Αποστολέας Θέμα: καλησπερα  (Αναγνώστηκε 5502 φορές)

Αποσυνδεδεμένος aircostas

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
καλησπερα
« στις: 25 Οκτωβρίου, 2016, 18:38:43 μμ »
καλησπέρα και ευχάριστω για την αποδοχή.
ονομάζομαι κώστας αρβανιτάκης,και ασχολούμαι με το αεροβόλο περίπου 2 χρονια τώρα.όλα ξεκίνησαν όταν ένας φίλος μου δάνεισε ΈΝΑ diana 54 στα 4.5mm,αυτό ήταν.... ερως μεγάλος γεννήθηκε για την σκοποβολή.αρχικά κάτι ξυλα και κάτι ντενεκέδες.δυστυχώς όμως η χαρά δεν κράτησε για πολύ μιας και έπρεπε να το επιστρέψω.έτσι μπήκα στην διαδικασία τις αγοράς ενός νέου όπλου...τι άλλο από φτηνό κινεζικο?  ban 22 4.5mm δεν λέω καλο όπλο και δυνατό θα έλεγα..του έβαλα και διόπτρα μετά από καιρό..3 για την ακρίβεια που δυστυχώς όλες έσπαγαν στο σταυρόνημα,λίγο η απειρία λίγο η φτήνια τρώει τον παρα(φτηνή διόπτρα) 3-9 x 40 80E από ελλάδα και τιμή ebay 25$. από στόχευση όμως δεν έμεινα ευχαριστημένος..έτσι το πούλησα και πήρα ενα hatsan 125 5.5mm χωρίς διόπτρα πλέον..
έτσι που είχα πιάσει τα βουνά μια μέρα και έκανα σκοποβολή στο πουθενά σε κάτι στόχους που είχα στήσει να σου ένας κυνηγός με τον "σκυλο του" για εκπαίδευση...πιάσαμε κουβέντα και καταλήξαμε να κάνει βολές με το όπλο μου..σε κάποια στιγμή γυρνάει και με ρωτάει εάν ήθελα να κάνω ανταλλαγή με ΈΝΑ "δικο του" 4.5mm με diotra. λέγοντας μου ότι δεν μπορούσε να κάνει στόχευση λόγο πρεσβυωπίας.έτσι ανταλλάξαμε τηλ και μετά από κάποιες μέρες μιλήσαμε...και μετά συναντηθήκαμε.... σοκ το όπλου που μου έδινε ήταν ΈΝΑ wh 97k..αρχικά δεν το πίστευα και τον ρώταγα κάθε 3 λεπτά αν sinfoni με την ανταλλαγή και μάλιστα χωρίς λεφτά...αυτός επέμενε διότι έβλεπε καλύτερα με τα ανοικτά σκοπευτικά...
αυτό ήταν.... είχα πλέον ΈΝΑ τέλειο σκοπευτικό επώνυμο όπλο το οποιο δεν πρόκειται να το αλλάξω...
"εφιαξα" φορητό στόχο και μάλιστα πολύ παιχνιδιάρικο...δυστυχώς όμως πάσχω από πεδίο βολής αν κάποιος φίλος έχει κάτι στο μυαλό τους ας στήλη ΈΝΑ μήνυμα...
υγ
μένω παιανία αττικής αν αυτό βοηθάει καθόλου

Αποσυνδεδεμένος Gregory Argyropais

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
Απ: καλησπερα
« Απάντηση #1 στις: 26 Οκτωβρίου, 2016, 09:48:09 πμ »
Φίλε Κώστα καλημέρα.!!!
Η ιστορία σού πολύ μου άρεσε...!!! :)
Προφανώς τον κινηγο τον εντυπωσίασε η δύναμη του hatsan 125. Και αν είχε και μια σχετική ευθιβολια το απλό σου του μπήκαν είδες για παράνομο κυνήγι.
Τώρα λοιπόν έχεις ένα από τα καλύτερα αεροβολα ελατήριου που υπάρχουν. ;)
Για την καλύτερη και ασφαλέστερη σκοποβολή καλό θα ήταν να γραφτείς σε έναν σύλλογο όπως είναι ο http://aofa.gr/ για παράδειγμα,που στεγάζεται στο κλειστό σκοπευτήριο ελευσίνας.

Αποσυνδεδεμένος aircostas

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
Απ: καλησπερα
« Απάντηση #2 στις: 26 Οκτωβρίου, 2016, 12:55:56 μμ »
Καλημέρα...ευχαριστω για την συμβουλή του Συλλόγου.
Έχω προσπαθήσει να τηλεφωνήσω αλλά μάταια.

Αποσυνδεδεμένος npmair

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 3327
  • Only accurate airguns are interesting!
Απ: καλησπερα
« Απάντηση #3 στις: 26 Οκτωβρίου, 2016, 13:07:26 μμ »
Καλώς όρισες και καλή παραμονή στο φόρουμ μας.

Θα επικοινωνήσει ο Σύλλογος μαζί σου... σύντομα :) ;)

(Δες τα πμ σου)
"Αίολος"
"Διηνέκης"
"Βουκεφάλας"
"Κέρβερος"
"Ημίαιμος Πρίγκιψ"
"Rasputin"
"Τετράκωπος μετά Πηδαλιούχου"
"Captain Hook"

Αποσυνδεδεμένος Giannis_AIRboom

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
Απ: καλησπερα
« Απάντηση #4 στις: 01 Νοεμβρίου, 2016, 20:26:24 μμ »

μένω παιανία αττικής αν αυτό βοηθάει καθόλου
Κωστα καλησπερα ........ ενα σκοπευτηριο απο τα μερη σου εχει στην Αρτεμιδα στο σκοπευτηριο του Κοπελάκη.  Εχει και κατάστημα με ειδη κυνηγίου και συναφη είδη .... Κοπελακης Δημητρης ειναι η επωνυμια του ...... έχει και ιστοσελίδα ..... ψαξε μεσω του google ........ πάρε τηλέφωνο στο  22940-83144 να ρωτήσεις για οτι χρειαζεσαι.