Γενικά > Νομικά Θέματα

Αυτοφωρο και δικασιμος.

(1/29) > >>

basilzog:
Τελικά φίλοι αεροβολιστές με πήγαν αυτόφωρο, διοτί μια εντελώς μ@λ@κισμένη γυναίκα μου έκανε μήνυση , οπότε τα πράγματα πήραν το δρόμο τους. Όσοι ήταν το πρωί του Σαββάτου στο σκοπευτήριο του σχιστού καταλαβαίνουν για τι πράγμα μιλάω. Η κυρία καρεκλοκένταυρος του ΣΔΟΕ με πολλά κονέ με μήνυσε για άσκοπους πυροβολισμούς και απειλή διότι νόμιζε οτι κηνυγούσα. Οπότε αυτεπάγγελτα λόγω του όπλου δώθηκε σήμα σε όλες τις υποδιευθύνσεις της ασφάλειας και  ψάχνανε να βρουν τον τρομοκράτη αεροβολιστή. Η εν λόγω κυρία δέχτηκε τις εξηγήσεις μου μόνο στην ασφάλεια και οχι την στιγμή του συμβάντος και προσφέρθηκε να πληρώσει τα 30 ευρώ να με αφήσουν ήταν αργά όμως γιατί η μήνυση για το όπλο είναι αυτεπάγγελτη. Τότε και εγώ της έκανα μηνυση για ψευδή καταμήνυση για να μείνει και αυτή μέσα στο κρατητήριο. Η απίστευτη μ@λ@κια της με έστειλε αυτόφωρο γιατί νόμισε οτι κηνυγούσα, καμμία εξήγηση μου δεν άκουγε με περιέγραφε στην αστυνομία απο το κινητό της, δεν ήθελε να δει στόχους , το σημείο στο οποίο έριχνα, δεν ακουγε τίποτα. Κατάλαβε το λάθος της στην ασφάλεια Πετρούπολης δηλαδη οτι έκανε λάθος εκτίμηση. Εμένα όμως μου έκανε πολύ κακό αυτή η ιστορία , εκτός απο τη μεγάλη ταλαιπωρία στα κρατητηρια, αποτυπώματα , φωτογραφίες , χειροπαιδες , αναρωτιέμαι τελικά.......

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΝΑ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΕΙ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΒΛΑΨΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ;;;;

Thorin:
Και παλι τυχερος εισαι...

destro:
Φιλε Βασιλη ειπαμε καποια πραγματα και το πρωι του Σαββατου...
Αυτο που χρειαζεται τωρα ειναι ψυχραιμια και ηρεμια και νομιζω πως ολα θα πανε καλα.

MASTORAS:
Για πες μας (περιληπτικα) τι εγινε? Που ησουν και πυροβολουσες?

basilzog:
Στο παλιό σκοπευτήριο της πετρούπολης , περίπου 1,5 κμ απο το τελευταίο σπιτι

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση