Αποστολέας Θέμα: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.  (Αναγνώστηκε 53926 φορές)

Αποσυνδεδεμένος PIPERMAN

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1569
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #90 στις: 13 Μαρτίου, 2012, 21:04:36 μμ »
Το οπλο ξεκινησε το 1984 σαν HW77 5,5.

Δεν ήξερε το καημένο τι του επεφύλασσε η μοίρα  :D :D :D ;D ;D ;D
Δε χρειάζομαι καμμιά κάρτα μέλους για να κάνω το κέφι μου ...!!!
Μου τη δίνουν οι στόκοι και οι ψεύτες...

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #91 στις: 13 Μαρτίου, 2012, 22:24:02 μμ »
Αποτελέσματαστο site του ΑΟΦΑ.

http://www.aofa.gr/aofa/index.php?option=com_content&view=article&id=107%3A-field-target-&catid=42%3A-field-target&Itemid=76&lang=el

Aύριο θα διορθωθούν οπτικά γιατί το excelόφυλλο ήταν μακρύ....

Αποσυνδεδεμένος gianismegara

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 899
  • Η ΗΡΕΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΚΡΙΒΕΙΑ!!!
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #92 στις: 13 Μαρτίου, 2012, 23:07:41 μμ »
JSB Jumbo 5.5cal. - 15.9 grains

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #93 στις: 14 Μαρτίου, 2012, 21:58:53 μμ »
Αποτελέσματαστο site του ΑΟΦΑ.

http://www.aofa.gr/aofa/index.php?option=com_content&view=article&id=107%3A-field-target-&catid=42%3A-field-target&Itemid=76&lang=el

Aύριο θα διορθωθούν οπτικά γιατί το excelόφυλλο ήταν μακρύ....

Διορθωμένο πλέον δια την διεξαγωγή συμπερασμάτων:

http://www.aofa.gr/aofa/index.php?option=com_content&view=article&id=107%3A-field-target-&catid=42%3A-field-target&Itemid=76&lang=el

Αποσυνδεδεμένος oldtimer

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1705
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #94 στις: 09 Απριλίου, 2013, 10:53:44 πμ »
υπενθυμιζω οτι η δηλωση συμμετοχης για τον αγωνα FT της Κυριακης ληγει την Πεμπτη.

θα παρακαλεσω να μην το αφησετε τελευταια στιγμη, οσοι δεν εχετε δηλωσει ακομη.

θα βοηθησει στον εγκαιρο προγραμματισμο για την μετακινηση με λιγοτερα αυτοκινητα.

στις δηλωσεις συμμετοχης για φαγητο να αναφερεται αν καποιος φιλος νηστευει
ωστε να υπαρξει προβλεψη...
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ

Αποσυνδεδεμένος npmair

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 3327
  • Only accurate airguns are interesting!
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #95 στις: 14 Απριλίου, 2013, 22:05:20 μμ »
Κάποια στιγμή θα ανέβουν και οι φωτογραφίες, στο μεταξύ όμως, τώρα που μια όμορφη μέρα έφτασε στο τέλος της, θέλω δημόσια να συγχαρώ τους διοργανωτές του σημερινού αγώνα - Eliasfot & Destro - για την ΑΨΟΓΗ διοργάνωση και την ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ διεξαγωγή !!!

Χωροταξικά, αισθητικά και λειτουργικά τα πάντα ήταν υπεράνω κάθε κριτικής και με την εμπειρία που έχω από την παρουσία μου σε όλους τους αγώνες του ΑΟΦΑ της τελευταίας διετίας, τολμώ να πώ ότι ο σημερινός, ήταν ο καλύτερος αγώνας που έχει γίνει ως τώρα... μέχρι τον επόμενο εύχομαι και ελπίζω  ;)

Ανεβάσατε τον πήχυ πολύ ψηλά !!!

Από αγωνιστικής πλευράς, μάλλον τελικά το άθλημα αποδείχτηκε δύσκολο... φύσαγε κιόλας, αλλά το παλέψαμε με κέφι, γέλιο και προ πάντων με ΑΣΦΑΛΕΙΑ.

Θεωρώ επίσης σημαντική επιτυχία ότι και πάλι παραβρέθηκαν "μακρυνοί" φίλοι, οι συνήθεις ύποπτοι, αλλά και φίλοι από την Καλαμάτα, καθώς και νέο Θεσσαλικό αίμα, υπό την καθοδήγηση του Grandmaster, που με νεανικό ενθουσιασμό, ώριμη κρίση και σταθερό χέρι, μας πήρε τα σώβρακα (ευτυχώς έπαιξε εκτός συναγωνισμού  ::)) :D :D

Και βέβαια, ο "αγών" κατά την προσφιλή μας συνήθεια συνεχίστηκε στο τραπέζι, όπου για μια ακόμα φορά, εκείνες οι ψητές πατατούλες ήταν μπουκιά και συγχώριο...

Και εις άλλα με υγεία  :D :D
"Αίολος"
"Διηνέκης"
"Βουκεφάλας"
"Κέρβερος"
"Ημίαιμος Πρίγκιψ"
"Rasputin"
"Τετράκωπος μετά Πηδαλιούχου"
"Captain Hook"

Αποσυνδεδεμένος gkotzak

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 466
  • keep shooting
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #96 στις: 14 Απριλίου, 2013, 22:39:41 μμ »
αν και ήταν ο πρώτος μου αγώνας μπορώ να πω ότι όλα κύλισαν πολύ καλά!
συγχαρητήρια λοιπόν στα παιδιά που οργάνωσαν όλο το σκηνικό
χαρήκαμε ιδιαίτερα για την συμμετοχή  στον αγώνα σαν εμπειρία και για την συνάντηση με γνωστούς και νέους φίλους!
να είμαστε όλοι καλά ώστε να ξανασυναντηθούμε και σας ευχαριστούμε πολύ(εκτός απο τις πατάτες που δεν θυμάμαι να δοκίμασα  ??? ??? ??? )
(Τομεάρχης Μεσσηνίας της WFKS)

Αποσυνδεδεμένος eliasfot

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 1411
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #97 στις: 14 Απριλίου, 2013, 22:43:02 μμ »
Τα Αναμνηστικά Διπλώματα για τον σημερινό αγώνα FT  έχουν σταλεί
όποιος έχει απορία για την εκτύπωση η κάποιο πρόβλημα με το αρχείο ας μου κάνει ένα πμ  ;)

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #98 στις: 15 Απριλίου, 2013, 01:11:55 πμ »
Τα αποτελέσματα του χθεσινού αγώνα FT εδώ:

http://www.aofa.gr/aofa/index.php?option=com_content&view=article&id=126%3A2nd-ft-competition-corinthia&catid=42%3A-field-target&Itemid=76&lang=el

Περιμένω πως και πως να δω καμιά φωτό αφού "στράβωσαν" τα πράγματα για μένα και δε μπόρεσα να έρθω...  :'(

Αποσυνδεδεμένος jdokos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 361

Αποσυνδεδεμένος tassos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1797
  • Βολος
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #100 στις: 15 Απριλίου, 2013, 08:35:50 πμ »
    Εύγε ,  πάντα τέτοια και καλύτερα.
    Ο καιρός ήταν κι αυτός μαζί σας , λιακάδα  και  άπνοια .   ;)

    Το μέγιστο όριο δύναμης ποιο ήταν ?  γιατι σαν να είδα και ένα δύο όπλα που πιθανόν να ήταν αρκετά δυνατότερα από τα βρετανικά όρια ft.

    Αυτό το περίεργο ελατηρίου του κ. Ματζιαφού  τι ήταν ?  Φαντάζομαι ότι όταν βγήκε αρχικά  από το εργοστάσιο θα ήταν κάτι που έμοιαζε με 77άρι ή 97άρι   ;D

   
ΒΤ-65      75 FP

Αποσυνδεδεμένος MASTORAS

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 7115
  • Πας μη Ελλην βαρβαρος
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #101 στις: 15 Απριλίου, 2013, 08:39:14 πμ »
Απνοια δεν θα το ελεγα, καποια στιγμη με 18 ποδολιβρα ριχναμε στις 50μετρες 40 εκατοστα προσκοπευση αλλα απο λιακαδα ηταν σπεσιαλ.
Οι κατηγοριες τηρηθηκαν αυστηρα με τους κανονισμους των 12 και 20 ποδολιβρων (Light και Heavy varmint).

ΑΟΦΑ

AA S400 MPR FT <<Ενδοξη Ελληνική Σημαία>>
HAMMERLI AR20 FT
FWB 603 pcp
AA S400 5,5
Diana 60 <<by blackxx>>
HW 77 4.5
Umarex 850pcp 4.5

Αποσυνδεδεμένος Grandmaster

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 193
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #102 στις: 15 Απριλίου, 2013, 09:45:28 πμ »
Τασσο πραγματι οταν βγηκε απο το εργοστασιο  το1981 ηταν HV77 εκτοτε υπεστη πολλες επεμβασεις
και ''μεταμοσχευσεις''
''εαν δεν ειναι χαλασμενο φτιαξτο μεχρι να το χαλασης''

Αποσυνδεδεμένος Eliminator

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3377
  • Προσοχή! Η ζωή σκοτώνει τα όνειρα!
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #103 στις: 15 Απριλίου, 2013, 10:30:12 πμ »
Αυτή τη φορά έλλειψα λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων. Ελπίζω να τα καταφέρω την επόμενη. Συγχαρητήρια για την οργάνωση και την άψογη διεξαγωγή. Ιδιαίτερα σε αυτούς που αφιέρωσαν χρόνο και κόπο για το αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος MASTORAS

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 7115
  • Πας μη Ελλην βαρβαρος
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #104 στις: 15 Απριλίου, 2013, 11:11:31 πμ »
Γιωργη εχασες που δεν ηρθες.
Ειχαμε και πολυ καλη επιδοση επιδοση ελατηριου απο τον ΝικοςΤ ο οποιος με το 97αρι του πηρε το χαλκινο στην βαρια κατηγορια. Του αξιζουν συγχαρητηρια γιατι μετα τις 11.30 ο αερας ανεβηκε και εγινε πιο δυσκολο ακομη.
Ο Deus απεσπασε τα σφυριγματα και τα χειροκροτηματα οταν πηρε την πιο μακρινη σιλουεττα η οποια επεσε 1 και μοναδικη φορα.
Ο γρυλλος μου (κατα τον Αποστολο ο οποιος συνεχως με εστελνε να παω να γ@μηθω μαζι του) περασε το crash test σε αγωνιστικο επιπεδο με κατω απο 19 ποδολιβρα χαριζοντας μου την πρωτη θεση στην βαρια κατηγορια.
Ειχαμε και πολυ καλη επιδοση απο την παρεα του Γιατρου μας ο οποιος επαιξε εκτος συναγωνισμου (προσκεκλημενος μας), εχει μελλον το παιδι πραγματικα.
Γνωρισαμε και τον giorgos73 και τον gkotzak που τιμησαν την διοργανωση μας, οχι δεν ειναι καρφι αυτο που ειπα για τον φιλο μου τον Θανασση και τον Παπαφλεσσα μας!
Υπηρχαν 5 γκρουπ απο 3-5 αθλητες  στα οποια υπηρχε ενας αρχηγος που εκανε και τα χρεη κριτη.
5 βατηρες βολης απο 4 σιλουεττες εκαστος, οι οποιοι παιχτηκαν απο 2 φορες.
Ολα κυλησαν ομαλοτατα με περισσια αυστηροτητα κανονων ασφαλειας, η διοργανωση ηταν αψογη χαρη των εκπαιδευμενων αρχηγων βολης και κριτων eliasfot και destro, οι οποιοι ειχαν ετοιμο σχεδιο απο την προηγουμενη του χωρου, του στησιματος διαδρομων και στοχων, καθως και καθε φακελλου που ανελαβε ο αρχηγος του καθε γκρουπ.
Παντα τετοια και να περναμε καλα.

ΑΟΦΑ

AA S400 MPR FT <<Ενδοξη Ελληνική Σημαία>>
HAMMERLI AR20 FT
FWB 603 pcp
AA S400 5,5
Diana 60 <<by blackxx>>
HW 77 4.5
Umarex 850pcp 4.5