Αποστολέας Θέμα: Κατώτερο όριο ηλικίας εγγραφής στο φόρουμ  (Αναγνώστηκε 37281 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
Απ: Κατώτερο οριο ηλικίας εγγραφής στο φόρουμ
« Απάντηση #60 στις: 12 Αυγούστου, 2008, 21:38:57 μμ »
Διηπειρωτική συμμετοχή στο θέμα....

Φίλε stefplak,
το σχόλιο-απάντηση που έβαλες παραπάνω για πρώτη φορά στο παρόν θέμα, είναι το ομορφότερο κείμενο σου μέσα στο forum. Αυτό θα ήθελα να στο επισημάνω (να σου πω και μπράβο), και να σου ζητήσω περισσότερα τέτοια κείμενα.
Θα πρόσεξες πως η δική μου γνώμη -που δεν αλλάζει, αλλά δεν χρειάζεται επιπλέον ανάλυση πλέον- έχει αρκετές διαφορές από των υπολοίπων μελών αλλά και συντονιστών. Αυτή είναι μια άλλη ομορφιά των forum που πρέπει να προστατευτεί στο δικό μας πάση θυσία. Το δικαίωμα στην "άλλη" γνώμη και το να εκφράζεται κανείς ελεύθερα χωρίς δεύτερες σκέψεις και φιλτραρίσματα, αρκεί βέβαια οι συζητήσεις να μένουν σε κόσμιο εππίπεδο.
Παρατηρώ πως έχεις εκλάβει λάθος τις παρατηρήσεις πέρι καταναλωτισμού εκ μέρους μου, και σε νόημα και σε ύφος. Αν θές ξαναδιάβασε τα, ελπίζοντας να λάβεις καλύτερη κατανόηση των σχολίων μου. Ο καταναλωτισμός δεν έχει να κάνει με την αξία, γράφω και άλλα πράγματα και οι υποδείξεις ή οι συμβουλές (αν θες) που κατά καιρούς σας έχω κάνει είχαν άλλο χαρακτήρα και περισσότερη ουσία από το μεμονομένο κομμάτι που αναφέρεις από απόσπασμα σχολίου μου (το οποίο ήταν χαριτολόγημα).

Με φιλικά συναισθήματα,

Στέφανος!


stefplak

  • Επισκέπτης
Απ: Κατώτερο οριο ηλικίας εγγραφής στο φόρουμ
« Απάντηση #61 στις: 14 Αυγούστου, 2008, 13:54:10 μμ »
Διηπειρωτική συμμετοχή στο θέμα....

Φίλε stefplak,
το σχόλιο-απάντηση που έβαλες παραπάνω για πρώτη φορά στο παρόν θέμα, είναι το ομορφότερο κείμενο σου μέσα στο forum. Αυτό θα ήθελα να στο επισημάνω (να σου πω και μπράβο), και να σου ζητήσω περισσότερα τέτοια κείμενα.
Θα πρόσεξες πως η δική μου γνώμη -που δεν αλλάζει, αλλά δεν χρειάζεται επιπλέον ανάλυση πλέον- έχει αρκετές διαφορές από των υπολοίπων μελών αλλά και συντονιστών. Αυτή είναι μια άλλη ομορφιά των forum που πρέπει να προστατευτεί στο δικό μας πάση θυσία. Το δικαίωμα στην "άλλη" γνώμη και το να εκφράζεται κανείς ελεύθερα χωρίς δεύτερες σκέψεις και φιλτραρίσματα, αρκεί βέβαια οι συζητήσεις να μένουν σε κόσμιο εππίπεδο.
Παρατηρώ πως έχεις εκλάβει λάθος τις παρατηρήσεις πέρι καταναλωτισμού εκ μέρους μου, και σε νόημα και σε ύφος. Αν θές ξαναδιάβασε τα, ελπίζοντας να λάβεις καλύτερη κατανόηση των σχολίων μου. Ο καταναλωτισμός δεν έχει να κάνει με την αξία, γράφω και άλλα πράγματα και οι υποδείξεις ή οι συμβουλές (αν θες) που κατά καιρούς σας έχω κάνει είχαν άλλο χαρακτήρα και περισσότερη ουσία από το μεμονομένο κομμάτι που αναφέρεις από απόσπασμα σχολίου μου (το οποίο ήταν χαριτολόγημα).

Με φιλικά συναισθήματα,

Στέφανος!


-φιλε μου συνονοματε :) ,βεβαιως και εχω προσεξει πιστα τις δικες σου αποψεις,στις οποιες τι περισσοτερες φορες ειμαι συμφωνως.το δικαιωμα της "αλλης" γνωμης ,οπως αναφερεις και εσυ,προαγεται σε εξαιρετικο επιπεδο σε αυτο το φορουμ...αυτη η ελευθερη αλλη γνωμη που αναφερεις δεν κονιορτοποιειται απο την ελληνικη νοοτροπια του "εγω τα ξερω ολα και εσεις τιποτα".....οπως εχω διαπιστωσει σε αλλα ελληνικα φορουμ.εδω προαγεται ο ελευθερος διαλογος γιατι η παιδεια αλλα και η νοοτροπια των υπευθυνων μελων το επιτρεπει αλλα και το σεβεται.....
-θα χαρακτηριζα τις αποψεις μου σχετικα με τα προιοντα....,οχι καταναλωτικες ,αλλα με παθος στο να μαθω νεα πραγματα.οπως επαναδιατυπωσα, αυτο που με χαρακτηριζει σαν ανθρωπο ειναι  να μαθαινω νεα πραγματα και να δεχομαι τις αποψεις αλλων εμπειροτεων και  καλυτερων απο εμενα...αλλωστε παντα υπαρχουν καλυτεροι απο εμας. το θεμα ειναι να γινομαστε και εμεις....(για αυτο λατρευω αυτο το φορουμ,γιατι με οδηγει στο να γινομαι καλυτερος).μην με παρεξηγησεις αλλα ο γραπτος λογος εχει και τις παραφρασεις του....αλλιως τα εξελαβα και αλλα εννουσες.δεν μπορω να κατηγορησω εναν ανθρωπο που πρωτον μου εμαθε νεα πραγματα ,αρα με εκανε καλυτερο και επιπλεον ειναι συνονοματος.......

φιλικα
Στεφανος
« Τελευταία τροποποίηση: 14 Αυγούστου, 2008, 14:49:15 μμ από stefplak »

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
Απ: Κατώτερο οριο ηλικίας εγγραφής στο φόρουμ
« Απάντηση #62 στις: 14 Αυγούστου, 2008, 20:21:36 μμ »
Στέφανε μου,
σε αυτό το εππίπεδο διαλόγου δεν έχω κανένα λόγω να μη σε πιστεύω, δέχομαι την άποψη σου ως ειλικρινή και σου ζητώ συγνώμη για τα "βιαστικά" μου συμπεράσματα, αν και θέλω να ξέρεις πως η κριτική μου έχει μόνο καλό σκοπό.
Χαίρομαι ιδιαιτέρως για τους νέους φίλους του αεροβολισμού και ως προς την πείρα και ως προς την ηλικία. Αυτό το τελευταίο μπορεί να σου φαίνεται λίγο αντιφατικό αλλά ισως μια μέρα γνωριστούμε από κοντά και αναπτύξουμε το θέμα καλύτερα.

Στέφανος!