Αποστολέας Θέμα: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια  (Αναγνώστηκε 114470 φορές)

Αποσυνδεδεμένος EXADAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1216
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #120 στις: 08 Οκτωβρίου, 2014, 22:09:42 μμ »
Κυριακό τι εβαλες στο μάτι και θέλεις να φέρεις? :D
PLATINUM MK4
STEYR CHALLENGE  FT
AIR ARMS    EV2 MK IV

Αποσυνδεδεμένος GEORGEGR

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2367
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #121 στις: 08 Οκτωβρίου, 2014, 22:39:34 μμ »
Κανένα σιδεροσαρακοφαγωμένο με περίεργο κοντάκι που θυμίζει τυρί...  ;D
H αεροβολίτιδα είναι νόσος και μάλιστα ανίατος, χρονία και συνεχώς επιδεινούμενη.
Ο μη spamαριστής πρώτος τον λίθο βαλέτω.

Αποσυνδεδεμένος Kyriakos87

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4808
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #122 στις: 09 Οκτωβρίου, 2014, 08:09:42 πμ »
Ενα ταπεινό webley απο τα παλιά τα Εγγλέζικα.

τωρα περιμενω να επιστραφουν τα χρηματα για να παρω κανενα ''ιδεροσαρακοφαγωμένο με περίεργο κοντάκι που θυμίζει τυρί''  ;D ;D

Pyrgetos Shooting Club


1. Οι ηλίθιοι είναι αήττητοι!!
2. Η συμμετοχή στο forum δεν είναι υποχρεωτική.!!!
3. το καλύτερο αεροβόλο ειναι αυτο που ευχαριστεί τον ιδιοκτήτη του.!!!!

Αποσυνδεδεμένος GEORGEGR

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2367
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #123 στις: 09 Οκτωβρίου, 2014, 15:58:17 μμ »
Αριστεροτίμονο αλλά...!!!
http://smg.photobucket.com/user/Airsniper/library/Venom%20HW%2080%20Lazerglide?sort=4&page=1
H αεροβολίτιδα είναι νόσος και μάλιστα ανίατος, χρονία και συνεχώς επιδεινούμενη.
Ο μη spamαριστής πρώτος τον λίθο βαλέτω.

Αποσυνδεδεμένος captain price

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #124 στις: 13 Δεκεμβρίου, 2016, 18:27:17 μμ »
γεια σας ....εαν αγορασω ενα αεροβολο απο το εξωτερικο (αμερικη η ευρωπη) ξερει κανεις εαν θα δημιουργηθει κανενα θεμα με το τελωνειο,η το θεωρησουν παρανομο...γενικα καποιο κολημα να προκυψει και να εχω τρεξηματα μετα???

Αποσυνδεδεμένος MASTORAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 7115
  • Πας μη Ελλην βαρβαρος
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #125 στις: 13 Δεκεμβρίου, 2016, 18:46:54 μμ »
Αν παει τελωνειο θα σου κοστισει Χ2 και ισως να μην στο δωσουν χωρις αδεια εισαγωγης. Απο Ευρωπη και χωρες Ε.Ε. δεν υπαρχει θεμα.

ΑΟΦΑ

AA S400 MPR FT <<Ενδοξη Ελληνική Σημαία>>
HAMMERLI AR20 FT
FWB 603 pcp
AA S400 5,5
Diana 60 <<by blackxx>>
HW 77 4.5
Umarex 850pcp 4.5

Αποσυνδεδεμένος kostas100

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1401
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #126 στις: 13 Δεκεμβρίου, 2016, 19:46:05 μμ »
Αν παει τελωνειο θα σου κοστισει Χ2 και ισως να μην στο δωσουν χωρις αδεια εισαγωγης. Απο Ευρωπη και χωρες Ε.Ε. δεν υπαρχει θεμα.
Υπαρχουν πολλες περιπτωσεις, τωρα τελευταια τα αεροβολα να κολλανε στο αεροδρομιο και να επιστρεφονται στον αποστολεα ειδικοτερα εαν ερχονται μεσω Γερμανιας( μετα τα γεγονοτα στην Γαλλια εχουν γινει προσεκτικοι στα τελωνεια και φοβουνται)
Επισης δεν δεχονται ολες οι κουριερ του εξωτερικου να μεταφερουν αεροβολα..

Αποσυνδεδεμένος captain price

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #127 στις: 13 Δεκεμβρίου, 2016, 20:42:04 μμ »
εαν το αγορασω απο καποια χωρα τις ευρωπαικης ενωσης το τελωνειο θα μου το χρεωσει επι 2 η το επι 2 ισχυει μονο για χωρες εκτος ευρωπαικης ενωσης???

Αποσυνδεδεμένος npmair

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 3327
  • Only accurate airguns are interesting!
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #128 στις: 13 Δεκεμβρίου, 2016, 20:49:58 μμ »
Οι ενδοκοινοτικές συναλλαγές ΔΕΝ υπόκεινται σε εκτελωνιστικές υποχρεώσεις.
"Αίολος"
"Διηνέκης"
"Βουκεφάλας"
"Κέρβερος"
"Ημίαιμος Πρίγκιψ"
"Rasputin"
"Τετράκωπος μετά Πηδαλιούχου"
"Captain Hook"

Αποσυνδεδεμένος captain price

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #129 στις: 13 Δεκεμβρίου, 2016, 21:45:19 μμ »
η αγορες μεσο amazon ειναι αξιοπιστες???...και πηγαινει και τελωνειο δηλαδη θα μου κοστιστει επι 2???γιατι εχω βρει ενα αεροβολο  και ενα απο τα καταστηματα που το πουλαει φενεται οτι ειναι και το amazon....εννοω εκτος απο τον μεζαντονα που κανει το amazon πουλαει και ολας αεροβολα...και μηπως ξερεις κανεις εαν το αγορασω απο το καταστημα της amazon απο ποια χωρα φενεται οτι αποστελεται για να ξερω εαν ειναι εντος η εκτος της ευρωπαικης ενωσης???

Αποσυνδεδεμένος kostas100

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1401
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #130 στις: 14 Δεκεμβρίου, 2016, 01:40:01 πμ »
η αγορες μεσο amazon ειναι αξιοπιστες???...και πηγαινει και τελωνειο δηλαδη θα μου κοστιστει επι 2???γιατι εχω βρει ενα αεροβολο  και ενα απο τα καταστηματα που το πουλαει φενεται οτι ειναι και το amazon....εννοω εκτος απο τον μεζαντονα που κανει το amazon πουλαει και ολας αεροβολα...και μηπως ξερεις κανεις εαν το αγορασω απο το καταστημα της amazon απο ποια χωρα φενεται οτι αποστελεται για να ξερω εαν ειναι εντος η εκτος της ευρωπαικης ενωσης???
Ti αεροβολο θελεις να παρεις απο το Αμαζον που δεν μπορεις να το βρεις ,εδω ????
Τοσο δυσευρετο ειναι ????
Ψαξε στην Ελληνικη αγορα εχει πολλες ευκαιριες !!!

Αποσυνδεδεμένος captain price

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #131 στις: 14 Δεκεμβρίου, 2016, 21:39:45 μμ »
το συγκεκριμενο που θελω εδω ελλαδα εχει την διπλασια τιμη σε σχεση με το εξωτερικο εδω πουλιεται γυρω στα 300 και εξω το βρηκα γυρω στα 140...οποτε συμφερει να το φερεις απο εξω...εφοσον η αγορα γινει απο καποια χωρα της ευραπαικης ενωσης...αλλο ρωταω εαν ξερεις καποιος τι παιζει με το amazon και εαν το amazon σαν καταστημα θεωρειται εντος της ευρωπαικης ενωσης???και εκτος απο αυτα εαν ξερεις κανεις εαν θελω καποια σχετικη αδεια η καποιο χαρτει απο την αστυνομια το λεω μην το αγορασω και προκυψει καποιο θεμα μετα...

Αποσυνδεδεμένος zafka

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 543
  • Ζαφείρης
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #132 στις: 14 Δεκεμβρίου, 2016, 22:01:46 μμ »
Με κάθε επιφύλαξη, το amazon δεν είναι κατάστημα. Απ όσο έχω καταλάβει είναι κάτι σαν το ebay, δηλ ιδιώτες ή καταστήματα που πουλάνε τα προϊόντα τους μέσω αυτού. Επίσης πολύ λίγα προϊόντα στέλνονται Ελλάδα. Δεν ξέρω αν στο κατάστημα που βρήκες το όπλο αναφέρει ότι στέλνει Ελλάδα (αν κάνεις log in και δηλώσεις τη χώρα σου τότε στα προϊόντα που ψάχνεις αναφέρεται αν στέλνει Ελλάδα ή όχι) όπως επίσης πρέπει να συνυπολογίσεις τα μεταφορικά που δεν είναι φτηνά. Όσον αφορά το εάν θεωρείται κατάστημα εντός ευρωπαϊκής ένωσης δεν το γνωρίζω. Πιθανότατα να εξαρτάται από το που βρίσκεται το συνεργαζόμενο κατάστημα.
Προσωπικά λοιπόν θα σου πρότεινα να έψαχνες καλύτερη τιμή σε καταστήματα ευρωπαϊκής ένωσης (υπολογίζοντας και τα μεταφορικά). Από χώρα εκτός Ευρωπαϊκής Ενωσης μην κάνεις αγορά γιατί κατά 99% θα μπλέξεις με τελωνεία και άδειες εισαγωγής Στη περίπτωση που η τελική διαφορά είναι κανα πενηντάρι ή εξηντάρι σε σχέση με την Ελλάδα, προτίμησε να το πάρεις από δω για διαφόρους λόγους και κυρίως για την εγγύηση.
ZOS 10-40x50 (ορφανή)
HW97K 5.5 V-Mach, Hawke SR12, 6-18X44
HW30S 4.5, Leapers 3-9X40
Air Arms s510 4.5, Sightron 36x42
Beretta 92FS

http://www.youtube.com/feed/UCmsNYWe0CbW31yrgFEASnxQ/u

Αποσυνδεδεμένος captain price

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #133 στις: 14 Δεκεμβρίου, 2016, 23:13:53 μμ »
το ξερω οτι ειναι σαν το ebay αλλα εκει που παταω  στο αμαζον κατω απο το αεροβολο να δω απο ποια καταστημα στελνεται  και μπορω να αγορασω μου βγαζει καμια δεκαρια καποια ειναι απο αμερικη αλλα μου βγαζει και ενα που λεει σκετο amazon καταστημα και νομιζω οτι πρεπει να πουλαει και μονη της η amazon ....τωρα απο μεταφορικα δεν ανησυχω free shipping ειναι εκεινο που δεν εχω πολυ ψαξει ειναι εαν στελνει ελλαδα αν και νομιζω οτι στελνει...

Αποσυνδεδεμένος kostas100

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1401
Απ: Εισαγωγή αεροβόλου με άδεια
« Απάντηση #134 στις: 14 Δεκεμβρίου, 2016, 23:48:01 μμ »
το συγκεκριμενο που θελω εδω ελλαδα εχει την διπλασια τιμη σε σχεση με το εξωτερικο εδω πουλιεται γυρω στα 300 και εξω το βρηκα γυρω στα 140...οποτε συμφερει να το φερεις απο εξω...εφοσον η αγορα γινει απο καποια χωρα της ευραπαικης ενωσης...αλλο ρωταω εαν ξερεις καποιος τι παιζει με το amazon και εαν το amazon σαν καταστημα θεωρειται εντος της ευρωπαικης ενωσης???και εκτος απο αυτα εαν ξερεις κανεις εαν θελω καποια σχετικη αδεια η καποιο χαρτει απο την αστυνομια το λεω μην το αγορασω και προκυψει καποιο θεμα μετα...
Δεν εχει ονομα το "συγκεκριμενο Αεροβολο " που θελεις να παρεις ???
Μηπως ετοιμαζεσαι να αγορασεις καποιο αεροβολο με γνωμονα οτι στο εξωτερικο το πουλανε φθηνοτερα ???
Πες μας ποιο θελεις να σου πουμε και εμεις την γνωμη μας ....εαν σε ενδιαφερει ασφαλως !!!