Αποστολέας Θέμα: Νέα μέλη - Συστηθείτε  (Αναγνώστηκε 1434737 φορές)

Αποσυνδεδεμένος drakos320

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 975
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1710 στις: 31 Μαΐου, 2012, 14:11:09 μμ »
Γεια σου Τασο. Εαν θες παιχνιδι με καλυκακια και κερματα, δες για cz 631 με 150 περιπου ευρω η΄με κατι λιγα παραπανω, το απαιχτο wh 30.
Tωρα αν θες παιχνιδι με κουτακια διαφορα, τοτε εχει μεγαλη φτηνιαρικη γκαμα,που πρεπει να επεμβεις εσωτερικα,
οχι για να γινουν σα τα παραπανω, αλλα να πλησιασουν λιγο.Πρεπει να διαλεξεις . . .δυναμη και  50% ακριβια η΄νορμαλ και 99% ακριβια.
Το να γνωριζεις την αληθεια ειναι ευκολο .
Το να την ακολουθεις ειναι δυσκολο .

L a s e r - Φαλτσετα - Mατσετα - Μπαλτας

Αποσυνδεδεμένος alpha-63

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 7893
  • «Μαλέαν δε κάμψας επιλάθου των οίκαδε»
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1711 στις: 31 Μαΐου, 2012, 21:32:16 μμ »
....και Hatsan βεβαίως βεβαίως και Hatsan !  :D
....από KRAL  και BAM.... ::)
Σειρήνα -HW97Κ .22
Μέδουσα -HW97K .20
Ειμαρμένη -HW95 .22
Γοργόνα 
Έχιδνα-HW95 .20
Κίρκη -AA ProSport .22
Μήδεια- ΑΑ ProSport .177
Ναυσικά -AA TX MK3 .177
Ερινύα -ΑΑ ProElite .22
Άρπυια -AA ProElite .25
Λάχεσις -HW35 .177
Νέμεσις -HW90 .22
Πηνελόπη -HW55 .177
Άρτεμις -Diana52 .22 EXP
Lady Chatterley -BSA S.Star .177
Afrodyte -BSA S.Star .177
Χαρά -BSA RB2 Stutzen .177
Victoria -BSA RB2 Stutzen .22
Erika -Feinwerkbau 300 .177
Patricia -Webley&Scott Osprey Supertarget .177
Mo Chou -BAM 26 .177

Αποσυνδεδεμένος georugu

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1712 στις: 02 Ιουνίου, 2012, 14:40:52 μμ »
Καλησπέρα. Αγόρασα επιτέλους το ΗW95 4,5 και σε λίγο αναχωρώ για το εξοχικό ;D.  Προς το παρόν μόνο με H&N FTT(μια χαρά δηλαδή), αλλά παρήγγειλα και JSB EXAXT HEAVY,JSB EXPRESS(δεν βρήκα τα premier). Σας ευχαριστώ και πάλι όλους, για τις πολύτιμες συμβουλές και πληροφορίες που μου δώσατε :). Έριξα 5 βολές και είναι ακριβώς όπως το ήθελα, τουλάχιστον σε θέματα βάρους,όπλισης,θορύβου,ανάκρουσης και ειδικά σκανδάλης. Γλυκό σε όλα. Είμαι σίγουρος ότι θα με μάθει να ρίχνω και ευθύβολα  ;).

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1713 στις: 02 Ιουνίου, 2012, 15:02:36 μμ »
Καλοριζικο και καλοριχτο. :D
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος Gerovolos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Είμαστε ΓΡΑΙΚΟΙ... και όχι απλά Έλληνες!!!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1714 στις: 02 Ιουνίου, 2012, 19:29:56 μμ »
Φίλοι αεροβολιστές σας χαιρετώ!!!

Δεν έχω πολλά - πολλά με τα όπλα, αλλά πριν λίγους μήνες έπεσα τυχαία σε μία ελληνική ιστοσελίδα (την Οπλογνωσία)
 και άρπαξα "κόλλημα" με τα αεροβόλα. (Χρωστάω μία ευχαριστήρια επιστολή στον διαχειριστή της!)
Είχα να πιάσω αεροβόλο από παιδάκι που ένας φίλος μου είχε ένα φτωχικό και εξαθλιωμένο αγνώστων στοιχείων οπλάκι.
Πριν λίγους μήνες απέκτησα το πρώτο μου αεροβόλο, ένα φθηνό BAM19-18/5,5mm.
Φυσικά έλαβα σοβαρά υπόψη όλους όσους κατηγορούν τα κινέζικα. Ειδικά τους Αμερικάνους που αγοράζουν made in China νομίζοντας ότι είναι "αμερικάνικα" (!!!) και ταυτόχρονα κοροϊδέυουν τους Κινέζους!!! Έτσι, παρήγγειλα το FX Indepedence για να κάνω την δουλειά μου... Δεν θα κόλλαγα στα 1500 Ευρά !!! Αλλά η πολιτική αστάθεια αναστάτωσε την αγορά... Τι να έκανα;;;
Πέρα από την πλάκα, το BAM19-18 είναι εξαιρετικό και ΤΙΜΙΟ!
Το αγόρασα έχοντας πολλά "ερωτηματικά". Δεν έπαιρνα άλλωστε DIANA ! Αλλά το προσιτό κόστος ("κομμάτια να γίνει"), και η δράση της ΤΡΟΪΚΑΣ με έπεισαν να πειραματιστώ με το κινέζικο.
Με μόλις 109 Ευρά (τα νομίσματα έχουν πληθυντικό...), απέκτησα ένα αξιοπρεπές αεροβόλο: Εντυπωσιακά εύστοχο, δυνατό, σχετικά καλοφτιαγμένο και με πολύ ασφαλή μηχανισμό. Ειδικά το τελευταίο δεν το περίμενα καθώς είχα διαβάσει τέρατα για τους κινέζους. Προφανώς, έχουν βελτιωθεί.
Τα αδύνατα σημεία του είναι -ευτυχώς- εύκολο να διορθωθούν: Η ΑΘΛΙΑ σκανδάλη και τα σκοπευτικά του που μου δίνουν την αίσθηση ότι δεν είναι σωστά ευθυγραμισμένα (!!!) με τον άξονα της κάνης... Εκτός αν φταίει η φαντασία μου.
Μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει τα εξής βλήματα:
H&N Field Target Trophy: Πολύ "σφιχτά" (5,54mm - δεν το συμπαθώ), πολύ εύστοχα.
H&N Baracuda: Σωστή ανοχή (5,52mm), Δεν "γκρουπάρουν" σωστά, και έχουν περίεργη συμπεριφορά στην σκόπευση. Θα το βάλω θέμα στο forum.
H&N Baracuda Hunter: Σωστή ανοχή (5,52mm), "γκρουπάρουν" σωστά, εύστοχα, δεν τα έχω "ψάξει" ακόμα αρκετά.
GAMO PRO MAGNUM: Μεγάλες αποκλίσεις στις διαστάσεις τους. Άλλα μπαίνουν σφιχτά, άλλα "κολυμπάνε". Μέτριο γκρουπάρισμα.
RWS SilverPoint: Στην αρχή τα παρεξήγησα, αλλά θέλουν ψάξιμο. Θα επανέλθω αργότερα.
JSB EXACT JUMBO Express (0,93g). Εξαιρετικά εύστοχα! Πετυχαίνω (με τα χάλια σκοπευτικά) κύκλους διαμέτρου 10cm στα 50m από όρθια στάση (!!!). Και ΔΕΝ είμαι κανένας έμπειρος σκοπευτής, αλλά αρχάριος.
JSB EXACT JUMBO (1,03g): Ακόμα καλύτερα από τα "Express", τουλάχιστον ως τα 10m. Δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα σε μεγάλη απόσταση.
AIRARMS Diabolo Field Heavy: Τρομερά εύστοχα μέχρι τα 10m. Το καλύτερο γκρουπάρισμα που έχω πετύχει: 5/5 σε 6mm. (Υποψιάζομαι ότι είναι τα JSB EXACT Heavy "βαφτισμένα Airarms" - αν ξέρει κάποιος κάτι ας μας το πει).

Λοιπόν φίλοι, μάλλον ξέφυγα και πρέπει να κλείσω εδώ. Ελπίζω να μην κούρασα.
Οι Έλληνες δεν πρέπει να μάθουμε ποτέ... Ούτε την ιστορία μας, ούτε την γλώσσα μας... Γιατί είναι αβάσταχτο να γνωρίζεις τι είχες και τι έχασες...

Αποσυνδεδεμένος oldtimer

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1705
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1715 στις: 02 Ιουνίου, 2012, 20:50:21 μμ »
καλωσηρθες  :D
ο φιλος Κυπριδημος ειναι παλιος και εμπειρος αεροβολιστης και ο δασκαλος πολλων ακομα... ;)
ξεκινησες με τον καλυτερο τροπο !!

το ΒΑΜ σου ειναι καλο οπλο για τα λεφτα του,
αν και προσωπικα θα επαιρνα το 26 για την πολυ καλυτερη σκανδαλη του.

μην "χαθεις" με τις δοκιμες σου.
τα jsb ειναι απο τα καλυτερα της πιατσας και καλη επιλογη.
τα ΑΑ ειναι jsb, οπως σωστα καταλαβες.

μια συμβουλη, αν μου επιτρεπεις...
δοκιμαζε καλης ποιοτητας βληματα, βρες ποιο σου κανει και μεινε σε αυτο.
οι αλλαγες απαιτουν αρκετες βολες για να στρωσει η κανη στο νεο βλημα
και μπορει να αδικησεις και καποιο.  :D
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ

Αποσυνδεδεμένος blackxx

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 961
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1716 στις: 02 Ιουνίου, 2012, 21:53:26 μμ »
Σημερα εγινε η πρωτη συναντηση με τον Μπενετο (benetos).

Εφερε το Discovery του, το ριξαμε και μετα πιασαμε τα δικα μου.
Ξεκινησαμε με την φιγουρα του field target, συνεχισαμε με την στοχοθηκη
με τις φιγουρες της Walther, μετα περιλαβαμε τις κρεμασμενες αμπουλες Co2
και καταληξαμε στο υπαιθριο σκοπευτηριο των 25 μετρων.
Μετα απο ......αρκετες βολες και αφου αρχισε να σκοτεινιαζει τα μαζεψαμε και
μετα απο λιγη "θεωρια" το διαλυσαμε ικανοποιημενοι και οι δυο.

Με το καλο και η επομενη συναντηση.
Η χαρά σε έναν αγώνα είναι η διάκριση .............
Το ώφελος σε έναν αγώνα είναι να εντοπίσεις λάθη και να κάνεις κάτι γιαυτά .............
Αλλιώς η χαρά θα είναι πρόσκαιρη .............

Αποσυνδεδεμένος Gerovolos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Είμαστε ΓΡΑΙΚΟΙ... και όχι απλά Έλληνες!!!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1717 στις: 02 Ιουνίου, 2012, 23:59:43 μμ »
Φίλε Oldtimer
Ευχαριστώ για την συμβουλή σου...
Για το "αν μου επιτρέπεις", αντίθετα (!) σε παρακαλώ όχι για μία αλλά για χίλιες συμβουλές!!!
Είμαι σε ένα τελείως καινούργιο και μαγικό κόσμο! Και η συσσωρευμένη πείρα όλων των "παλιοσειρών" του φόρουμ είναι πολύτιμη!
Σχετικά με τα βλήματα:
Πράγματι, είχα ήδη καταλήξει στο να επικεντρωθώ σε 2 μόνο βλήματα: τα JSB των 1,03 και 1,175 gramms. (Με το σκεπτικό ότι ίσως σε κάποιες συνθήκες το βαρύτερο θα έχει κάποιο πλεονέκτημα).
ΕΡΩΤΗΣΗ: Προτείνεις πιο "αφοσιωμένη" επιλογή; Δηλαδή αυστηρά μόνο ένα βλήμα;
Να σε ενημερώσω ότι με συνεπαίρνουν οι μακρινές βολές. Αν κάποτε καταφέρω να βελτιώσω τις επιδόσεις μου, και αν μπορέσω να προμηθευτώ σωστά σκοπευτικά, θα ήθελα να κάνω βολές σε μεγαλύτερες αποστάσεις από τα 50 m... γιατί όχι και στα 100... εντάξει... φιλόδοξο... αλλά γουστάρω!
Με 2 λέξεις δεν νοιάζομαι να βαράω τενεκάκια στα 10... αλλά στα 50 και στα 100m. (έχω πάρει κορδέλα 50m για να μετράω το "σκοπευτήριό" μου!).
Κατά τη γνώμη σου: Το βαρύ ή το μέτριο;
Πέρα από τα παραπάνω έχω απορία για το εξής:
Το H&N Baracuda 1,37gramms "σηκώνεται" 4-5 cm (στα 10m) από το σημείο που χτυπάνε τα H&N FTT των 0,95gramms...!!!
Όχι μια βολή, αλλά συστηματικά. Όλες! Δεν μπορώ να το εξηγήσω. Μάλλον το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ότι λόγω βάρους μένει ελάχιστα περισσότερο μέσα στην κάνη, οπότε η κάνη προλαβαίνει να σηκωθεί λίγο (από το κλώτσημα) και στέλνει το βλήμα 4-5 cm ψηλότερα.
Αυτό που περίμενα να δώ ήταν στις βολές στα 50 m να χτυπάει χαμηλότερα από το ελαφρύ (αφού έχει πιο καμπύλη τροχιά): Αντίθετα! Πήγαιναν ΠΑΝΩ από τον στόχο!
Μάλλον αυτά θα έπρεπε να τα ρωτάω σε άλλο σημείο του φόρουμ. Αλλά "αφού βρήκαμε παππά, ας θάψουμε πεντ'-έξι".
Οι Έλληνες δεν πρέπει να μάθουμε ποτέ... Ούτε την ιστορία μας, ούτε την γλώσσα μας... Γιατί είναι αβάσταχτο να γνωρίζεις τι είχες και τι έχασες...

Αποσυνδεδεμένος oldtimer

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1705
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1718 στις: 03 Ιουνίου, 2012, 09:41:09 πμ »
προσπαθησε να ακουσεις με ποιο βλημα δουλευει πιο ησυχα ο μηχανισμος.
αν αυτο σου δινει και ακριβεια, βρηκες το βλημα σου  ;)

τα 50 μετρα ειναι πολυ ευκολα μεσα στις δυνατοτητες των αεροβολων.
40-45 μετρα με 6λιβρα 4,5 και ανοιχτα σκοπευτικα σε καλυκες
ηταν το παιχνιδι που παιζαμε χθες στο Σχιστο
αρκει να γυαλιζει ο καλυκας απο τον ηλιο γιατι αλλιως δεν φαινεται  8)

για τα υπολοιπα διαβασε λιγο και θα καταληξεις μονος σου μετα απο δοκιμες
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ

Αποσυνδεδεμένος benetos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 165
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1719 στις: 03 Ιουνίου, 2012, 10:57:21 πμ »
Σημερα εγινε η πρωτη συναντηση με τον Μπενετο (benetos).

Εφερε το Discovery του, το ριξαμε και μετα πιασαμε τα δικα μου.
Ξεκινησαμε με την φιγουρα του field target, συνεχισαμε με την στοχοθηκη
με τις φιγουρες της Walther, μετα περιλαβαμε τις κρεμασμενες αμπουλες Co2
και καταληξαμε στο υπαιθριο σκοπευτηριο των 25 μετρων.
Μετα απο ......αρκετες βολες και αφου αρχισε να σκοτεινιαζει τα μαζεψαμε και
μετα απο λιγη "θεωρια" το διαλυσαμε ικανοποιημενοι και οι δυο.

Με το καλο και η επομενη συναντηση.
Ωραια ηταν :)! Εξυπηρετικοτατος ο Στέλιος σε καθε απορια μου και δε χρειαστηκε να τρομπαρω αφου γεμισα απο την καταδυτικη του! Μου χρονομετρησε και το τουφεκακι μου (για την ιστορια 858 fps μεσο ορο με crossman 14,3gr). Πολυ χαρηκα το αγωνιστικο walther του και πορωθηκα με ενα γκρουπακι 3 βολων (bench rest) στα 25 μετρα που εκανα και οι βολες σχηματισαν ενα τριγωνακι που σχεδον η μια ακουμπουσε στην αλλη! Ειχαμε και ανταποκριση απο το Σχιστο σε τηλεφωνημα του στον mastora :). Ουτε που καταλαβα πως περασε η ωρα!

Αποσυνδεδεμένος MASTORAS

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 7114
  • Πας μη Ελλην βαρβαρος
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1720 στις: 03 Ιουνίου, 2012, 11:56:07 πμ »
Με τον Στελιο που ειναι παρα πολυ καλος φιλος και δειγμα ηθους και εντιμοτητας σε ολα του, μπορω να σου πω με σιγουρια οτι εχεις την καλυτερη παρεα.
Αυτο που δεν μπορω να σου εγγυηθω ειναι το ποσες οικονομιες θα σου απομεινουν.  ;D ;D ;D

ΑΟΦΑ

AA S400 MPR FT <<Ενδοξη Ελληνική Σημαία>>
HAMMERLI AR20 FT
FWB 603 pcp
AA S400 5,5
Diana 60 <<by blackxx>>
HW 77 4.5
Umarex 850pcp 4.5

Αποσυνδεδεμένος iraklis2010

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1459
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1721 στις: 04 Ιουνίου, 2012, 12:26:02 μμ »
Με τον Στελιο που ειναι παρα πολυ καλος φιλος και δειγμα ηθους και εντιμοτητας σε ολα του, μπορω να σου πω με σιγουρια οτι εχεις την καλυτερη παρεα.
Αυτο που δεν μπορω να σου εγγυηθω ειναι το ποσες οικονομιες θα σου απομεινουν.  ;D ;D ;D
Στελιο ετοιμασου καποια χαρη θελει ο Γιωργος :D
ΑΕΤΣ ΕΠΛΑΣΤΑ ΑΣΟΝ ΘΕΟ
ΑΕΤΣ ΣΗ ΓΗΝ ΕΒΡΕΘΑ
ΚΑΜΙΑΝ ΚΙ ΠΟΥΣΜΑΝΕΨΑ
ΠΟΝΤΙΟΣ ΝΤΕ ΓΕΝΝΕΘΑ

HW  90  5,5 LAZAGLIDE BY DRAGON WALNUT BY HERCULES
DIANA 48 4,5 HANDMADE STOK IROCO BY HERCULES
SLAVIA 630 4,5  WALNUT BY HERCULES.....LAZAGLIDE AND VENOM  BY DRAGON

Αποσυνδεδεμένος Lewn21

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1722 στις: 04 Ιουνίου, 2012, 12:34:05 μμ »
Καλησπέρα παιδιά,
Ονομάζομαι Λεωνίδας και είμαι καινούργιος στο forum.Θα ήθελα να σας πω ο'τι έχω μείνει έκπληκτος με το forum και με τις χρήσιμες οδηγίες που μπορείτε να δίνετε.Είμαι καινούργιος στον χώρο του αεροβόλου αν και  μεγάλος σε ηλικία.Εάν είχα βρει αυτό το forum νωρίτερα δεν θα είχα αγοράσει κάποια αεροβόλα άχρηστα,ευτυχώς τελευταία κατέληξα σε μια καλή αγορά αεροβόλου (HW 97K) και κατάλαβα μετά από πολλές απογοητεύσεις τι σημαίνει σωστό αεροβόλο.

Αποσυνδεδεμένος blackxx

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 961
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1723 στις: 04 Ιουνίου, 2012, 12:50:38 μμ »
Με τον Στελιο που ειναι παρα πολυ καλος φιλος και δειγμα ηθους και εντιμοτητας σε ολα του, μπορω να σου πω με σιγουρια οτι εχεις την καλυτερη παρεα.
Αυτο που δεν μπορω να σου εγγυηθω ειναι το ποσες οικονομιες θα σου απομεινουν.  ;D ;D ;D
Στελιο ετοιμασου καποια χαρη θελει ο Γιωργος :D

Δυστυχως Ηρακλη παντα το αντιθετο συμβαινει, εγω ζηταω χαρες απο τον Γιωργο, στις οποιες ανταποκρινεται προθυμα και ανιδιοτελως σε σημειο που αισθανομαι ασχημα.
Καθε φορα που θα τον παρω τηλεφωνο να τον συμβουλευτω σε καποιο προβλημα, η απαντηση ειναι : στείλτο μου.
Δεν ξερω πως και ποτε θα μπορεσω να επιστρεψω εστω και ενα μερος της βοηθειας που μου εχει δωσει αυτα τα δυο χρονια που με τιμαει με την φιλια του και με τα "μαστορεματα" του.............
Η χαρά σε έναν αγώνα είναι η διάκριση .............
Το ώφελος σε έναν αγώνα είναι να εντοπίσεις λάθη και να κάνεις κάτι γιαυτά .............
Αλλιώς η χαρά θα είναι πρόσκαιρη .............

Αποσυνδεδεμένος sal4680461

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2460
  • One Man Cant Change World That's why I use spotter
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #1724 στις: 04 Ιουνίου, 2012, 13:31:34 μμ »
Με τον Στελιο που ειναι παρα πολυ καλος φιλος και δειγμα ηθους και εντιμοτητας σε ολα του, μπορω να σου πω με σιγουρια οτι εχεις την καλυτερη παρεα.
Αυτο που δεν μπορω να σου εγγυηθω ειναι το ποσες οικονομιες θα σου απομεινουν.  ;D ;D ;D
Στελιο ετοιμασου καποια χαρη θελει ο Γιωργος :D

Δυστυχως Ηρακλη παντα το αντιθετο συμβαινει, εγω ζηταω χαρες απο τον Γιωργο, στις οποιες ανταποκρινεται προθυμα και ανιδιοτελως σε σημειο που αισθανομαι ασχημα.
Καθε φορα που θα τον παρω τηλεφωνο να τον συμβουλευτω σε καποιο προβλημα, η απαντηση ειναι : στείλτο μου.
Δεν ξερω πως και ποτε θα μπορεσω να επιστρεψω εστω και ενα μερος της βοηθειας που μου εχει δωσει αυτα τα δυο χρονια που με τιμαει με την φιλια του και με τα "μαστορεματα" του.............
ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΤΕΛΙΟ ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)ΜΑΣΤΟΡΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ :) :) :) :) :) :) :) :) :)
GAMO AF10
HAMERLI CR 20 CONVERTION TO PCP
WALTHER LGM-2 CONVERTION TO PCP
HW-100
Feinwerkbau 300
CZ 452 0,22 ULTRA MATCH
MOSSBERG 510 12CAL
BAIKAL MP153 12CAL
BAIKAL IJ 58 12CAL