουν και να κοιτάξω ποιες ήταν οι πραγματικές μου ανάγκες ως αεροβολιστή. Ακόμα και αν είσαι κατασταλαγμένος, η συγκεντρωμένη σοφία που υπάρχει εδώ από τους παλαιότερους και ειδικότερους, και γενικά από τον κάθε έναν που έχει συνεισφέρει το κάθε μικρό λιθαράκι γνώσης, είναι πραγματικός θησαυρός.

Φιλικά

Μάνος

Αποσυνδεδεμένος tpanagioto

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2537 στις: 14 Νοεμβρίου, 2013, 00:06:04 πμ »
Ευχαριστώ για το καλοσώρισμα.
Ευτυχώς όσον αφορά τους κανόνες ασφαλείας και ασφαλούς φύλαξης μπορώ να υπερηφανεύομαι ότι μου τους έχουν χαράξει στο μυαλό μου ήδη τα μέλη του συλλόγου μου (Ο.Α.Σ.ΡΙΟΥ) μετά από 7 χρόνια συνήπατξης και συμμετοχής σε αγώνες. Τα όπλα είναι όπλα άσχετα από το μέσω προώθησης.... Τώρα όσον αφορά το 90 άρι αντιλαμβάνομαι ότι πολλοί είναι σκεπτικοί απεναντί  του. Δυστυχώς στην επαρχία δεν υπάρχει δυνατότητα δοκιμής... Θα δούμε.

Αποσυνδεδεμένος 1987Legion1987

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 631
  • Keep it level!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2538 στις: 14 Νοεμβρίου, 2013, 01:56:05 πμ »
Γειά σας και από εμένα.
Είμαι ο Τάσος από Ναύπακτο. Είμαι σκοπευτής (πρακτική σκοποβολή) και θέλω να αγοράσω αεροβόλο μιας και διαθέτω πρόσβαση σε μεγάλη έκταση (κήπο) ώστε να μπορώ να κάνω σκοποβολή δίχως τους περιορισμούς του πιστολιού (μετάβαση στο σκοπευτήριο κ.α.). Μου έχει γυαλίσει το HW90 και πολύ ψήνομαι αλλά θα δούμε.
Ωραίο το 90αρι δε λέω! Αλλά μόνο σε 5,5mm
Aν το θες καθαρά για σκοποβολή καλύτερα να πάς σε 97 ή 77 που είναι και σταθερής κάνης σε 4,5mm
Eπίσης καλή περίπτωση είναι και το TX της Airarms πάλι σε 4,5mm.
AA S500 5,5mm (Η πεντάμορφη) - Hawke Sidewinder 30 IR 8-32*56 x20 Mil dot (και το τέρας)
umarex beretta px4 storm 4.5mm co2 blowback (Μεθαδόνη)

Αποσυνδεδεμένος tpanagioto

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2539 στις: 14 Νοεμβρίου, 2013, 08:22:41 πμ »
Γειά σας και από εμένα.
Είμαι ο Τάσος από Ναύπακτο. Είμαι σκοπευτής (πρακτική σκοποβολή) και θέλω να αγοράσω αεροβόλο μιας και διαθέτω πρόσβαση σε μεγάλη έκταση (κήπο) ώστε να μπορώ να κάνω σκοποβολή δίχως τους περιορισμούς του πιστολιού (μετάβαση στο σκοπευτήριο κ.α.). Μου έχει γυαλίσει το HW90 και πολύ ψήνομαι αλλά θα δούμε.
Ωραίο το 90αρι δε λέω! Αλλά μόνο σε 5,5mm
Aν το θες καθαρά για σκοποβολή καλύτερα να πάς σε 97 ή 77 που είναι και σταθερής κάνης σε 4,5mm
Eπίσης καλή περίπτωση είναι και το TX της Airarms πάλι σε 4,5mm.

Καλημέρα.
Η σκοποβολή μάλλον θα είναι σκοποβολή αναψυχής και όχι αγωνιστική (δεν εννοώ σε έμβιους στόχους). Το διαμέτρημα που σκέφτομαι είναι το 5.,5mm
Μου έχει αρέσει το γεγονός ότι έχεις τη δυνατότητα με το συγκεκριμένο όπλο να αυξομειώνεις σχετικά εύκολα τη δύναμη του οπότε υπό προϋποθέσεις μπορείς να αποδυναμώσεις προκειμένου να πάρεις όλη την ακρίβεια που μπορεί να σου προσφέρει και μετά να το ξαναφουσκώσεις ώστε να πάρεις το βεληνεκές ή οτιδήποτε άλλο. Επίσης σκοφτόμουν διαβάζοντας το φόρουμ ότι θα ήταν μια καλή ιδέα για το μέλλον να του πάρω και μια κάνη διαμετρήματος 5mm ώστε να έχω την ευθύτερη δυνατή τροχιά δίχως τα προβλήματα αποσταθεροποίησης τα οποία θα είχε το 4,5 mm. Τί λέτε?

Αποσυνδεδεμένος antonios

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 572
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2540 στις: 14 Νοεμβρίου, 2013, 09:25:05 πμ »
Βρε, καλώς το πατριωτάκι.
Αν με το καλό έρθω Ναύπακτο αυτο το μήνα, να μια καλή ευκαιρία να συναντηθούμε και να γνωριστούμε. :)
Όσο για τις ερωτήσεις που έχεις βάλει κοίτα τα αντίστηχα τόπικ στο φόρουμ, και μη βιαστείς μέχρι να τα διαβάσεις όλα. Έχουν γίνει τα ίδια ερωτήματα και έχουν απαντηθεί ξανά. Δεν σου δείχνω συγκεκριμένο τόπικ γιατί καλό θα είναι να ανατρέξεις. Και στις ανασκοπήσεις-συζητήσεις για τα όπλα που σε ενδιαφέρουν. Αν δεν κρατιέσε ;)πάρε κάποιο μικρό και οικονομικό αρχικά να δεις και πως σου πάει. Εγώ ξεκίνησα ταπεινά με ένα HW30S και μετά πήγα στο 97ρι, αλλά έχω καταλήξει να ρίχνω 9,5 φορές στις 10 με το 30ρι :o. Και πρόσφατα πήρα και δεύτερο. ;D
HW 40 PCA
HW30s HELLAS 300 SPARTAN
HW 97 custom stocks CS700 V-Mach ΠΑΛΛΑΣ
TELLY 1961 LG822
Feinwerkbau 300S Junior
Steyr LP10

Αποσυνδεδεμένος 1987Legion1987

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 631
  • Keep it level!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2541 στις: 14 Νοεμβρίου, 2013, 10:50:29 πμ »
Γειά σας και από εμένα.
Είμαι ο Τάσος από Ναύπακτο. Είμαι σκοπευτής (πρακτική σκοποβολή) και θέλω να αγοράσω αεροβόλο μιας και διαθέτω πρόσβαση σε μεγάλη έκταση (κήπο) ώστε να μπορώ να κάνω σκοποβολή δίχως τους περιορισμούς του πιστολιού (μετάβαση στο σκοπευτήριο κ.α.). Μου έχει γυαλίσει το HW90 και πολύ ψήνομαι αλλά θα δούμε.
Ωραίο το 90αρι δε λέω! Αλλά μόνο σε 5,5mm
Aν το θες καθαρά για σκοποβολή καλύτερα να πάς σε 97 ή 77 που είναι και σταθερής κάνης σε 4,5mm
Eπίσης καλή περίπτωση είναι και το TX της Airarms πάλι σε 4,5mm.

Καλημέρα.
Η σκοποβολή μάλλον θα είναι σκοποβολή αναψυχής και όχι αγωνιστική (δεν εννοώ σε έμβιους στόχους). Το διαμέτρημα που σκέφτομαι είναι το 5.,5mm
Μου έχει αρέσει το γεγονός ότι έχεις τη δυνατότητα με το συγκεκριμένο όπλο να αυξομειώνεις σχετικά εύκολα τη δύναμη του οπότε υπό προϋποθέσεις μπορείς να αποδυναμώσεις προκειμένου να πάρεις όλη την ακρίβεια που μπορεί να σου προσφέρει και μετά να το ξαναφουσκώσεις ώστε να πάρεις το βεληνεκές ή οτιδήποτε άλλο. Επίσης σκοφτόμουν διαβάζοντας το φόρουμ ότι θα ήταν μια καλή ιδέα για το μέλλον να του πάρω και μια κάνη διαμετρήματος 5mm ώστε να έχω την ευθύτερη δυνατή τροχιά δίχως τα προβλήματα αποσταθεροποίησης τα οποία θα είχε το 4,5 mm. Τί λέτε?

Πάρε και τις 3!!!
4,5 5 και 5,5!
Απ' τη στιγμή που μπορείς να ρυθμίζεις τη δύναμη ρίχνεις ότι γουστάρεις!
Και η βολή με 4,5 θα 'ναι πολύ πιο ξεκούραστη γιατί απαιτεί λιγοτερα ποδόλιβρα λιγότερη δύναμη στην όπλιση και ρίχνει με λιγότερο κλώτσιμα!
AA S500 5,5mm (Η πεντάμορφη) - Hawke Sidewinder 30 IR 8-32*56 x20 Mil dot (και το τέρας)
umarex beretta px4 storm 4.5mm co2 blowback (Μεθαδόνη)

Αποσυνδεδεμένος tpanagioto

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2542 στις: 14 Νοεμβρίου, 2013, 11:47:30 πμ »
Γειά σας και από εμένα.
Είμαι ο Τάσος από Ναύπακτο. Είμαι σκοπευτής (πρακτική σκοποβολή) και θέλω να αγοράσω αεροβόλο μιας και διαθέτω πρόσβαση σε μεγάλη έκταση (κήπο) ώστε να μπορώ να κάνω σκοποβολή δίχως τους περιορισμούς του πιστολιού (μετάβαση στο σκοπευτήριο κ.α.). Μου έχει γυαλίσει το HW90 και πολύ ψήνομαι αλλά θα δούμε.
Ωραίο το 90αρι δε λέω! Αλλά μόνο σε 5,5mm
Aν το θες καθαρά για σκοποβολή καλύτερα να πάς σε 97 ή 77 που είναι και σταθερής κάνης σε 4,5mm
Eπίσης καλή περίπτωση είναι και το TX της Airarms πάλι σε 4,5mm.

Καλημέρα.
Η σκοποβολή μάλλον θα είναι σκοποβολή αναψυχής και όχι αγωνιστική (δεν εννοώ σε έμβιους στόχους). Το διαμέτρημα που σκέφτομαι είναι το 5.,5mm
Μου έχει αρέσει το γεγονός ότι έχεις τη δυνατότητα με το συγκεκριμένο όπλο να αυξομειώνεις σχετικά εύκολα τη δύναμη του οπότε υπό προϋποθέσεις μπορείς να αποδυναμώσεις προκειμένου να πάρεις όλη την ακρίβεια που μπορεί να σου προσφέρει και μετά να το ξαναφουσκώσεις ώστε να πάρεις το βεληνεκές ή οτιδήποτε άλλο. Επίσης σκοφτόμουν διαβάζοντας το φόρουμ ότι θα ήταν μια καλή ιδέα για το μέλλον να του πάρω και μια κάνη διαμετρήματος 5mm ώστε να έχω την ευθύτερη δυνατή τροχιά δίχως τα προβλήματα αποσταθεροποίησης τα οποία θα είχε το 4,5 mm. Τί λέτε?

Πάρε και τις 3!!!
4,5 5 και 5,5!
Απ' τη στιγμή που μπορείς να ρυθμίζεις τη δύναμη ρίχνεις ότι γουστάρεις!
Και η βολή με 4,5 θα 'ναι πολύ πιο ξεκούραστη γιατί απαιτεί λιγοτερα ποδόλιβρα λιγότερη δύναμη στην όπλιση και ρίχνει με λιγότερο κλώτσιμα!
θα χαρώ πολύ να τα πούμε από κοντά και να ανταλλάξουμε απόψεις. Στείλε μυνημα όταν θα είναι να έρθεις.

Αποσυνδεδεμένος 1987Legion1987

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 631
  • Keep it level!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2543 στις: 14 Νοεμβρίου, 2013, 14:54:35 μμ »
 ;)
AA S500 5,5mm (Η πεντάμορφη) - Hawke Sidewinder 30 IR 8-32*56 x20 Mil dot (και το τέρας)
umarex beretta px4 storm 4.5mm co2 blowback (Μεθαδόνη)

Αποσυνδεδεμένος antonios

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 572
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2544 στις: 14 Νοεμβρίου, 2013, 14:57:29 μμ »
 ;) :)
HW 40 PCA
HW30s HELLAS 300 SPARTAN
HW 97 custom stocks CS700 V-Mach ΠΑΛΛΑΣ
TELLY 1961 LG822
Feinwerkbau 300S Junior
Steyr LP10

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 462
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2545 στις: 18 Νοεμβρίου, 2013, 20:14:02 μμ »
kalyspera se olous ( sorry gia ta gramata den exw allous xaramthres se ayto to pc ...) . Zw kai ergazomai sto Agrinio kai exw to mikrobio ths skopobolhs edw kai polla xronia , apo tote pou espaga me ena Gamo ta mantalakia ths Giagias sto xwrio  ;D , ews kai shmera pou mou lene oti megalosa .... . Prospathw na prosarmostw sths apethseis sths shmerinhs skopobolhs kai eplizw na xananiwsw opws tote pou den yphrxe kanena mantalaki sto syrma.Opla moy ena Gamo PT 85 (gia entos ths apothikhs moy) kai ena USP 9mm gia to skopeythrio , alla kati mou liph.Thelw na xanazhsw th xara tou makrinoy stoxoy .... .Filika elpizw na antalaxoume skeceis kai apopseis .
FX Bobcat (6.35mm)
HW100 T (5.5 mm)
HW30 S (4.5mm)
Gamo PT-85 (4.5 mm) blowback

Αποσυνδεδεμένος eliasfot

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 1411
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2546 στις: 18 Νοεμβρίου, 2013, 20:55:41 μμ »
Kαλώς ήρθες στην παρέα μας !
διαβάζοντας θα σου λυθούν πολλές απορίες για οτι άλλο χρειαστείς μπορείς να ζητήσεις την βοήθεια όλων μας στα αντίστοιχα θέματα
ΥΓ για τα greeklish μπες εδώ http://www.greeklish.net/

Αποσυνδεδεμένος panik

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1119
  • Εμ' περήφανος που εγεννέθα Πόντιος!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2547 στις: 18 Νοεμβρίου, 2013, 20:58:44 μμ »
Teo καλως ηρθες.
Απ οτι εμαθα ψαχνουν για κλειστο χωρο στο Αγρινιο. Ο Βασιλης θα το ανοιξει (εαν δεν κανω λαθος).
Νίκος Π.

DIANA 45 W.Germany 88
Gamo Cadet
Berreta 92FS Umarex
Crosman revolver .357 4"
P08 6" WE
M700 Takedown KJ
Tokarev TT33 Ltd SRC
MP5A3 ICS
Meu(soc) 1911 SG
AK74 APS
Glock17
Walther PKK/S Umarex

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 462
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2548 στις: 18 Νοεμβρίου, 2013, 23:24:53 μμ »
ναι , αυτο ειναι αληθεια αλλα δεν χερει κανενας το ποτε θα πραγματοποιηθει .... ας ελπισουμε οτι θα ειναι το συντομοτερο δυνατον ^^ (κενουργιος χωρος).
Οσο για το προγραματακι για την μεταφραση ειδη το χρησιμοποιω :)
FX Bobcat (6.35mm)
HW100 T (5.5 mm)
HW30 S (4.5mm)
Gamo PT-85 (4.5 mm) blowback

Αποσυνδεδεμένος alpha-63

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 7893
  • «Μαλέαν δε κάμψας επιλάθου των οίκαδε»
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #2549 στις: 19 Νοεμβρίου, 2013, 15:17:13 μμ »
...
ναι , αυτο ειναι αληθεια αλλα δεν χερει κανενας το ποτε θα πραγματοποιηθει .... ας ελπισουμε οτι θα ειναι το συντομοτερο δυνατον ^^ (κενουργιος χωρος).
Οσο για το προγραματακι για την μεταφραση ειδη το χρησιμοποιω :)]



..Teo καλημέρα,.η πρεσβυωπία με τα γκρικλις σε πρότερο μήνυμα σου είναι αβάσταχτη ! Χωρίς αυτά απλά υποφερτή  ;D

Καλώς όρισες στην παρέα οσωνούπω... :)

Σειρήνα -HW97Κ .22
Μέδουσα -HW97K .20
Ειμαρμένη -HW95 .22
Γοργόνα 
Έχιδνα-HW95 .20
Κίρκη -AA ProSport .22
Μήδεια- ΑΑ ProSport .177
Ναυσικά -AA TX MK3 .177
Ερινύα -ΑΑ ProElite .22
Άρπυια -AA ProElite .25
Λάχεσις -HW35 .177
Νέμεσις -HW90 .22
Πηνελόπη -HW55 .177
Άρτεμις -Diana52 .22 EXP
Lady Chatterley -BSA S.Star .177
Afrodyte -BSA S.Star .177
Χαρά -BSA RB2 Stutzen .177
Victoria -BSA RB2 Stutzen .22
Erika -Feinwerkbau 300 .177
Patricia -Webley&Scott Osprey Supertarget .177
Mo Chou -BAM 26 .177