Αποστολέας Θέμα: Νέα μέλη - Συστηθείτε  (Αναγνώστηκε 1902541 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Αβαντας

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #3210 στις: 31 Δεκεμβρίου, 2015, 02:49:23 πμ »
Καλορίζικο και καλές βολές.
                          σε ευχαριστώ πολύ φίλε να σε καλά!

Αποσυνδεδεμένος zafka

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 544
  • Ζαφείρης
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #3211 στις: 31 Δεκεμβρίου, 2015, 14:12:07 μμ »
τελικα φηλοι μου  πηρα!  ;D το WH90 σε 6,35 διαμετρημα δεν ειχε 5,5 ο καταστηματαρχης μου ειπε πως ειναι καλυτερο σε 6,35mm γιατι ειναι πολυ δυνατο
Καλοριζικο και καλοριχτο το 90αρι !!!!

ΥΓ
Εχω μια απορια ομως ...Εαν σε 6,35 ειναι ΠΟΛΥ δυνατο το 90αρι (με τροχια μπανανας) σε 5,5 τι ειναι ???.....Αδυνατο ???
Δεν αφορα εσενα η ερωτηση αλλα τον καταστηματαρχη !!!!!
Μηπως τελικα μας πουλανε οτι εχουν περισσευμα ???
                                                                                                                                                                                                                                                                   σε φιλε ευχαριστω
kostas100 για το (Καλοριζικο και καλοριχτο το 90αρι !!!!) αν και στο υπολοιπο μηνυμα σου μου εκανες την καρδια περιβολη   αλλα ετσι ειναι οι αληθειες πονανε

Πήρες ένα πολύ καλό αεροβόλο, οι τροχιές του κάθε διαμετρήματος μαθαίνονται. Καλόριχτο να είναι και μη σε απασχολεί τίποτα. Η ερώτηση του Κώστα ήταν ρητορική και σαφώς δεν αφορούσε εσένα, ούτε το έγραψε για να απογοητευτείς. Εξάλλου αλλάζοντας μια κάνη αλλάζεις και διαμέτρημα. Νομίζω ότι είναι δυνατό αυτό με το 90αρι. Οι γνώστες επ'αυτού ας με διορθώσουν αν κάνω λάθος.
ZOS 10-40x50 (ορφανή)
HW97K 5.5 V-Mach, Hawke SR12, 6-18X44
HW30S 4.5, Leapers 3-9X40
Air Arms s510 4.5, Sightron 36x42
Beretta 92FS

http://www.youtube.com/feed/UCmsNYWe0CbW31yrgFEASnxQ/u

Αποσυνδεδεμένος npmair

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 3327
  • Only accurate airguns are interesting!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #3212 στις: 31 Δεκεμβρίου, 2015, 15:07:27 μμ »
Οπως και  όλα τα υπόλοιπα Weihrauch, έτσι και το 90-άρι με μια άλλη κάννη - που αν συνοδεύεται και από το μοχλό όπλισης κάνει τα πράγματα ακόμα ευκολότερα - μετατρέπεται στο οποιοδήποτε επιθυμητό μήκος (31 - 41 - 51 εκ.) και διαμέτρημα (4,5 -5,0 - 5,5 - 6,35).

Διαλέγετε και παίρνετε  ;)    :D :D
"Αίολος"
"Διηνέκης"
"Βουκεφάλας"
"Κέρβερος"
"Ημίαιμος Πρίγκιψ"
"Rasputin"
"Τετράκωπος μετά Πηδαλιούχου"
"Captain Hook"

Αποσυνδεδεμένος luger42

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2317
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #3213 στις: 31 Δεκεμβρίου, 2015, 16:33:35 μμ »
Οπως και  όλα τα υπόλοιπα Weihrauch, έτσι και το 90-άρι με μια άλλη κάννη - που αν συνοδεύεται και από το μοχλό όπλισης κάνει τα πράγματα ακόμα ευκολότερα - μετατρέπεται στο οποιοδήποτε επιθυμητό μήκος (31 - 41 - 51 εκ.) και διαμέτρημα (4,5 -5,0 - 5,5 - 6,35).

Διαλέγετε και παίρνετε  ;)    :D :D

ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ 97 ...... ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΦΙΛΕ .
si vis pacem, para bellum

Αποσυνδεδεμένος npmair

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 3327
  • Only accurate airguns are interesting!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #3214 στις: 31 Δεκεμβρίου, 2015, 16:42:13 μμ »
Και στο 77 επίσης  ;D ;D ;D

Το "σπαστής κάννης" το φάγαν τα καλλ'κατζαρέλια, αλλά δεν χρειάζεται να φωνάζεις !!

Καλή χρονιά και σε σένα φίλε Χρήστο :)
"Αίολος"
"Διηνέκης"
"Βουκεφάλας"
"Κέρβερος"
"Ημίαιμος Πρίγκιψ"
"Rasputin"
"Τετράκωπος μετά Πηδαλιούχου"
"Captain Hook"

Αποσυνδεδεμένος margisam

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #3215 στις: 01 Ιανουαρίου, 2016, 17:52:41 μμ »
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!
Ονομάζομαι Δημήτρης,είμαι 33 ετών και από τα 13 μου  έχω ένα αεροβόλο GAMO 600 0.22.Πριν απο 2 χρόνια παράγγειλα απο ebay μια διόπτρα 3-9Χ40 και την τοποθέτησα στο όπλο.
Πλεον το χρησιμοποιώ περισσότερο για σκοποβολή ενώ παλαιότερα περισσότερο για μικρά πουλια στο αγρόκτημα,ποντικια κτλ.
Εχω αλλάξει 2 φορές ελατήρια μέχρι τώρα και 1 φορά τσιμούχα πιστονιου και κάνης!
Σκέφτομαι την αγορά νέου αεροβόλου και γιαυτο θα ανοίξω νέο θέμα!

σας ευχαριστώ για την αποδοχή!

Αποσυνδεδεμένος old rookie

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 222
  • τελικα δεν ειναι κι ασχημα να μην τα ξερεις ολα...
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #3216 στις: 01 Ιανουαρίου, 2016, 18:41:52 μμ »
καλως ηλθες Δημητρη  και καλη χρονια ! :)
καλη παραμονη και ενασχοληση !!
''Φρυνη''      - ΗW-97Kt  .22 
''Λαις''         - QB-78dl    .22
''Mεσσαλινα'' - ΒΑΜ 19    .22

Αποσυνδεδεμένος Αβαντας

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #3217 στις: 01 Ιανουαρίου, 2016, 20:46:22 μμ »
Οπως και  όλα τα υπόλοιπα Weihrauch, έτσι και το 90-άρι με μια άλλη κάννη - που αν συνοδεύεται και από το μοχλό όπλισης κάνει τα πράγματα ακόμα ευκολότερα - μετατρέπεται στο οποιοδήποτε επιθυμητό μήκος (31 - 41 - 51 εκ.) και διαμέτρημα (4,5 -5,0 - 5,5 - 6,35).

Διαλέγετε και παίρνετε  ;)    :D :D
                                                                                                                                                                                                                                                                          καλησπερα φηλε ξερεις που μπορω να βρω κανη 5,5mm για το WH90?

Αποσυνδεδεμένος npmair

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 3327
  • Only accurate airguns are interesting!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #3218 στις: 01 Ιανουαρίου, 2016, 20:52:12 μμ »
Αρχικά ρωτάς τον αντιπρόσωπο Μιληδώνη: http://www.milidonis.gr/

Αν δεν εξυπηρετηθείς εκεί - που μαλλον θα εξυπηρετηθείς - δοκιμάζεις πιο μακρυά:

http://www.sportwaffen-schneider.de/index.php/cPath/40_94_139_705
https://www.gunspares.co.uk/products/24574/HW90/

"Αίολος"
"Διηνέκης"
"Βουκεφάλας"
"Κέρβερος"
"Ημίαιμος Πρίγκιψ"
"Rasputin"
"Τετράκωπος μετά Πηδαλιούχου"
"Captain Hook"

Αποσυνδεδεμένος Αβαντας

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #3219 στις: 01 Ιανουαρίου, 2016, 20:54:40 μμ »
Αρχικά ρωτάς τον αντιπρόσωπο Μιληδώνη: http://www.milidonis.gr/

Αν δεν εξυπηρετηθείς εκεί - που μαλλον θα εξυπηρετηθείς - δοκιμάζεις πιο μακρυά:

http://www.sportwaffen-schneider.de/index.php/cPath/40_94_139_705
https://www.gunspares.co.uk/products/24574/HW90/


                                                                                                                                                                                                                                                                       σε ευχαριστω πολυ φηλε να σε καλα καλη χρονια να εχεις

Αποσυνδεδεμένος npmair

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 3327
  • Only accurate airguns are interesting!
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #3220 στις: 01 Ιανουαρίου, 2016, 21:08:11 μμ »
Καλή χρονιά και σε σένα επίσης :):):)
"Αίολος"
"Διηνέκης"
"Βουκεφάλας"
"Κέρβερος"
"Ημίαιμος Πρίγκιψ"
"Rasputin"
"Τετράκωπος μετά Πηδαλιούχου"
"Captain Hook"

Αποσυνδεδεμένος Αβαντας

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #3221 στις: 03 Ιανουαρίου, 2016, 00:55:13 πμ »
τελικα φηλοι μου  πηρα!  ;D το WH90 σε 6,35 διαμετρημα δεν ειχε 5,5 ο καταστηματαρχης μου ειπε πως ειναι καλυτερο σε 6,35mm γιατι ειναι πολυ δυνατο
Καλοριζικο και καλοριχτο το 90αρι !!!!

ΥΓ
Εχω μια απορια ομως ...Εαν σε 6,35 ειναι ΠΟΛΥ δυνατο το 90αρι (με τροχια μπανανας) σε 5,5 τι ειναι ???.....Αδυνατο ???
Δεν αφορα εσενα η ερωτηση αλλα τον καταστηματαρχη !!!!!
Μηπως τελικα μας πουλανε οτι εχουν περισσευμα ???
                                                                                                                                                                                                                                                                   σε φιλε ευχαριστω
kostas100 για το (Καλοριζικο και καλοριχτο το 90αρι !!!!) αν και στο υπολοιπο μηνυμα σου μου εκανες την καρδια περιβολη   αλλα ετσι ειναι οι αληθειες πονανε

Πήρες ένα πολύ καλό αεροβόλο, οι τροχιές του κάθε διαμετρήματος μαθαίνονται. Καλόριχτο να είναι και μη σε απασχολεί τίποτα. Η ερώτηση του Κώστα ήταν ρητορική και σαφώς δεν αφορούσε εσένα, ούτε το έγραψε για να απογοητευτείς. Εξάλλου αλλάζοντας μια κάνη αλλάζεις και διαμέτρημα. Νομίζω ότι είναι δυνατό αυτό με το 90αρι. Οι γνώστες επ'αυτού ας με διορθώσουν αν κάνω λάθος.
                                                                                                                                                                                                                                                                σε ευχαριστω πολυ φηλε να σε καλα!

Αποσυνδεδεμένος luger42

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2317
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #3222 στις: 03 Ιανουαρίου, 2016, 16:37:09 μμ »
Και στο 77 επίσης  ;D ;D ;D

Το "σπαστής κάννης" το φάγαν τα καλλ'κατζαρέλια, αλλά δεν χρειάζεται να φωνάζεις !!

Καλή χρονιά και σε σένα φίλε Χρήστο :)

δεν φωναζω .... ευχωμαι ...
si vis pacem, para bellum

Αποσυνδεδεμένος Αβαντας

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #3223 στις: 03 Ιανουαρίου, 2016, 18:59:59 μμ »
τελικα φηλοι μου  πηρα!  ;D το WH90 σε 6,35 διαμετρημα δεν ειχε 5,5 ο καταστηματαρχης μου ειπε πως ειναι καλυτερο σε 6,35mm γιατι ειναι πολυ δυνατο
                                                                                                                                                                                                                                                                              καλησπερα φηλοι μου μηπως γνωρηζετε αν στο WH90 γηνετε αντι για αερα να του βαλω νιτρο για να μην εχει μεταβολες στην αποδοση λογο αλαγων θερμοκρασιας και αν γηνετε που πρεπει να παω για να το κανω

Αποσυνδεδεμένος hw95/0.22

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1355
  • θοδωρος
Απ: Νέα μέλη - Συστηθείτε
« Απάντηση #3224 στις: 03 Ιανουαρίου, 2016, 19:18:13 μμ »
μην γινεσαι τοσο υπερβολικος
μου θυμηζεις την μοδα με το αζωτο στα λαστιχα αυτ
τωρα πια κανεις δεν ασχολειται
μην ξεχνας οτι ο αερας που αναπνεουμαι αποτελειται κατα 78% αζωτο 18% οξυγονο κτλ
ο σοφος ...ρωτα!, 
   ο εξυπνος...παραδεχεται!,
ο ηλιθιος...επιμενει!!!
κ ο πονηρος...δικαιολογειται!!




.... οποιος δεν μπορει να κανει τεχνη!,
...κανει κριτικη!!