Αποστολέας Θέμα: Αγωνας field target 21.02.2016  (Αναγνώστηκε 17002 φορές)

Αποσυνδεδεμένος npmair

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 3327
  • Only accurate airguns are interesting!
Απ: Αγωνας field target 21.02.2016
« Απάντηση #15 στις: 22 Φεβρουαρίου, 2016, 23:00:18 μμ »
Παρέλαση με τις σιλουέτες επ' όμου ;;  :D :D :D :D  :P :P :P :P :P


(Στις 20/3 είναι ο αγώνας όχι στις 25 ;) )
"Αίολος"
"Διηνέκης"
"Βουκεφάλας"
"Κέρβερος"
"Ημίαιμος Πρίγκιψ"
"Rasputin"
"Τετράκωπος μετά Πηδαλιούχου"
"Captain Hook"

Αποσυνδεδεμένος tieton

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1594
  • Λευτερια στους...pcpistas!!!
Απ: Αγωνας field target 21.02.2016
« Απάντηση #16 στις: 22 Φεβρουαρίου, 2016, 23:02:32 μμ »
Δημητρη  που να δης τι σας εχω για τις 25 Μαρτιου.......

καταργησε το το γ#^%$*&ο  το 4αρι! Μονο 2,5 και 1,5!! ;D ;D ;D
σε σχεση με την...καταδυτικη
 σταγιερουμπα+weaver T36
fcb αεροβολο-airrifle
https://www.facebook.com/groups/1217631344969912/

Αποσυνδεδεμένος map31

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 173
  • ΗΛΙΑΣ
Απ: Αγωνας field target 21.02.2016
« Απάντηση #17 στις: 22 Φεβρουαρίου, 2016, 23:10:47 μμ »
Το επομενο σεναριο του γιατρου ειναι ... Ορθιοι στα 52 μετρα με reducer 8mm και κλιση 75 μοιρες  πανω!!!   :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Γιατρε συγχαρητηρια και παλι για την αστειρευτη φαντασια σου(!!!!!!!!!!!) και για τα τρελα σεναρια!!  :D :D :D :D :D

Συγχαρητηρια στους διακριθεντες και σε ολους τους συμμετεχοντες!!
Και Cricket...!!
Και "SpyNick"-Hämmerli...Ξύλινο...!!!
Τελικά Πήρα και ένα EV2.......

''Μέσα από το Ζάρκο...!!!"

Αποσυνδεδεμένος EXADAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1216
Απ: Αγωνας field target 21.02.2016
« Απάντηση #18 στις: 22 Φεβρουαρίου, 2016, 23:46:12 μμ »
Μπράβο σε όλους, και σε άλλα με υγεία!!



ΥΓ αλλά τρίτοι και καταϊδρωμένοι εντός έδρας ρε Κυριάκο ??? ??? ::)

Σε αυτό το αθλημα δεν παίζει ρόλο η θέση ,τα έχουμε ξαναπει. :)
Μαζευόμαστε όλοι οι αθλητές πίσω από τους βατηρες και από την άλλη μερια είναι οι σιλιουετες, οι οποίες έχουν σύμμαχο  τον αέρα  και την σκηνοθεσία  του grandmaster ;D
Στο τέλος του αγώνα μαζευόμαστε όλοι μαζί μια παρέα  και ας είμαστε από (πολλούς) πλέον συλλογους και κάνουμε ανάλυση του αγώνα και ανταλαζουμε γνώσεις. :)


Μεγάλο ευχαριστώ  στον ΑΟΦΑ που άνοιξε τον δρόμο για το FT . :)

Μεγάλο ευχαριστώ στον ωριωνα που έδωσε την απαραίτητη  προσοχή και μας παραχώρησε  μέρος από το πανέμορφο αυτό σκοπευριο και φρονιζει παντα να περναμε οχι απλά καλά..... αλλα τελεια. :)

Μεγάλο ευχαριστώ στον grandmaster και τα παιδιά από την λαρισα που σκηνοθέτησαν  το πεδιο και το βρήκαμε έτοιμο εμείς που ήρθαμε από μακρια. :)

Και τέλος ένα μεγάλο ευχαριστώ  στους αθλητές που ήρθαν  και ειδικα τα παιδιά που δεν είχα ξαναδει. :)

Κύριοι  μεγαλη μου τιμή  που αγωνιστηκα μαζί σας. :)






PLATINUM MK4
STEYR CHALLENGE  FT
AIR ARMS    EV2 MK IV

Αποσυνδεδεμένος GEORGEGR

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2367
Απ: Αγωνας field target 21.02.2016
« Απάντηση #19 στις: 23 Φεβρουαρίου, 2016, 07:30:18 πμ »
Μπράβο σε όλους, και σε άλλα με υγεία!!



ΥΓ αλλά τρίτοι και καταϊδρωμένοι εντός έδρας ρε Κυριάκο ??? ??? ::)

Σε αυτό το αθλημα δεν παίζει ρόλο η θέση ,τα έχουμε ξαναπει. :)
Μαζευόμαστε όλοι οι αθλητές πίσω από τους βατηρες και από την άλλη μερια είναι οι σιλιουετες, οι οποίες έχουν σύμμαχο  τον αέρα  και την σκηνοθεσία  του grandmaster ;D
Στο τέλος του αγώνα μαζευόμαστε όλοι μαζί μια παρέα  και ας είμαστε από (πολλούς) πλέον συλλογους και κάνουμε ανάλυση του αγώνα και ανταλαζουμε γνώσεις. :)


Μεγάλο ευχαριστώ  στον ΑΟΦΑ που άνοιξε τον δρόμο για το FT . :)

Μεγάλο ευχαριστώ στον ωριωνα που έδωσε την απαραίτητη  προσοχή και μας παραχώρησε  μέρος από το πανέμορφο αυτό σκοπευριο και φρονιζει παντα να περναμε οχι απλά καλά..... αλλα τελεια. :)

Μεγάλο ευχαριστώ στον grandmaster και τα παιδιά από την λαρισα που σκηνοθέτησαν  το πεδιο και το βρήκαμε έτοιμο εμείς που ήρθαμε από μακρια. :)

Και τέλος ένα μεγάλο ευχαριστώ  στους αθλητές που ήρθαν  και ειδικα τα παιδιά που δεν είχα ξαναδει. :)

Κύριοι  μεγαλη μου τιμή  που αγωνιστηκα μαζί σας. :)


Αλλιώς μου τα έλεγες χθες...


 :D :D :D :D :D
H αεροβολίτιδα είναι νόσος και μάλιστα ανίατος, χρονία και συνεχώς επιδεινούμενη.
Ο μη spamαριστής πρώτος τον λίθο βαλέτω.

Αποσυνδεδεμένος tieton

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1594
  • Λευτερια στους...pcpistas!!!
Απ: Αγωνας field target 21.02.2016
« Απάντηση #20 στις: 23 Φεβρουαρίου, 2016, 08:21:32 πμ »
Και μεταλια σε προπονηση! Κριμα που.... διωχνουμε την Ελληνικος χρυσος γαμωτο μου! ;D ;D ;D
σε σχεση με την...καταδυτικη
 σταγιερουμπα+weaver T36
fcb αεροβολο-airrifle
https://www.facebook.com/groups/1217631344969912/

Αποσυνδεδεμένος EXADAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1216
Απ: Αγωνας field target 21.02.2016
« Απάντηση #21 στις: 23 Φεβρουαρίου, 2016, 09:46:05 πμ »
Γιωργο σου έχω πει και το έχω πει σε όλους τους ταργκεταδες που γνωρίζω σε όλη την Ελλαδα.
Οι θέσης και τα τρόπαια  σε αυτό το αγώνισμα είναι λάθος τακτική και οπιος αθλητής κατά την διάρκεια  του αγώνα σκέφτεται  αυτό θα του κοστίσει  σε λάθος βολες.
Και εγώ δεν το ήξερα στο ξεκίνημα μου αλλά έτυχε και διάβασα το ενχειριδιο  του FT.http://fekete-moro.hu/bfta-skills-manual/index-gr.php
Παράγραφος 13.3
Οπιος το διαβάσει  και μπορέσει και καταννοησει τι λέει έχει πιάσει το αθλημα σωστα.
Και το ξαναλέω για να εξηγούμε  για να μην παρεξηγείτε αυτά που λεω.
Στο  FT  απέναντι   σου δεν έχεις άλλον αθλητη για να τον νικήσεις.
Απέναντι  έχεις τις σιλιουετες που έχει φροντίση ο διοργανωτής  να βάλει  αρκετό αριθμό από αυτές σε δύσκολο σημείο  και μάλιστα με περιοριστη  στο kill Zone 25&15 χιλιοστον.
Όταν  φυσάει η πρόκληση  είναι μεγαλη.
Έχει ο αθλητής μια και μοναδική ευκαιρια κάτι που εφαρμόστηκε  για πρώτη φορά σε αυτόν τον αγώνα αφού τις 37 σιλιουετες που είχαμε τις σκοπευσαμε  μια φορα.
Όταν πέφτουν  αυτές οι σιλιουετες έχεις πάρει το βραβείο σου.
Στις μακρυνες  βολές επισεις όταν είναι σε ξεφωτο με ελαφρό αερακι και δώσεις την διόρθωση  για τον άνεμο και παρακολουθείς την βολίδα να ξεκινάει εκτός κιλ ζον και στα τελευταία μέτρα να ντριφταρει  και να πηγενει μέσα στο κιλ ζον αυτό είναι μαγικο.
 Αυτά τα συναισθήματα  είναι μερικά από τα βραβεία  του συχρονου σκοπευτή  που ασχολείται  με αυτό το αθλημα ,το οπιο έχει την ιδιαιτεροτητα κάθε φορά το πεδιο να είναι διαφορετικό  και να έχεις κάθε φορά διαφορετικά  πράγματα  να υπολογίσεις.
Το αθλημα αυτό είναι μαγεία και ιδικά οταν γίντε στο σκοπευτηριο του πυργετου.
Δεν είναι τυχαίο που υπάρχει τόσο ραγδαία  εξέλιξη με όλο και περισσότερες συμετοχες εντός Ελλάδας αλλά και  παγκοσμιος.
Τελευταία  είδα στοFacebook την αθλητική ομαδα(Field target iran).




PLATINUM MK4
STEYR CHALLENGE  FT
AIR ARMS    EV2 MK IV

Αποσυνδεδεμένος magtech n2 5,5

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 256
  • ποσα μετρα????
Απ: Αγωνας field target 21.02.2016
« Απάντηση #22 στις: 23 Φεβρουαρίου, 2016, 14:15:48 μμ »
Γιωργο σου έχω πει και το έχω πει σε όλους τους ταργκεταδες που γνωρίζω σε όλη την Ελλαδα.
Οι θέσης και τα τρόπαια  σε αυτό το αγώνισμα είναι λάθος τακτική και οπιος αθλητής κατά την διάρκεια  του αγώνα σκέφτεται  αυτό θα του κοστίσει  σε λάθος βολες.
Και εγώ δεν το ήξερα στο ξεκίνημα μου αλλά έτυχε και διάβασα το ενχειριδιο  του FT.http://fekete-moro.hu/bfta-skills-manual/index-gr.php
Παράγραφος 13.3
Οπιος το διαβάσει  και μπορέσει και καταννοησει τι λέει έχει πιάσει το αθλημα σωστα.
Και το ξαναλέω για να εξηγούμε  για να μην παρεξηγείτε αυτά που λεω.
Στο  FT  απέναντι   σου δεν έχεις άλλον αθλητη για να τον νικήσεις.
Απέναντι  έχεις τις σιλιουετες που έχει φροντίση ο διοργανωτής  να βάλει  αρκετό αριθμό από αυτές σε δύσκολο σημείο  και μάλιστα με περιοριστη  στο kill Zone 25&15 χιλιοστον.
Όταν  φυσάει η πρόκληση  είναι μεγαλη.
Έχει ο αθλητής μια και μοναδική ευκαιρια κάτι που εφαρμόστηκε  για πρώτη φορά σε αυτόν τον αγώνα αφού τις 37 σιλιουετες που είχαμε τις σκοπευσαμε  μια φορα.
Όταν πέφτουν  αυτές οι σιλιουετες έχεις πάρει το βραβείο σου.
Στις μακρυνες  βολές επισεις όταν είναι σε ξεφωτο με ελαφρό αερακι και δώσεις την διόρθωση  για τον άνεμο και παρακολουθείς την βολίδα να ξεκινάει εκτός κιλ ζον και στα τελευταία μέτρα να ντριφταρει  και να πηγενει μέσα στο κιλ ζον αυτό είναι μαγικο.
 Αυτά τα συναισθήματα  είναι μερικά από τα βραβεία  του συχρονου σκοπευτή  που ασχολείται  με αυτό το αθλημα ,το οπιο έχει την ιδιαιτεροτητα κάθε φορά το πεδιο να είναι διαφορετικό  και να έχεις κάθε φορά διαφορετικά  πράγματα  να υπολογίσεις.
Το αθλημα αυτό είναι μαγεία και ιδικά οταν γίντε στο σκοπευτηριο του πυργετου.
Δεν είναι τυχαίο που υπάρχει τόσο ραγδαία  εξέλιξη με όλο και περισσότερες συμετοχες εντός Ελλάδας αλλά και  παγκοσμιος.
Τελευταία  είδα στοFacebook την αθλητική ομαδα(Field target iran).





+1000

Αποσυνδεδεμένος smasak

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
Απ: Αγωνας field target 21.02.2016
« Απάντηση #23 στις: 24 Φεβρουαρίου, 2016, 10:19:08 πμ »
O φιλικός αγώνας-προπόνηση πολύ καλός, τέλεια στημένες οι φιγούρες από τον Γιατρό και τον Νίκο, κάναμε το χαβαλέ μας, περάσαμε πολύ ωραία.Ξανά στις 20/3 με περισσότερες συμμετοχές.
Weihrauch HW95 luxus
Weihrauch HW97 k