Αποστολέας Θέμα: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια  (Αναγνώστηκε 119467 φορές)

Αποσυνδεδεμένος blackship7

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 333
  • BLoOd RaZoRs....
Απ: Εισαγωγή αεροβολου με άδεια
« Απάντηση #45 στις: 14 Απριλίου, 2009, 17:00:41 μμ »
Εγώ μιλάω από προσωπική εμπειρία. Δεν αερολογώ.

Γιατι ποιος σου ειπε οτι εγω αερολογω;Ρωτησα , το οπλο σου δεν ηταν δηλωμενο απο την Αμερικη ως αεροβολο;Οι τελωνιακοι δεν σε αναγκασαν να το βγαλεις απο το κουτι του για να πειστουνε οτι ειναι αεροβολο;Εαν οχι πηγαινω πασο.Δεν ειπα να το παιξεις τσαμπουκας,ειπα πως εαν πιστουνε οτι ειναι αεροβολο προς τι η βεβαιωση απο την ΓΑΔΑ οταν σε καλυπτει ο νομος. αυτο εννοουσα...Ξεκολλατε..
AirArms,when accuracy matters.
www.razorsteam.bravehost.com

Αποσυνδεδεμένος Dokkodo 21

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 239
  • Manager VARVATA ®
Απ: Εισαγωγή αεροβολου με άδεια
« Απάντηση #46 στις: 14 Απριλίου, 2009, 17:50:51 μμ »
Δεν σκεπτομαι τιποτα καλυτερο να σου ευχηθω απο ''Καλες Βολες'' και παντα οι επιμονες αναζητησεις σου -ακομα και πενταετιας- να προσθετουν στην ζηλευτη συλλογη σου τετοια εξαιρετικα και σπανιοτατα Αεροβολα.
Εζησα μαζι σου την χαρα σου πριν λιγο διαστημα οταν επιτελους το ανακαλυψες , την βασανιστικη αναμονη της παραλαβης, και την ανακουφιση οταν με ενα πρωινο τηλεφωνημα μου ειπες οτι ολα πηγαν καλα και επιτελους το εχεις στα χερια σου.Σε ευχαριστω που μοιραστηκες αυτες τις στιγμες μαζι μου.
Παντα τετοια.
1+1=2

Αποσυνδεδεμένος mak6

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 366
Απ: Εισαγωγή αεροβολου με άδεια
« Απάντηση #47 στις: 14 Απριλίου, 2009, 17:51:40 μμ »
Εγώ μιλάω από προσωπική εμπειρία. Δεν αερολογώ.

Γιατι ποιος σου ειπε οτι εγω αερολογω;Ρωτησα , το οπλο σου δεν ηταν δηλωμενο απο την Αμερικη ως αεροβολο;Οι τελωνιακοι δεν σε αναγκασαν να το βγαλεις απο το κουτι του για να πειστουνε οτι ειναι αεροβολο;Εαν οχι πηγαινω πασο.Δεν ειπα να το παιξεις τσαμπουκας,ειπα πως εαν πιστουνε οτι ειναι αεροβολο προς τι η βεβαιωση απο την ΓΑΔΑ οταν σε καλυπτει ο νομος. αυτο εννοουσα...Ξεκολλατε..

Αμα
Ρε παιδια με συγχωρειτε το αεροβολο οταν ερχεται απο Αμερικη δεν ειναι δηλωμενο ως αεροβολο;Ολοι οι τελωνιακοι  ανοιγουν τα δεματα,θα περιμενουν το χαρτι απο την ΓΑΔΑ να τους επιβεβαιωσει;Οτι εχω αγορασει απεξω ειναι κανονικα δηλωμενο ως αεροβολο/sporting goods για αυτο το ανεφερα.Ετσι και αλλιως και απο την Αμερικη οταν φευγει πρεπει να δηλωθει ως οπλο.Καθε πολιτεια εχει και την δικια της νομοθεσια περι οπλων.Αποστολη μας παρακολουθει και το τελωνειο;Καινουργιο αυτο.....


Αμα κανεις τετοιες  εξυπνες ερωτησεις μαλον αερολογεις φιλαρακο ....

Υ.Γ. Οπως αερολογεις τελευταια και σε ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ !!!
Ξερεις εσυ... ;)
ΓΙΝΕ        Π  Α  Ο  Κ      ΝΑ  ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ
http://www.youtube.com/watch?v=eyGJoc_4mls&feature=related

Αποσυνδεδεμένος Eliminator

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3377
  • Προσοχή! Η ζωή σκοτώνει τα όνειρα!
Απ: Εισαγωγή αεροβολου με άδεια
« Απάντηση #48 στις: 14 Απριλίου, 2009, 17:57:20 μμ »
Γειά σου Dokkodo 21. Ετοιμάσου για βολές! Χαρά μου που μιλήσαμε μαζί εκείνο το πρωινό.

Αποσυνδεδεμένος blackship7

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 333
  • BLoOd RaZoRs....
Απ: Εισαγωγή αεροβολου με άδεια
« Απάντηση #49 στις: 14 Απριλίου, 2009, 20:24:27 μμ »
Εγώ μιλάω από προσωπική εμπειρία. Δεν αερολογώ.

Γιατι ποιος σου ειπε οτι εγω αερολογω;Ρωτησα , το οπλο σου δεν ηταν δηλωμενο απο την Αμερικη ως αεροβολο;Οι τελωνιακοι δεν σε αναγκασαν να το βγαλεις απο το κουτι του για να πειστουνε οτι ειναι αεροβολο;Εαν οχι πηγαινω πασο.Δεν ειπα να το παιξεις τσαμπουκας,ειπα πως εαν πιστουνε οτι ειναι αεροβολο προς τι η βεβαιωση απο την ΓΑΔΑ οταν σε καλυπτει ο νομος. αυτο εννοουσα...Ξεκολλατε..

Αμα
Ρε παιδια με συγχωρειτε το αεροβολο οταν ερχεται απο Αμερικη δεν ειναι δηλωμενο ως αεροβολο;Ολοι οι τελωνιακοι  ανοιγουν τα δεματα,θα περιμενουν το χαρτι απο την ΓΑΔΑ να τους επιβεβαιωσει;Οτι εχω αγορασει απεξω ειναι κανονικα δηλωμενο ως αεροβολο/sporting goods για αυτο το ανεφερα.Ετσι και αλλιως και απο την Αμερικη οταν φευγει πρεπει να δηλωθει ως οπλο.Καθε πολιτεια εχει και την δικια της νομοθεσια περι οπλων.Αποστολη μας παρακολουθει και το τελωνειο;Καινουργιο αυτο.....


Αμα κανεις τετοιες  εξυπνες ερωτησεις μαλον αερολογεις φιλαρακο ....

Υ.Γ. Οπως αερολογεις τελευταια και σε ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ !!!
Ξερεις εσυ... ;)

4η φορα και το εκλαμβανω ως εμπαθεια στο προσωπο μου....τι εννοεις ξερω εγω πες οτι εχεις να πεις.....φιλαρακο ελευθερα;Γιατι δεν γνωριζω.
AirArms,when accuracy matters.
www.razorsteam.bravehost.com

Αποσυνδεδεμένος mak6

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 366
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #50 στις: 14 Απριλίου, 2009, 22:55:16 μμ »
 :D ;) ;) ;) ;) ;)
4 και 14 παρτο οπως θες !!!!αλοστε εσύ τουλάχιστον εδω μεσα εχεις αποδείξει  οτι τα εκλαμβάνεις πάντα όπως θες εσυ μικρε !
σε λιγο  καιρο θα σου τα πω ελεύθερα έχε λίγο υπομονή  μόνο !!!
« Τελευταία τροποποίηση: 29 Απριλίου, 2009, 16:43:57 μμ από Einhorn »
ΓΙΝΕ        Π  Α  Ο  Κ      ΝΑ  ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ
http://www.youtube.com/watch?v=eyGJoc_4mls&feature=related

Αποσυνδεδεμένος megapixel

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #51 στις: 13 Ιουνίου, 2009, 22:08:46 μμ »
αλλος κανει που να χει παρει αεροβολο εκτος ΕΕ?
εγω σκεφτομαι σοβαρα να παρω ενα απο US με usps.

Αποσυνδεδεμένος sniperman

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1665
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #52 στις: 13 Ιουνίου, 2009, 22:56:19 μμ »
Ποιο όπλο θέλεις να πάρεις?
Παναγιωτης

Όπου και να σαι σκάψε βαθιά! Κατω ειναι η πηγη!

Ασε τους "μαυρους" ανθρώπους να λενε πως κατω ειναι μονο η κολαση!

Αποσυνδεδεμένος megapixel

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #53 στις: 13 Ιουνίου, 2009, 23:19:11 μμ »
Ποιο όπλο θέλεις να πάρεις?
δε ξερω ακομη αλλα οχι πανω απο 150 ευρω και κυριως θελω να παραγειλω και διαφορα προιοντα που δε τα δινουν εδω.
ισως για κανα crosman 1077 i phantom

Αποσυνδεδεμένος Shotgun

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 163
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #54 στις: 14 Ιουνίου, 2009, 23:02:56 μμ »
Αβυσσος η ψυχή του συστήματος και των ανθρώπων του!

Το αεροβόλο πωλείται εδώ όπως και στις περισσότερες χώρες του κόσμου χωρίς άδεια. Ποια λοιπόν η λογική πίσω από την απαίτηση για χαρτί γιατρού για την εισαγωγή του αεροβόλου από το εξωτερικό; Υπάρχει ένδειξη ότι οι αιτούντες είναι σε μεγάλο ποσοστό τρελοί;

Αν προσθέσουμε το κόστος και τα τρεχάματα αξίζει η διαδικασία της εισαγωγής;

Αποσυνδεδεμένος megapixel

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #55 στις: 16 Ιουνίου, 2009, 12:49:10 μμ »
Εχω την εντυπωση πως ολοι ξερουν κατι για την εισαγωγη αλλα κανεις δε μιλαει ειτε απο κομπλεξ ειτε γιατι δε θελουν τυπικα να σπασουν μερικους χαζους κανονες ειτε επειδη πολλοι εδω μεσα ειναι μαγαζοτορες και θιγονται συμφεροντα...
Αυτη την εντυπωση παιρνει καποιος που εχει ψαξει οποιαδηποτε ποστ μεσα σε ολο το φορουμ που αναφερει για εισαγωγη.

Αποσυνδεδεμένος sniperman

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1665
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #56 στις: 16 Ιουνίου, 2009, 14:06:37 μμ »
Για 150 ευρο δεν αξιζει να παραγγειλεις απο εξωτερικο.
Ειδικα απο αμερικη που τα εξοδα αποστολης ειναι μεγαλα και θα πληρωσεις και τους δασμους.

Απο ΕΕ απλώς το παραγγέλνεις, απο κει και περα χρειαζεσαι τα ιδια δικαιολογητικά που χρειάζεσαι για να πάρεις και ενα αεροβόλο απο την Ελλαδα.
Ενα Φαξ με την ταυτοτητα σου για να δουν οτι εισαι πανω απο 18.
Παναγιωτης

Όπου και να σαι σκάψε βαθιά! Κατω ειναι η πηγη!

Ασε τους "μαυρους" ανθρώπους να λενε πως κατω ειναι μονο η κολαση!

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #57 στις: 16 Ιουνίου, 2009, 14:16:01 μμ »
Εχω την εντυπωση πως ολοι ξερουν κατι για την εισαγωγη αλλα κανεις δε μιλαει ειτε απο κομπλεξ ειτε γιατι δε θελουν τυπικα να σπασουν μερικους χαζους κανονες ειτε επειδη πολλοι εδω μεσα ειναι μαγαζοτορες και θιγονται συμφεροντα...
Αυτη την εντυπωση παιρνει καποιος που εχει ψαξει οποιαδηποτε ποστ μεσα σε ολο το φορουμ που αναφερει για εισαγωγη.

Μια που είναι έτσι τα πράγματα γιατί δεν κάνεις εσύ μια αρχή!
Ιδιαίτερα από Αμερική θα ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρον να δούμε ποια είναι η διαδικασία! Με αυτό το τρόπο θα αλλάξουμε και την εντύπωση που παίρνει ο κόσμος διαβάζοντας τα θέματα περί εισαγωγής και θα "σπάσουμε" αυτό το ταμπού.
Ψάξτο -αν και έχουν γραφτεί πολλά περί εισαγωγής- κυρίως πραγματοποίησε το και μετά διαφώτισε μας, ελεύθερα!

Αποσυνδεδεμένος megapixel

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #58 στις: 16 Ιουνίου, 2009, 14:45:28 μμ »
Για 150 ευρο δεν αξιζει να παραγγειλεις απο εξωτερικο.
Ειδικα απο αμερικη που τα εξοδα αποστολης ειναι μεγαλα και θα πληρωσεις και τους δασμους.

Απο ΕΕ απλώς το παραγγέλνεις, απο κει και περα χρειαζεσαι τα ιδια δικαιολογητικά που χρειάζεσαι για να πάρεις και ενα αεροβόλο απο την Ελλαδα.
Ενα Φαξ με την ταυτοτητα σου για να δουν οτι εισαι πανω απο 18.
αν κανει εδω 400 απο εκει το παιρνεις 180 περιλαμβανομενα και τα μεταφορικα...

Αποσυνδεδεμένος alpha-63

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 7893
  • «Μαλέαν δε κάμψας επιλάθου των οίκαδε»
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #59 στις: 16 Ιουνίου, 2009, 15:11:19 μμ »
...κάνε τους λογαριασμούς σου, αποφάσισε και προχώρα...! Αναμένουμε να μας διαφωτίσεις κατόπιν....επί της διαδικασίας, ...να σπάσεις και τα συμφέροντα αυτών που είναι έμποροι και έχουν συμφέροντα να φρενάρουν το φόρουμ !
Σειρήνα -HW97Κ .22
Μέδουσα -HW97K .20
Ειμαρμένη -HW95 .22
Γοργόνα 
Έχιδνα-HW95 .20
Κίρκη -AA ProSport .22
Μήδεια- ΑΑ ProSport .177
Ναυσικά -AA TX MK3 .177
Ερινύα -ΑΑ ProElite .22
Άρπυια -AA ProElite .25
Λάχεσις -HW35 .177
Νέμεσις -HW90 .22
Πηνελόπη -HW55 .177
Άρτεμις -Diana52 .22 EXP
Lady Chatterley -BSA S.Star .177
Afrodyte -BSA S.Star .177
Χαρά -BSA RB2 Stutzen .177
Victoria -BSA RB2 Stutzen .22
Erika -Feinwerkbau 300 .177
Patricia -Webley&Scott Osprey Supertarget .177
Mo Chou -BAM 26 .177