Γενικά > Νομικά Θέματα

Αγορα αεροβολου απο χωρες μελη της Ε.Ε

<< < (2/58) > >>

Konstantin:

 Οντως επειδη οι περισσοτεροι απο μας ενδιαφερονται για το εν λογω θεμα αν καποιος γνωριζει τι πραγματικα ισχυει ας μας διαφωτισει...

stealth:
Ο νομος περι όπλων του '93 επιτρεπει την αγορα αεροβόλου απο χωρα της ΕΕ - εκτος και έχει υπαρξει καποια τροποιηση .
Ορισμένοι Αγγλοι στελνουν όπλα FAC αλλα ολοι χρειάζονται άδεια εξαγωγής απο την εκεί Αστυνομία την οποια χρεωνουν (αν θυμαμαι καλα γυρω στα 60 €) μερικοι θέλουν και χαρτι απο την εδω Αστυνομια ότι η εισαγωγή όπλου ανεξαρτητως ισχύος είναι νόμιμη στην Ελλάδα. Οι
Ολλανδοι έχουν .... απεριοριστη κατανόηση

AVARIS:
Εγω προσωπικα εχω παρει αεροβολο απο Ολλανδια χωρις προβλημα εδω, αλλα υπηρξε προβλημα αξιοπιστιας του targetmaster.
παρακαλω διαβαστε και το http://aerovolo.gr/forum/index.php?topic=140.0. Ο "εξαφανισμενος" Αποστολης εκανε αρκετο κοπο.

Απο το airgunbuyer ψωνιζω εδω και 6 χρονια χωρις κανενα προβλημα. Το μονο που διαπιστωσα οτι η επικοινωνια (λογω φορτου?) μαζι τους ειναι δυσκολη πλεον. Στην αρχη εδιναν και συμβουλες. Για να δειτε την αξιοπιστια τους, μου αλλαξαν χωρις δευτερη κουβέντα 2 φορες την ιδια διοπτρα και τελος αποδειχτηκε οτι τις εσπαγε το χαλασμενο οπλο μου!! Κανενα προβλημα απο αυτους για επιστροφες, χρηματα κλπ. Μαλιστα για αποζημιωση για την υποτιθεμενη (εως την ανακαλυψη της αληθειας) ταλαιπωριας μου μου εστειλαν ακριβοτερο μοντελο.
Αυτα γιατι εκτος απο τα αρνητικά πρεπει να γραφουμε και τα θετικά.

ΥΓ: Περσι στο airgunbbs ειχε αναφερθει οτι το μαγαζι εξαγορασθηκε. Τα βασθικά ατομα που δουλευουν ομως ειναι τα ιδια.

Kyriakos87:

--- Παράθεση από: AVARIS στις 25 Μαΐου, 2008, 20:29:15 μμ ---Απο το airgunbuyer ψωνιζω εδω και 6 χρονια χωρις κανενα προβλημα.

--- Τέλος παράθεσης ---

Μιας και δεν εισαι πλέων καινούργιος πελάτης μπορείς φιλε Σπύρο να μου πεις τη διαδικασία παραγγελίας??
Γιατι στο site λεει για καινούργιους πελάτες θέλει να βάλεις έμβασμα στην τράπεζα. ''Greece - NEW CUSTOMERS payment by bank transfer only''
Εσυ μιας και δεν εισαι νέος πελάτης ακολουθείς καποια αλλη διαδικασία αγοράς?
Ευχαριστώ :)

AVARIS:
Ναι, εξακολουθω και πληρωνω με πιστωτική. Τουλαχιστον μεχρι πριν λιγους μηνες που εκανα μια αγορα (οχι οπλο).

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση