Αποστολέας Θέμα: Αγορα αεροβολου απο χωρες μελη της Ε.Ε  (Αναγνώστηκε 186701 φορές)

Αποσυνδεδεμένος hornetnik

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 572
  • Enter the Dragon
Απ: Αγορα αεροβολου απο χωρες μελη της Ε.Ε
« Απάντηση #135 στις: 16 Μαρτίου, 2010, 17:09:59 μμ »
Εγώ λυπάμαι που πρέπει να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας σε αυτό το forum. Προσπάθησα να πείσω να μην προτρέχουμε σε αυθαίρετα συμπεράσματα και λυπάμαι που απέτυχα. Χαίρομαι που το θέμα ξεκαθάρισε όσο αφορά τον συγκεκριμένο κατηγορούμενο. Περιμένω να αποκαλυφθεί ο πραγματικός.
Γιωργο απο οτι καταλαβα που μιλησαμε ο στοχος δεν ηταν το BAR αλλα  εγω το θεμα ειναι οτι παρακαλω τον AVARI να δει τι θα γινει με
ολες αυτες τις σελιδες που με λενε ρουφιανο και μονο σε αυτο το τελευταιο ε-μαιλ του LIoyd δικαιωνομαι.Α ξεχασα το εγραψε γιατι τον απειλησα να του ριξω πυρηνικα στο μαγαζι του !!!!
οπλα....κανενα,μου τα παιρνανε.....γιαυτο απο δω και περα θα τα .....κρυβω!

Αποσυνδεδεμένος Eliminator

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3377
  • Προσοχή! Η ζωή σκοτώνει τα όνειρα!
Απ: Αγορα αεροβολου απο χωρες μελη της Ε.Ε
« Απάντηση #136 στις: 16 Μαρτίου, 2010, 17:12:17 μμ »
Εννοείται ότι ήσουνα εσύ.

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
Απ: Αγορα αεροβολου απο χωρες μελη της Ε.Ε
« Απάντηση #137 στις: 16 Μαρτίου, 2010, 17:19:30 μμ »
Δε ξέρω...
Εγώ όπως όφειλα δεν κατονόμασα, ούτε πρόσωπα ούτε αντιπροσωπείες, οπότε δε κατάλαβα την αιχμή του hornetnik περί απουσίας του από την έκθεση.

Οφείλω κάποιες επισημάνσεις προς τα μέλη του forum.
Η κριτική στους επαγγελματίες του χώρου δεν γίνεται για να αποφασίσουμε αν είμαστε με το μέρος του ή όχι, ως πρόσωπα ή φίλοι ή γνωστοί. Γίνεται καθαρά για επαγγελματικές-καταναλωτικές αποφάσεις.
Επομένως πρέπει να μάθουμε όλοι μας πως η κριτική είναι "εργαλείο" για αποφάσεις και όχι αφορμή για αντιπαραθέσεις.
Τιμωρούμε τον κακό επαγγελματία ή επικροτούμε τον καλό επαγγελματία με την εμπορική-καταναλωτική μας στάση και όχι βρίζοντας τον.

Στη πραγματικότητα δε μας ενδιαφέρει πάντοτε η αλήθεια αυτή καθ'αυτή, καθώς αυτή πηγάζει από τη γενικότερη στάση των πρωταγωνιστών. Άλλοι δεν μπαίνουν ποτέ στο μάτι του κυκλώνα και άλλοι είναι μονίμως στο κέντρο του κυκλώνα. Για κάποιον λοιπόν που δεν είχε προκαλέσει ποτέ στο παρελθόν η αναζήτηση της αλήθειας αποκτάει άλλο νόημα, για κάποιον άλλον όμως που βρίσκεται διαρκώς στο προσκήνιο;

Ας πούμε οτι δεν έχουμε αποδείξεις (βέβαια καλό είναι να μην αναγκαστούμε να τις βρούμε ή να τις υποβάλλουμε, όπως έχω ξαναπεί ο κόσμος είναι πολύ-πολύ μικρός), το ερώτημα που προκύπτει είναι: "τι είναι αυτό που μας κάνει να είμαστε καχύποπτοι προς συγκεκριμένες κατευθύνσεις;"

Θα μου πει κάποιος ως απάντηση, πως υπάρχουν κάποιοι "εγκάθετοι" που θέλουν μόνο το κακό των συγκεκριμένων προσώπων.
Θα ρωτήσω εγώ, γιατί να υπάρχουν "εγκάθετοι" μονό για τα συγκεκριμένα πρόσωπα, άλλοι δε μας ενοχλούν;
Θα μου ξαναπούν, γιατί ζηλεύουν τα συγκεκριμένα πρόσωπα, για αυτό.
Θα ρωτήσω πάλι εγώ, και γιατί αυτοί οι ζηλιάρηδες ζηλεύουν μόνο τα συγκεκριμένα πρόσωπα; Δεν υπάρχουν άλλοι για να ζηλέψουν;

Όπως καταλαβαίνετε η ιστορία δεν έχει τελειωμό και όπου υπάρχει καπνός υπάρχει κα φωτιά. Απλά τα πράγματα.

Στο όνομα μιας φιλίας, πόσο μάλλον μιας απλής γνωριμίας δε χωράν υπερασπίσεις ή εσωτερικές ενοχές ή δε ξέρω κι εγώ τι άλλο.
Είναι βέβαιο πως η ζωή τα έχει έτσι κανονισμένα και παραμένουν όσοι αξίζουν, τους άλλους αργά ή γρήγορα τους αποβάλλει το κύκλωμα.

Άρα, μην μεγαλοποιούμε το θέμα, μη το γενικεύουμε (δεν είναι όλοι ίδιοι) και προσπαθήστε να αφουγκρατείτε ο καθένας ξεχωριστά τι συμβαίνει με τον κάθε έμπορο. Ευτυχώς ή δυστυχώς μια μέρα όλα μα όλα έρχονται στο φως.

Υ.Γ.: Καθώς έγραφα το παρόν σχόλιο είδα πως είχαμε εξελίξεις. Και πάλι το ερώτημα παραμένει, γιατί στόχος να είναι μόνο συγκεκριμένα πρόσωπα;
Αν και μένουν κάποια πράγματα ανοικτά καθώς οι Βρεταννοί βασίζονται στη καλή πίστη. Για μένα το e-mail του Lloyd δεν αποδεικνύει τίποτα προς καμία κατεύθυνση, πρόκειται για ένα ευγενικό e-mail του εκπροσώπου του ΒΑR.

Αποσυνδεδεμένος hornetnik

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 572
  • Enter the Dragon
Απ: Αγορα αεροβολου απο χωρες μελη της Ε.Ε
« Απάντηση #138 στις: 16 Μαρτίου, 2010, 17:37:04 μμ »
Δε ξέρω...
Εγώ όπως όφειλα δεν κατονόμασα, ούτε πρόσωπα ούτε αντιπροσωπείες, οπότε δε κατάλαβα την αιχμή του hornetnik περί απουσίας του από την έκθεση.

Οφείλω κάποιες επισημάνσεις προς τα μέλη του forum.
Η κριτική στους επαγγελματίες του χώρου δεν γίνεται για να αποφασίσουμε αν είμαστε με το μέρος του ή όχι, ως πρόσωπα ή φίλοι ή γνωστοί. Γίνεται καθαρά για επαγγελματικές-καταναλωτικές αποφάσεις.
Επομένως πρέπει να μάθουμε όλοι μας πως η κριτική είναι "εργαλείο" για αποφάσεις και όχι αφορμή για αντιπαραθέσεις.
Τιμωρούμε τον κακό επαγγελματία ή επικροτούμε τον καλό επαγγελματία με την εμπορική-καταναλωτική μας στάση και όχι βρίζοντας τον.

Στη πραγματικότητα δε μας ενδιαφέρει πάντοτε η αλήθεια αυτή καθ'αυτή, καθώς αυτή πηγάζει από τη γενικότερη στάση των πρωταγωνιστών. Άλλοι δεν μπαίνουν ποτέ στο μάτι του κυκλώνα και άλλοι είναι μονίμως στο κέντρο του κυκλώνα. Για κάποιον λοιπόν που δεν είχε προκαλέσει ποτέ στο παρελθόν η αναζήτηση της αλήθειας αποκτάει άλλο νόημα, για κάποιον άλλον όμως που βρίσκεται διαρκώς στο προσκήνιο;

Ας πούμε οτι δεν έχουμε αποδείξεις (βέβαια καλό είναι να μην αναγκαστούμε να τις βρούμε ή να τις υποβάλλουμε, όπως έχω ξαναπεί ο κόσμος είναι πολύ-πολύ μικρός), το ερώτημα που προκύπτει είναι: "τι είναι αυτό που μας κάνει να είμαστε καχύποπτοι προς συγκεκριμένες κατευθύνσεις;"

Θα μου πει κάποιος ως απάντηση, πως υπάρχουν κάποιοι "εγκάθετοι" που θέλουν μόνο το κακό των συγκεκριμένων προσώπων.
Θα ρωτήσω εγώ, γιατί να υπάρχουν "εγκάθετοι" μονό για τα συγκεκριμένα πρόσωπα, άλλοι δε μας ενοχλούν;
Θα μου ξαναπούν, γιατί ζηλεύουν τα συγκεκριμένα πρόσωπα, για αυτό.
Θα ρωτήσω πάλι εγώ, και γιατί αυτοί οι ζηλιάρηδες ζηλεύουν μόνο τα συγκεκριμένα πρόσωπα; Δεν υπάρχουν άλλοι για να ζηλέψουν;

Όπως καταλαβαίνετε η ιστορία δεν έχει τελειωμό και όπου υπάρχει καπνός υπάρχει κα φωτιά. Απλά τα πράγματα.

Στο όνομα μιας φιλίας, πόσο μάλλον μιας απλής γνωριμίας δε χωράν υπερασπίσεις ή εσωτερικές ενοχές ή δε ξέρω κι εγώ τι άλλο.
Είναι βέβαιο πως η ζωή τα έχει έτσι κανονισμένα και παραμένουν όσοι αξίζουν, τους άλλους αργά ή γρήγορα τους αποβάλλει το κύκλωμα.

Άρα, μην μεγαλοποιούμε το θέμα, μη το γενικεύουμε (δεν είναι όλοι ίδιοι) και προσπαθήστε να αφουγκρατείτε ο καθένας ξεχωριστά τι συμβαίνει με τον κάθε έμπορο. Ευτυχώς ή δυστυχώς μια μέρα όλα μα όλα έρχονται στο φως.

Υ.Γ.: Καθώς έγραφα το παρόν σχόλιο είδα πως είχαμε εξελίξεις. Και πάλι το ερώτημα παραμένει, γιατί στόχος να είναι μόνο συγκεκριμένα πρόσωπα;
Αν και μένουν κάποια πράγματα ανοικτά καθώς οι Βρεταννοί βασίζονται στη καλή πίστη. Για μένα το e-mail του Lloyd δεν αποδεικνύει τίποτα προς καμία κατεύθυνση, πρόκειται για ένα ευγενικό e-mail του εκπροσώπου του ΒΑR.


To θέμα είναι γνωστό σε κάποιους από εμάς εδώ και καιρό και μάλιστα από διαφορετικές πηγές, με αφορμή πάντα ηλεκτρονική αλληλογραφία από το BAR.
Φαίνεται πως το BAR κάνει το δικό του πόλεμο (και δικαίως) στον έμπορο που έκανε την αξιοθρήνητη πλήν πραγματική κίνηση.
Δεν κατονομάζει τον ίδιο καθώς επικαλείται πως δε τον γνωρίζει, κατονομάζει όμως την εταιρεία αεροβόλων που αντιπροσωπεύεται στη χώρα μας, επομένως είναι εύκολο να συμπεράνουμε.
Πιστεύω πως μποϊκοτάζ έχει ασκηθεί στο συγκεκριμένο εδώ και πολύ καιρό, φαίνεται πως δεν έλαβε και ούτε θα λάβει ποτέ το μήνυμα.
Το ουσιαστικό θέμα είναι αν ΕΜΕΙΣ θα λάβουμε αντίστοιχα το μήνυμα.
Πιθανολογώ πως "εκτάκτως" δε θα παραβρίσκεται στην έκθεση. Αν παρόλα αυτά δώσει το παρόν θα ακούσουμε διάφορες διαψεύσεις ή παραλλαγές της ιστορίας και εδώ χρειάζεται να συμπεριφερθούμε Ευρωπαϊκά. Δυστυχώς αυτά είναι τα κακώς κείμενα της χώρας μας αλλά όπως πολύ σωστά ειπώθηκε παροτρύνω όποιον επιθυμεί ένα Βρεττανικό αεροβόλο να κάνει τις απαραίτητες ενέργειες και να το αποκτήσει νόμιμα από τη χώρα παραγωγής του και όχι από την Ελλάδα.
Ο giorgos200sx πολύ σωστά δεν αναφέρει το όνομα ούτε και ως υποψία -το ίδιο κάνω κι εγώ άλλωστε- νομίζω πως έχει εξαντληθεί το θέμα. Όποιος ενδιαφέρεται προσωπικά ας επικοινωνήσει μόνος του με το BAR.
Για τα υπόλοιπα όπως είπαμε, συμπεριφερθείτε Πολιτισμένα και κυρίως.... υπεύθυνα!

ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ΤΙ ΕΓΡΑΨΕΣ ΠΡΙΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΕΧΘΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ Ο LIOYD ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΟΥ ΒΑΡ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ
« Τελευταία τροποποίηση: 16 Μαρτίου, 2010, 17:55:35 μμ από Einhorn »
οπλα....κανενα,μου τα παιρνανε.....γιαυτο απο δω και περα θα τα .....κρυβω!

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
Απ: Αγορα αεροβολου απο χωρες μελη της Ε.Ε
« Απάντηση #139 στις: 16 Μαρτίου, 2010, 17:43:21 μμ »
Εγώ λυπάμαι που πρέπει να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας σε αυτό το forum. Προσπάθησα να πείσω να μην προτρέχουμε σε αυθαίρετα συμπεράσματα και λυπάμαι που απέτυχα. Χαίρομαι που το θέμα ξεκαθάρισε όσο αφορά τον συγκεκριμένο κατηγορούμενο. Περιμένω να αποκαλυφθεί ο πραγματικός.
Γιωργο απο οτι καταλαβα που μιλησαμε ο στοχος δεν ηταν το BAR αλλα  εγω το θεμα ειναι οτι παρακαλω τον AVARI να δει τι θα γινει με
ολες αυτες τις σελιδες που με λενε ρουφιανο και μονο σε αυτο το τελευταιο ε-μαιλ του LIoyd δικαιωνομαι.Α ξεχασα το εγραψε γιατι τον απειλησα να του ριξω πυρηνικα στο μαγαζι του !!!!

Για αυτές τις δουλειές ο AVARIS έχει Συντονιστές και στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν υπάρχει κάτι που να σε ονομάζει ευθέως.
Αν αισθάνεσαι πως "φωτογραφίζεσαι" πρέπει να λάβεις υπόψη σου πως το θέμα είναι βαθύτερο.
Το ότι ο Lloyd αποδέχεται πως δεν έχεις καμία ευθύνη δείχνει την καλή του διάθεση και δεν σε απενεχοποιεί, όπως ούτε σε ενοχοποιεί.
Κακώς του είπες πως σε κατηγορούν στο forum γιατί τώρα είμαστε αναγκασμένοι να εξηγήσουμε στον Lloyd πως δεν υπάρχει καμία ευθεία αναφορά προς το πρόσωπο σου.
Δεν έχεις κανένα δικαίωμα να μπλέκεις το forum στα προσωπικά σου προβλήματα.
Στο forum είσαι επισκέπτης -όπως όλοι- και τίποτα παραπάνω.
Δε μπορείς να απαιτείς τίποτα ειδικά όταν το έχεις "χτίσει" εσύ για χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος shooter

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
Απ: Αγορα αεροβολου απο χωρες μελη της Ε.Ε
« Απάντηση #140 στις: 16 Μαρτίου, 2010, 17:43:55 μμ »
"Αν λες την αλήθεια, ένα είναι βέβαιο: αργά ή γρήγορα θα σε ανακαλύψουν."

ΟΥΆΪΛΝΤ ΌΣΚΑΡ

Αποσυνδεδεμένος hornetnik

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 572
  • Enter the Dragon
Απ: Αγορα αεροβολου απο χωρες μελη της Ε.Ε
« Απάντηση #141 στις: 16 Μαρτίου, 2010, 18:00:22 μμ »
Εγώ λυπάμαι που πρέπει να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας σε αυτό το forum. Προσπάθησα να πείσω να μην προτρέχουμε σε αυθαίρετα συμπεράσματα και λυπάμαι που απέτυχα. Χαίρομαι που το θέμα ξεκαθάρισε όσο αφορά τον συγκεκριμένο κατηγορούμενο. Περιμένω να αποκαλυφθεί ο πραγματικός.
Γιωργο απο οτι καταλαβα που μιλησαμε ο στοχος δεν ηταν το BAR αλλα  εγω το θεμα ειναι οτι παρακαλω τον AVARI να δει τι θα γινει με
ολες αυτες τις σελιδες που με λενε ρουφιανο και μονο σε αυτο το τελευταιο ε-μαιλ του LIoyd δικαιωνομαι.Α ξεχασα το εγραψε γιατι τον απειλησα να του ριξω πυρηνικα στο μαγαζι του !!!!

Για αυτές τις δουλειές ο AVARIS έχει Συντονιστές και στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν υπάρχει κάτι που να σε ονομάζει ευθέως.
Αν αισθάνεσαι πως "φωτογραφίζεσαι" πρέπει να λάβεις υπόψη σου πως το θέμα είναι βαθύτερο.
Το ότι ο Lloyd αποδέχεται πως δεν έχεις καμία ευθύνη δείχνει την καλή του διάθεση και δεν σε απενεχοποιεί, όπως ούτε σε ενοχοποιεί.
Κακώς έγραψες πως σε κατηγορούν στο forum γιατί τώρα είμαστε αναγκασμένοι να εξηγήσουμε στον Κο Lloyd πως δεν υπάρχει καμία ευθεία αναφορά προς το πρόσωπο σου. Δεν έχεις κανένα δικαίωμα να μπλέκεις το forum στα προσωπικά σου προβλήματα. Στο forum είσαι επισκέπτης -όπως όλοι- και τίποτα παραπάνω. Δε μπορείς να απαιτείς τίποτα ειδικά όταν το έχεις "χτίσει" εσύ για χρόνια.
σαν παντα ζεις στον κοσμο σου,τα συμπερασματα σου ειναι περιεργως διαφορετικα αλλα αυτος εισαι εσυ!!!
οπλα....κανενα,μου τα παιρνανε.....γιαυτο απο δω και περα θα τα .....κρυβω!

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
Απ: Αγορα αεροβολου απο χωρες μελη της Ε.Ε
« Απάντηση #142 στις: 16 Μαρτίου, 2010, 18:03:38 μμ »
Εγώ λυπάμαι που πρέπει να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας σε αυτό το forum. Προσπάθησα να πείσω να μην προτρέχουμε σε αυθαίρετα συμπεράσματα και λυπάμαι που απέτυχα. Χαίρομαι που το θέμα ξεκαθάρισε όσο αφορά τον συγκεκριμένο κατηγορούμενο. Περιμένω να αποκαλυφθεί ο πραγματικός.
Γιωργο απο οτι καταλαβα που μιλησαμε ο στοχος δεν ηταν το BAR αλλα  εγω το θεμα ειναι οτι παρακαλω τον AVARI να δει τι θα γινει με
ολες αυτες τις σελιδες που με λενε ρουφιανο και μονο σε αυτο το τελευταιο ε-μαιλ του LIoyd δικαιωνομαι.Α ξεχασα το εγραψε γιατι τον απειλησα να του ριξω πυρηνικα στο μαγαζι του !!!!

Για αυτές τις δουλειές ο AVARIS έχει Συντονιστές και στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν υπάρχει κάτι που να σε ονομάζει ευθέως.
Αν αισθάνεσαι πως "φωτογραφίζεσαι" πρέπει να λάβεις υπόψη σου πως το θέμα είναι βαθύτερο.
Το ότι ο Lloyd αποδέχεται πως δεν έχεις καμία ευθύνη δείχνει την καλή του διάθεση και δεν σε απενεχοποιεί, όπως ούτε σε ενοχοποιεί.
Κακώς έγραψες πως σε κατηγορούν στο forum γιατί τώρα είμαστε αναγκασμένοι να εξηγήσουμε στον Κο Lloyd πως δεν υπάρχει καμία ευθεία αναφορά προς το πρόσωπο σου. Δεν έχεις κανένα δικαίωμα να μπλέκεις το forum στα προσωπικά σου προβλήματα. Στο forum είσαι επισκέπτης -όπως όλοι- και τίποτα παραπάνω. Δε μπορείς να απαιτείς τίποτα ειδικά όταν το έχεις "χτίσει" εσύ για χρόνια.
σαν παντα ζεις στον κοσμο σου,τα συμπερασματα σου ειναι περιεργως διαφορετικα αλλα αυτος εισαι εσυ!!!

Σε μένα απευθύνεσαι; Αν ναι, για εξήγησε το περισσότερο να το καταλάβω.

Κοίταξε, χρόνια ο ρόλος μου στο forum με αναγκάζει σε άλλες διατυπώσεις. Για την συνολική σου στάση θεωρώ πως έχεις προστατευθεί όσο κανείς άλλος και ας διατείνεσαι για το αντίθετο. Είναι η σχέση τιμής-ποιότητας που λέμε.
Όταν μια μέρα απαλλαχτώ από τα καθήκοντα μου θα δεις (και όχι μόνο εσύ) πως τα συμπεράσματα μου θα πάψουν να είναι "περιέργως διαφορετικά". Ως δια μαγείας θα γίνουν καθαρά και ξάστερα. Επομένως μη το πιέζεις, καμιά φορά η σιωπή είναι χρυσός.

Υ.Γ.: Συμπληρωματικά σε ενημερώνω πως η αναφορά σε AVARIS είναι λανθασμένη. Σε AVARIS απευθυνόμαστε όταν δεν έχουμε ικανοποιηθεί από αναφορά σε Συντονιστές. Forum είναι και έχει κανόνες.
« Τελευταία τροποποίηση: 16 Μαρτίου, 2010, 18:26:02 μμ από Einhorn »

Αποσυνδεδεμένος redpuntohgt

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 438
Απ: Αγορα αεροβολου απο χωρες μελη της Ε.Ε
« Απάντηση #143 στις: 16 Μαρτίου, 2010, 18:17:55 μμ »
εγω σαν απλος αρχαριος αεροβολας και καταναλωτης εχω να πω το εξης:
στο μεν μας εστειλε ενα κουτι σφαιρακια και του πλεκουμε το εγκομιο τι καλο εκεινο τι καλο το αλλο το παρα περα και οταν ο δε σε εξηπηρετει τοσο καλα που ουτε η αντιπροσωπια στο εξωτερικο δε μπορει το περναμε στο ντουκου!
υπαρχει εμπαθεια οταν κατι συμβαινει εχουμε ετοιμα τα εξηλαστηρια θυματα...
και εγω εχω τις υποψιες μου για το ποιος το εκανε δε προχωραω παραπερα το οποιο μου περασε απο το μυαλο αλλα δε περιμενα τοσο ακραια πραματα νομιζα οτι σκεφτομαι θεωρειες συνομοσιας κι ομως ο φιλος μας ειναι μεγαλος δολοπλοκος...

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
Απ: Αγορα αεροβολου απο χωρες μελη της Ε.Ε
« Απάντηση #144 στις: 16 Μαρτίου, 2010, 18:24:46 μμ »
Αυτό που λες redpuntohgt είναι απολύτως σωστό, αλλά.... (βλέπεις πάντα υπάρχει ένα αλλά...).
Το θέμα που έβαλα εγώ στη συζήτηση είναι άλλο, αρκει κανείς να θέλει να το δει και να ξεφύγει από την οπαδική νοοτροπία των αντίπαλων στρατοπέδων.
Είπα, όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά και αυτό πρέπει να μας απασχολήσει όλους.
Δε με νοιάζει αν έκανε ή όχι ο συγκεκριμένος τη λαδιά, πρέπει να νοιάζει τον ίδιο όμως γιατί η κοινωνία του αεροβόλου (ή έστω ένα τμήμα της κοινωνίας του αεροβόλου) σκέφτηκε τον συγκεκριμένο.
Πρακτικά δεν αποδείχτηκε τίποτα από το συννημένο mail του Lloyd, αλλά αν το αναλύσουμε δε θα κλείσουμε το θέμα ποτέ.

Δε το αναλύω παραπέρα γιατί με κούρασε το θέμα. Προτιμώ να τα συζητάω ζωντανά αυτά τα θέματα για να υπάρχει συννενόηση στο περιεχόμενο της συζήτησης.

Υ.Γ.: Η εμπάθεια όπως και η συμπάθεια χτίζεται από τον πρωταγωνιστή, δεν είναι η δέκα τρελλοί και ο ένας ο γνωστικός!

Αποσυνδεδεμένος redpuntohgt

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 438
Απ: Αγορα αεροβολου απο χωρες μελη της Ε.Ε
« Απάντηση #145 στις: 16 Μαρτίου, 2010, 18:38:00 μμ »
Γεια σου φιλε τι κανεις?εχεις απολυτο δικιο!σκεψου ομως οτι οι φανεροι επαγγελματιες ειναι λιγοι μεσα σε αυτο το χωρο ποσο μαλλον οι αντιπροσωποι(ενας) ειναι λογικο το μυαλο και του πλεον ανυποψιαστου να παει στο Γιωργο ειδικα αν καποιοι που εχουν αντιπαρατεθει μαζι του προτοστατουν ειναι λογικο να ακολουθησουν και αλλοι ακομα και αθωα ετσι για να πουν τη γνωμη τους!Δεν υποστηριζω το Γιωργο ουτε και κανεναν αλλον αντε να αποδειξει οτι δεν ειναι ελεφαντας!το προβλημα ειναι πιο βαθυ!

Αποσυνδεδεμένος sal4680461

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2460
  • One Man Cant Change World That's why I use spotter
Απ: Αγορα αεροβολου απο χωρες μελη της Ε.Ε
« Απάντηση #146 στις: 16 Μαρτίου, 2010, 18:52:41 μμ »
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΤΕΡΜΟΝΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΣ ΚΑΘΟΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΑΠΛΑ Η ΠΑΓΙΑ ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΙΑΙΡΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕ Η ΚΟΙΝΟΣ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ
GAMO AF10
HAMERLI CR 20 CONVERTION TO PCP
WALTHER LGM-2 CONVERTION TO PCP
HW-100
Feinwerkbau 300
CZ 452 0,22 ULTRA MATCH
MOSSBERG 510 12CAL
BAIKAL MP153 12CAL
BAIKAL IJ 58 12CAL

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
Απ: Αγορα αεροβολου απο χωρες μελη της Ε.Ε
« Απάντηση #147 στις: 16 Μαρτίου, 2010, 18:56:22 μμ »
Aκου φίλε redpuntohgt...
Ο Γκουτής έχει απασχολήσει πολλές φορές τα forum e-artemis και aerovolo. Αυτό από μόνο του τον βάζει στη διαδικασία να αποδείξει πως δεν είναι ελέφαντας.
Αν χρησιμοποιούσε μόνο τα εργαλεία του και όχι το πληκτρολόγιο σήμερα θα ήταν αλλιώς τα πράγματα.
Τι σημασία έχει αν κάποιος είναι κρυφός επαγγελματίας ή όχι; Μήπως ο φανερός επαγγελματίας κερδίζει λιγότερα από τη συμμετοχή του στο forum; (Και σίγουρα δεν είναι ο μόνος φανερός ο Γκουτής).

Πρόσεξε το αυτό: Η διαφορά είναι οτι οι επαγγελματίες που δεν εκδηλώνονται γραπτώς μέσα στα φόρα προσπαθούν και κλεινουν τις πληγές τους μέσα από τη δουλειά τους, αντίθετα ο Γκουτής στα 4 χρόνια που διαβάζω τα φόρα προσπαθεί να διορθώσει τις πληγές του γραπτώς από εδώ μέσα ή αλλού, και παραδόξως δεν έχει φταίξει ΠΟΤΕ! Ήταν πάντοτε άψογος σε όλα του, οι άλλοι δε τα ζητάγανε σωστά.
Πάντοτε φταίνε οι εμπαθείς με τη δουλειά του. Ε, ας το αποδείξει εκει (στη δουλειά του) όπως το κάνουν όλοι οι επαγγελματίες.

Και φυσικά θα επικροτήσω την άμεση παράδοση από κουτάκια με βολίδες, θεωρείς πως είναι λιγότερο σημαντικό από τη βελτίωση ενός αεροβόλου; Ξέρεις τι σχεδιασμό και αγωνία μπορεί να κρύβεται πίσω από αυτό; Όχι φίλε μου ο επαγγελματισμός δεν έχει να κάνει με το προϊόν αλλά με την παροχή υπηρεσιών.
Όταν για παράδειγμα μια παράδοση καθυστερήση υπερβολικά θα τον κράξω από εδώ μέσα και όταν καταλάβω πως άμεσα προσπάθησε να διορθωσει το θέμα θα του το αναγνωρίσω πάλι από εδώ μέσα.
Από το forum ο πελάτης, από τη δουλειά ο επαγγελματίας. Έτσι γίνονται τα σωστά πράγματα.

Σήμερα ο Γκουτής τα έχει μαζί μου που τα λέω στα ίσα κι έξω από τα δόντια, άλλες φορές που υποστηρίζω τις επαγγελματικές του θέσεις είναι ΟΚ. Ξέρεις γιατί;
Η ζημία αλλά και το κέρδος είναι μεγαλύτερο όταν αναφέρεται από κάποιον καθαρό, κάποιον που δεν έπαιξε ποτέ στα παιχνίδια με "αντιπάλους" και "αυλικούς".

Φιλικά!

Αποσυνδεδεμένος Aστραπόγιαννος

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
Απ: Αγορα αεροβολου απο χωρες μελη της Ε.Ε
« Απάντηση #148 στις: 16 Μαρτίου, 2010, 19:01:27 μμ »
Tζουλια *  : ''Δέν γνωρίζω τίποτα.Κάποιοι κακόβουλοι ,χωρίς νά το γνωρίζω αποκάλυψαν ιδιωτικές μου στιγμές μέ τόν Ιαν Ιντερπολ  καί τόν Bar Flloyd''.

*Mία είναι η Τζούλια.
Black is  beautiful

Αποσυνδεδεμένος redpuntohgt

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 438
Απ: Αγορα αεροβολου απο χωρες μελη της Ε.Ε
« Απάντηση #149 στις: 16 Μαρτίου, 2010, 19:01:48 μμ »
fold απο μενα! με καλυψες!