Αποστολέας Θέμα: Χωροι για νομιμη σκοποβολη με αεροβολο  (Αναγνώστηκε 18468 φορές)

Αποσυνδεδεμένος deadmeat-75

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
Χωροι για νομιμη σκοποβολη με αεροβολο
« στις: 09 Ιουλίου, 2020, 12:39:10 μμ »
Καλησπερα σας. Γνωριζει καποιος νομιμους χωρους για να εξασκηθω στην σκοποβολη με ελευθερη κατηγορια αεροβολου; Δηλαδη, οχι 10μετρο ολυμπιακο ή Field Target κατ'αναγκη. Γνωριζω ηδη το Σχιστο βεβαια, αλλα εκτος απο αυτο δεν εχω καποιον αλλο χωρο υπ'οψην. Εκτιμω την οποιαδηπωτε πληροφορια, σας ευχαριστω.
&$@*# το μεσαιωνα που ζουμε!

Αποσυνδεδεμένος deadmeat-75

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
Απ: Χωροι για νομιμη σκοποβολη με αεροβολο
« Απάντηση #1 στις: 09 Ιουλίου, 2020, 13:16:09 μμ »
Ξεχασα να αναφερω στην αρχικη μου αναρτηση, εχω δελτιο σκοπευτη απο ΣΚΟΕ.
&$@*# το μεσαιωνα που ζουμε!

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Χωροι για νομιμη σκοποβολη με αεροβολο
« Απάντηση #2 στις: 09 Ιουλίου, 2020, 14:26:57 μμ »
Απαραιτητο το δελτιο της ΣΚΟΕ, θελεις και μια ιατρικη γνωματευση οτι δεν εχεις καποιο θεμα με τον ιο, ολα αυτα πρεπει να τα εχεις για να μπεις σε καποιο σκοπευτηριο.
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος deadmeat-75

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
Απ: Χωροι για νομιμη σκοποβολη με αεροβολο
« Απάντηση #3 στις: 09 Ιουλίου, 2020, 15:00:41 μμ »
Απαραιτητο το δελτιο της ΣΚΟΕ, θελεις και μια ιατρικη γνωματευση οτι δεν εχεις καποιο θεμα με τον ιο, ολα αυτα πρεπει να τα εχεις για να μπεις σε καποιο σκοπευτηριο.

Ναι, φυσικα τα εχω ολα αυτα, το θεμα μου ειναι ο χωρος να επιτρεπει και να εξυπηρετει χρηση αεροβολου. Στο Χαιδαρι π.χ. δεν εχω θεμα με το πυροβολο αλλα αν θελω να ριξω με το αεροβολο δεν ειναι και ο πιο πρακτικος χωρος για αυτο.
&$@*# το μεσαιωνα που ζουμε!

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Χωροι για νομιμη σκοποβολη με αεροβολο
« Απάντηση #4 στις: 09 Ιουλίου, 2020, 17:51:05 μμ »
Υπαρχει το κλειστο σκοπευτηριο του ΑΟΦΑ στην Ελευσινα , και το ανοιχτο σκοπευτηριο στο Σχιστο.
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος Mike pr

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 196
Απ: Χωροι για νομιμη σκοποβολη με αεροβολο
« Απάντηση #5 στις: 09 Ιουλίου, 2020, 18:01:03 μμ »
Στο σχιστο λογω ανοιχτου πεδιου αλλα και αποστασης το θεωρω πιο σωστο χωρο, η ελευσινα διαθετει μεχρι 25 μετρα και για να ριξεις πρεπει να εισαι μελος του συλογου, επισης λειτουργει ΣΚ μονο και σαββατο μετα το μεσημερι, επισης ειναι κλειστο καποιους μηνες του καλοκαιριου

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Χωροι για νομιμη σκοποβολη με αεροβολο
« Απάντηση #6 στις: 09 Ιουλίου, 2020, 18:36:28 μμ »
Στο σχιστο λογω ανοιχτου πεδιου αλλα και αποστασης το θεωρω πιο σωστο χωρο, η ελευσινα διαθετει μεχρι 25 μετρα και για να ριξεις πρεπει να εισαι μελος του συλογου, επισης λειτουργει ΣΚ μονο και σαββατο μετα το μεσημερι, επισης ειναι κλειστο καποιους μηνες του καλοκαιριου

Ετσι ειναι οπως τα λεει ο Φιλος Μιχαλης για την Ελευσινα , κατι που ξεχασα να  στο πω.
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος deadmeat-75

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
Απ: Χωροι για νομιμη σκοποβολη με αεροβολο
« Απάντηση #7 στις: 09 Ιουλίου, 2020, 19:21:36 μμ »
Στο σχιστο λογω ανοιχτου πεδιου αλλα και αποστασης το θεωρω πιο σωστο χωρο, η ελευσινα διαθετει μεχρι 25 μετρα και για να ριξεις πρεπει να εισαι μελος του συλογου, επισης λειτουργει ΣΚ μονο και σαββατο μετα το μεσημερι, επισης ειναι κλειστο καποιους μηνες του καλοκαιριου

Μελος του συγκεκριμενου συλλογου δεν ειμαι, δεν θα γινω δεκτος με την καρτα ΣΚΟΕ; Εννοειται πως θα πληρωσω συμμετοχη οπου και αν παω.
&$@*# το μεσαιωνα που ζουμε!

Αποσυνδεδεμένος Mike pr

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 196
Απ: Χωροι για νομιμη σκοποβολη με αεροβολο
« Απάντηση #8 στις: 10 Ιουλίου, 2020, 17:55:23 μμ »
Το ειχα ζητησει και εγω αλλα μου ειπαν οτι επρεπε να γινω μελος

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Χωροι για νομιμη σκοποβολη με αεροβολο
« Απάντηση #9 στις: 10 Ιουλίου, 2020, 18:28:09 μμ »
Για να τα ξεκαθαριζουμε λιγο τα πραγματα, το σκοπευτηριο στην Ελευσινα εξιπερετει σαν προπονητηριο για τα μελη του ΑΟΦΑ.
Στο Σχιστο μπορεις να πας με τα προβλεπομενα χαρτια, καρτα ΣΚΟΕ , και βεβαιωση γιατρου.
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος deadmeat-75

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
Απ: Χωροι για νομιμη σκοποβολη με αεροβολο
« Απάντηση #10 στις: 10 Ιουλίου, 2020, 18:44:56 μμ »
Ενταξει, σας ευχαριστω για τις απαντησεις ως τωρα. Αν βρω και καποιον αλλο ανετο χωρο εντος Αττικης θα τον μοιραστω και εδω.
&$@*# το μεσαιωνα που ζουμε!

Αποσυνδεδεμένος destro

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 3247
Απ: Χωροι για νομιμη σκοποβολη με αεροβολο
« Απάντηση #11 στις: 10 Ιουλίου, 2020, 20:26:54 μμ »
Καλησπέρα σε όλους

Το προπονητήριο της Ελευσίνας διαθέτει χώρο μέχρι 35 μέτρα και εξυπηρετεί τα μέλη του Α.Ο.Φ.Α

Εννοείται πως όποιος το επιθυμεί μπορεί να επισκεφθεί τον χώρο αλλά μόνο κατόπιν συνεννόησης.

Ο χώρος είναι κλειστός για τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο ενώ από Σεπτέμβριο θα λειτουργεί κανονικά (Σάββατο 15:00 - 20:00 και Κυριακή 10:00 - 15:00)

Μπάμπης

Αποσυνδεδεμένος deadmeat-75

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
Απ: Χωροι για νομιμη σκοποβολη με αεροβολο
« Απάντηση #12 στις: 12 Ιουλίου, 2020, 09:53:36 πμ »
Σε ευχαριστω Destro.
&$@*# το μεσαιωνα που ζουμε!

Αποσυνδεδεμένος Niksoul

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
Απ: Χωροι για νομιμη σκοποβολη με αεροβολο
« Απάντηση #13 στις: 30 Αυγούστου, 2020, 20:21:26 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,

Διάβασα παραπάνω ότι χρειάζεται Δελτίο ΣΚΟΕ και χαρτί από γιατρό
Για να μπορέσει κάποιος να ρίξει στο πεδίο αεροβολου στο Σχιστό.
Ισχύει όντως κάτι τετοιο; Γιατί παλαιότερα θυμάμαι ότι απλά χρειαζόταν μια συμμετοχή της τάξης των 5ε.
Σκέφτομαι να αγοράσω αεροβολο και πάλι, για να Ρίχνω όποτε μου το επιτρέπουν οι υποχρεώσεις μου και θα ήθελα να ξέρω .
Σας ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος hillrx8

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
Απ: Χωροι για νομιμη σκοποβολη με αεροβολο
« Απάντηση #14 στις: 31 Αυγούστου, 2020, 13:47:08 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,

Διάβασα παραπάνω ότι χρειάζεται Δελτίο ΣΚΟΕ και χαρτί από γιατρό
Για να μπορέσει κάποιος να ρίξει στο πεδίο αεροβολου στο Σχιστό.
Ισχύει όντως κάτι τετοιο; Γιατί παλαιότερα θυμάμαι ότι απλά χρειαζόταν μια συμμετοχή της τάξης των 5ε.
Σκέφτομαι να αγοράσω αεροβολο και πάλι, για να Ρίχνω όποτε μου το επιτρέπουν οι υποχρεώσεις μου και θα ήθελα να ξέρω .
Σας ευχαριστώ!
....ισχυει
FTP 900(lousil), hw90(Ωριων)5,5mm,hw97κ(Αιολος)5,5mm, ΑΑ HFT 500 4,5mm(Δευκαλιων), ,hw80k 5.5mm,hw98 4.5mm,AA prosport 5.5m(mangusta),tx200HC 5.5mm,tx 200 mk3 4.5 16j,hw100kt fsb 5.5m (zeus),cricket 5.5mm(punicher),Diana 56th 5.5mm,Edgun RM5 6.35 long(Τ-14 ΑRΜΑΤΑ),Vulcan mk2 tact W 5.5mm,FX wildcat mkii ,Diana 75,fx crown mk2 5.5 laminet,daystate wolverine R HP 5.5,walther lgu 5.5,hw 97k 4.5 16j,hw 77 SE 4,5,FX Impact M3 sniper,hw 50s 4.5,BSA R-10 mk2,,fx crown mk2grs,hw75-45,Diana48,hw30s,hw95k