Αποστολέας Θέμα: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.  (Αναγνώστηκε 54374 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Eliminator

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3377
  • Προσοχή! Η ζωή σκοτώνει τα όνειρα!
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #105 στις: 15 Απριλίου, 2013, 11:19:26 πμ »
Το ξέρω ότι έχασα. Θα φροντίσω να μην επαναληφθεί!

Αποσυνδεδεμένος Kyriakos87

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4808
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #106 στις: 15 Απριλίου, 2013, 12:32:13 μμ »
Μπραβο σε όλους για τη διοργάνωση, για 10 μερες δεν σας πρόλαβα  >:( >:( >:(

Οι φωτογραφίες παντως μαρτυράνε οτι δεν εχουμε να ζηλέψουμε κατι απο αγωνες του εξωτερικού. ;)


Pyrgetos Shooting Club


1. Οι ηλίθιοι είναι αήττητοι!!
2. Η συμμετοχή στο forum δεν είναι υποχρεωτική.!!!
3. το καλύτερο αεροβόλο ειναι αυτο που ευχαριστεί τον ιδιοκτήτη του.!!!!

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #107 στις: 15 Απριλίου, 2013, 12:56:42 μμ »
Mπραβο παιδια.Ολοι αξιοι συγχαρητηριων. :D
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος bagelis

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #108 στις: 15 Απριλίου, 2013, 13:17:49 μμ »
Σ'ευχαριστω πολυ MASTORA για την αναφορα σου και  σε εμενα ηταν πραγματικα υπεροχα τοσο ο αγωνασ οσο και το φιλικο περιβαλον που επικρατουσε!!!!!!Να ευχαριστισω επισησ και τον Grandmaster(τον δασκαλο μου και γιατρο τησ αρωστιασ μου(οξειασ αεροβολιτιδασ) :P :D που σιγα σιγα με βαζει και μενα μεσα στον ΑΟΦΑ.......!!!
AA s200 4,5mm!
AA s510 4,4-5,5mm reg extra fac!

Αποσυνδεδεμένος blackxx

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 961
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #109 στις: 15 Απριλίου, 2013, 13:41:56 μμ »
Απ' όσα μπορώ να καταλάβω από τις φωτογραφίες όντως το στήσιμο και η διοργάνωση φαίνονται άψογα.
Τα συγχαρητήρια και από εμένα στους Ηλία και Μπάμπη για την δουλειά που έκαναν.
Επίσης συγχαρητήρια σε όλους τους φίλους που συμμετείχαν, κυρίως στους "μακρινούς" και βέβαια στους "Μεταλειούχους".

Υ.Γ. Για την συνεστίαση δεν έχω να πω τίποτε, άλλωστε ξέρετε ότι εγώ είμαι ....... υπεράνω :D :D :D
Η χαρά σε έναν αγώνα είναι η διάκριση .............
Το ώφελος σε έναν αγώνα είναι να εντοπίσεις λάθη και να κάνεις κάτι γιαυτά .............
Αλλιώς η χαρά θα είναι πρόσκαιρη .............

Αποσυνδεδεμένος GEORGEGR

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2367
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #110 στις: 15 Απριλίου, 2013, 14:21:28 μμ »
Μπράβο σε όλους διοργανωτές και αγωνιζόμενους, να περνάτε πάντα καλά!!
H αεροβολίτιδα είναι νόσος και μάλιστα ανίατος, χρονία και συνεχώς επιδεινούμενη.
Ο μη spamαριστής πρώτος τον λίθο βαλέτω.

Αποσυνδεδεμένος bakalakos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #111 στις: 15 Απριλίου, 2013, 14:21:46 μμ »
Γνωρισαμε και τον giorgos73 και τον gkotzak που τιμησαν την διοργανωση μας, οχι δεν ειναι καρφι αυτο που ειπα για τον φιλο μου τον Θανασση και τον Παπαφλεσσα μας!

Έκανα πόσο κόπο να τακτοποιήσω τις εκκρεμότητες και να έχω την Κυριακή ελεύθερη και τελικά με έριξε κάτω η ίωση που κόβει βόλτες στην περιοχή μας. Μας λείπει ένας γιατρός από την παρέα τελικά και πρέπει να βρεθεί άμεσα. Πάντως και μόνο από τις φωτογραφίες ζήλεψα  :-\  :'(

Μπράβο σε όλους και αναμένουμε και άλλες τέτοιες διοργανώσεις έτσι ώστε να μπορέσουμε και εμείς να πάρουμε μέρος  ;D
Θανάσης - Νοτιοδυτική Μεσσηνία

Air Arms S400F SuperLite 4.5mm
Weihrauch - HW97K Titan 4.5mm
Hatsan 88 Wooden Edition Titan 5.5mm
Webley Alecto 4.5mm

Αποσυνδεδεμένος alpha-63

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 7893
  • «Μαλέαν δε κάμψας επιλάθου των οίκαδε»
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #112 στις: 15 Απριλίου, 2013, 14:36:34 μμ »
Σ'ευχαριστω πολυ MASTORA για την αναφορα σου και  σε εμενα ηταν πραγματικα υπεροχα τοσο ο αγωνασ οσο και το φιλικο περιβαλον που επικρατουσε!!!!!!Να ευχαριστισω επισησ και τον Grandmaster(τον δασκαλο μου και γιατρο τησ αρωστιασ μου(οξειασ αεροβολιτιδασ) :P :D που σιγα σιγα με βαζει και μενα μεσα στον ΑΟΦΑ.......!!!


...Βαγγέλη δικαίωσες το όνομα που κουβαλάς στις νεανικές σου πλάτες, ...μας ξεκάπνισες ! Μπράβο φίλε μου συνέχισε με τον ίδιο μέντορα, είσαι σε καλό δρόμο και σου εύχομαι και διεθνείς πρωτιές στο μέλλον...  ;)
Σειρήνα -HW97Κ .22
Μέδουσα -HW97K .20
Ειμαρμένη -HW95 .22
Γοργόνα 
Έχιδνα-HW95 .20
Κίρκη -AA ProSport .22
Μήδεια- ΑΑ ProSport .177
Ναυσικά -AA TX MK3 .177
Ερινύα -ΑΑ ProElite .22
Άρπυια -AA ProElite .25
Λάχεσις -HW35 .177
Νέμεσις -HW90 .22
Πηνελόπη -HW55 .177
Άρτεμις -Diana52 .22 EXP
Lady Chatterley -BSA S.Star .177
Afrodyte -BSA S.Star .177
Χαρά -BSA RB2 Stutzen .177
Victoria -BSA RB2 Stutzen .22
Erika -Feinwerkbau 300 .177
Patricia -Webley&Scott Osprey Supertarget .177
Mo Chou -BAM 26 .177

Αποσυνδεδεμένος giorgos73

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 151
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #113 στις: 15 Απριλίου, 2013, 14:47:43 μμ »
Με τη σειρά μου και εγώ θα ήθελα να ευχαριστήσω την διοργανωτική επιτροπή του Α.Ο.Φ.Α για την άψογη  διοργάνωση και διεξαγωγή του αγώνα. Μπράβο στα παιδιά που δούλεψαν για το σχεδιασμό και φάνηκε πως δεν έχουμε να ζηλέψουμε κάτι από τους αγώνες που γίνονται στο εξωτερικό. Ευχαριστώ επίσης για την αποδοχή ΄της άτυπης συμμετοχής μου στον αγώνα και μετά την χτεσινή μου εμπειρία  υπόσχομαι πως στο επόμενος  αγώνα θα είναι επίσημη.
Στα θετικά του αγώνα πρέπει πρώτα από όλα να μιλήσω για το κλίμα που ήταν πέρα για πέρα φιλικό και έσπαγε το πάγο από την πρώτη στιγμή σε ανθρώπους που δεν γνωρίζονταν από κοντά αλλά υπήρχε η απαιτούμενη αυστηρότητα και σοβαρότητα ως προς τους κανόνες διεξαγωγής και ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ . Στα του αγώνα ενώ  όλα ήταν στημένα άψογα και όταν φτάσαμε 10.15 επικρατούσε άπνοια όταν ξεκίνησε το πρώτο σκέλος ο αέρας έκανε την εμφάνισή του με συνεχώς αυξανόμενη ένταση και αλλαγή διεύθυνσης και ήταν ο κύριος υπεύθυνος για πολλές αποτυχημένες βολές.!!!!!!!!!!!!!!
Και φυσικά θα πρέπει να ευχαριστήσω εδώ ξανά τους συναθλητές μου στο δικό μου γκρουπ    eliasfot, Byron22, destro. Για το  τρελό γέλιο καθ όλη την διάρκεια  του αγώνα
χάρηκα επίσης που γνώρισα από  κοντά όλους όσους ζάλιζα δια  τηλεφώνου τόσο καιρό alpha-63,  MASTORAS,  npmair.

να είστε όλοι καλά και ελπίζω να σας δω στον επόμενο αγώνα.
«Μην πασχίζεις να γίνεις άνθρωπος επιτυχίας, αλλά άνθρωπος αξίας»

_________Άλμπερτ Αϊνστάιν

Παλια Ελληνικη ταινια που προταγωνιστει ο Μαστορας http://www.youtube.com/watch?v=Uic7E1joKdE

Αποσυνδεδεμένος ajax

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 399
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #114 στις: 15 Απριλίου, 2013, 15:05:12 μμ »

ωραια πραματα!

μπραβο παιδια..!! ;D ;D
ολα ειναι θεμα ισορροπιας..

AA TX200 0.177
HW95 0.20
Slavia 631
Crosman 1760SE
Benjamin 392

Αποσυνδεδεμένος bagelis

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #115 στις: 15 Απριλίου, 2013, 15:47:44 μμ »
Σασ ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!καλες επιτυχιεσ και σε εσας....! ;D
AA s200 4,5mm!
AA s510 4,4-5,5mm reg extra fac!

Αποσυνδεδεμένος nestor15

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • "FLY LOW, HIT HARD"
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #116 στις: 15 Απριλίου, 2013, 17:12:07 μμ »
Χίλια μπράβο και από μένα και συγχαρητήρια στους πρωτεύσαντες. Πραγματικά, τέτοιες συνάξεις δίνουν μεγαλύτερη αξία και αίγλη στην ύπαρξη του forum μας. Εύχομαι πάντα τέτοια και γιατί όχι τη διοργάνωση ενός παρόμοιου meeting στο άμεσο μέλλον γιατί αισθάνομαι ότι σε πολλούς από εμάς μας τρέχουν τα σάλια :) :) :) για συμμετοχή που νομίζω μόνο κέρδη μπορεί να αποκομίσει κανείς, με το κυριότερο για μένα νέους φίλους με κοινά ενδιφέροντα.
Με την ευκαιρία θέλω να δώσω τα εύσημά μου στους Καλαματιανούς σκοπευτές για τις επιδόσεις τους (άξια εκπροσώπηση της Μεσσηνίας ;) ;) ;)) και για τις θυσίες που έκαναν για να συμμετάσχουν σε αυτήν την όμορφη εκδήλωση. Εύχομαι την άλλη φορά και μετάλια !!!
Και πάλι συγχαρητήρια σε όλους!
HW 95 STD 4.5
AA S510 XTRA FAC 5.5 REG
Στάθης

Αποσυνδεδεμένος Mortimer

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 136
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #117 στις: 15 Απριλίου, 2013, 19:23:20 μμ »
Συγχαρητηρια σε ολους! Στους διοργανωτες αλλα και στους συμμετεχοντες!
Τετοιου ειδους πραξεις προαγουν το αθλημα της σκοποβολης και το κανουν γνωστο σε ολους, σε μια δυσκολη εποχη, τοσο οικονομικα οσο και θεσμικα. Σε μια εποχη που τα σκοπευτηρια κλεινουν το ενα μετα το αλλο, που οι σκοπευτες μπαινουν στο περιθωριο και η οπλοφοβια καλλιεργειται εντονα, καποιοι επιμενουν, σε πεισμα των καιρων, να αγωνιζονται!

Weihrauch HW97K 4.5 ΜΤC Mamba 4-16X44 Lite

Αποσυνδεδεμένος destro

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 3247
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #118 στις: 15 Απριλίου, 2013, 20:08:49 μμ »
Ο αγώνας κύλησε όντως εξαιρετικά και αυτό οφείλεται πέραν της άψογης διοργάνωσης (να παινέψουμε και λίγο το σπίτι μας :D) και στην άψογη παρουσία όλων των παρευρισκομένων. :)

Πάντως σε οργανωτικό επίπεδο θα πρέπει να αναφέρω πως η υλικοτεχνική υποδομή ήταν εξ' ολοκλήρου έργο του Ηλία (εγώ έβαλα μόνο φαιά ουσία ;D), ενώ στο στήσιμο πολύτιμη ήταν η βοήθεια του Γιώργου (MASTORAS), του Αποστόλη (alpha63) και του Γιάννη (gianismegara).

Για εμας αποτέλεσε μια πολύτιμη εμπειρία που πιστεύω πως θα μας βοηθήσει στο μέλλον στην προσέγγιση που κάνουμε στο Fieldtarget.

Αποσυνδεδεμένος igerog

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 121
  • ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ
Απ: Αγωνες Field Target Α.Ο.Φ.Α.
« Απάντηση #119 στις: 15 Απριλίου, 2013, 20:33:44 μμ »
Συγχαρητήρια πρώτα από όλα στους διοργανωτές και κατόπιν σε όλους τους συμμετέχοντες.
Άλλη μια επιτυχία του ΑΟΦΑ.
Πάντα προς το καλήτερο.
 ;)