Γενικά > Εισαγωγή στον κόσμο του αεροβόλου

Βοηθεια για επιλογη αεροβολου

<< < (2/3) > >>

tayrus:
Φίλε μου από εμπειρία σου λέω ότι το   crossman vantage και το  bam 19 gas ram είναι τα ίδια οπλα.φτιαγμενα στο ίδιο εργοστάσιο και φοράνε τα ίδια   gas ram. Πάρε το μπαμ σε 4.5 που είναι και πο φτηνό.ο Λογότυπος αλλάζει μόνο.η   bam.  Φτιάχνει και τα crossman.θα κάνεις το κέφι σου αξιοπρεπώς.οταν μπορέσεις φόρεσε του και μια τσιμουχα πιστολιού από tx 200 και θα είναι αθάνατο.μελλοντικα Κάνε οικονομίες να πάρεις κάνα hw90.είναι πολύ μπροστά σε όλα του σε σχέση με αυτά που αναφερεις

KONI:
Φίλε μου το μόνο αεροβόλο από την λίστα σου που πιστεύω ότι αξίζει τα χρήματά του και δεν θέλει μεγάλες παρεμβάσεις είναι το BAM 23-4.Έχει φοβερό κοντάκι και έχουν βελτιώσει πολύ το κομμάτι που μπαίνει η σκανδάλη και πατάει το gas ram(το έχουν κάνει monoblock) με αποτέλεσμα να είναι πολύ σταθερό στην βολή.Την μόνη παρέμβαση που του έκανα εκτός την αναλίπανση ήταν να του αλλάξω τις πλαστικές ροδέλες στην κάννη με μπρούτζινες για καλύτερη σταθερότητα.Το έχω σε 5,5 και είναι πάνω από 18 ποδόλιβρα με  JSB 14.35 grains.Σε 4,5 με JSB 10.34 grains θα είναι περίπου στα 17 ποδόλιβρα που θεωρώ υπερβολική την δύναμη για αυτό το διαμέτρημα.

Sniper035:

--- Παράθεση από: KONI στις 08 Μαρτίου, 2019, 17:39:20 μμ ---Φίλε μου το μόνο αεροβόλο από την λίστα σου που πιστεύω ότι αξίζει τα χρήματά του και δεν θέλει μεγάλες παρεμβάσεις είναι το BAM 23-4.Έχει φοβερό κοντάκι και έχουν βελτιώσει πολύ το κομμάτι που μπαίνει η σκανδάλη και πατάει το gas ram(το έχουν κάνει monoblock) με αποτέλεσμα να είναι πολύ σταθερό στην βολή.Την μόνη παρέμβαση που του έκανα εκτός την αναλίπανση ήταν να του αλλάξω τις πλαστικές ροδέλες στην κάννη με μπρούτζινες για καλύτερη σταθερότητα.Το έχω σε 5,5 και είναι πάνω από 18 ποδόλιβρα με  JSB 14.35 grains.Σε 4,5 με JSB 10.34 grains θα είναι περίπου στα 17 ποδόλιβρα που θεωρώ υπερβολική την δύναμη για αυτό το διαμέτρημα.

--- Τέλος παράθεσης ---
Με διοπτρα κανεις μακρυνες βολες να υποθεσω ε?
Για βολες 50+ που θελω να το παρω σε 5,5 ή 4,5? Θελω αργοτερα να του βαλω διοπτρα για μακρυνες βολες...

Sniper035:

--- Παράθεση από: tayrus στις 08 Μαρτίου, 2019, 14:22:24 μμ ---Φίλε μου από εμπειρία σου λέω ότι το   crossman vantage και το  bam 19 gas ram είναι τα ίδια οπλα.φτιαγμενα στο ίδιο εργοστάσιο και φοράνε τα ίδια   gas ram. Πάρε το μπαμ σε 4.5 που είναι και πο φτηνό.ο Λογότυπος αλλάζει μόνο.η   bam.  Φτιάχνει και τα crossman.θα κάνεις το κέφι σου αξιοπρεπώς.οταν μπορέσεις φόρεσε του και μια τσιμουχα πιστολιού από tx 200 και θα είναι αθάνατο.μελλοντικα Κάνε οικονομίες να πάρεις κάνα hw90.είναι πολύ μπροστά σε όλα του σε σχέση με αυτά που αναφερεις

--- Τέλος παράθεσης ---
Ευχαριστω για την απαντηση σου.Δεν το ηξερα αυτο με την crosman. Εχω δει το crosman summit να ειναι με την λεπτη καννη και το crosman benjamin summit me την χοντρη καννη χωρις σκοπευτικα. Εκτος απο τις καννες και τις δυο εταιριες στο ενα μοντελο τι αλλο παιζει?

KONI:

--- Παράθεση από: Sniper035 στις 08 Μαρτίου, 2019, 18:10:09 μμ ---
--- Παράθεση από: KONI στις 08 Μαρτίου, 2019, 17:39:20 μμ ---Φίλε μου το μόνο αεροβόλο από την λίστα σου που πιστεύω ότι αξίζει τα χρήματά του και δεν θέλει μεγάλες παρεμβάσεις είναι το BAM 23-4.Έχει φοβερό κοντάκι και έχουν βελτιώσει πολύ το κομμάτι που μπαίνει η σκανδάλη και πατάει το gas ram(το έχουν κάνει monoblock) με αποτέλεσμα να είναι πολύ σταθερό στην βολή.Την μόνη παρέμβαση που του έκανα εκτός την αναλίπανση ήταν να του αλλάξω τις πλαστικές ροδέλες στην κάννη με μπρούτζινες για καλύτερη σταθερότητα.Το έχω σε 5,5 και είναι πάνω από 18 ποδόλιβρα με  JSB 14.35 grains.Σε 4,5 με JSB 10.34 grains θα είναι περίπου στα 17 ποδόλιβρα που θεωρώ υπερβολική την δύναμη για αυτό το διαμέτρημα.

--- Τέλος παράθεσης ---
Με διοπτρα κανεις μακρυνες βολες να υποθεσω ε?
Για βολες 50+ που θελω να το παρω σε 5,5 ή 4,5? Θελω αργοτερα να του βαλω διοπτρα για μακρυνες βολες...

--- Τέλος παράθεσης ---

Δεν του έχω βάλει ακόμα διόπτρα αλλά με ανοικτά στα 40 μέτρα πετυχαίνεις άνετα το πίσω μέρος ενός κάλυκα από 12άρι.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση