Αποστολέας Θέμα: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου  (Αναγνώστηκε 363566 φορές)

sundaze643

  • Επισκέπτης
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #30 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2008, 13:58:28 μμ »
Αυτή την απορία την έχω και εγώ..να είναι πιο ακριβή η βαφή?
Κάτι άσχετο φίλε Άρη,πως απαντάς σε μνμ με διπλή παράθεση?

pri3st

  • Επισκέπτης
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #31 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2008, 14:08:01 μμ »
Το ασημένιο είναι γυαλισμένο για να μπορεί να βγει στην αγορά ενώ τα μαύρα όχι τοσο καλά φινιρισμένα αφού μετά βάφονται...

*αν θες παντως μπορεις να παρεις το μαυρο , να το λυσεις (σε 2 λεπτά!!) να το πας για αμοβολή και να ξεφορτωθείς αν ειναι δυνατόν και τις επιγραφές καθώς και την μικρή ιστορία περί ασφάλειας "this is not a toy..." (I know re levie).

sundaze643

  • Επισκέπτης
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #32 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2008, 14:11:40 μμ »
Το ασημένιο είναι γυαλισμένο για να μπορεί να βγει στην αγορά ενώ τα μαύρα όχι τοσο καλά φινιρισμένα αφού μετά βάφονται...

*αν θες παντως μπορεις να παρεις το μαυρο , να το λυσεις (σε 2 λεπτά!!) να το πας για αμοβολή και να ξεφορτωθείς αν ειναι δυνατόν και τις επιγραφές καθώς και την μικρή ιστορία περί ασφάλειας "this is not a toy..." (I know re levie).
Γιατί τα μαύρα δεν είναι βαμένα?

Αποσυνδεδεμένος aris90

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #33 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2008, 14:13:38 μμ »
Αυτή την απορία την έχω και εγώ..να είναι πιο ακριβή η βαφή?
Κάτι άσχετο φίλε Άρη,πως απαντάς σε μνμ με διπλή παράθεση?
Εγώ σκεφτόμουν μήπως το κλείστρο όντως είναι από ασήμι ;D και γι αυτό είναι πιο ακριβό.
Σαν όπλο με ενδιαφέρει αν έχει τα ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά και δυνατότητες με το ασημένιο.Από αισθητική άποψη μια χαρά μου κάνει και το μαύρο.

Για να κάνεις διπλή παράθεση: 1η παράθεση [quote χρήστης κλπ]το μήνυμα που παραθέτω[/quote] και απαντάω.  2η παράθεση πας πίσω ξαναπατάς παράθεση στο άλλο μνμ που θέλεις να παραθέσεις και ακολουθείς την ίδια διαδικασία.Μετά το κάνεις όλο copy και το κάνεις paste κάτω από την πρώτη παράθεση.Ελπίζω να κατάλαβες αν και στα'πα λίγο μπερδεμένα ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 25 Σεπτεμβρίου, 2008, 14:16:04 μμ από aris90 »

sundaze643

  • Επισκέπτης
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #34 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2008, 14:27:01 μμ »
Αυτή την απορία την έχω και εγώ..να είναι πιο ακριβή η βαφή?
Κάτι άσχετο φίλε Άρη,πως απαντάς σε μνμ με διπλή παράθεση?
Εγώ σκεφτόμουν μήπως το κλείστρο όντως είναι από ασήμι ;D και γι αυτό είναι πιο ακριβό.
Σαν όπλο με ενδιαφέρει αν έχει τα ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά και δυνατότητες με το ασημένιο.Από αισθητική άποψη μια χαρά μου κάνει και το μαύρο.

Για να κάνεις διπλή παράθεση: 1η παράθεση [quote χρήστης κλπ]το μήνυμα που παραθέτω
και απαντάω.  2η παράθεση πας πίσω ξαναπατάς παράθεση στο άλλο μνμ που θέλεις να παραθέσεις και ακολουθείς την ίδια διαδικασία.Μετά το κάνεις όλο copy και το κάνεις paste κάτω από την πρώτη παράθεση.Ελπίζω να κατάλαβες αν και στα'πα λίγο μπερδεμένα ;D
[/quote]
Φυσικά και έχουν τα ίδια χαρακτηριστηκά τα 2 cp99!! ;)

Mια χαρά σε κατάλαβα.. :)Ευχαριστώ..

Αποσυνδεδεμένος aris90

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #35 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2008, 16:35:41 μμ »
Φυσικά και έχουν τα ίδια χαρακτηριστηκά τα 2 cp99!! ;)

Mια χαρά σε κατάλαβα.. :)Ευχαριστώ..
Τίποτα.Απλά όταν πιάσεις το cp99 στα χέρια σου πες μας εκτός των άλλων αν είναι βαρύ.Πολλοί μπορεί να θεωρούν μειονέκτημα το μεγάλο βάρος γιατί κουράζει το χέρι αλλά εμένα μου αρέσουν τα βαριά αεροβόλα ;D
Δε ξέρω...μάλλον μοιάζουν πιο πραγματικά όπλα.Για αυτό θέλω το αεροβόλο να είναι ολόκληρο μεταλλική κατασκευή και όχι μεταλλικό με συνθετικά υλικά ή πλαστικό.

sundaze643

  • Επισκέπτης
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #36 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2008, 17:54:14 μμ »
Φυσικά και έχουν τα ίδια χαρακτηριστηκά τα 2 cp99!! ;)

Mια χαρά σε κατάλαβα.. :)Ευχαριστώ..
Τίποτα.Απλά όταν πιάσεις το cp99 στα χέρια σου πες μας εκτός των άλλων αν είναι βαρύ.Πολλοί μπορεί να θεωρούν μειονέκτημα το μεγάλο βάρος γιατί κουράζει το χέρι αλλά εμένα μου αρέσουν τα βαριά αεροβόλα ;D
Δε ξέρω...μάλλον μοιάζουν πιο πραγματικά όπλα.Για αυτό θέλω το αεροβόλο να είναι ολόκληρο μεταλλική κατασκευή και όχι μεταλλικό με συνθετικά υλικά ή πλαστικό.
Άσε,ευτυχώς που πήρα τηλ την speedex να ρωτήσω πότε θα μου το φέρουν και μου είπαν πως δεν βγαίνουν τα αυτοκίνητα τους επειδή δεν έχουν βενζίνη..Αναγκάστηκα λοιπόν να πάω ο ίδιος να το πάρω από αυτούς >:(.
Εκ πρώτης όψεως το όπλο είναι πράγματι πανέμορφο.. ;Dείναι αρκετά βαρύ στο χέρι..Πάνω κάτω 750 γραμμάρια...Ουσιαστικά κάπου τόσο είναι και το αληθινό..Έχει ελεεινό σύστημα ρύθμισης σκοπευτικών...Μου έσπασε τα νεύρα...Θέλεις 3 χέρια κυριολεκτικά...κατά τάλλα έχει αρκετά καλό γκρούπινγκ(δεν προσπάθησα και ιδιαίτερα όμως)..με μια αμπούλα έριξα καμιά δεκαριά περίπου μύλους των 8 βολών..
Ωραίο οπλάκι πάντος ;D ;D ;D και τέλεια αίσθηση...
Δες και αυτό εδώ:http://www.youtube.com/watch?v=15ZnwfcaBfI
« Τελευταία τροποποίηση: 25 Σεπτεμβρίου, 2008, 17:56:52 μμ από sundaze643 »

Αποσυνδεδεμένος aris90

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #37 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2008, 18:51:18 μμ »
Άσε,ευτυχώς που πήρα τηλ την speedex να ρωτήσω πότε θα μου το φέρουν και μου είπαν πως δεν βγαίνουν τα αυτοκίνητα τους επειδή δεν έχουν βενζίνη..Αναγκάστηκα λοιπόν να πάω ο ίδιος να το πάρω από αυτούς >:(.
Εκ πρώτης όψεως το όπλο είναι πράγματι πανέμορφο.. ;Dείναι αρκετά βαρύ στο χέρι..Πάνω κάτω 750 γραμμάρια...Ουσιαστικά κάπου τόσο είναι και το αληθινό..Έχει ελεεινό σύστημα ρύθμισης σκοπευτικών...Μου έσπασε τα νεύρα...Θέλεις 3 χέρια κυριολεκτικά...κατά τάλλα έχει αρκετά καλό γκρούπινγκ(δεν προσπάθησα και ιδιαίτερα όμως)..με μια αμπούλα έριξα καμιά δεκαριά περίπου μύλους των 8 βολών..
Ωραίο οπλάκι πάντος ;D ;D ;D και τέλεια αίσθηση...
Δες και αυτό εδώ:http://www.youtube.com/watch?v=15ZnwfcaBfI
Το έχω δει το βιντεάκι στο youtube εδώ και καιρό.Πολύ καλό.Ευτυχώς ξέρουμε και μερικά αγγλικά και κατάλαβα κάποια πράγματα.Είχα πετύχει και μια ελληνική αξιολόγηση στο youtube για το cp99 αλλά το compact.Για όποιον ενδιαφέρεται http://www.youtube.com/watch?v=vMusgzHKgXg
Πόσες αμπούλες αγόρασες?

Αποσυνδεδεμένος destro

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 3247
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #38 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2008, 18:55:03 μμ »
Ωραιο video!!!!! ;) ;) ;) ;) ;)

sundaze643

  • Επισκέπτης
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #39 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2008, 19:03:23 μμ »
Ωραιο video!!!!! ;) ;) ;) ;) ;)
;D ;D ;DΠοιος είναι άραγε αυτός ο KELTIS13 :) :) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος destro

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 3247
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #40 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2008, 19:07:01 μμ »
Φοβερος τυπος!!!!!!!! :D :D :D :D :D
Μαριε τι κανουν τα waltherakia???

Αποσυνδεδεμένος G47

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 176
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #41 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2008, 22:00:36 μμ »
Xεχε, καλοριζικο.
Το ελεγα οτι θες 3 χερια για να το ρυθμισεις!
Μεχρι που το εδωσα, δεν το ειχα ρυθμισει ποτε οπως ακριβως ηθελα.
Ειναι πολυ ποιοτικο οπλο.
Προσεχε μονο κατα το βιδωμα της αμπουλας, μη σου σπασει το στοπ, εκει δηλαδη που φερνει αντισταση και σταματα να γυριζει η βαση του γεμιστηρα.
Ηταν το μονο προβλημα που ειχα οσον αφορα τη ποιοτητα του.

sundaze643

  • Επισκέπτης
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #42 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2008, 22:08:58 μμ »
Φοβερος τυπος!!!!!!!! :D :D :D :D :D
Μαριε τι κανουν τα waltherakia???
Είναι μια πολυμελή οικογένεια πλέον ;D ;D ;D!

sundaze643

  • Επισκέπτης
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #43 στις: 25 Σεπτεμβρίου, 2008, 22:10:17 μμ »
Xεχε, καλοριζικο.
Το ελεγα οτι θες 3 χερια για να το ρυθμισεις!
Μεχρι που το εδωσα, δεν το ειχα ρυθμισει ποτε οπως ακριβως ηθελα.
Ειναι πολυ ποιοτικο οπλο.
Προσεχε μονο κατα το βιδωμα της αμπουλας, μη σου σπασει το στοπ, εκει δηλαδη που φερνει αντισταση και σταματα να γυριζει η βαση του γεμιστηρα.
Ηταν το μονο προβλημα που ειχα οσον αφορα τη ποιοτητα του.
Είναι μετταλική η ακίδα-στοπ που έχει,ελπίζω να μην μου κάνει καμιά στραβή...Σε ευχαριστώ ωστόσο ;)

Αποσυνδεδεμένος aris90

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #44 στις: 26 Σεπτεμβρίου, 2008, 11:50:58 πμ »
Καλά είμαι πολύ γκαντέμης.Πήγα ως το Βασιλικό,διάλεξα το cp99,πήρα αμπούλες,πήρα βληματάκια και μόλις που ήμουν έτοιμος να τα αγοράσω μου λένε για ταυτότητα την οποία είχα ξεχάσει να φέρω. ::)
Οπότε γύρισα πίσω και θα ξαναπάω το απόγεμα.