Αποστολέας Θέμα: Αυτοφωρο και δικασιμος.  (Αναγνώστηκε 95357 φορές)

Αποσυνδεδεμένος accuracy lover

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 3021
Απ: Αυτοφωρο και δικασιμος.
« Απάντηση #120 στις: 15 Μαρτίου, 2013, 20:46:48 μμ »
         
             Πολύ άσχημο αυτό που συνέβη φίλε Λευτέρη, φαίνεται πώς έπεσες σε "οικολόγους" της κακιάς συμφοράς (ή μήπως "οικωλόγους") η δε συμπεριφορά σου ήταν η ενδεδειγμένη.

            Δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης ή προσπάθειας έστω έναρξης ενός διαλόγου μαζί τους, οι περισσότεροι είναι "πορωμένοι" και φέρουν τις κλασσικές παρωπίδες που τους φορά η "οργάνωσή" τους όταν τους "στρατολογεί". Η διαφήμιση πρός τα έξω με κάθε τρόπο της συγκεκριμένης "ιδιότητάς" τους και η  επιβολή  των απόψεών τους σε "αντιπάλους" ή αδαείς που δεν έχουν ασχοληθεί σε βάθος με αυτά τα θέματα (με τις πλάτες βέβαια της εκάστοτε νομοθεσίας) τονώνει το "εγώ" τους όσο τίποτε άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Mortimer

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 136
Απ: Αυτοφωρο και δικασιμος.
« Απάντηση #121 στις: 15 Μαρτίου, 2013, 21:04:17 μμ »
         
             Πολύ άσχημο αυτό που συνέβη φίλε Λευτέρη, φαίνεται πώς έπεσες σε "οικολόγους" της κακιάς συμφοράς (ή μήπως "οικωλόγους") η δε συμπεριφορά σου ήταν η ενδεδειγμένη.

            Δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης ή προσπάθειας έστω έναρξης ενός διαλόγου μαζί τους, οι περισσότεροι είναι "πορωμένοι" και φέρουν τις κλασσικές παρωπίδες που τους φορά η "οργάνωσή" τους όταν τους "στρατολογεί". Η διαφήμιση πρός τα έξω με κάθε τρόπο της συγκεκριμένης "ιδιότητάς" τους και η  επιβολή  των απόψεών τους σε "αντιπάλους" ή αδαείς που δεν έχουν ασχοληθεί σε βάθος με αυτά τα θέματα (με τις πλάτες βέβαια της εκάστοτε νομοθεσίας) τονώνει το "εγώ" τους όσο τίποτε άλλο.

Εχεις πολυ δικιο! Αυτο με πειραξε ρε Κωστα. Οτι εδωσα δικαιωμα σε τετοιους τυπους και δεν μπορουσα να πω τιποτε διοτι ειχαν δικιο.
Weihrauch HW97K 4.5 ΜΤC Mamba 4-16X44 Lite

Αποσυνδεδεμένος cynix

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1047
Απ: Αυτοφωρο και δικασιμος.
« Απάντηση #122 στις: 15 Μαρτίου, 2013, 21:17:12 μμ »
Μα καλά? Μιλάς χυδαία σε αυτόν που έχει το όπλο? Οι άνθρωποι δεν πάνε καλά....
team Walther Greece

Αποσυνδεδεμένος iosif

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 438
Απ: Αυτοφωρο και δικασιμος.
« Απάντηση #123 στις: 16 Μαρτίου, 2013, 22:14:22 μμ »
Αγαπητοί μου φίλοι μην το ψάχνετε και πολύ...αυτός που σίγουρα φταίει είναι ο άνδρας που ήταν δίπλα της... ;)

Αποσυνδεδεμένος shootair

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 186
Απ: Αυτοφωρο και δικασιμος.
« Απάντηση #124 στις: 17 Μαρτίου, 2013, 11:03:23 πμ »
Θεωρώ απίθανο να είχε γνώση του νόμου το εν λόγω ζεύγος... Ήθελαν απλά να επιβάλουν την άποψη τους και να "περάσει" το δικό τους. Δημοκρατικά πράγματα δηλαδή ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος mamawaits

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 808
Απ: Αυτοφωρο και δικασιμος.
« Απάντηση #125 στις: 17 Μαρτίου, 2013, 11:28:36 πμ »
πως γινεται ρε παιδι μου ολοι αυτοι οι θολοκουλτουριασμενοι οικολογοι να προερχονται απο τις τσιμεντοχαβουζοπολεις? Να μην εχουν σχεση με τη φυση και στην τελικη να προκαλουν το μεγαλυτερο κακο? Απο την στιγμη που εισαι παρανομος και το ξερεις λες δε παει στο διαολο και κανεις πισω. οκ . Απο την αλλη καλο ειναι να υπαρχει μια καλα τεντωμενη βοιδ@πουτσα στο αμαξι σαν εργαλειο διαπραγματευσης με ανθρωπους που δεν παιρνουν απο λογια.Ασχετο το ενα με το αλλο βεβαια και τυχερος ηταν ο φιλος μας αφου η υστερικια που κατα πασα πιθανοτητα καθε βραδυ πλακωνεται στα στιλνοξ τα λεξοτανιλ και τα ζαναξ δεν καλεσε την αστυνομια ...

παω στοιχημα οτι εχει και μικροσκοπικο σκυλακι το οποιο το φιλαει και στο στομα αφου πρωτα αυτο εχει καθαρισει οσα σημεια του σωματος του μπορει να φτασει με τη γλωσσα του. Πιστευω να το διασκεδασα το θεμα αλλα παντα μενει η πικρια για τον τροπο μου αντιμετωπιζεται η σκοποβολη γενικοτερα και το αεροβολο πιο συγκεκριμενα στην Ελλαδα.Ισως να φταιει η λογικη οτι ενα οπλο ειναι ενα εργαλειο που σκοπο εχει να αφαιρεσει μια ζωη και οχι οτι ενα οπλο ειναι ενα εργαλειο ακριβειας.

Αποσυνδεδεμένος MASTORAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 7115
  • Πας μη Ελλην βαρβαρος
Απ: Αυτοφωρο και δικασιμος.
« Απάντηση #126 στις: 17 Μαρτίου, 2013, 12:50:05 μμ »
πως γινεται ρε παιδι μου ολοι αυτοι οι θολοκουλτουριασμενοι οικολογοι να προερχονται απο τις τσιμεντοχαβουζοπολεις? Να μην εχουν σχεση με τη φυση και στην τελικη να προκαλουν το μεγαλυτερο κακο? Απο την στιγμη που εισαι παρανομος και το ξερεις λες δε παει στο διαολο και κανεις πισω. οκ . Απο την αλλη καλο ειναι να υπαρχει μια καλα τεντωμενη βοιδ@πουτσα στο αμαξι σαν εργαλειο διαπραγματευσης με ανθρωπους που δεν παιρνουν απο λογια.Ασχετο το ενα με το αλλο βεβαια και τυχερος ηταν ο φιλος μας αφου η υστερικια που κατα πασα πιθανοτητα καθε βραδυ πλακωνεται στα στιλνοξ τα λεξοτανιλ και τα ζαναξ δεν καλεσε την αστυνομια ...

παω στοιχημα οτι εχει και μικροσκοπικο σκυλακι το οποιο το φιλαει και στο στομα αφου πρωτα αυτο εχει καθαρισει οσα σημεια του σωματος του μπορει να φτασει με τη γλωσσα του. Πιστευω να το διασκεδασα το θεμα αλλα παντα μενει η πικρια για τον τροπο μου αντιμετωπιζεται η σκοποβολη γενικοτερα και το αεροβολο πιο συγκεκριμενα στην Ελλαδα.Ισως να φταιει η λογικη οτι ενα οπλο ειναι ενα εργαλειο που σκοπο εχει να αφαιρεσει μια ζωη και οχι οτι ενα οπλο ειναι ενα εργαλειο ακριβειας.


Πολυ καλη η ερμηνεια της καταστασης με κατι τετοιους ανθρωπους, αλλα και υψηλη ψυχολογικη αξιολογηση για να δουμε πως πρεπει να επιβαλλουμε καμμια φορα την αποψη μας.
mamawaits δεν φοραω καπελλο αλλα αν φορουσα θα σου το εβγαζα.

ΑΟΦΑ

AA S400 MPR FT <<Ενδοξη Ελληνική Σημαία>>
HAMMERLI AR20 FT
FWB 603 pcp
AA S400 5,5
Diana 60 <<by blackxx>>
HW 77 4.5
Umarex 850pcp 4.5

Αποσυνδεδεμένος Mortimer

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 136
Απ: Αυτοφωρο και δικασιμος.
« Απάντηση #127 στις: 17 Μαρτίου, 2013, 14:18:51 μμ »
..... και τυχερος ηταν ο φιλος μας αφου η υστερικια που κατα πασα πιθανοτητα καθε βραδυ πλακωνεται στα στιλνοξ τα λεξοτανιλ και τα ζαναξ δεν καλεσε την αστυνομια ...

Αυτο ξαναπεστο! Βεβαια, ημασταν πολυ μακρυα απο δρομο σε ενα ξεφωτο-πλατωμα και η αληθεια ειναι οτι το μερος σε κανει να αισθανεσαι "μονος" Αυτο πιστευω οτι τους απετρεψε να παρουν την αστυνομια. Αλλωστε αμφιβαλλω αν ηξερα να τους πουν που ημασταν. Το ζευγαρι αυτο εκανε περιπατο. Κρατουσαν και αυτα τα ορειβατικα μπαστουνακια. Αν ειχαν αλλη τροπη τα πραγματα....δεν ξερω τι επιπτωσεις θα ειχε αυτο στη ζωη μου. Γ
Πρωτη φορα ενοιωσα τοση ντροπη για μενα. Τοσα χρονια κυνηγος, με ουσιαστικη συμμετοχη σε δασοπυροσβεσεις, τετοιο πραγμα δεν μου ειχε ξανατυχει. Σαν το παιδι που το πιανεις να κανει σκανταλια. Δεν μπορω να σας το περιγραψω!
Ειλικρινα εχω αναθεωρησει τις αποψεις μου μετα απο αυτο. Ειδικα τωρα που ανοιγει ο καιρος κοιταω το αεροβολο μου και στενοχωριεμαι. Θελω να πω να κανω τις βολες μου και σφιγγεται η καρδια μου, μην τυχον και....

Εχω βαλει σκοπο να ξεκινησω παλι τις αναγνωρισεις τοποθεσιων. Κατι θα βρω πιστευω, μακρυα απ ολους και ολα!
Weihrauch HW97K 4.5 ΜΤC Mamba 4-16X44 Lite

Αποσυνδεδεμένος CenterP

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 337
Απ: Αυτοφωρο και δικασιμος.
« Απάντηση #128 στις: 17 Μαρτίου, 2013, 15:03:54 μμ »
 μην χαλας τον εαυτο σου φιλε. ενεκα '' της σοφης νομοθεσιας μας '' φερθηκες απολυτος κοσμια και σωστα .
οσο για την οικωλογα.
1000 στον mamawaits
Fx Cyclone-Hawke Endurance 3-10x44 MD 5.5
Cricket Calibrgun Hawke Panorama 4-12-50 IR 5,5
Hatsan AT 44 s10 Center Point 6-24-50 MD 4,5
HW 50 4,5
Norica QUIK 5,5

Αποσυνδεδεμένος diana350magnum

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2158
  • Cricket kalibrgun 5.5 (κουασιμόδος).
Απ: Αυτοφωρο και δικασιμος.
« Απάντηση #129 στις: 17 Μαρτίου, 2013, 20:23:26 μμ »
Όπως είπε και ο mamawaits, τις περισσότερες φορές τα προβλήματα τα δημιουργούν οι δήθεν οικολόγοι. Ξιπασμένοι φιλόζωοι, που απο τη μια φιλούν το σκυλί στο στόμα, ή οδηγούν με το σκυλί στην αγκαλιά και του συμπεριφέρονται λες και είναι άνθρωπος και μέλος της οικογένειας. Απο την άλλη, θα το βάλουν με άνεση να κάνει την ανάγκη του στην πρώτη πρασιά που θα βρούν. Στο πρώτο πάρκο και την πρώτη παιδική χαρά. Αγνοώντας χαρακτηριστικά τις στοιχειώδεις αρχές υγιεινής. Με την ίδια άνεση θα την "πέσουν" στον οποιοδήποτε "στραβοκοιτάξει" τα καμάρια τους, ή τους κάνει κάποια παρατήρηση για το αυτονόητο...
 Εφόσων είμαστε κατα κάποιο τρόπο "επικηρυγμένοι" πρέπει να κάνουμε λίγο την "παλαβή". Να αποτραβιόμαστε σε απόμερα σημεία και να μη δίνουμε όσο το δυνατόν δικαίωμα.
Δυστυχώς με αυτούς τους ανθρώπους χρειάζεται εμείς να σκεφτόμαστε δύο φορές. Μια φορά για τον "κάλλο" που έχουν αυτοί στον εγκέφαλο, και μια φορά για το καλό το δικό μας. Οι μέρες είναι πόνηρες και δε χρειάζεται τσαμπουκάς και εκνευρισμός. Η σωφροσύνη θα μας βγάλει απο μια δύσκολη κατάσταση, για να μπορέσουμε να χαρούμε το χόμπυ μας και αύριο και μεθαύριο.
 
Ουδείς χειρότερος εχθρός του ευεργετηθέντος...

Προσοχή στα μοναχικά κοπρόσκυλα...!

Αποσυνδεδεμένος speedster 1323

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
Απ: Αυτοφωρο και δικασιμος.
« Απάντηση #130 στις: 24 Απριλίου, 2013, 23:50:56 μμ »
Επηδει διαβασα για το τι ειναι νομιμο-επικυνδυνο σε οτι εχει να κανει με το αεροβολο στην ελλαδα θα σας πω το εξης.....ολα αυτα ειναι μπουρδες....αν ηθελε να προστατεψει το κρατος κ να ειναι σωστο,να μην επιτρεπει σε κανενα την αγορα αεροβολου αν δεν εχει εγκριση ψυχιατρου οτι εχει σωας στας φρενας....να βγαζεις πρωτα καρτα σκοπευτη κ μετα να μπορεις να κανεις αγορα κ πολλα αλλα.....Αλλα το κρατος του αρεσει να κονομαει κ απο εκει κ να σου βαζει τοσους περιορισμους που ειναι φυση αδυνατον να μην παραβιασεις τον νομο....οποτε ας κοιταμε να κανουμε ορθη  κ λογικη πανω απ ολα  χρηση του αεροβολου γιατι αν πεσεις σε κανενα βλημα οπως ηταν η κυρια με τον φιλο θα μπλεξεις.... :'(Καλη συνεχεια στους αεροβολισμους κ μην πτοειστε απο σπανια φαινομενα,ειπαμε οχι ακραια φαινομενα αλλα μην τρελαθουμε κ ολας κ νιωθουμε εγκληματιες επηδει εχουμε κ αεροβολο......ΕΛΕΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Shotgun

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 163
Απ: Αυτοφωρο και δικασιμος.
« Απάντηση #131 στις: 25 Αυγούστου, 2013, 00:05:37 πμ »
Ενα σκεφτετίτε μόνο: τι αντιμετώπιση θα είχε ο Μόρτιμερ  από το υστερικό ζευγάρι αν αντί για αεροβόλο έριχνε με τόξο.

Θα τον είχαν όπα όπα και θα ζητούσαν και πληροφορίες για να μάθουν και αυτοί.

Ετσι είναι η Μεσαιωνική Ελλάς. Μεσαιωνική όπως πριν την εποχή του Διαφωτισμού. Η κριτική σκέψη έχει πάει περίπατο εδώ και καιρό.

Πρακτικό: ίσως σε κάθε αεροβολική έξοδο να κουβαλάμε και κάνα τόξο για το Ρομπενιστικό σκηνικό του θέματος;

Αϊσσιχτιρ πια, συγχίστηκα βραδιάτικα!

Αποσυνδεδεμένος basilzog

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
Απ: Αυτοφωρο και δικασιμος.
« Απάντηση #132 στις: 10 Φεβρουαρίου, 2015, 09:11:32 πμ »
Καλημέρα σε όλους τους φίλους του forum. Η ιστορία δεν έχει τελειώσει ακόμα, έχουμε συνεχείς αναβολές , νομίζω 5 μέχρι τώρα. Εγώ πληρώνω το δικηγόρο και η μηνύτρια ούτε καν εμφανίζεται. Θα ενημερώσω για την εξέλιξη του θέματος ώστε να έχει πλήρη ενημέρωση ο καθένας που θέλει να μάθει.

Αποσυνδεδεμένος EXADAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1216
Απ: Αυτοφωρο και δικασιμος.
« Απάντηση #133 στις: 10 Φεβρουαρίου, 2015, 17:49:21 μμ »
Να σε καλα.
Σου εύχομαι ενα καλο τελος :)
PLATINUM MK4
STEYR CHALLENGE  FT
AIR ARMS    EV2 MK IV

Αποσυνδεδεμένος accuracy lover

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 3021
Απ: Αυτοφωρο και δικασιμος.
« Απάντηση #134 στις: 10 Φεβρουαρίου, 2015, 18:00:29 μμ »

            Φίλε basilzog απ' ότι βλέπω πέρασαν κιόλας τέσσερα (4) ολόκληρα χρόνια από το συμβάν κι ακόμη να ξεμπερδέψεις οριστικά - σ' ευχαριστούμε για την ενημέρωση πάνω σε ένα τόσο κρίσιμο θέμα που αφορά όλους τους φίλους του αεροβόλου.

         Κατανοητό και το άγχος για την ολοκλήρωση αυτής της περιπέτειας αλλά και η οικονομική επιβάρυνση που συνεπάγεται αυτή η διαδικασία.

        Μακάρι να πάνε όλα καλά στην τελική σου "αναμέτρηση" με την άλλη πλευρά και να μείνει μόνο η δυσάρεστη ανάμνηση.