Αποστολέας Θέμα: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό  (Αναγνώστηκε 129954 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Bill_Greg

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #75 στις: 20 Απριλίου, 2009, 10:40:02 πμ »
Εδώ έχει τα πάντα ;D ;D

http://aerovolo.gr/forum/index.php?topic=492.0


εναλλακτικά
http://www.sportwaffen-schneider.de/

Αποσυνδεδεμένος Draco

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #76 στις: 23 Απριλίου, 2009, 15:45:35 μμ »
em...απο Ε.Ε. μπορείς να φέρεις σχεδόν τα πάντα απο τέτοια "αξεσουάρ" καθώς δεν υπάρχει έλεγχος τελωνείου. Πολύ σπάνια θα γίνει έλεγχος μόνο και εφόσον αναγράφει κάτι που θα κινήσει υποψίες (π.χ. gun accessory ή παρεμφερές).

Απο Αγγλία έχω φέρει (μέσω eBay κυρίως) τόσο διόπτρα, όσο και red dot laser αλλά και laser beam mount-on-gun απο καταστήματα paintball.

Gandalf

Αποσυνδεδεμένος EXADAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1216
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #77 στις: 18 Σεπτεμβρίου, 2009, 18:42:33 μμ »
29 -7-2009 ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΘΑΛΑΜΟ+REGULATOR ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ EMAIL ΠΟΥ
ΤΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟ TRACK ID ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΔΕΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ .
ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.
PLATINUM MK4
STEYR CHALLENGE  FT
AIR ARMS    EV2 MK IV

Αποσυνδεδεμένος giorgos200sx

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1886
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #78 στις: 18 Σεπτεμβρίου, 2009, 19:30:13 μμ »
Δεν εχω συνεργαστει με τον JDS αμεσα αλλα με τον Roald απο το the850store.com ο οποιος μου εστειλε φυαλη και reg απο τον JDS μαζι με οτι χρειαζοταν για την μετατροπη του 850 σε PCP. Ο Roald ειναι πραγματικα αψογος στην συνεργασια του. Προτινω σε οποιον θελει φυαλη απο τον JDs και αφου μαθαμε απο τον φιλο EXADAS οτι δεν ειναι συνεργασιμος, να παραγγελνει μεσω του Roald αν γινεται.

Αποσυνδεδεμένος MASTORAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 7115
  • Πας μη Ελλην βαρβαρος
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #79 στις: 18 Σεπτεμβρίου, 2009, 22:23:29 μμ »
Ο roald στο the 850 stores ειναι πραγματι αψογος και εξυπηρετικοτατος, πιστευα το ιδιο και για τον jds, τι να πω???

ΑΟΦΑ

AA S400 MPR FT <<Ενδοξη Ελληνική Σημαία>>
HAMMERLI AR20 FT
FWB 603 pcp
AA S400 5,5
Diana 60 <<by blackxx>>
HW 77 4.5
Umarex 850pcp 4.5

Αποσυνδεδεμένος nickblade

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 427
  • My name is Blade, NickBlade!
    • Nickolas Κnives
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #80 στις: 21 Σεπτεμβρίου, 2009, 13:20:06 μμ »
Δεν εχω συνεργαστει με τον JDS αμεσα αλλα με τον Roald απο το the850store.com ο οποιος μου εστειλε φυαλη και reg απο τον JDS μαζι με οτι χρειαζοταν για την μετατροπη του 850 σε PCP. Ο Roald ειναι πραγματικα αψογος στην συνεργασια του. Προτινω σε οποιον θελει φυαλη απο τον JDs και αφου μαθαμε απο τον φιλο EXADAS οτι δεν ειναι συνεργασιμος, να παραγγελνει μεσω του Roald αν γινεται.

Σωστοτατο!!!!
+1!!!!

Νικολας

Αποσυνδεδεμένος EXADAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1216
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #81 στις: 21 Σεπτεμβρίου, 2009, 20:15:50 μμ »
Εγω αφου μου ναυαγησε η εισαγωγη απο jds airman την λυση την βρηκα σε ενα καταστημα paint ball στη ελλαδα. Πηρα τον ιδιο regulator με του jds airman( που οπως λεει στο site του δεν κανουνε γιατι ειναι με πιεση εξοδου 50bar) ,που ομως ειναι ιδιοι αλλα με λιγοτερες ελατηριωτες ροδελες και με την προσθηκη δυο ιδιον ροδελων και αλλαγη στη διαταξη εφτασε χαλαρα μεχρι τα 160 bar.Οσω για τις μπουκαλες παρηγγειλα και μια 13c.i.(0.200L) στα 200bar γιατι δεν υπηρχε stock και ετσι γλυτωσα απο την ταλαιπωρια και το ρισκο τις εισαγωγης απο αμερικη, και καταλαβα οτι ελεγε ο jds airman ψεματα, οτι δηθεν εχει (ειδικους regulator) για αεροβολα αφου και οι δικη του regulator ειναι ιδιοι με αυτους που πουλανε για paint ball αλλα ανεβασμενη σε αλλη πιεση με προσθηκη 1-2 ροδελων
Δεν θα το αποκαλυπτα αυτο, αλλα αφου με εγραψε αυτος τον εγραψα και εγω στο καταληλο μερος.AEROVOLO.GR.
PLATINUM MK4
STEYR CHALLENGE  FT
AIR ARMS    EV2 MK IV

Αποσυνδεδεμένος koukos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 366
    • www.aigunshop.gr
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #82 στις: 21 Σεπτεμβρίου, 2009, 23:22:02 μμ »
Εγω αφου μου ναυαγησε η εισαγωγη απο jds airman την λυση την βρηκα σε ενα καταστημα paint ball στη ελλαδα. Πηρα τον ιδιο regulator με του jds airman( που οπως λεει στο site του δεν κανουνε γιατι ειναι με πιεση εξοδου 50bar) ,που ομως ειναι ιδιοι αλλα με λιγοτερες ελατηριωτες ροδελες και με την προσθηκη δυο ιδιον ροδελων και αλλαγη στη διαταξη εφτασε χαλαρα μεχρι τα 160 bar.Οσω για τις μπουκαλες παρηγγειλα και μια 13c.i.(0.200L) στα 200bar γιατι δεν υπηρχε stock και ετσι γλυτωσα απο την ταλαιπωρια και το ρισκο τις εισαγωγης απο αμερικη, και καταλαβα οτι ελεγε ο jds airman ψεματα, οτι δηθεν εχει (ειδικους regulator) για αεροβολα αφου και οι δικη του regulator ειναι ιδιοι με αυτους που πουλανε για paint ball αλλα ανεβασμενη σε αλλη πιεση με προσθηκη 1-2 ροδελων
Δεν θα το αποκαλυπτα αυτο, αλλα αφου με εγραψε αυτος τον εγραψα και εγω στο καταληλο μερος.AEROVOLO.GR.

EXADAS , δεν το είχες δεί αυτό http://aerovolo.gr/forum/index.php/topic,1278.0.html  ?
Μόνον οι σοφοί μαθαίνουν από αυτά που παθαίνουν.
...πολλά όπλα.

Αποσυνδεδεμένος EXADAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1216
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #83 στις: 21 Σεπτεμβρίου, 2009, 23:42:13 μμ »
Το ειχα δει αλλα πηρα απο το καταστημα εναν myth που μου προτηναν και ηταν διαφορετικος μεσα αντι για ελατηριωτες ροδελες ειχε ελατηριο και μικρο εμβολο και δεν ανεβαζε πιεση με τιποτα με οπια πατεντα.μετα ομως προσεξα οτι εθαβε τους συγκεκριμενους regulator και το εψαξα και ειδα οτι υπαρχη και αλλος τυπος regulator ιδιος με του jds airman σε πιο χαμηλη πιεση Σε ευχαρηστω εκ των υστερων kouko
PLATINUM MK4
STEYR CHALLENGE  FT
AIR ARMS    EV2 MK IV

Αποσυνδεδεμένος giorgos200sx

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1886
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #84 στις: 22 Σεπτεμβρίου, 2009, 14:16:03 μμ »
EXADAS κατα τον jd's οι regulators που λες δεν ειναι καλοι γιατι δεν αντεχουν την συνεχη χρηση και χαλανε.
 Τωρα μενει να μας πεις εσυ, μετα απο σχετικα μακροχρονια χρηση, την αντοχη του reg που πηρες.

Αποσυνδεδεμένος EXADAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1216
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #85 στις: 22 Σεπτεμβρίου, 2009, 18:32:14 μμ »
ολοι οι regulator αυτοι ειναι ιδιοι τους φτιαχνει εργοστασιο στην κινα και τους εχει πατενταρη.εσυ παραγγελνεις μια μεγαλη ποσοτηταπ.χ.200 τεμ. και σου βαζουν οτι φιρμα θελεις π.χ.200sx.Παντως και να χαλανε δηλ. να κοπουν καπια στιγμη 1 απο δυο oring κανενα προβλημα γιατι εκτος απο το εμποριο που ηπαρχουν, στο καταστημα paint ball που τον αγορασα μου εδηξαν και ενα σακουλακι που ειχε το σετ επισκευεις δηλ.ολα τα oring + την ταπα πισω απο το εμβολακι
Εχουν επισεις και μανομετρα μινι αλλα το κακο ειναι οτι ειναι ολα μεγαλης πιεσης 6000psi και καπια που ειναι χαμηλης
850 psi .
PLATINUM MK4
STEYR CHALLENGE  FT
AIR ARMS    EV2 MK IV

Αποσυνδεδεμένος giorgos200sx

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1886
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #86 στις: 23 Σεπτεμβρίου, 2009, 13:49:29 μμ »
αφου υπαρχουν ανταλακτικα ολα οκ! Τελεια....
 Η φυαλη που αγορασες σε τι διαστασεις ειναι? Και το μαγαζι απ'οπου τα πηρες ποιο ειναι?
 Ευχαριστουμε για την ενδιαφερουσα πληροφορια!!

Αποσυνδεδεμένος EXADAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1216
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #87 στις: 23 Σεπτεμβρίου, 2009, 18:01:21 μμ »
http://www.paintballmarket.gr/
εξυπερετηκα παιδια. Το μαγαζι ηταν πιο κοντα σε εμεναν αλλα σε οπιο ελληνικο e shop για paintball θα  βρεις αυτους τους regulator.Το προβλημα ειναι στην μπουκαλα γιατι επιδει προχωραω μετατροπει bsa ultra σε  reged
θελω μπουκαλα 13 c.i. 0.200L+.Αυτη μπουκαλα ειναι η πιο μικρη τις σειρας και ειναι ιδα με του jds air man με εξοδο
5/8 18unf.σημερα σε εκτενες τεστ του regulator αφου γεμισα την καταδυτικη 215 bar δοκιμασα την πιεση εξοδου που την ειχα σεταρει 100+/- 1bar ειδα σταθερωτητα απολυτη απο τα 215-107 bar kai apo ta107-100 επεσε ενα bar
σε βηομηχανικο οργανο (μανομετρο) καινουργιο.επισεις akoma μια εκπληξη για εσας που εχεται κανει μετατροπες
σε 850 umarex.o regulator αυτος εχει δυο ασφαλιστικα ενα για την πιεση εισοδου 7.5κ και ενα για την χαμηλη πιεση στην εξοδο 1.8Κ.Αν την βγαλετε και βαλετε στην θεση της ενα μανομετρακι θα βλεπετε και την πιεση εξοδου του regulator για να ξερετε σε τι πιεση δουλευουν τα 850 .  Ελπιζω να βοηθησα.
                                                                      EXADAS
                                                                                                                                 
PLATINUM MK4
STEYR CHALLENGE  FT
AIR ARMS    EV2 MK IV

Αποσυνδεδεμένος nightman

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #88 στις: 21 Οκτωβρίου, 2009, 15:50:56 μμ »
Τους πηρα τηλ.αλλα δεν εχουν μπουκαλα και ουτε μπορουν να φερουν
προς το παρον .Εσυ τι εκανες τελικα, μηπος βρηκες απο αλλου?

Αποσυνδεδεμένος EXADAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1216
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #89 στις: 21 Οκτωβρίου, 2009, 19:52:48 μμ »
Oντως δεν θα φερουν προς το παρον τοσο μικρη μπουκαλα .Ετσι εκανα μια προσπαθεια απο EBAY στις 18/10 ελπιζω να ερθει.
PLATINUM MK4
STEYR CHALLENGE  FT
AIR ARMS    EV2 MK IV