Αποστολέας Θέμα: Αγωνας Field Target 29/05/2016  (Αναγνώστηκε 34970 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Kyriakos87

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4808
Απ: Αγωνας Field Target 29/05/2016
« Απάντηση #30 στις: 30 Μαΐου, 2016, 23:23:54 μμ »
Καλα ολα αυτα αλλα εγω θα παω και στα κακως κειμενα.
Ο αγωνας εγινε, το Feedback πάρθηκε.. θα τα πουμε, ετοιμάστηκαν ηδη οι αλλαγες και προχωραμε χωρις να κοιτάζουμε πισω..  ;)

θα τα γραψω εδω για να τα δουνε ολοι και θελω να πω οτι δεν επιθυμω κριτική απο ατομα που δεν πατησαν το πόδι τους στον αγωνα η γενικά σε αγωνες.

και βασικα δεν θελω καμια κριτική σε τελικη αναλυση, να κανει κανεναν αγωνα κανενανς αλλος εκτος ΑΟΦΑ να παμε να κριτικαρουμε και εμεις.
οι αποφασεις εχουνε παρθει και οι διορθωτικές κινησεις εχουν σχεδιαστει και οποιος ερθει θα τις δει live.
το συστημα θα ειναι αδιάβλητο.

Το παμε καλα, πολυ καλα. καποιοι δινουμε πολυ χρονο και κοπο στο να ερθουν καποιοι αλλοι να παιξουν χωρις να ζηταμε καποιο αντάλλαγμα και το κανουμε μονο και μονο γιατι γουσταρουμε. Ετσι λοιπον Εκατσα και εβγαλα εναν δευτερο αγωνα 2 ωρες με τα παιδακια χωρις να εχω κανενα οφελος οταν οι αλλοι τρωγανε. ο σταμουλης σηκωθηκε την προγουμενη μερα  7 το πρωι με τον γιατρο για να στήσουνε το τερρεν και αλλα τετοια. δεν θα αφησουμε κανενα να αμαύρωσει αυτη την προσπαθεια στο ονομα της εμπιστοσύνη, καλοσυνης και καλής πιστης που εχουμε. ΤΕΛΟΣ!!!!

Τα 4 λεπτα ειναι 4 και οχι 14

1 βολη ανα σιλουετα ειναι χρονια τωρα και οχι 10..

δεν σκορπαει το γκρουπ και ριχνει ο αλλος σε επομενο βατήρα 10 για να ριξει 3 σιλουετες και μετα λεει γραψε τις εριξα και τις 3.

ξερουν αυτοι ποιοι ειναι οπως ξερουμε και εμεις.

Ο ορος προπονητικός απλά πρεπει να διαγραφει απο το μυαλο ολων.
ηταν λαθος και εκμεταλευτικαν καποιοι την εμπιστοσύνη μας.

Ειναι ολοι αγωνες και ετσι θα πανε.. 1 βολή ανα σιλουετα και τελος. ουτε δευτερη ουτε τριτη οποιος δεν μπορει πολυ απλα να κανει προπονιση, γιαυτο αλλωστε υπαρχει και το μονιμο προπονητηριο.

ΞΑΝΑ-Τονιζω δεν θελουμε συστασεις, εχουνε παρθει οι αποφάσεις, τους αγωνες τους διογρανωνει ο Συνδεσμος του ΑΟΦΑ και σαν πιο παλιός παίρνω ΟΛΗ την ευθύνη και με ολη μου τη δυναμη και θέληση θελω να πω οτι θα τους παρει ο διαολος, θα αποκλειστεί ολο το γκρουπ που θα μαλακιστει και θα χαρακτηριστουν Ακατάλληλοι.. ενωπιον όλων.

Και επειδη ειχαμε και ενα απόλυτο σκορ ρεκορ μην παει ο νου σας στον Tieton, ειναι ακέραιο το σκορ του και ο κακος θεος που το καταφερε. τιμη μου να ριχνω μαζι του σε αγωνα.

δεν μιλάω για τις πρωτιές αλλα γενικα στη λιστα το σκορ ανεβαίνει για το αρχειο και για να βλεπουν αυτοι που εκαναν οτι εκαναν τι κερδισαν.

υγ. Για παράπονα στον Σταμουλη και σε μενα.



Για να αλλαξουμε κλίμα ομως και οπως ειπε και ο Προεδρος του Ωριωνα εμεις τελειωσαμε, αυτοι ειναι το μέλλον. :D :D
Απολαυστε, αν και υπαρχουν παρα πολλες αλλες φωτογραφιες στην καμερα του Νικολα που εβγαζα και εγω και αυτος.

Exadas ετοιμασε τη μικρη.. ο Σταμουλης τον εχει ετοιμο τον δικο του. :D :D
http://s362.photobucket.com/user/kyriakos87/slideshow/Pyrgetos%20ft%2021%2002%2016/pyrgetos%20youngers%20field%20target

Pyrgetos Shooting Club


1. Οι ηλίθιοι είναι αήττητοι!!
2. Η συμμετοχή στο forum δεν είναι υποχρεωτική.!!!
3. το καλύτερο αεροβόλο ειναι αυτο που ευχαριστεί τον ιδιοκτήτη του.!!!!

Αποσυνδεδεμένος stamys

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
Απ: Αγωνας Field Target 29/05/2016
« Απάντηση #31 στις: 31 Μαΐου, 2016, 02:53:29 πμ »
+++++ Κυργιακο ...δεν χρειάζεται να συμπληρώσω κάτι προχωράμε δυνατά

Αλλα .... θελω σας πω τι βλέπω...και χαίρομαι

- τον γιατρό μετά απο βαγόνια βολίδες που εχει ρίξει.... να ψάχνει σαν νεος το ιδανικό σεταρισμα ..19 σιλουέτες 25...27... και ''ανεβαινω'' να λεει
 - τον Ηρακλη... που τον ξεσηκώσαμε να έρθει ...... να το απολαμβάνει......και να λεει "την επομένη και ποιο έτοιμος'' ...σε περιμένουμε φιλε.
- τον κωσταρελο που με 46 στα 50.... ο αθεόφοβος έλυσε το 97.... για να το ... βελτίωση
- τον Σπύρο και τον Παναγιώτη που δεν κουράζονται να ψάχνουν ....
- τον  '' απολυτό'' 40/40 ... tieton ...... με πολλή όρεξη  ..... ( σώνε με τα κεράσια ... σε περιμένουμε στις 3)
- τον πρόεδρο ..... με τα χιλιομετρά που κάνει.....τι να πω.....
- τον μπαρουτα που μηδένισε το οπτικό και νύχτα... μεγάλο χαρμάνη
- τον θανο..... ο οποιος πριν απο καθε αγωνα να λεει ''θα το πετάξω το 97 δεν ρίχνει''.... και δες τον
- τον igerog... γιαννη να σου λεει .... ''οσο θα μπορω θα έρχομαι''.... δεν εχει χάσει αγωνα
- τον Σμαιλη..... που δεν το βαζει κατω με οσες και αν ρίχνει και να λεει... '' εγω πέρασα σουπερ ''
- τον " μεσα απο το ζαρκο'' ...να λεει θα ριξω λιγο στα 12 λίβρα..... και τον βλέπω μόνιμο
- τον "απροπονητο" κεφαλα να μας κανει πλακα ..... μητσο θες προπονιση χα χα
- τον αντωνη που στον πρωτο αγωνα του με hw90-16 σιλουέτες στο δεύτερο hw97-19 σιλουέτες..... να λεει '' μαλλον θελω και προπόνηση''
......................................................
......................................................
και πολλα ακομη
Απλα καποιοι δεν εχουν βρει ακομη τον βηματισμό .......
ολα θα γίνουν....... και για ολα υπάρχουν λύσεις........ οταν υπάρχει θέληση
το FT ήρθε και θα μείνει
Hw80 - hawke3-9x40 - 19 π/δ
Hw97  - Big Niko 10-50x60 - 11 π/δ
walther lg300 - Bushnell 4,5-14x50 - 11,5 π/δ
Hw97 - ................

Αποσυνδεδεμένος Grandmaster

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 193
Απ: Αγωνας Field Target 29/05/2016
« Απάντηση #32 στις: 31 Μαΐου, 2016, 11:41:57 πμ »
o αγωνας της Κυριακης 29/5 στον Πυργετο πιστευω ότι ηταν ο καλυτερος ως τωρα .


είχαμε και την πρωτη επαφη των μικρων μελλοντικών αθλητων με υπεροχα αποτελέσματα.

προχωρούμε λοιπον μπροστα και σας περιμενουμε ολους στον Πανελληνιο στις 3/7/2016 .
''εαν δεν ειναι χαλασμενο φτιαξτο μεχρι να το χαλασης''

Αποσυνδεδεμένος igerog

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 121
  • ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ
Απ: Αγωνας Field Target 29/05/2016
« Απάντηση #33 στις: 31 Μαΐου, 2016, 13:30:44 μμ »
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην τρελοπαρέα.
Για άλλη μία φορά πέρασα καταπληκτικά ανάμεσα σε καταπληκτικούς ανθρώπους ΦΙΛΟΥΣ πλέον σε μαγευτικό περιβάλον και καλό φαγητό.
Ευχαριστώ.
 ;D

Αποσυνδεδεμένος iraklis2010

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1459
Απ: Αγωνας Field Target 29/05/2016
« Απάντηση #34 στις: 31 Μαΐου, 2016, 14:04:01 μμ »
Πραγματικα ηταν ολα παρα πολυ ωραια και το κλιμα μεταξυ μας υπεροχο.Να πω ενα μεγαλο μπραβο για αλλη μια φορα σε οσους ''ετρεξαν'' για να γινει αυτη η συναντηση η ο αγωνας,οπως θελετε να το πειτε.Αν και δεν το ειχα το ''αθλημα'' δεν με πειραξε καθολου το αποτελεσμα και η τελευταια θεση(ειναι και αυτη μια θεση)αλλα αυτα που πηρα εστω και σαν εμπειρια με καλυψαν απολυτα.Τελος μετα απο πολυ συζητηση με τον φιλο μου που ηρθα στον αγωνα καταλαβα τι εφταιξε στο οπλο και δεν με βοηθησε να κανω στον Μουρατιδη παρεα,ολοι σχεδον ειχαν στην κανη μπροστα ενα φτερακι να κρεμεται και να κουνιεται,ε λοιπον εγω δεν ειχα και το αποτελεσμα φανηκε,την επομενη φορα θα φερω και πουπουλα μαζι με τα σφαιρακια και τοτε θα τα πουμε.Ξανα συνχαρυτηρια στον Κακο,τιμησε αλλη μια φορα τους Ποντιους!!!!!
ΑΕΤΣ ΕΠΛΑΣΤΑ ΑΣΟΝ ΘΕΟ
ΑΕΤΣ ΣΗ ΓΗΝ ΕΒΡΕΘΑ
ΚΑΜΙΑΝ ΚΙ ΠΟΥΣΜΑΝΕΨΑ
ΠΟΝΤΙΟΣ ΝΤΕ ΓΕΝΝΕΘΑ

HW  90  5,5 LAZAGLIDE BY DRAGON WALNUT BY HERCULES
DIANA 48 4,5 HANDMADE STOK IROCO BY HERCULES
SLAVIA 630 4,5  WALNUT BY HERCULES.....LAZAGLIDE AND VENOM  BY DRAGON

Αποσυνδεδεμένος Kyriakos87

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4808
Απ: Αγωνας Field Target 29/05/2016
« Απάντηση #35 στις: 31 Μαΐου, 2016, 14:36:02 μμ »
Ηρακλή δεν παίζεσαι  :D :D :D

Pyrgetos Shooting Club


1. Οι ηλίθιοι είναι αήττητοι!!
2. Η συμμετοχή στο forum δεν είναι υποχρεωτική.!!!
3. το καλύτερο αεροβόλο ειναι αυτο που ευχαριστεί τον ιδιοκτήτη του.!!!!

Αποσυνδεδεμένος Kyriakos87

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4808
Απ: Αγωνας Field Target 29/05/2016
« Απάντηση #36 στις: 31 Μαΐου, 2016, 15:34:16 μμ »
Προστέθηκαν και αλλες φωτο

http://s362.photobucket.com/user/kyriakos87/slideshow/Pyrgetos%20ft%2021%2002%2016/pyrgetos%20youngers%20field%20target

Pyrgetos Shooting Club


1. Οι ηλίθιοι είναι αήττητοι!!
2. Η συμμετοχή στο forum δεν είναι υποχρεωτική.!!!
3. το καλύτερο αεροβόλο ειναι αυτο που ευχαριστεί τον ιδιοκτήτη του.!!!!

Αποσυνδεδεμένος map31

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 173
  • ΗΛΙΑΣ
Απ: Αγωνας Field Target 29/05/2016
« Απάντηση #37 στις: 31 Μαΐου, 2016, 20:39:01 μμ »
Εγω δεν εχω να πω και πολλα πραγματα για τον προχθεσινο αγωνα-προπονηση!!

Συγχαρητηρια σε ολους για τις επιδοσεις τους!!

Ενα πραγμα μονο εχω καταλαβει απο την διοργανωση αυτων των event, οτι γινονται για την ΕΞΕΛΙΞΗ μας και μονο!!
Και τι ενοω μ'αυτο :

Μια μικρη ιστορια....

Με τον Κακο ειχαμε ανταλλαξει καποια μηνυματα παλια για ενα θεμα το οποιο ητανε μια μαλακια και μιση!!
Το θεμα εμεινε εκει και δεν ειχαμε αλλη επικοινωνια!!
Παρακολουθουσα ομως τα γραφομενα να του και εβλεπα ενα ανθρωπο να μην αφηνει να πεσει τιποτα κατω!!
Τελικα γνωριστικαμε απο κοντα σε εναν αγωνα στον Πυργετο και καταλαβαμε και οι 2 οτι δεν ειχαμε τιποτα να χωρισουμε!!
Η ολη ιστορια ητανε δηλαδη "δουλεια δεν ειχε ο διαολος γαμαγε τα παιδια του!!  ;D ;D ;D ;D

Ετσι καταληξαμε ΦΙΛΟΙ και συναθλητες στην σκοποβολη ανοιχτου πεδιου!!  ;) ;) ;)

Το συμπερασμα της ολης ιστορια ειναι οτι καθομαι απο χθες και παρατηρω την φωτο που ο Κακος κανει μαθημα στα παιδακια!!!!!!!!!  :o :o
Και περιμενω και σκεφτομαι κανενας δεν θα σχολιασει την συγκεκριμενη φωτο????

Ο Κακος μαθημα στα παιδια??
Ο Κακος που δεν αφηνε τιποτα να πεσει κατω???
Ο Κακος που τα εχωνε σε ολους????

Φυσικα και πρεπει να γινουμε καλυτεροι σκοπευτες μεσα απο αυτα τα event δεν το συζηταμε ειναι αδιαμφησβητητο!!
Η επιδεξιοτητα του Κακου στην σκοποβολη ειναι αδιαμφησβητητη!!
Αλλα και το ανθρωπινο κομματι ειναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ!!!!!

ΑΥΤΟ ΚΥΡΙΟΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΛΙΞΗ και γι'αυτο θα συνεχισω να παραβρηκομαι σ'αυτους τους αγωνες προσπαθωντας να γινομαι παντα καλυτερος απ'ολες τις πλευρες!!

Κακο συγχαρητηρια και παλι φιλε για το σκορ!!

RESPECT!!

Παντα τετοια και ακομη παραπανω!!

Υ.Γ. Συγνωμη για τα μπινελικια αλλα τα εγραψα θελοντας να γινω πιο κατανοητος!!

Ολα τα παραπανω ειναι ΚΑΘΑΡΑ προσωπικη μου αποψη!!!
Και Cricket...!!
Και "SpyNick"-Hämmerli...Ξύλινο...!!!
Τελικά Πήρα και ένα EV2.......

''Μέσα από το Ζάρκο...!!!"

Αποσυνδεδεμένος tieton

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1594
  • Λευτερια στους...pcpistas!!!
Απ: Αγωνας Field Target 29/05/2016
« Απάντηση #38 στις: 31 Μαΐου, 2016, 21:58:55 μμ »
Thanks Ηλιας Δομακης για τα καλα σου λογια οπως ευχαριστω ολους τους φιλους που αναφερθηκαν κολακευτικα στο ατομο μου!
Ηλια θα παρατηρησες οτι σταματησα χρονικα να <<μην αφηνω να πεσει τιποτα κατω>> απο τοτε που εγινε σαφης διαχωρισμος(οσο ειναι εφικτο αυτο βεβαια) μεταξυ των
αεροβολιστων που αγαπανε το αεροβολο και παρολες τις αντιθεσεις που εχουν μεταξυ τους προσπαθουν να το προαγουν να το εξελιξουν να νομιμοποιησουν παρελκομενα του κλπκλπ
απο την μια ,και των <<καλυκοκεφαλων :D>> απο την αλλη!Τωρα πλεον ειναι ολα πιο ηρεμα και μπορουμε να αφοσιωθουμε στο χομπι μας!!
σε σχεση με την...καταδυτικη
 σταγιερουμπα+weaver T36
fcb αεροβολο-airrifle
https://www.facebook.com/groups/1217631344969912/

Αποσυνδεδεμένος antliak

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
Απ: Αγωνας Field Target 29/05/2016
« Απάντηση #39 στις: 01 Ιουνίου, 2016, 07:47:50 πμ »
Να παραθέσω και γω καμιά άποψη - αν και νεογνό - αλλά πάντα ήμουν υπέρ της απενημέρωσης (feedback ελληνιστή :p  )
Καταρχήν όσον αφορά το παρεάκι της Λάρισας να πω ότι είναι καταπληκτικό! Τα παιδιά πραγματικά από την αρχή που πήγα τυχαία έτσι στην ψύχρα και τους γνώρισα από ένα γεια εδώ μέσα, με αγκάλιασαν,μου έδειξαν πράγματα και με βοήθησαν σε πολλά.Ήμουν χρόνια σε σκοπευτικό σύλλογο,αλλά καμιά σχέση - η παρέα και η καλή διάθεση είναι το παν, ίσως γι άυτό πλέον το "θηρίο" Benelli M4 κάθετε σε μια γωνιά και κινδυνεύει να χαρακτηριστεί "συλεκτικό"   :)
Φυσικά όλοι έχουμε το χαρακτήρα μας, τις παραξενιές και τις διαφωνίες μας και τα προβλήματά μας, αλλά όταν πας να κάνεις Hobby πας για να απομακρυνθείς από όλα αυτά - έστω και για λίγο - όχι να τα φέρεις μέσα στο πεδίο βολής...
Όσον αφορά το θέμα που έθιξε ο Κυριάκος με το χρόνο, έχει απόλυτο δίκιο κατ' εμέ! Καλή η προπόνηση,αλλά μπορείς να την κάνεις κάθε μέρα, όποια μέρα, όλη μέρα.Εκείνη την ημέρα όμως,για εκείνες τις 3 ώρες, κάνεις κάποια έξοδα και σπαταλάς κάποιον χρόνο,παρκάρεις το παιδί στην πεθερά ή παρατάς την γυναίκα Κυριακάτικα, μόνο και μόνο για να νιώσεις το ναρκωτικό που λέγεται "ευγενής Άμιλλα" να ρέει στις φλέβες σου και δεν θες να αλλοιωθεί αυτό για κανένα λόγο - ακόμα κι αν σου ακυρώσουν 5 βολές επειδή είσαι αργόσχολος ή ξεχασιάρης...
Οπότε το θέμα χρόνου πρέπει να υφίσταται και νομίζω δεν νοείται αγώνας χωρίς χρονόμετρα, αλλά και χωρίς ακύρωση βολής όταν κάποιος "ξεχνάει" να πατάει αυτό.Γνώμη μου...
Τώρα κατά τα άλλα -  το κοινωνικό μέρος του αγώνα - για ακόμη μια φορά περάσαμε υπέροχα,γελάσαμε και μάλιστα η γυναίκα μου που την πήρα μαζί και αποτελούσε εξωτερικό παρατηρητή... το χάρηκε και αυτή,πέρασε καλά  και το σημαντικό είναι πως όλοι σας της αφήσατε την καλύτερη εντύπωση!Προχωράμε καλά λοιπόν...ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ! :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Grandmaster

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 193
Απ: Αγωνας Field Target 29/05/2016
« Απάντηση #40 στις: 01 Ιουνίου, 2016, 11:00:55 πμ »
Aντωνη την επομενη φορα να παιξη και η Νικολετα .....
''εαν δεν ειναι χαλασμενο φτιαξτο μεχρι να το χαλασης''

Αποσυνδεδεμένος antliak

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
Απ: Αγωνας Field Target 29/05/2016
« Απάντηση #41 στις: 01 Ιουνίου, 2016, 11:06:54 πμ »
θα το ΄θελε πολύ,αλλά πρέπει να μεγαλώσει λίγο ο μικρός...όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων  ;)

Αποσυνδεδεμένος Grandmaster

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 193
Απ: Αγωνας Field Target 29/05/2016
« Απάντηση #42 στις: 01 Ιουνίου, 2016, 14:28:31 μμ »
οταν μεγαλωσει λιγο ο μικρος να ελθουν μαζι,εμεις τους περιμενουμε.....
''εαν δεν ειναι χαλασμενο φτιαξτο μεχρι να το χαλασης''

Αποσυνδεδεμένος magtech n2 5,5

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 256
  • ποσα μετρα????
Απ: Αγωνας Field Target 29/05/2016
« Απάντηση #43 στις: 01 Ιουνίου, 2016, 19:27:17 μμ »
οταν μεγαλωσει λιγο ο μικρος να ελθουν μαζι,εμεις τους περιμενουμε.....
+1000

Αποσυνδεδεμένος antonios

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 572
Απ: Αγωνας Field Target 29/05/2016
« Απάντηση #44 στις: 02 Ιουνίου, 2016, 07:10:20 πμ »
Ως, ο γνωστός, απών από το άθλημα και όλες τις διοργανώσεις, ένα έχω να πώ!
Θερμά συγχαρητήρια, για το μεράκι, το κέφι και τις πρωτοβουλίες. Για την ένταξη των νεοσσών και για την καλή παρέα! Βάζετε ένα ακόμα λιθαράκι στα θεμέλια και στηρίζεται σωστά το αεροβόλο.
Μακάρι να μπορέσω στο μέλλον να παρεβρεθώ.
ΜΠΡΑΒΟ.
HW 40 PCA
HW30s HELLAS 300 SPARTAN
HW 97 custom stocks CS700 V-Mach ΠΑΛΛΑΣ
TELLY 1961 LG822
Feinwerkbau 300S Junior
Steyr LP10