Γενικά > Νομικά Θέματα

Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια

<< < (3/29) > >>

pri3st:
Bravo kostagr!!!!Εκπληκτική αναφορά και πολύ χρήσιμη,χαίρομαι ιδιαιτέρως για τη σοβαρή ενασχόληση των μελών.

sniperman:
Πρωτα απο ολα θελω να ξεκαθαρισω οτι δεν θελω να το παιξω εξυπνος ή προκλητικος επειδη η παραγγελεια μου ηρθε χωρις κανενα προβλημα.
Απλως μια  τελευταία ερώτηση και απο μένα αν κάποιος παει στη ΓΑΔΑ.
Μπορεί να ρωτήσει βάσει ποίου νόμου χρειάζεται άδεια εισαγωγής το αεροβόλο?

Το δικο μου ηρθε απο αυστρια, δηλωμένο στην αποστολη με περιγραφη του τυπου ακομη και της ενεργειας χωρις κανενα προβλημα.
(Οπως μου ειπε και ο φιλος μου που ειναι στις αδειες για τα κυνηγητικα.)
Εξακολουθω να πιστευω οτι ολα τα παραπανω ισχυουν για εισαγωγη κυνηγητικου ή πυροβολου οπλου!Οπως ο νομος οριζει! Ή και οπως ακριβως κανεις για να το παρεις στην Ελλαδα.

Αλλα δυστυχώς επειδη ζουμε στην Ελλαδα δεν βαζω το χερι μου και στην φωτιά!

Παντως απο οτι εχω βρει ως τωρα δεν υπαρχει τιποτα που να γραφει οτι χρειαζετε αδεια εισαγωγης το αεροβολο.


Ισως ο μονος τροπος για να ειμαστε σίγουροι, ειναι να αρχισουμε παραγγελειες και να δουμε αν υπαρξει προβλημα και ποιο θα ειναι αυτο :D :D
Εγω πάντως έσωσα 450 ευρουλακια για οτι αλλο χρειαστεί  ;)

pri3st:
sniperman απο ποιο site το αγορασες;;

sniperman:
http://www.csp-prien.de/field-target/steyr-lg-110-high-power-kaliber-55-mm.html
εχει αλαξει τιμη.

giorgos200sx:

--- Παράθεση από: kostasgr στις 18 Ιουλίου, 2008, 23:09:58 μμ ---και σε ποιο τελωνειο θα ερθει (Αεροδρομιο Ελ. Βενιζελος, Τελωνειο Πειραια κλπ.) - Προσοχη γιατι η εγκριση πηγαινει υπηρεσιακως στο τελωνειο που θα πειτε οποτε αν πειτε π.χ. Πειραια και ερθει με αεροπλανο στο Αεροδρομιο Ελ. Βενιζελος δεν θα εχουν την εγκριση και δεν θα σας το δωσουν.
 

--- Τέλος παράθεσης ---

Κωστα, πως ξερω σε ποιο τελωνειο θα παει το οπλο μου?

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση