Αποστολέας Θέμα: Τα νέα του Ε.Σ.Ο.Α.Α.Π (ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΕΡΟΒΟΛΩΝ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΠΕΔΙΟΥ)  (Αναγνώστηκε 142269 φορές)

Αποσυνδεδεμένος hornetnik

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 572
  • Enter the Dragon
Καλημερα σας ειμαι νεος στο forum κ στο hobby και απο χθες κατοχος ενος Bam-22 αυτη την κυριακη λογω οικογενειακων υποχρεωσεων δεν μπορω ενω θα ηθελα να γνωρισω καποιους με εμπειρια για να παρω γνωσεις κ συμβουλες,αλλη φορα αν γινει ξανα προσπαθεια συγκεντρωσεις κ ειμαι ευπροσδεκτος θα ηθελα να ερθω.
Καλες βολες για σημερα σε ολους σας.
Καλως ηρθες μετα χαρας να σε γνωρισουμε στειλε τηλ σου στα πμ,η παρε με τηλ θα κανονισουμε σιγουρα εστω οι λιγοι που τηλ αλλα και οι ηδη γνωστοι συνηθως υποπτοι :D diana350 magnum,iraklis,thrass,ο doctor mantziafos και  ολοι οι αλλοι της παρεας που εχω την χαρα να δω οτι κατι ;D κανουν (γαζωνουν στοχους αλυπητα)ευχαριστω  δε ολους ,δεν θα κατεβουμε εκει,αλλα τουλαχιστον τωρα θα μαζεψουμε σιγουρα μια παρεα αφου θα κυκλοφορισουν τα τηλ και και θα ξεκινησει κατι,κατα πασα πιθανοτητα με συνοδεια κοντοσουβλι!!!θα φροντισω να κανω την λιστα και ας ελπισουμε οτι ατομα διαβαζοντας αυτο να θελησουν να μπουνε στην λιστα γνωριμιας.Ολοι ευπροσδεκτοι απο κοντα και μακρια.
Καλη σας μερα να περασετε καλα ολοι.
οπλα....κανενα,μου τα παιρνανε.....γιαυτο απο δω και περα θα τα .....κρυβω!

Αποσυνδεδεμένος hornetnik

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 572
  • Enter the Dragon
Επιτελους μετα απο 12 χρονια στην σημερινη συγκεντρωση του συμβουλιου της ΣΚΟΕ  ψηφιστηκε ομοφωνα η εναρξη των ενεργειων για την πληρη ενταξη του αγωνισματος FT.Η αρχη εγινε ,μενει τωρα η υποσχεση που μου εδωσε η ΣΚΟΕ δια στοματος κ.Κανελλακη του Προεδρου στην συναντηση που ο ιδιος ζητησε, οτι θα κανουν ολες τις απαραιτητες ενεργειες για την νομιμοποιηση της διοπτρας αεροβολου.Ολα οσα ζητησαν εγιναν και η ομοσπονδια που μιλησα με τον προεδρο της ANDY KANE  ειναι διατεθιμενη να δεχτει ξανα την ελλαδα μονο εφοσον εχει γινει η νομιμοποιηση.Αντε να δουμε παιδια αν θα γλιτωσουμε επιτελους απο τον φοβο της παρανομιας και να κυκλοφορουμε με τα οπλα μας οπως θαπρεπε και να κανυμε αγωνες ελευθερ.Παρακαλω οι συντονιστες να το ανακοινωσουν οπως νομιζουν.Ευχαριστω.
οπλα....κανενα,μου τα παιρνανε.....γιαυτο απο δω και περα θα τα .....κρυβω!

Αποσυνδεδεμένος mikesf

  • Administrator
  • ******
  • Μηνύματα: 1476
Απ:
« Απάντηση #92 στις: 22 Φεβρουαρίου, 2014, 19:08:05 μμ »
Αμήν και πότε...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Ανώνυμοι Αεροβολικοί

Αποσυνδεδεμένος takis063

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
Επιτελους το νερο μπηκε στο αυλακι.

Στάλθηκε από το GT-S5839i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Hammerli AR-20
Stoeger X-10
Crosman 1377
Crosman 1077

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 462
πολύ καλά νέα  :) ,
η ελάχιστη εξάμηνη αναστολή δεν μου άρεσε σαν ιδέα ποτέ ….
FX Bobcat (6.35mm)
HW100 T (5.5 mm)
HW30 S (4.5mm)
Gamo PT-85 (4.5 mm) blowback

Αποσυνδεδεμένος mamawaits

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 808
πολύ καλά νέα  :) ,
η ελάχιστη εξάμηνη αναστολή δεν μου άρεσε σαν ιδέα ποτέ ….
Τεο τι θες να πεις με αυτο?






Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
πολύ καλά νέα  :) ,
η ελάχιστη εξάμηνη αναστολή δεν μου άρεσε σαν ιδέα ποτέ ….
Τεο τι θες να πεις με αυτο?


Mαλλον εξαμηνη αναστολη αν σε τσιμπησουν με οπτικο. ::) ::)



Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος mamawaits

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 808
οκ το μυαλο μου ητανε αλλου ...τωρα το πιασα  ;)

Αποσυνδεδεμένος hornetnik

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 572
  • Enter the Dragon
παιδια μιλαμε για απολυτη νομιμοτητα οταν εισαι μελος συλλογου,ΣΚΟΕ,τηρεις τους γενικους κανονες μεταφορας και χρησης οπουδηποτε οπλου.ξεφραγο αμπελι δεν θελει κανεις.ακομη και στην αγγλια που ειναι ολα νομιμα ,αν κανεις σκοποβολη σε χωρο οπου δεν εχεις γραπτη αδεια του ιδιοκτητη πας φυλακη.
οπλα....κανενα,μου τα παιρνανε.....γιαυτο απο δω και περα θα τα .....κρυβω!

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 462
με το εξάμηνη αναστολή ήθελα να πω ότι δυστυχώς αν σε πιάσουν με διόπτρα  παραπέμπεσαι  για το νόμο παράνομης οπλοφορίας που στο ελάχιστο επισείει ποινή έξι μήνες . Φυσικά η ποινή θα έχει ανασταλτικό χαρακτήρα (αν είσαι καθαρός) και  θα φας  ,το ελάχιστο ,έξι μήνες αναστολή , ελπίζοντας ότι δεν θα προκύψει  κάτι  για τα επόμενα τρία χρόνια …



 … Για αυτό μην το βλέπετε "χαλαρά" , είναι παράνομο και είμαστε στον αέρα σε τομέα που έχει σκληρές ποινές .
 
Είμαι αισιόδοξος ότι σε λίγο θα έχουμε βελτιώσεις .
FX Bobcat (6.35mm)
HW100 T (5.5 mm)
HW30 S (4.5mm)
Gamo PT-85 (4.5 mm) blowback

Αποσυνδεδεμένος ptsiaggas

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
Ο σκοπευτικος συλογος εξακολουθει να υπαρχει στην θεσαλονικη;

Αποσυνδεδεμένος goldwhisky

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 384
  • Air Arms TX200MkIII
Είναι πλέον δυστηχώς ανενεργός. Σοφότερο είναι να ψαχτείς σε σύλλογο που είναι μέλος της ΣΚΟΕ.