Γενικά > Εισαγωγή στον κόσμο του αεροβόλου

Ερωτήσεις για μοντέλα της Slavia

<< < (2/15) > >>

tsibos:
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας.
Το γεγονός όμως ότι έχουν διαφορετικά ανταλλακτικά έχει καποια πρακτική διαφορά;Οι επιδόσεις είναι οι ίδιες;Με ενδιαφέρουν η σκοποβολή και  τα 4,5 mm.

MASTORAS:
Σιγουρα αφου δεν εχουν ιδια ελατηριο, πιστονι, τσιμουχα θα εχουν διαφορα και στην δυναμη και στο ριξιμο.

tsibos:
Κατανοητό.
Γνωρίζω ότι ίσως γίνομαι κουραστικός, αλλά μήπως υπάρχει κάποιος που να έχει ρίξει και με τα δύο για να υπάρχει σύγκριση;

oldtimer:
το 634 υποτιθεται οτι ειναι τιουναρισμενο 631.
ειναι λιγο πιο δυνατο, γυρω στα 210-230 μ στο 4,5 αντι για περιπου 175, αν θυμαμαι.

δεν το εχω ριξει ποτε, ουτε το εχω δει απο κοντα αλλα εχω διαβασει οτι χανει τον γλυκο του χαρακτηρα.

δεν το βρισκω απαραιτητο  ;D ;D

θα δεις οτι και το 631 ειναι καταπληκτικο οπλο !!

αν δεν ειναι πολυ εξω απο τον προυπολογισμο σου μπορεις να σκεφτεις και τα HW 30 ή 50.
τεραστια διαφορα στην ποιοτητα κατασκευης !!  ;)

tsibos:
 Φίλε oldtimer σε ευχαριστώ.Γνωρίζω για τα ΗW από διάβασμα στο forum.To HW50s μου αρέσει πολύ και αρχικά προς τα εκεί πήγαινα.
 Έλα όμως που αυτή τη χρονική στιγμή δεν μπορώ να διαθέσω 280 ευρώ συν τα αξεσσουάρ!!!Θέλω να εκμεταλευτώ και το φετεινό καλοκαιράκι στο χωριό της γυναίκας μου, που έχει άπλετο χώρο για εξάσκηση και να μην περιμένω άλλο για να μαζέψω λεφτά για καλύτερο αεροβόλο.
Ας κάνω τη "δουλειά" μου με ένα slavia, το οποίο όπως και εσύ άλλωστε,αλλά και οι άλλοι έμπειροι αεροβολάδες του forum θεωρείτε καταπληκτικό όπλο.
 Όταν θα έρθει ο καιρός και αποκτήσω εμπειρία, τότε να κοιτάξω για κάτι παραπάνω σε ποιότητα και αξία..
Δεν ξέρω αν είναι σωστό το σκεπτικό μου.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση