Αποστολέας Θέμα: Ημερίδα "ΤΟ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΤΟΥ BENCHREST ΜΕ ΑΕΡΟΒΟΛΟ"  (Αναγνώστηκε 10971 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
Σας ανακοινώνουμε ότι ο ΑΟΦΑ διοργανώνει ημερίδα με θέμα «ΤΟ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΤΟΥ BENCHREST ΜΕ ΑΕΡΟΒΟΛΟ».

Για περισσότερες πληροφορίες... http://www.aofa.gr/aofa/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=1&Itemid=56&lang=el

Αποσυνδεδεμένος PIPERMAN

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1569
http://www.aofa.gr/aofa/index.php?option=com_content&view=article&id=91%3A-q-benchrest-q&catid=1%3Alatest-news&Itemid=50&lang=el
Η είσοδος είναι ελεύθερη για όλους τους ενδιαφερόμενους

Δε χρειάζομαι καμμιά κάρτα μέλους για να κάνω το κέφι μου ...!!!
Μου τη δίνουν οι στόκοι και οι ψεύτες...

Συνδεδεμένος destro

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 3247
Μια απαραίτητη επισήμανση για την σπουδαιότητα της εκδήλωσης του Σαββάτου.....

Το περιεχόμενο και η ουσία της δεν αφορά μόνο τα μέλη του Α.Ο.Φ.Α αλλά όλους τους αεροβολιστές όπου και όπως και αν ασχολούνται με το αεροβόλο. Για αυτό άλλωστε η είσοδος είναι ελεύθερη σε όλους τους φίλους του αεροβόλου χωρίς περιορισμούς.

Πρόκειται στην ουσία για ενα ακόμα μεγάλο σταθμό της προσπάθειας για καθιέρωση του αεροβόλου με όλες τις παραμέτρους του στην χώρα μας και ως εκ τούτου θεωρώ πως πρέπει να τύχει της θερμής συμπαράστασης και υποστήριξης όλων μας.

Είναι η πρώτη φορά που πραγματοποιείται ανάλογη εκδήλωση στην χώρα μας και η παρουσία όλων μας είναι κυριολεκτικά επιβεβλημένη.

Αποσυνδεδεμένος Eliminator

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3377
  • Προσοχή! Η ζωή σκοτώνει τα όνειρα!
Να μην ξεχνιόμαστε...

Συνδεδεμένος destro

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 3247
Ένα απολύτως επιτυχημένο αεροβολικό διήμερο υπο την αιγίδα του Α.Ο.Φ.Α έλαβε τέλος.
Φωτογραφίες αλλά και περισσότερες πληροφορίες θα ακολουθήσουν τόσο εδώ όσο και στο site του συλλόγου.

Επιγραμματικά να αναφέρω πως το Σάββατο στην ημερίδα ξεχωριστή θέση κατείχε η διεξοδική ανάλυση των νομικών ζητημάτων που αφορούν το αεροβόλο και τα παρελκόμενα του στην χώρα μας από τον νομικό σύμβουλο του συλλόγου μας κ. Βασιλάτο που μετά το πέρας της ομιλίας του δέχτηκε σωρεία ερωτήσεων απο τους παριστάμενους, ενώ επίσης είχαμε την ευκαιρία να ενημερωθούμε για διοργανωτικά θέματα γύρω απο το αγώνισμα του Benchrest απο τον πρόεδρο της ERABSF κ. Ladislav Ninger που μας έκανε την τιμή να παρίσταται στην εκδήλωση μας.

Σήμερα στον αγώνα επίδειξης που διοργανώθηκε στο σκοπευτήριο του Σχιστού με την παρουσία και πάλι του προέδρου της ERABSF, μας δόθηκε η δυνατότητα με τις επισημάνσεις και τις παρατηρήσεις του κ. Ninger να διαπιστώσουμε στην πράξη λάθη και παραλείψεις στις μέχρι τώρα πρακτικές μας και να κατανοήσουμε ζητήματα που αφορούν την διεξαγωγή, την ασφάλεια, αλλά και γενικότερα την ορθή αντίληψη περί νοοτροπίας που πρέπει να διέπει την διοργάνωση ενος αγώνα Benchrest, καθώς η τεχνογνωσία που αποκτήθηκε είναι πρακτικά ανυπολόγιστης αξίας.

Συγχαρητήρια αξίζουν σε όλους όσους με οποιοδήποτε τρόπο βοήθησαν στην διεξαγωγή αυτης της πρωτοποριακής για τα Ελληνικά δεδομένα διήμερης εκδήλωσης.

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Συγχαρητηρια και απο εμενα,σε ολους.Σιγα σιγα το ανεβαζουμε το επιπεδο.
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος blackxx

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 961
Μπράβο κι από μένα παιδιά, πάντα τέτοια.
Πολυ χαίρομαι όταν ακούω καλά νέα.
Οι θετικές προσπάθειες πάντα αμοίβονται.

Μακάρι να μπορούσα να είμαι κι εγώ εκεί.
Και πάλι μπράβο.
Η χαρά σε έναν αγώνα είναι η διάκριση .............
Το ώφελος σε έναν αγώνα είναι να εντοπίσεις λάθη και να κάνεις κάτι γιαυτά .............
Αλλιώς η χαρά θα είναι πρόσκαιρη .............

Αποσυνδεδεμένος alpha-63

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 7893
  • «Μαλέαν δε κάμψας επιλάθου των οίκαδε»
...με την γλώσσα στο μάγουλο κυριολεκτικά, κατάφερα να παρίσταμαι το Σάββατο, αν και έφυγα πριν την λήξη δυστυχώς, εν μέσω της παρουσίασης του προέδρου της ERABSF κ. Ladislav Ninger για τα δρώμενα στις Ομοσπονδίες των χωρών που έχουν αγκαλιάσει το benchrest... :(
...η ομιλία του κ. Βασιλάτου και οι ερωτήσεις που τέθηκαν ήταν σημαντικού ενδιαφέροντος για παλαιούς και νέους, η θεματολογία για την νομοθεσία περί όπλων γενικότερα και αεροβόλων ειδικότερα είναι επίκαιρη και ουσιαστική για την πορεία και τις δράσεις όλων των φίλων του όπλου,
...η παρουσίαση του Στέφανου (Einhorn) για το αεροβόλο ουσιώδης, μεστή και συνοπτική ταυτόχρονα, κάλυψε σε λίγο σχετικά χρόνο όλη την ιστορία του αεροβόλου, από τα Girandoni μέχρι τα σημερινά σύγχρονα αριστουργήματα, καθώς και όλες τις δραστηριότητες ,κατηγορίες και ανάγκες που αφορούν και καλύπτουν αυτά, από το plinking μέχρι το FT...
...η απουσία μου από την εκδήλωση της Κυριακής, δυστυχώς ήταν η πρώτη μου και σοβαρότερη από τα δρώμενα τα τελευταία 3 χρόνια και το φέρω βαρέως... :(
Συγχαρητήρια στα μέλη μας του ΑΟΦΑ για την προσπάθεια και το κόπο που κατέβαλαν συνολικά, το προεδρείο, τους φίλους που παρευρέθηκαν, ειδικά αυτούς που ταξίδεψαν από μακριά και φυσικά στους αξιότιμους προσκεκλημένους κ. Βασιλάτο, κ. Ladislav Ninger της ERABSF και της συζύγου του.
Η διακριτική παρουσία του Νικήτα Κυπρίδημου ήταν επίσης ενθαρρυντική για όλους μας, μακάρι στο μέλλον η διενέργεια παρόμοιων εκδηλώσεων να είναι πλουσιότερη και σε περιεχόμενο και σε εμπειρίες ταυτόχρονα με την  Ελληνική παρουσία και σε αγώνες και εκδηλώσεις ακόμη και στο εξωτερικό...  ;)
Καλή συνέχεια, ο κύβος ερρίφθη και έχει και μιά πλευρά με "εξάρι", που γιατί όχι το αξίζουμε όλοι... ;)
Σειρήνα -HW97Κ .22
Μέδουσα -HW97K .20
Ειμαρμένη -HW95 .22
Γοργόνα 
Έχιδνα-HW95 .20
Κίρκη -AA ProSport .22
Μήδεια- ΑΑ ProSport .177
Ναυσικά -AA TX MK3 .177
Ερινύα -ΑΑ ProElite .22
Άρπυια -AA ProElite .25
Λάχεσις -HW35 .177
Νέμεσις -HW90 .22
Πηνελόπη -HW55 .177
Άρτεμις -Diana52 .22 EXP
Lady Chatterley -BSA S.Star .177
Afrodyte -BSA S.Star .177
Χαρά -BSA RB2 Stutzen .177
Victoria -BSA RB2 Stutzen .22
Erika -Feinwerkbau 300 .177
Patricia -Webley&Scott Osprey Supertarget .177
Mo Chou -BAM 26 .177

Αποσυνδεδεμένος PIPERMAN

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1569
Νομίζω ότι αξίζει και μια ιδιαίτερη μνεία στον accuracy lover,
το κείμενο του ως συνήθως μας καθήλωσε  :)
 
Δε χρειάζομαι καμμιά κάρτα μέλους για να κάνω το κέφι μου ...!!!
Μου τη δίνουν οι στόκοι και οι ψεύτες...

Αποσυνδεδεμένος alpha-63

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 7893
  • «Μαλέαν δε κάμψας επιλάθου των οίκαδε»
Νομίζω ότι αξίζει και μια ιδιαίτερη μνεία στον accuracy lover,
το κείμενο του ως συνήθως μας καθήλωσε  :)
 

...σωστά Κωστή, δεν τον ανέφερα τον (accuracy lover) λόγω ζήλειας.... ::)
Το κείμενο που όμορφα παρουσιάστηκε από τον Στέφανο, ήταν πόνημα του εραστή της ακρίβειας... :-*
Για τις φωτό και το layout, δεν ορκίζομαι.... :D
Σειρήνα -HW97Κ .22
Μέδουσα -HW97K .20
Ειμαρμένη -HW95 .22
Γοργόνα 
Έχιδνα-HW95 .20
Κίρκη -AA ProSport .22
Μήδεια- ΑΑ ProSport .177
Ναυσικά -AA TX MK3 .177
Ερινύα -ΑΑ ProElite .22
Άρπυια -AA ProElite .25
Λάχεσις -HW35 .177
Νέμεσις -HW90 .22
Πηνελόπη -HW55 .177
Άρτεμις -Diana52 .22 EXP
Lady Chatterley -BSA S.Star .177
Afrodyte -BSA S.Star .177
Χαρά -BSA RB2 Stutzen .177
Victoria -BSA RB2 Stutzen .22
Erika -Feinwerkbau 300 .177
Patricia -Webley&Scott Osprey Supertarget .177
Mo Chou -BAM 26 .177

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
Νομίζω ότι αξίζει και μια ιδιαίτερη μνεία στον accuracy lover,
το κείμενο του ως συνήθως μας καθήλωσε  :)
 

...σωστά Κωστή, δεν τον ανέφερα τον (accuracy lover) λόγω ζήλειας.... ::)
Το κείμενο που όμορφα παρουσιάστηκε από τον Στέφανο, ήταν πόνημα του εραστή της ακρίβειας... :-*
Για τις φωτό και το layout, δεν ορκίζομαι.... :D

Όλα του Κώστα ήτανε (κελιμενα και φωτό), εγώ μια ανάγνωση έκανα και τίποτα παραπάνω, όμως πραγματικά πρόκειται για ένα ολοκληρωμένο κείμενο που σε λίγες σελίδες εμπεριέχει πολύ ουσία. Μπράβο και πάλι στον AL.

Αποσυνδεδεμένος dpkexm

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 373
  • Όποιος ξέρει δεν μιλά και όποιος μιλά δεν ξέρει.
Μόλις βρήκα και εγώ τώρα την ευκαιρία να γράψω δύο πράγματα. 1ον πολλά συγχαρητήρια για την πολύ ωραία αυτή διήμερη διοργάνωση (ημερίδα και αγώνα), 2ον ευχαριστώ πολύ όλα τα παιδιά με τα οποία έκανα την πρώτη μου επαφή από κοντά και πραγματικά με κάνανε και ένιωσα πολύ άνετα, σαν να τους ήξερα και από πριν.

Επίσης θα ήθελα να προτείνω να γίνονται συχνότερα κάποιες συναντήσεις, παρόμοιες με αυτήν, με ομιλίες παλαιότερων και έμπειρων μελών (και μη μελών) του φόρουμ με αναλύσεις διαφόρων θεμάτων π.χ. χρήση σκοπευτικών, tuning όπλων, τρόποι σκόπευσης και διάφορα άλλα με σκοπό τη θεωρητική κατάρτιση των νέων μελών και την ανταλλαγή απόψεων μεταξύ των πιο παλιών.  Να είναι εκδηλώσεις ανοιχτές σε όλους και σε ανθρώπους που δεν είναι μέλη του φόρουμ ώστε ο κόσμος να αρχίσει να γνωρίζει αυτό το άθλημα που είναι τόσο άγνωστο στη χώρα μας.  Κατανοώ ότι κάτι τέτοιο θα έχει κάποιο κόστος, γι' αυτό ίσως θα έπρεπε να οριστεί κάποιο ποσό "εισόδου-παρακολούθησης" ώστε να καλύπτονται αυτά τα έξοδα.

Τέλος κλείνοντας να επαναλάβω τα συγχαρητήριά μου και ένα μεγάλο ευχαριστώ.

Δημήτρης
+

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
http://www.aofa.gr/aofa/index.php?option=com_content&view=article&id=94%3A--------bench-rest&catid=1%3Alatest-news&Itemid=50&lang=el

Tα σχόλια δικά σας.