Αποστολέας Θέμα: ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ !  (Αναγνώστηκε 4619 φορές)

Αποσυνδεδεμένος NikosV

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ !
« στις: 27 Νοεμβρίου, 2020, 15:35:44 μμ »
Έγινα μέλος στις 30 Ιουλίου 2020 . Η επαφή μου με το αεροβόλο ξεκίνησε περίπου στην ηλικία των 12 ετών χάρη στον εξάδελφό μου που ήταν εξαιρετικά συνεπής σε δύο πράγματα : Στις κοπάνες και στην αγορά αεροβόλων και όπλων τύπου replica . Κάναμε σκοποβολή στην πίσω αυλή του πατρικού μας σπιτιού στην άνω πόλη της Πάτρας , όποτε κατέβαινα από Αθήνα με τους γονείς μου , χρησιμοποιώντας για στόχους από καρπούς δέντρων μέχρι πλαστικά στρατιωτάκια και γύψινες ή χάρτινες κατασκευές . Τα 'ποτηράκια' τα αγοράζαμε από τον περιπτερά της γειτονιάς που στα παιδικά μας μάτια διατηρούσε ένα παντοπωλείο με κάθε λογής καλούδια . Πανάκριβος συγκριτικά με τα εξειδικευμένα καταστήματα Κυνηγετικών / Ψαρικών . Η ενασχόληση συνεχίστηκε με κοινόχρηστο αεροβόλο μεταλλικών σφαιριδίων συμμαθητή μου στο Λύκειο . Αγόρασα το πρώτο δικό μου αεροβόλο (με αμπούλα) έπειτα της στρατιωτικής μου θητείας . Αρκετά χρόνια αργότερα προχώρησα στην αγορά ενός Weihrauch HW40 και ενός GAMO Socom Tactical . Ουδέποτε γράφτηκα σε λέσχη σκοποβολής . Κατέληξα να χρησιμοποιώ αποκλειστικά το Weihrauch HW40 καθώς το GAMO Socom Tactical δεν ενδείκνυται για διαμέρισμα / πόλη .