Αποστολέας Θέμα: Αγορά αυτόματου αεροβόλου από ευρωπαϊκή χώρα  (Αναγνώστηκε 4571 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Μακεδόνας

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
Αγορά αυτόματου αεροβόλου από ευρωπαϊκή χώρα
« στις: 24 Αυγούστου, 2022, 22:02:11 μμ »
Καλησπέρα σε όλους... Θέλω να αγοράσω ένα Hatsan Blitz  .25 cal η .30 cal όμως στην Ελλάδα δεν υπάρχουνε πια διαθέσιμα... Επικοινώνησα με ένα μαγαζί και τους ρώτησα αν σκοπεύουν να τα ξαναφέρουν και η απάντηση ήταν οτι στο .25cal και στο .30cal υπάρχει πρόβλημα εισαγωγής και μου είπαν ότι αν το φέρω από έξω μάλλον θα έχω πρόβλημα... Η ερώτηση μου είναι πείτε πως το παραγγέλνω από Ολλανδία που είναι στην Ε.Ε και φτάνει στην Ελλάδα το πακέτο ως αεροβόλο... Τι πρόβλημα θα αντιμετωπίσω; Από την στιγμή που στην Ελλάδα μπορούμε να αγοράσουμε αεροβόλα με πολύ μεγαλύτερα διαμετρήματα από το .30 cal ποιο είναι το πρόβλημα με το να το παραγγείλω από άλλη χώρα; Φταίει μήπως το ότι το συγκεκριμένο είναι full auto; Θα πρέπει μήπως να αποδείξω στις αρχές όταν φτάσει ότι είναι αεροβόλο και όχι πυροβόλo; Αλλά από την στιγμή που δεν περνάει από τελωνείο το πακέτο τι πρόβλημα θα έχω δεν μπορώ να καταλάβω. Εξάλλου το πακέτο ως αεροβόλο θα έρθει γιατί να μπλέξω ασπουμε;... Μπορεί κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει; Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Mike pr

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 196
Απ: Αγορά αυτόματου αεροβόλου από ευρωπαϊκή χώρα
« Απάντηση #1 στις: 25 Αυγούστου, 2022, 12:51:33 μμ »
Καταρχας για την αξιοπιστια του Blitz δεν εχουν ακουστει τα καλυτερα
Μπορει απο οποια χωρα της ευρωπης να το φερεις ελευθερα
Προτιμησε το .25 λογω πληθωρας βολιδων

Αποσυνδεδεμένος Μακεδόνας

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
Απ: Αγορά αυτόματου αεροβόλου από ευρωπαϊκή χώρα
« Απάντηση #2 στις: 25 Αυγούστου, 2022, 15:13:53 μμ »
Ειναι σίγουρο ότι μπορώ να το φέρω; Ναι το γνωρίζω ότι το quality control στα Blitz είναι χείριστο ουσιαστικά ότι σου κάτσει... Αλλά από ότι έχω δει και να σου βγάλει πρόβλημα συνήθως δεν θα είναι μόνιμο δηλαδή μπορείς να το διορθώσεις αν έχεις ανταλλακτικά η αν ξέρεις τον τροπο... Ναι ισχύει γιαυτό το σκέφτομαι να το πάρω στο .25 αλλιώς θα το είχα σίγουρο το .30 διότι έχει δύναμη κοντά 20J παραπάνω

Αποσυνδεδεμένος destro

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 3247
Απ: Αγορά αυτόματου αεροβόλου από ευρωπαϊκή χώρα
« Απάντηση #3 στις: 26 Αυγούστου, 2022, 12:35:44 μμ »
Φίλε Μακεδόνα για την αγορά ισχύει ότι σου έγραψε ο Mike, αγοράζεις κανονικά χωρίς πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Μακεδόνας

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
Απ: Αγορά αυτόματου αεροβόλου από ευρωπαϊκή χώρα
« Απάντηση #4 στις: 26 Αυγούστου, 2022, 17:31:36 μμ »
Έγινε αλάνια μου ευχαριστώ πολύ