Αποστολέας Θέμα: Ερωτήσεις και απαντήσεις νέων μελών.  (Αναγνώστηκε 282587 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Χριστόφορος

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 161
Απ: Ερωτήσεις και απαντήσεις νέων μελών.
« Απάντηση #285 στις: 19 Σεπτεμβρίου, 2011, 22:09:17 μμ »
Ουφφφφ τα διάβασα αλλά πονοκεφάλιασα :) Συμπέρασμα μάλλον einai best buy αυτό το οπλάκι και άμα βγεί βγήκε..
Hatsan 99 0.22
TSS B2-4P 4.5mm

Αποσυνδεδεμένος OneShot

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 693
Απ: Ερωτήσεις και απαντήσεις νέων μελών.
« Απάντηση #286 στις: 19 Σεπτεμβρίου, 2011, 22:20:15 μμ »
Δεν έχω εμπιστοσύνη στους τούρκους και επιπλέον έχω και ένα πρόβλημα μαζί τους και δεν γουστάρω να τους δώσω τα λεφτά μου! Να ανοίξουν πρώτα την Αγιά Σοφιά και μετά  :) Λέμε τώρα.. ;D

Μα'ρέσεις γιατί έχεις ισχυρές πεποιθήσεις  ;D
Jus Sanguinis

"O σεβασμός στο Σύνταγμα και τους νόμους που συμφωνούν με αυτό και η αφοσίωση στην Πατρίδα και τη Δημοκρατία αποτελούν θεμελιώδη υποχρέωση όλων των Ελλήνων"

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λές : Εγώ μονάχος μου θα σώσω τη γή: Αν δεν σωθεί εγώ θα φταίω... N.Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος Χριστόφορος

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 161
Απ: Ερωτήσεις και απαντήσεις νέων μελών.
« Απάντηση #287 στις: 19 Σεπτεμβρίου, 2011, 22:41:13 μμ »
Δεν έχω εμπιστοσύνη στους τούρκους και επιπλέον έχω και ένα πρόβλημα μαζί τους και δεν γουστάρω να τους δώσω τα λεφτά μου! Να ανοίξουν πρώτα την Αγιά Σοφιά και μετά  :) Λέμε τώρα.. ;D

Μα'ρέσεις γιατί έχεις ισχυρές πεποιθήσεις  ;D

Καλά ντε μη βαράς δεν είπα οτι το πήρα ακόμα :D
Πάντως είναι σε λογική τιμή.
Hatsan 99 0.22
TSS B2-4P 4.5mm

ssbk23

  • Επισκέπτης
Απ: Ερωτήσεις και απαντήσεις νέων μελών.
« Απάντηση #288 στις: 19 Σεπτεμβρίου, 2011, 23:22:56 μμ »
Δες και αυτό για τα τουρκάκια....  http://www.youtube.com/watch?v=q8uH8bGbyCc

Αποσυνδεδεμένος Χριστόφορος

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 161
Απ: Ερωτήσεις και απαντήσεις νέων μελών.
« Απάντηση #289 στις: 20 Σεπτεμβρίου, 2011, 14:35:15 μμ »
Δες και αυτό για τα τουρκάκια....  http://www.youtube.com/watch?v=q8uH8bGbyCc


Ευχαριστώ τα είδα όλα τα βίντεο. Αυτά που κάνουν στα 50-60 μέτρα τα έκανα εγώ με απλό τυφέκιο και χωρίς οφθαλμίδα.
Κατά τα άλλα δεν μπορώ να πώ οτι με εντυπωσιάζει το όπλο ούτε σαν ποιότητα ούτε σε απόδοση, κινείται σε μέτρια προς καλά επίπεδα και είναι απλά ΟΚ για την τιμή του.
Αν το προτιμήσω τελικά θα είναι μόνο και μόνο για αυτό τίποτα άλλο. Η αντοχή στο χρόνο και τα ανταλλακτικά με προβληματίζουν. Δεν παύει να είναι τούρκικο το όπλο από μια νεοεισερχόμενη εταιρία με ότι αυτό συνεπάγεται.
Hatsan 99 0.22
TSS B2-4P 4.5mm

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Ερωτήσεις και απαντήσεις νέων μελών.
« Απάντηση #290 στις: 20 Σεπτεμβρίου, 2011, 16:28:35 μμ »
Φιλε μου το οτι βλεπεις στα 60 μετρα χωρις οφθαλμιδα,με κανεις να σε θαυμαζω :) :). Πιστευω οτι οπλο και να παρεις, κανεις δεν εμεινε στο ενα  ;) θα εισε Αρχοντας. :D
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος φωτης

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 214
Απ: Ερωτήσεις και απαντήσεις νέων μελών.
« Απάντηση #291 στις: 20 Σεπτεμβρίου, 2011, 16:38:11 μμ »
ΕΓΩ μια φορα για να  στοχευσω στα 60 μ στοχο 5 εκατοστων χωρις οφθαλμιδα γιοκ :-\ :-\ :-\ ημαρτον ρε παιδια :( :( :(
evanix blizard s-10
 FX revolution

Αποσυνδεδεμένος Χριστόφορος

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 161
Απ: Ερωτήσεις και απαντήσεις νέων μελών.
« Απάντηση #292 στις: 20 Σεπτεμβρίου, 2011, 17:20:38 μμ »
Αναζήτηση τέλος για μένα. Τέλος καλό όλα καλά. Αποφάσισα να αγοράσω το Hw80 με τη record σκανδάλη. Τιμή λίγο κάτω από τα 300€ από Κύπρο. Θεωρώ καλή την τιμή όπου και να ψαξα είναι σημαντικά υψηλότερη. Δοκιμασμένο όπλο αντάξιο της παράδοσης της γερμανικής εταιρίας. Vosprung Deutch Qualitat.

Παιδιά όταν λέω οτι αυτά τα εκανα χωρίς οφθαλμίδα εννοώ σε αρκετά μεγάλο στόχο. Και δεν ήταν ελέφαντας στα υπόψιν ;)  :D :D
« Τελευταία τροποποίηση: 20 Σεπτεμβρίου, 2011, 17:21:57 μμ από destro »
Hatsan 99 0.22
TSS B2-4P 4.5mm

Αποσυνδεδεμένος mentzas

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 195
Απ: Ερωτήσεις και απαντήσεις νέων μελών.
« Απάντηση #293 στις: 20 Σεπτεμβρίου, 2011, 18:37:50 μμ »
Το 80αρι ,και ειδικα το 5,5, ειναι πολυ καλο οπλο ΚΑΙ για ανοικτα σκοπευτικα   ;)

Αποσυνδεδεμένος Χριστόφορος

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 161
Απ: Ερωτήσεις και απαντήσεις νέων μελών.
« Απάντηση #294 στις: 20 Σεπτεμβρίου, 2011, 18:46:00 μμ »
Αναζήτηση τέλος για μένα. Τέλος καλό όλα καλά. Αποφάσισα να αγοράσω το Hw80 με τη record σκανδάλη. Τιμή λίγο κάτω από τα 300€ από Κύπρο. Θεωρώ καλή την τιμή όπου και να ψαξα είναι σημαντικά υψηλότερη. Δοκιμασμένο όπλο αντάξιο της παράδοσης της γερμανικής εταιρίας. Vosprung Deutch Qualitat.

Παιδιά όταν λέω οτι αυτά τα εκανα χωρίς οφθαλμίδα εννοώ σε αρκετά μεγάλο στόχο. Και δεν ήταν ελέφαντας στα υπόψιν ;)  :D :D


Σωστός ο αντμίν  :D :D ε καλά όχι και τόσο μεγάλο κόψε κάτι
Hatsan 99 0.22
TSS B2-4P 4.5mm

Αποσυνδεδεμένος OneShot

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 693
Απ: Ερωτήσεις και απαντήσεις νέων μελών.
« Απάντηση #295 στις: 20 Σεπτεμβρίου, 2011, 19:35:15 μμ »
Σωστή επιλογή! Γλίτωσες και την λίστα με τα μηχανουργεία της γειτονιάς σου  ;D
Jus Sanguinis

"O σεβασμός στο Σύνταγμα και τους νόμους που συμφωνούν με αυτό και η αφοσίωση στην Πατρίδα και τη Δημοκρατία αποτελούν θεμελιώδη υποχρέωση όλων των Ελλήνων"

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λές : Εγώ μονάχος μου θα σώσω τη γή: Αν δεν σωθεί εγώ θα φταίω... N.Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος Χριστόφορος

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 161
Απ: Ερωτήσεις και απαντήσεις νέων μελών.
« Απάντηση #296 στις: 20 Σεπτεμβρίου, 2011, 20:28:04 μμ »
Σωστή επιλογή! Γλίτωσες και την λίστα με τα μηχανουργεία της γειτονιάς σου  ;D

Εμμμ...
Hatsan 99 0.22
TSS B2-4P 4.5mm

Αποσυνδεδεμένος xdionisis

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
Απ: Ερωτήσεις και απαντήσεις νέων μελών.
« Απάντηση #297 στις: 15 Οκτωβρίου, 2011, 16:27:57 μμ »
Δεν ξέρω αν η ερώτηση είναι στο σωστό νήμα καθότι αρχάριος στο φόρουμ. Ποιά είναι η άποψη των παλαιοτέρων μελών για το διαμέτρημα 6,35 σε σχέση με το 5,5; Αξίζει τον κόπο σε αεροβόλο ελατηρίου; Στο δίκτυο διαβάζω πως σε γενικές γραμμές θεωρείται πως έχει αρκετά μεγαλύτερη ακρίβεια σε σχέση με το 5.5. Επίσης, δεν με ενδιαφέρει το αν θα βρίσκω ή όχι βολίδες γιατί το έχω ακούσει και αυτό σαν επιχείρημα. Οι δικές μου απαιτήσεις είναι (μη επαγγελματικές) για αποστάσεις μέχρι το πολύ 50 μέτρα και όχι για αγώνες. Καλοβλέπω ένα BSA Supersport Τactical με θεωρητική ταχύτητα 230 m/s και τιμή κοντά στα 300 ευρώ. Αλλού διαβάζω πως η ταχύτητα του είναι 190 m/s εκτός αν είναι διαφορά εξαγωγικού μοντέλου απο Αγγλία κλπ. Το δεύτερο είναι ένα Norica Dragon με θεωρητική ταχύτητα περίπου 185 m/s και τιμή όσο και η ταχύτητα του αλλά σε ευρώ :) Τα μέτρα τα ανέφερα αφού δεν με ενδιαφέρει τι ακρίβεια ή τι ταχύτητα θα έχει η βολίδα στα 80 μέτρα για παράδειγμα. Υποθέτω πως το BSA είναι και καλύτερης ποιότητας αλλά με ενδιαφέρει κυρίως το value for money στις εποχές που ζούμε. Να το θέσω και αλλιώς. 5,5 με 250 m/s ή 6,35 στα 185 m/s στης ίδιας μάρκας αεροβόλο;

Αποσυνδεδεμένος EXADAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1216
Απ: Ερωτήσεις και απαντήσεις νέων μελών.
« Απάντηση #298 στις: 15 Οκτωβρίου, 2011, 22:20:39 μμ »
6.35 κατα την γνωμη μου σε ελατηριου δεν θα μεινεις ευχαριστημενος,και ιδικα απο τα αεροβολα που λες.
Αντε σε ελατηριου κανενα 80αρι και αν.
Εγω για λιγα χρηματα θα επερνα  μονοσφαιρο ΑΤ- 44 hatsan.
Βεβεα ειναι pcp και θα χρειαστεις μπουκαλα  για να το γεμιζεις που αυξανει το κοστος.
« Τελευταία τροποποίηση: 15 Οκτωβρίου, 2011, 22:55:45 μμ από EXADAS »
PLATINUM MK4
STEYR CHALLENGE  FT
AIR ARMS    EV2 MK IV

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Ερωτήσεις και απαντήσεις νέων μελών.
« Απάντηση #299 στις: 15 Οκτωβρίου, 2011, 22:56:31 μμ »
Κατι σε 5.5mm που τα κανει ολα. ;)
Λατρης του καλου ελατηριου.