Αποστολέας Θέμα: Νέα μέλη - Συστηθείτε  (Αναγνώστηκε 1235007 φορές)

Αποσυνδεδεμένος S P A I K ! ! !

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1065 στις: 09 Μαΐου, 2011, 15:36:15 μμ »
καλως σας βρηκα! δεν ηθελα να ανοιξω καποιο θεμα η παραθεση η να αναστατωσω το φορουμ με την παρουσια μου ζηταω συγνωμη.. απλα με συνεπειρε η ορεξη στο να αποκτησω ενα pcp οπλο.., οπως ειπα ειμαι κατοχος οπλου ελατηριου και δεν το ειχα σπιτι για να ριχνω σε πουλια.. ποτε μου δεν το θεωρησα μαγκια να χτυπισω ενα πουλι αφου αν ειμαι αξιος στην ιδια αποσταση μπορω να χτυπισω και ενα κουτι αναψυκτικου. εχω αεροβολο σχεδον απο τοτε που γεννηθηκα αλλα περασε αρκετος καιρος για να μπει βολιδα μεσα.
ο πατερας μου κυνηγος (οχι με αεροβολο) και αν δεν μαθαινα βασικους κανονες σκοπευσης δεν εριχνα.. (οχι για να σημαδεψω.. αλλα για την ασφαλεια την δικη μου και των αλλων)

Αποσυνδεδεμένος magic

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 271
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1066 στις: 09 Μαΐου, 2011, 15:48:18 μμ »
Καλως ηρθες και απο εμενα φιλε
εχεις πμ
ΟΣΟ ΖΕΙΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ

Αποσυνδεδεμένος MASTORAS

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 7115
  • Πας μη Ελλην βαρβαρος
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1067 στις: 09 Μαΐου, 2011, 15:57:09 μμ »
Αυτο το βιντεακι παντως με τους Ρωσους που χτυπανε κορακια μεσα στην πολη ειναι οτι πρεπει για να ενισχυσει ακομη περισοτερο την οπλοφοβια και την <<κακη>> εκδοχη του αεροβολου στο μυαλο του καθε ανθρωπου που δεν εχει αμεση σχεση με αυτα.
Τι να πω? Δεν πιστευω οτι επιτρεπεται οπουδηποτε στον κοσμο αυτο το πραγμα, εκτος του οτι ειναι αηδιαστικο καθως δεν εχει σχεση με κυνηγι, ουτε με ελεγχο επιβλαβων, αλλα απλα ικανοποιει τα ενστικτα καποιου-ων. μαλλον θα επρεπε να ειναι αυστηροτερος ο ελεγχος σε αυτα που <<ανεβαινουν>> στο διαδυκτιο.

ΑΟΦΑ

AA S400 MPR FT <<Ενδοξη Ελληνική Σημαία>>
HAMMERLI AR20 FT
FWB 603 pcp
AA S400 5,5
Diana 60 <<by blackxx>>
HW 77 4.5
Umarex 850pcp 4.5

Αποσυνδεδεμένος MASTORAS

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 7115
  • Πας μη Ελλην βαρβαρος
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1068 στις: 09 Μαΐου, 2011, 17:03:11 μμ »
Να συμπληρωσω οτι το παραπανω μυνημα μου δεν εχει στοχο την κριτικη στον SPAIK που το εβαλε, αλλα ειναι μονο αποψη.

ΑΟΦΑ

AA S400 MPR FT <<Ενδοξη Ελληνική Σημαία>>
HAMMERLI AR20 FT
FWB 603 pcp
AA S400 5,5
Diana 60 <<by blackxx>>
HW 77 4.5
Umarex 850pcp 4.5

Αποσυνδεδεμένος TitaniumRx

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 314
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1069 στις: 09 Μαΐου, 2011, 17:29:19 μμ »
αλλα ειναι μονο αποψη.

Με την οποία συμφωνώ απολύτως!!
FX Independence .22 cal
Gamo Shadow CSI .177 cal
Gamo Delta .177 cal
Gamo PT85 Blowback .177 cal

Αποσυνδεδεμένος PIPERMAN

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1569
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1070 στις: 09 Μαΐου, 2011, 17:40:54 μμ »
Να συμπληρωσω οτι το παραπανω μυνημα μου δεν εχει στοχο την κριτικη στον SPAIK που το εβαλε, αλλα ειναι μονο αποψη.

+1,η λογική
"ρίχνω όπου να ΄ναι,σε ότι να 'ναι και με ότι να 'ναι "
αρμόζει στο far west  :)
Δε χρειάζομαι καμμιά κάρτα μέλους για να κάνω το κέφι μου ...!!!
Μου τη δίνουν οι στόκοι και οι ψεύτες...

Συνδεδεμένος thrass86

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 354
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1071 στις: 09 Μαΐου, 2011, 19:24:08 μμ »
Αυτο το βιντεακι παντως με τους Ρωσους που χτυπανε κορακια μεσα στην πολη ειναι οτι πρεπει για να ενισχυσει ακομη περισοτερο την οπλοφοβια και την <<κακη>> εκδοχη του αεροβολου στο μυαλο του καθε ανθρωπου που δεν εχει αμεση σχεση με αυτα.
Τι να πω? Δεν πιστευω οτι επιτρεπεται οπουδηποτε στον κοσμο αυτο το πραγμα, εκτος του οτι ειναι αηδιαστικο καθως δεν εχει σχεση με κυνηγι, ουτε με ελεγχο επιβλαβων, αλλα απλα ικανοποιει τα ενστικτα καποιου-ων. μαλλον θα επρεπε να ειναι αυστηροτερος ο ελεγχος σε αυτα που <<ανεβαινουν>> στο διαδυκτιο.



Κάτι το οποίο με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο και εμένα  !!!!!!!!!!!
Anschütz 9015 4.5 HP BR Sightron SIII Competition 45x45 ED
Steyr LG 110  4.5 Vector Minotaur GenII 12-60x60
FX Impact M3 5.5 Sniper Bronze DELTA Stryker HD 5-50x56
Walther LGM2 4.5 FALCON X50 FT 10-50X60
http://www.youtube.com/watch?v=yXNfj5Zw8hU
http://www.youtube.com/watch?v=Y5lwHSDjW3U

Αποσυνδεδεμένος S P A I K ! ! !

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1072 στις: 09 Μαΐου, 2011, 19:52:19 μμ »
εχετε δικιο παιδια.., ζηταω συγνωμη απο ολους σας αλλα λογο βιασυνης (για να παρω το pcp) το εγραψα ετσι ωστε να ειναι ευκολο να παρεξηγηθω..
το ξερω δεν υπαρχει λογος να συστηθω και να πω για εμενα αλλα το θελω. πρωτον οπως ειπα εχω ενα cometa 100 εδω και καιρο και ποτε δεν εριξα απο το σπιτι.

συνηθως παω σε εξοχικα και κανουμε σκοποβολη σε μερη που παρεχουν ασφαλεια (υποψη μας να αστοχισουμε, εξοστρακισμος κτλ) το μονο σαν χομπυ που ειχα ασχοληθει ειναι το trap αλλα για λιγο και εδω και χρονια ειμαι μανιωδης ψαροντουφεκας. εχω μαθει να σεβομαι τα ζωα να μην ριχνω σε ζωο για διασκεδαση η για να αποδειξω κατι.

Οπως ειπα ειμαι ψαροντουφεκας και επειδη αυτο τον μηνα απαγορευεται το ψαρεμα ειπα να ασχοληθω λιγο με την σκοποβολη. τα βιντεο που ανεβασα ηταν καθαρα επειδη μου εκανε εντυπωση η αποσταση και η ακριβεια που ειχαν τα οπλα.Γι αυτο και ζητησα να αγορασω οπλο. δεν ειχα σκοπο ουτε να αναστατωσω το φορουμ ουτε να φερω καποιους σε αντυπαραθεση και το εννοω.. παρακαλω ολους να με συνχωρεσουν και πρωτο τον admin που η βιασυνη μου εκανε (και οχι αδικα) να φανω σαν παιδακι του γυμνασιου που θελω να το παιξω sniper. Ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης και εχω τυχει μαρτυρας σε ατυχημα ασκοπων πυροβολισμων.. και μια φορα παραλιγο να ειμαι εγω το θυμα. οτιδηποτε θελει να με ρωτησει καποιος ειμαι εδω.. συγνωμη και παλι παιδια..

Αποσυνδεδεμένος MASTORAS

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 7115
  • Πας μη Ελλην βαρβαρος
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1073 στις: 09 Μαΐου, 2011, 21:45:14 μμ »
Φιλε SPAIK δεν τιθεται θεμα για να ζητησεις συγνωμη ουτε στραφηκε καποιος εναντιον αυτων που εγραψες. Απλα αυτου του ειδους βιντεακια τα θεωρω απεχθη ως ανθρωπος.
Προσπαθουμε πολυ καιρο να προαγουμε τον αεροβολισμο ως υγιη ενασχοληση, αθληση και ψυχαγωγια, προσπαθουμε να μεταδωσουμε στον καθ'ενα που μας συναντα ή στον καθ'ενα που διαβαζει εδω στο φορουμ ως μελος ή ως επισκεπτης την πραγματικη πλευρα της ευχαριστησης και της συγκινησης που μπορει καποιος να αντλησει απο αυτο, προσπαθουμε να οργανωσουμε τους ανθρωπους που πραγματικα ενδιαφερονται με οποιονδηποτε τροπο προσπαθωντας ατομικα και ομαδικα, ωστε να μεταδοθει η ιδεα και να καταλαβει η κοινη γνωμη την χροια αυτου του <<χομπυ>> για να το γνωρισει σωστα, να σταματησει να το φοβαται και επιτελους να ανοιξει ενας δρομος για να προαχθει σωστα. Και εκει που ισως καποιος αδαης και απληροφορητος αρχιζει να καταλαβαινει περι τινος προκειται, μπαινει στο διαδικτυο και βλεπει κατι τετοιο. Ποια λετε να ειναι η επομενη σκεψη του?
Φυσικα το θεμα εδω ειναι για καλωσορισμα και ηδη το τραβηξα αρκετα.
Καλως ηρθες λοιπον στο φορουμ και καλο διαβασμα, ολα αυτα που ειπαμε παραπανω θα τα βρεις αρκετες φορες ειπωμενα αλλα καλο ειναι να τα θυμομαστε που και που.

ΑΟΦΑ

AA S400 MPR FT <<Ενδοξη Ελληνική Σημαία>>
HAMMERLI AR20 FT
FWB 603 pcp
AA S400 5,5
Diana 60 <<by blackxx>>
HW 77 4.5
Umarex 850pcp 4.5

Αποσυνδεδεμένος nickb

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1074 στις: 20 Μαΐου, 2011, 21:21:25 μμ »
Γειά σας παιδιά, είμαι ο Νίκος και μου αρέσει η σκοποβολή και τα αεροβόλα.
Προτιμώ μικρομεσαίες ταχύτητες, 4.5 mm, Wadcutter βολίδες, και 15 μέτρα με SLAVIA 630 (και παρόμοια).
Μου αρέσουν όμως και οι domed, 5.5 mm και τα τηλεμπάνιστρα για μακρυνότερες βολές με GAMO Hunter 440 (ή παρόμοια).

Αποσυνδεδεμένος EXADAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1216
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1075 στις: 20 Μαΐου, 2011, 22:18:36 μμ »
Καλος ηρθες   :)
PLATINUM MK4
STEYR CHALLENGE  FT
AIR ARMS    EV2 MK IV

Αποσυνδεδεμένος alpha-63

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 7893
  • «Μαλέαν δε κάμψας επιλάθου των οίκαδε»
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1076 στις: 20 Μαΐου, 2011, 22:28:35 μμ »
Καλος ηρθες   :)

...με το δεξί, που θα έλεγε και ο Ξενοφών.... :D
Σειρήνα -HW97Κ .22
Μέδουσα -HW97K .20
Ειμαρμένη -HW95 .22
Γοργόνα 
Έχιδνα-HW95 .20
Κίρκη -AA ProSport .22
Μήδεια- ΑΑ ProSport .177
Ναυσικά -AA TX MK3 .177
Ερινύα -ΑΑ ProElite .22
Άρπυια -AA ProElite .25
Λάχεσις -HW35 .177
Νέμεσις -HW90 .22
Πηνελόπη -HW55 .177
Άρτεμις -Diana52 .22 EXP
Lady Chatterley -BSA S.Star .177
Afrodyte -BSA S.Star .177
Χαρά -BSA RB2 Stutzen .177
Victoria -BSA RB2 Stutzen .22
Erika -Feinwerkbau 300 .177
Patricia -Webley&Scott Osprey Supertarget .177
Mo Chou -BAM 26 .177

Αποσυνδεδεμένος DREAMS

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1077 στις: 22 Μαΐου, 2011, 17:37:31 μμ »
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ! ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΣΧΕΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΕΡΟΒΟΛΟ.ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΠΩΡΕΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΩ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ.ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΜΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΑΚΟΜΑ.ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΩΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΧΡΗΣΗ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ (ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΤΟ ΘΕΜΑ).ΙΣΩΣ TO HW 95.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ; 

Αποσυνδεδεμένος Kyriakos87

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4808
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1078 στις: 22 Μαΐου, 2011, 17:41:12 μμ »
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ! ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΣΧΕΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΕΡΟΒΟΛΟ.ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΠΩΡΕΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΩ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ.ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΜΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΑΚΟΜΑ.ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΩΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΧΡΗΣΗ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ (ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΤΟ ΘΕΜΑ).ΙΣΩΣ TO HW 95.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ; 

Καλωσόρισες φιλε στην παρέα μας. :)
Ασχετος δεν εισαι αφου εχεις κανει ήδη μια απο τις καλυτερες επιλογές. ;)
Προχώρα άφοβα στην αγορά του HW95 και δεν θα χάσεις. :)

Pyrgetos Shooting Club


1. Οι ηλίθιοι είναι αήττητοι!!
2. Η συμμετοχή στο forum δεν είναι υποχρεωτική.!!!
3. το καλύτερο αεροβόλο ειναι αυτο που ευχαριστεί τον ιδιοκτήτη του.!!!!

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1079 στις: 22 Μαΐου, 2011, 18:27:01 μμ »
Φιλε καλως ηρθες .ΜΕ την αγορα του 95 πετυχες 10αρι με την μια. ;) :D
Λατρης του καλου ελατηριου.