Γενικά > Νέα Μέλη

επιστροφή με νέο αεροβόλο

(1/4) > >>

guppy:
καλημέρα τελικά αυτό το norica mod73 που είχα δεν το έφτιαξα ποτέ ... μια το ένα μια το άλλο ... τελικά το πήρα απόφαση και εδώ και 3 μήνες είμαι ευτυχής κάτοχος ενός stoager "beretta" a30 gasram 5.5

σήμερα παρέλαβα και jsb test diabolo να δω ποιος τύπος και μέγεθος πάει ποιο πολύ με την κάννη μου και θα προχωρήσω στην αγορά βολίδων
γιατί αυτές που πήρα με το αεροβόλο και κάποιες άλλες που ένας φίλος μου χάρισε αν και τις έπλυνα σκούπισα λίπανα δεν ....

τώρα μπορεί να φταίει και το αεροβόλο απ'οτι κατάλαβα το όνομα beretta διακοσμητικό είναι .... και σε σκανδάλη το norica του 1990 φεύγα που είχα ήταν πολύ μπροστά

την κάννη την έχω καθαρίσει και λιπάνει
το αεροβόλο έχει βαρέσει έως τώρα περίπου 350 βολίδες και μπορεί να μην έχει στρώσει ακόμα δεν ξέρω ...
από εβδομάδα θα ξέρω groups στα 10-20-30 μέτρα και αν δω να γκρουπάρει και στα 30 θα τολμήσω και τα 40 .... αν και δεν το βλέπω με αεροβόλο αυτής της αξίας μετά τα 30 μέτρα δύσκολο το κόβω αλλά ποτέ δεν ξέρεις

επιστροφή λοιπόν από το 2012 !! σαν νερό περνάνε τα χρόνια !!


(είχα ξεχάσει καν ότι είχα εγγραφεί όταν πήγα να κάνω εγγραφή μου λέει το username Υπάρχει .. λέω ποιος πούστης πήρε το name Μου ... κοιτάω οκ λέω δεν πάμε καθόλου καλά ) αχαχαχχαχαχαχα

ελπίζω να σας βρίσκω όλους καλά

καλημέρα !!!

Mike pr:
Καλησπερα φιλε
Μαλλον πρωτα επρεπε να μπεις στο forum και μετα να πας για ψωνια
Πηρες ενα απο τα κατω του μετριου οπλο, αλλα μια και το πηρες λιωστο στο ριξιμο
"την κάννη την έχω καθαρίσει και λιπάνει"
οταν λες λιπανες την κανη τι εννοεις ?

guppy:
το κατάλαβα από τις πρώτες βολές ότι πέραν των 25-30 μέτρων δεν θα ελπίζω και για πολλά πολλά ...
πάλι καλά δεν πήρα το s2 (ή κάπως έτσι που είναι με τον σιγαστήρα ) γιατί αυτό είναι ακόμα χειρότερο ! αλλά με 125 ευρώ δεν περίμενα κάτι καλύτερο
όταν λέω λιπάνει εννοώ ότι αφού την καθάρισα πέρασα ακόμα μια ένα κομμάτι από παλιό μου φανελάκι :) αλλά το είχα λαδώσει λίγο για να μην είναι εντελώς στεγνή νομίζω θέλει να έχει ένα φιλμ λαδιού το οποίο βέβαια μετά από τα 10 -15 μολυβάκια φεύγει το καταλαβαίνεις γιατί στα πρώτα όταν ρίχνεις βγάζει καπνό μετά από λίγες βολές δεν βγάζει τπτ

wd40 όταν θέλω να την καθαρίσω να βάλω ? γιατί φοβήθηκα την πέρασα με στεγνά πανάκια που έκοψα( με μπετονιά ψαρέματος και όχι με κανένα από τα καθαριστικά σετ που πουλάνε )  και στο τέλος μετά από 5-6 την πέρασα με ένα που είχα βάλει και λίγο λάδι για όπλα για να την  "λιπάνω"


τα ποτηράκια που έχω 3 πακέτα gamo των 250 τα έχω πλύνει και τα έχω και αυτά λιπάνει
ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ έτσι είδα ότι πρέπει να κάνεις ...

guppy:
ξέχασα να πω ότι η μια από τις 2 βίδες του όπλου που το "δένουν" με το κοντάκι ξεβιδώνει !! της έβαλα ένα grover και λογικά άμα λύσει πάλι θα της βάλω logtight

Mike pr:
Μακρια απο σετ καθαρισμου κει ειδικα τα συρματινα
το WD40 κρατα το για μεντεσεδες και κλειδαριες
απλη καθαρη βενζινη, πανακια και μεσηνεζα στην κανη

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση