Αποστολέας Θέμα: Νέα μέλη - Συστηθείτε  (Αναγνώστηκε 1234886 φορές)

Αποσυνδεδεμένος καραμεργεν

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #975 στις: 12 Μαρτίου, 2011, 01:20:47 πμ »
Για σου φίλος. Κοίταξε το Diana ήταν 4.5 Για μένα  είναι πλέον παιδικό.  Έχω αλλάξει τα σαράντα,και μετά όταν δοκιμάζεις 6.35 το4.5 είναι σαν παιδικό

Αποσυνδεδεμένος minos68

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #976 στις: 12 Μαρτίου, 2011, 01:31:39 πμ »
Το bsa στις ποσες ποδολβ. το εχεις ρυθμισει,και τι βολιδες βαζεις φιλε καραμεργεν ?

Αποσυνδεδεμένος καραμεργεν

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #977 στις: 12 Μαρτίου, 2011, 21:55:06 μμ »
Μονόσφαιρο αεροβόλο προσυμπιεσμένου αέρα με αμφιδέξιο ξύλινο κοντάκι οξυάς, ελαστικό αεριζόμενο πέλμα, σύστημα όπλισης mmc, ράγα σκοπευτικών και ρυθμιζόμενη σκανδάλη δύο σταδίων. Δεν διαθέτει ανοιχτά σκοπευτικά. Με σπείρωμα κάννης 1/2 UNF και διάτρητο φλογοκρύπτη. Βάρος 3,5 κιλά, μήκος κάννης 47 εκ. συνολικό μήκος 106 εκ. ταχύτητα 880 π./δ.
Και βολιδες είναι jsb match diabolo,Exact king. 1.645 grams. Δύναμη 40j

Αποσυνδεδεμένος TitaniumRx

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 314
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #978 στις: 16 Μαρτίου, 2011, 12:46:22 μμ »
  Αγαπητοί συμφορουμήτες καλημέρα!!!!

 Με λένε Βαγγέλη και είμαι 40 ετών.Μένω εδώ και πολλά χρόνια στην Πτολεμαΐδα.Έχω ένα γιόκα 9 χρόνων και ασχολούμαι με το εμπόριο.

 Δυστυχώς,βρήκα το forum σας ακριβώς λίγες ώρες αφού αγόρασα τα καινούργια μου αεροβόλα,ένα Gamo Delta(το μίνι της σειράς) για τον μικρό και ένα Gamo Shadow 640 για εμένα.Παρά το γεγονός οτι googlάριζα μια εβδομάδα πρίν την αγορά ???.Αλλά δεν πειράζει,έτσι και αλλιώς,δεν μπορούσα να πάρω προς στιγμήν κάτι καλύτερο,μιας και ήθελα δύο αεροβόλα.Μπαμπάς και γιός κάνουμε τα πάντα μαζί,και μιας και έχω αρχίσει να βαριέμαι το battlefield στις οθόνες του υπολογιστή και του PS3,είπα να του γνωρίσω απο νωρίς τα όπλα,και να του διαμορφώσω μια υγιή και σωστή παιδαγωγία επι του θέματος που τόσο του αρέσει,η σκοποβολή με όπλα,όπως ακριβώς είχε κάνει και ο δικός μου πατέρας με εμένα,και να τον απομακρύνω απο τα αιμοδιψή παλιοπαίχνιδα.Δικό μου αεροβόλο είχα το παλιό Diana του πατέρα μου και αργότερα ένα αμφιβόλου προελεύσεως,μάλλον Κινεζικό,πρίν απο 15 χρόνια περίπου.Τελευταία,βλέποντας το πάθος του μικρού με την σκοποβολή αλλά και το ταλέντο του,ξαναξύπνησε η αγάπη μου για την σκοποβολή σταθερού στόχου και αποφάσισα να πάρω.Ο φίλος μαγαζάτορας της περιοχής μου,μου πρότεινε,τι άλλο,τα γνωστα Γερμανικά έργα τέχνης,απο το HW50s έως και HW80,αλλά δυστηχώς επειδή είπα να δοκιμάσω και Sporting με λειόκανο,εξυπηρέτησα και ένα άλλο παλιό μου πάθος που είχα αφήσει ανεκπλήρωτο εδώ και χρόνια λόγο υποχρεώσεων και χρόνου,την σκοποβολή με πυροβόλο όπλο.Ήρθε κιόλας το καινούργιο μου Benelli SuperNova και περιμένω την έκδοση της άδειας για να το πάρω στο σπίτι.Οπότε,έριξα λίγο την ποιότητα της αγοράς των μοντέλων των αεροβόλων,και θα προσπαθήσω να μπορέσω αργότερα να πάρω μια και καλή ένα που να με καλύπτει.Εύκολ,μιας και ξέρω απο τώρα ποιό θα είναι αυτό ;D.Χάρις σε εσάς φυσικά :D

 Συγχαρητήρια ειλικρινά για την τεράστια και υπεύθυνη δουλειά που έχει γίνει εδώ μέσα.Μπράβο σας και εύχομαι όλοι οι στόχοι σας να πραγματοποιηθούν.Τεράστια αποθήκη γνώσεων και εμπειριών,όμορφα και τακτοποποιημένα τα θέματά σας που καλύπτουν τους πάντες και τα παντα.

 Καλός σας βρήκα συνάδερφοι αεροβολιστές. ;)
FX Independence .22 cal
Gamo Shadow CSI .177 cal
Gamo Delta .177 cal
Gamo PT85 Blowback .177 cal

Αποσυνδεδεμένος alpha-63

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 7893
  • «Μαλέαν δε κάμψας επιλάθου των οίκαδε»
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #979 στις: 16 Μαρτίου, 2011, 12:54:11 μμ »
..καλώς τους πατέρα και γιό !  :)
Τι καλύτερο από έναν πατέρα να μορφώνει τον χαρακτήρα και το ήθος του παιδιού του !
Σε βλέπω σε λίγο, μιάς και η αεροβολίτιδα είναι άκρως μεταδοτική και εκφυλιστική το Benelli SuperNova να παραδίδει την σκυτάλη στα αεροβόλα... :D
Σειρήνα -HW97Κ .22
Μέδουσα -HW97K .20
Ειμαρμένη -HW95 .22
Γοργόνα 
Έχιδνα-HW95 .20
Κίρκη -AA ProSport .22
Μήδεια- ΑΑ ProSport .177
Ναυσικά -AA TX MK3 .177
Ερινύα -ΑΑ ProElite .22
Άρπυια -AA ProElite .25
Λάχεσις -HW35 .177
Νέμεσις -HW90 .22
Πηνελόπη -HW55 .177
Άρτεμις -Diana52 .22 EXP
Lady Chatterley -BSA S.Star .177
Afrodyte -BSA S.Star .177
Χαρά -BSA RB2 Stutzen .177
Victoria -BSA RB2 Stutzen .22
Erika -Feinwerkbau 300 .177
Patricia -Webley&Scott Osprey Supertarget .177
Mo Chou -BAM 26 .177

Αποσυνδεδεμένος TitaniumRx

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 314
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #980 στις: 16 Μαρτίου, 2011, 13:08:45 μμ »
..καλώς τους πατέρα και γιό !  :)
Τι καλύτερο από έναν πατέρα να μορφώνει τον χαρακτήρα και το ήθος του παιδιού του !
Σε βλέπω σε λίγο, μιάς και η αεροβολίτιδα είναι άκρως μεταδοτική και εκφυλιστική το Benelli SuperNova να παραδίδει την σκυτάλη στα αεροβόλα... :D

 Σε ευχαριστώ φίλε μου.Αλλά δυστυχώς μάλλον άνιση μάχη είναι η σωστή διαπαιδαγώγηση και σχεδόν καταδικασμένη,γιατί οι εξωτερικοί επηρεασμοί είναι πανίσχυροι.Μην ξεχνάμε οτι και εμείς οι ίδιοι δεν είμαστε σωστά μεγαλωμένοι.Στο μέτρο του δυνατού,ότι μπορούμε ο καθένας μας.

 Δεν έχεις καθόλου άδικο σε αυτό που λες μεταξύ των δύο όπλων.Μεγάλη πιθανότητα να γίνει αυτό,και δεν με πειράζει και καθόλου να σου πω ;D.Καταρχήν,μπορείς να κοιμηθείς σχεδόν με το αεροβόλο σου αγκαλιά,να ρίξεις εφόσον έχεις τις κατάλληλες συνθήκες μέσα στο σπίτι σου,σχεδόν αθόρυβα και με ασφάλεια για σένα και τους γύρω σου.Με το πυροβόλο όπλο,απλά δεν γίνετε αυτό.Να μην πούμε για την τεράστια διαφορά στο κόστος χρήσης και συντήρησης των δύο όπλων.Στο ένα μπαμ και ευρώ χωρίς τα έξοδα μεταφοράς και χρήσης του σκοπευτηρίου,εξοπλισμού και τα λοιπά.Στο άλλο,ειδικά στα σπαστά ελατηρίου μερικά χαρτιά και οι βολίδες που είναι παμφηνες.Θες δεν θές,το πυροβόλο σχεδόν δεν σου ανήκει,ενώ το αεροβόλο είναι πραγματικά δικό σου.Θα δοκιμάσω και θα δω. 8)
FX Independence .22 cal
Gamo Shadow CSI .177 cal
Gamo Delta .177 cal
Gamo PT85 Blowback .177 cal

Αποσυνδεδεμένος luger42

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2317
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #981 στις: 16 Μαρτίου, 2011, 13:25:05 μμ »
..καλώς τους πατέρα και γιό !  :)
Τι καλύτερο από έναν πατέρα να μορφώνει τον χαρακτήρα και το ήθος του παιδιού του !
Σε βλέπω σε λίγο, μιάς και η αεροβολίτιδα είναι άκρως μεταδοτική και εκφυλιστική το Benelli SuperNova να παραδίδει την σκυτάλη στα αεροβόλα... :D

 Σε ευχαριστώ φίλε μου.Αλλά δυστυχώς μάλλον άνιση μάχη είναι η σωστή διαπαιδαγώγηση και σχεδόν καταδικασμένη,γιατί οι εξωτερικοί επηρεασμοί είναι πανίσχυροι.Μην ξεχνάμε οτι και εμείς οι ίδιοι δεν είμαστε σωστά μεγαλωμένοι.Στο μέτρο του δυνατού,ότι μπορούμε ο καθένας μας.

 Δεν έχεις καθόλου άδικο σε αυτό που λες μεταξύ των δύο όπλων.Μεγάλη πιθανότητα να γίνει αυτό,και δεν με πειράζει και καθόλου να σου πω ;D.Καταρχήν,μπορείς να κοιμηθείς σχεδόν με το αεροβόλο σου αγκαλιά,να ρίξεις εφόσον έχεις τις κατάλληλες συνθήκες μέσα στο σπίτι σου,σχεδόν αθόρυβα και με ασφάλεια για σένα και τους γύρω σου.Με το πυροβόλο όπλο,απλά δεν γίνετε αυτό.Να μην πούμε για την τεράστια διαφορά στο κόστος χρήσης και συντήρησης των δύο όπλων.Στο ένα μπαμ και ευρώ χωρίς τα έξοδα μεταφοράς και χρήσης του σκοπευτηρίου,εξοπλισμού και τα λοιπά.Στο άλλο,ειδικά στα σπαστά ελατηρίου μερικά χαρτιά και οι βολίδες που είναι παμφηνες.Θες δεν θές,το πυροβόλο σχεδόν δεν σου ανήκει,ενώ το αεροβόλο είναι πραγματικά δικό σου.Θα δοκιμάσω και θα δω. 8)



καλως ηλθες και απο μενα
μεγαλη αληθεια αυτο που λεςγια τα πυροβολα
γενικα οτι θελει αδεια, σημερα εχεις. αυριο ?
τωρα για το κοστος εξοπλισμου δεν ειμαι σιγουρος  :D :D :D
οτι ριχνεις οποτε θες και σχεδον οπου θες αυτο ειναι σιγουρο
ειδικα εμεις οι γκαντεμηδες της επαρχιας  ;D ;D ;D

si vis pacem, para bellum

Αποσυνδεδεμένος oldtimer

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1705
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #982 στις: 16 Μαρτίου, 2011, 13:31:47 μμ »
Βαγγελη καλωσηρθες

το μικρο το gamo ειχα παρει κι εγω για πρωτο οπλο για την κορη μου πριν απο 7 περιπου χρονια.

νομιζω οτι ειναι εντιμο οπλο με πολυ καλες επιδοσεις για την κατηγορια του
το χαιρομαστε ακομη και δεν το εχω ανοιξει ποτε...!!  ;D ;D

 
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ

Αποσυνδεδεμένος TitaniumRx

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 314
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #983 στις: 16 Μαρτίου, 2011, 14:07:40 μμ »



καλως ηλθες και απο μενα
μεγαλη αληθεια αυτο που λεςγια τα πυροβολα
γενικα οτι θελει αδεια, σημερα εχεις. αυριο ?
τωρα για το κοστος εξοπλισμου δεν ειμαι σιγουρος  :D :D :D
οτι ριχνεις οποτε θες και σχεδον οπου θες αυτο ειναι σιγουρο
ειδικα εμεις οι γκαντεμηδες της επαρχιας  ;D ;D ;D


Για το κόστος διαπίστωσα ήδη οτι μπορεί να ξεφύγει πααααρα πολύ :o.Αλλά αφορά μόνιμα πράγματα εξοπλισμού και του ίδιου του όπλου.Απο αναλώσιμα είναι φθηνό το αεροβόλο ;)
FX Independence .22 cal
Gamo Shadow CSI .177 cal
Gamo Delta .177 cal
Gamo PT85 Blowback .177 cal

Αποσυνδεδεμένος TitaniumRx

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 314
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #984 στις: 16 Μαρτίου, 2011, 14:10:23 μμ »
Βαγγελη καλωσηρθες

το μικρο το gamo ειχα παρει κι εγω για πρωτο οπλο για την κορη μου πριν απο 7 περιπου χρονια.

νομιζω οτι ειναι εντιμο οπλο με πολυ καλες επιδοσεις για την κατηγορια του
το χαιρομαστε ακομη και δεν το εχω ανοιξει ποτε...!!  ;D ;D

 

Aπό αίσθηση και κλώτσημα,απο τα πολύ λίγα pellets που πρόλαβα να ρίξω,μου φάνηκε πιό καλό απο το μεγάλο,χωρίς πλάκα.Μάλλον τρίζει λίγο παραπάνω όμως.Αλλά έχει πολύ μικρό μέγεθος για να επωμίσεις σωστά.Να χαίρεσαι την κορούλα σου!!!!!
FX Independence .22 cal
Gamo Shadow CSI .177 cal
Gamo Delta .177 cal
Gamo PT85 Blowback .177 cal

Αποσυνδεδεμένος tieton

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1594
  • Λευτερια στους...pcpistas!!!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #985 στις: 16 Μαρτίου, 2011, 15:13:57 μμ »
Καλως ηρθες γειτονα!40 χλμ μακρια !Παναγιτσα, Καιμακτσαλαν!
σε σχεση με την...καταδυτικη
 σταγιερουμπα+weaver T36
fcb αεροβολο-airrifle
https://www.facebook.com/groups/1217631344969912/

Αποσυνδεδεμένος TitaniumRx

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 314
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #986 στις: 16 Μαρτίου, 2011, 19:25:15 μμ »
Καλως ηρθες γειτονα!40 χλμ μακρια !Παναγιτσα, Καιμακτσαλαν!

Καλώς σε βρήκα γείτονα. ;)
FX Independence .22 cal
Gamo Shadow CSI .177 cal
Gamo Delta .177 cal
Gamo PT85 Blowback .177 cal

Αποσυνδεδεμένος bebis

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #987 στις: 19 Μαρτίου, 2011, 15:20:55 μμ »
Καλησπερα και απο μενα ...
Μενω Αθηνα και ειμαι καινουριος στην παρεα σας....
Καμια βδομαδα τωρα διαβαζω σχεδον, οτι υπαρχει εδω μεσα και μου εχουν κολησει τα ματια στην οθονη... ;D
Οπλο ακομα δεν εχω μονο ενα umarex 586 6" που ειμαι ικανοποιημενος.
Σας βρηκα ψαχνοντας για το πιο αεροβολο να παρω..και κολησα ασχημα μπορω να πω ... (τα εκανα λιγο-πολυ μανταρα με αυτα τα λιγα που ξερω).
Μπραβο σε ολους για την πολυ καλη δουλεια που κανετε !!!!!
Καλη συνεχεια λοιπον.....

Αποσυνδεδεμένος tieton

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1594
  • Λευτερια στους...pcpistas!!!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #988 στις: 19 Μαρτίου, 2011, 15:24:37 μμ »
Καλως ορισες φιλε bebis!
σε σχεση με την...καταδυτικη
 σταγιερουμπα+weaver T36
fcb αεροβολο-airrifle
https://www.facebook.com/groups/1217631344969912/

Αποσυνδεδεμένος Louk

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 174
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #989 στις: 20 Μαρτίου, 2011, 21:36:29 μμ »
Kalispera se olous,kainourgio melos k gw kai tha ithela na mathw sas parakalw tin apopsi sas gia to hw97k to opoio endiaferomai na agorasw,opws episeis kai gia to poio diametrima.euxaristw k sygxaritiria..