Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ  (Αναγνώστηκε 30361 φορές)

Αποσυνδεδεμένος AgisMessinios

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #45 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:42:25 μμ »
Να λοιπόν ο λόγος της ανωνυμίας.
Επειδή δεν είμαι εδώ να ψαρέψω ψήφους.
Και είπα να δούμε όλοι μαζί τι μπορούμε να κάνουμε.
Αλλά επειδή δεν με πιστέψατε και κάπου έχετε δίκαιο θα περιμένω να σας μιλήσω επώνυμα μετά την εκλογική διαδικασία.
Θέλω μόνο να σεβαστείτε το γεγονός οτι επέλεξα να μην αποκαλύψω την ταυτότητα μου για να μπορούμε να κάνουμε μια συζήτηση που δεν θα εμπλέκονται πολιτικες πεποιθησεις και όποια συμφέροντα πέρα απο τα κοινά για όλους,δηλαδή την αγάπη για το αεροβόλο.
Crossman 1077 4,5
BAM 22 4.5
HW 77K 5.5
Hatsan AT 120 4.5
Και το Θρυλικό Diana 75
*Ότι δεν σε σκοτώνει...σκότωσε το εσύ*

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #46 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:45:42 μμ »
Όχι αλλά απο την στιγμή που έχω αυτήν την πολεμική επειδή φοράω κουκούλα όπως είπε ένας κύριος θα εμφανιστώ χωρίς κουκούλα για να μην μένει σε κανέναν αμφοβολία για την ταυτότητα μου.Αλλά ετά την 6η Μαιου παρακαλώ.

Αγαπητε φιλε σκεψου μονο αυτο.Αυτην την περιοδο,επωνημοι και χρονια στο κουρμπετι, εχουν φαει το κραξιμο της σωης τους.
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος mamawaits

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 808
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #47 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:45:56 μμ »
καλα μην πικραινεσαι  :D :D :D

 ;D  

 Οσον αφορα το αλλο ποστ του οτι 8α γινουν χειροτερα ... ποσο χειροτερα να γινουν ... και τωρα παρανομοι ειμαστε και μετα παρανομοι 8α μαστε ... αεροβολο νοειται μονο 4.5 κλπ κλπ κλπ ... τι να λεμε   ... και πωλουνται αερα πατερα ... Τωρα αν καποιος δε δυναται να κατεχει πυροβολο λογο ανεπαρκειας των προυπο8εσεων του νομου πχ παραβαση νομου περι οπλων, κατοχη ναρκωτικων, ψυχολογικα προβληματα κλπ ας μην εχει ουτε αεροβολο .... για μενα ας σφιξουν τα πραγματα και ας υπαρξει ξεσκαρταρισμα ....

Αποσυνδεδεμένος Louk

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 174
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #48 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:46:56 μμ »
Κυριες και Κυριοι.
Η σταθερη ανοδος στην ποιοτητα και την ποσοτητα των προσπαθειων μας
 εγγυαται την ευρυτερη δυνατη απηχηση ωστε να επεξεργαστουμε ενα δυναμικο συστημα αντιμετωπισης των νεων μεγαλων απαιτησεων του καρου μας.

Δεν πρεπει ομως να μας διαφευγει οτι,η παρουσα δομη του συστηματος αυτου,μας επιβαλλει να αναλυσουμε πολυ προσεκτικα και συνειδητα τις καλυτερες δυνατες συνθηκες για την επιταχυνση του εργου μας!





..Καλα τα λεω??

Αποσυνδεδεμένος dpkexm

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 373
  • Όποιος ξέρει δεν μιλά και όποιος μιλά δεν ξέρει.
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #49 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:47:11 μμ »
Εγώ προτείνω το θέμα να μεταφερθεί εδώ Αεροβόλο  > Γενικά > "Περι Ανέμων και Υδάτων" > Το ανέκδοτο της ημέρας
+

Αποσυνδεδεμένος goldwhisky

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 384
  • Air Arms TX200MkIII
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #50 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:48:27 μμ »
Χωρίς να θέλω να φανώ ειριστικός ή να το παίξω δικηγόρος του ''έξω από δώ'', πρεπει να καταλάβουμε που ''κολλάει''/προβληματίζεται ο νομοθέτης ειδικά στα αεροβόλα όπλα.

Μάλλoν στα εξείς:
- Θεωρεί, ότι ο μέσος Έλληνας δεν έχει την απαραίτητη παιδεία/ωριμότητα για όπλα γενικότερα, οπότε η όποια χρήση των όπλων πρέπει να ελέγχεται εύκολα.
Τα σεβαστά μέλοι του forum μας εξαιρούνται. Μόνο το γεγονός, οτι συζητούμε ανοικτά, δημόσια και πολιτισμένα θέματα πέρι όπλων, καταστούν την εξαίρεση αυτή λογική.

- Όταν κάποιος παρανομεί, λαθροθηρία για παράδειγμα, και χρησημοποιεί λειόκανη καραμπίνα, γίνεται εύκολα αντιληπτός. Δεν γνωρίζω πόσα σε χιλιόμετρα ακούγεται η εκπυρσοκρότηση...μεγάλη διευκόλυνση για τους δασοφύλακες.

-Όταν κάποιος παρανομεί, λαθροθηρία πάλι, και χρησημοποιεί αεροβόλο όπλο με διόπτρα και σιγαστηρα, δεν γίνεται αντιληπτός, ουτε κάν στο διπλανο δωματιο!!!!.

-Η Διόπτρα διευκολύνει σε μεγάλο βαθμό την στόχευση άνω των 20m.


Συνοπτικά. το ελληνικό κράτος δεν έχει εμπιστοσύνη στον μέσο Έλληνα, πράγμα που το συναντάς σε όλους τους νόμους.

Αποσυνδεδεμένος mamawaits

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 808
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #51 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:49:24 μμ »
Κυριες και Κυριοι.
Η σταθερη ανοδος στην ποιοτητα και την ποσοτητα των προσπαθειων μας
 εγγυαται την ευρυτερη δυνατη απηχηση ωστε να επεξεργαστουμε ενα δυναμικο συστημα αντιμετωπισης των νεων μεγαλων απαιτησεων του καρου μας.

Δεν πρεπει ομως να μας διαφευγει οτι,η παρουσα δομη του συστηματος αυτου,μας επιβαλλει να αναλυσουμε πολυ προσεκτικα και συνειδητα τις καλυτερες δυνατες συνθηκες για την επιταχυνση του εργου μας!





..Καλα τα λεω??

και λιγα λες πατριωτη αχχααχαχχααχ  ;D

Αποσυνδεδεμένος Louk

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 174
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #52 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:51:13 μμ »
Μπορω να γραψω και αλλα αμα θες.και μετα θα με ψαχνεις στα ψηφοδελτια!

Αποσυνδεδεμένος MASTORAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 7115
  • Πας μη Ελλην βαρβαρος
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #53 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:51:33 μμ »


Δεν πρεπει ομως να μας διαφευγει οτι,η παρουσα δομη του συστηματος αυτου,μας επιβαλλει να αναλυσουμε πολυ προσεκτικα και συνειδητα τις καλυτερες δυνατες συνθηκες για την επιταχυνση του εργου μας!





..Καλα τα λεω??

Αψογα τα λες, η συζητηση ομως κλεινει εδω προς το παρον και βλεπουμε.


ΑΟΦΑ

AA S400 MPR FT <<Ενδοξη Ελληνική Σημαία>>
HAMMERLI AR20 FT
FWB 603 pcp
AA S400 5,5
Diana 60 <<by blackxx>>
HW 77 4.5
Umarex 850pcp 4.5