Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ  (Αναγνώστηκε 30824 φορές)

Αποσυνδεδεμένος AgisMessinios

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #30 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:12:37 μμ »
Αεροβόλα ήταν αυτά τα 22ρια?ή πυροβόλα?
Crossman 1077 4,5
BAM 22 4.5
HW 77K 5.5
Hatsan AT 120 4.5
Και το Θρυλικό Diana 75
*Ότι δεν σε σκοτώνει...σκότωσε το εσύ*

Αποσυνδεδεμένος diana350magnum

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2158
  • Cricket kalibrgun 5.5 (κουασιμόδος).
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #31 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:14:15 μμ »
Κάνω έκκληση στους συντονιστές αλλά και στους φίλους συμφορουμίστες να μη συνεχιστεί άλλο το συγκεκριμένο θέμα.
 Δεν με ενδιαφέρει ποιός είναι ο κύριος και δεν θέλω να μάθω πλέον. Εγώ αν εμφανιστώ με κουκούλα σε ένα δημόσιο χώρο μπορεί πλέον να συλληφθώ και να ανακριθώ...
Καθόμαστε και δίνουμε πληροφορίες σε ποιόν και γιατί? Ακόμα και αλήθεια να είναι όσα λέει, δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση να κάνει κάτι. Οπότε τα εν οίκω μη εν δήμω.
Ουδείς χειρότερος εχθρός του ευεργετηθέντος...

Προσοχή στα μοναχικά κοπρόσκυλα...!

Αποσυνδεδεμένος luger42

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2317
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #32 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:17:03 μμ »
Θα εκτιμούσα εάν με διαφώτιζες λίγο σχετικά με τον νόμο που απαγορεύει τα 22ρια
Όσον αφορά όλα τα υπόλοιπα θα συνφωνήσω οτι είναι απόλυτη ανάγκη να ρυθμιστεί νομοθετικά το θέμα των σκοπευτικών.
Από κει και πέρα θα πώ οτι πιστεύω οτι όντως το αεροβόλο είναι ένα παιχνίδι για μεγάλα παιδιά αλλά μπορεί να γίνει φονικό όπλο σε λάθος χέρια.
Εσείς θα ήσασταν θετικοί με μια γενικότερη απελευθέρωση του αεροβόλου και των σκοπευτικών αυτού όσον αφορά την χρήση του αλλά να υπήρχαν διαφορετικά κριτήρια για την αγορά του?
Με το σκεπτικό οτι... σε ελένχω οτι εισαι σε ικανή διανοητική κατάσταση να έχεις ένα όπλο και επειδή είσαι εντάξει από την στιγμη που τ αγοράζεις σε λασκάρω ως προς την χρήση.

η υποθεση ειναι κατι παραπανω απο αστεια, τα αεροβολα ειναι παιχνιδια και τα σκοπευτικα τους επισης
si vis pacem, para bellum

Αποσυνδεδεμένος Byron22

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 527
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #33 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:17:48 μμ »
Κάνω έκκληση στους συντονιστές αλλά και στους φίλους συμφορουμίστες να μη συνεχιστεί άλλο το συγκεκριμένο θέμα.
 Δεν με ενδιαφέρει ποιός είναι ο κύριος και δεν θέλω να μάθω πλέον. Εγώ αν εμφανιστώ με κουκούλα σε ένα δημόσιο χώρο μπορεί πλέον να συλληφθώ και να ανακριθώ...
Καθόμαστε και δίνουμε πληροφορίες σε ποιόν και γιατί? Ακόμα και αλήθεια να είναι όσα λέει, δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση να κάνει κάτι. Οπότε τα εν οίκω μη εν δήμω.


+1
Airwolf 5.5-Bushnell Elite 6500
LG 110 5.5-Bushnell Elite 6500
SLR98/Ginb 5.5-Bushnell Elite 6500
Pro Sport Mangusta 5.5- Bushnell Elite 6500
Mk4/Gary Cane 5.5-Leupold Competition
BM500 4.5-Leupold Competition
S200/Ginb 5.5-Leupold 3-9x33

Αποσυνδεδεμένος mamawaits

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 808
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #34 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:18:01 μμ »
Κάνω έκκληση στους συντονιστές αλλά και στους φίλους συμφορουμίστες να μη συνεχιστεί άλλο το συγκεκριμένο θέμα.
 Δεν με ενδιαφέρει ποιός είναι ο κύριος και δεν θέλω να μάθω πλέον. Εγώ αν εμφανιστώ με κουκούλα σε ένα δημόσιο χώρο μπορεί πλέον να συλληφθώ και να ανακριθώ...
Καθόμαστε και δίνουμε πληροφορίες σε ποιόν και γιατί? Ακόμα και αλήθεια να είναι όσα λέει, δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση να κάνει κάτι. Οπότε τα εν οίκω μη εν δήμω.


Γιωργο αδιαφορω για το ποιος ειναι ο τυπος ... ετσι κι αλλιως δεν προκειται να αλλαξει κατι στην μπανανια που ζουμε ... απλα κανουμε προτασεις ...

Αποσυνδεδεμένος luger42

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2317
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #35 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:19:18 μμ »
Κάνω έκκληση στους συντονιστές αλλά και στους φίλους συμφορουμίστες να μη συνεχιστεί άλλο το συγκεκριμένο θέμα.
 Δεν με ενδιαφέρει ποιός είναι ο κύριος και δεν θέλω να μάθω πλέον. Εγώ αν εμφανιστώ με κουκούλα σε ένα δημόσιο χώρο μπορεί πλέον να συλληφθώ και να ανακριθώ...
Καθόμαστε και δίνουμε πληροφορίες σε ποιόν και γιατί? Ακόμα και αλήθεια να είναι όσα λέει, δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση να κάνει κάτι. Οπότε τα εν οίκω μη εν δήμω.


Γιωργο αδιαφορω για το ποιος ειναι ο τυπος ... ετσι κι αλλιως δεν προκειται να αλλαξει κατι στην μπανανια που ζουμε ... απλα κανουμε προτασεις ...

κανεις λαθος ......θα αλαξει προς το χειροτερο για μας
si vis pacem, para bellum

Αποσυνδεδεμένος tassos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1797
  • Βολος
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #36 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:20:21 μμ »
   Φίλε Άγη , σήμερα και με την εγγραφή σου άνοιξες ένα θέμα που ζωήρεψε πολύ και η αλήθεια είναι οτι σου την '' παίσαμε '' λίγο και ίσως όχι αδικα. Πρέπει να σου αναγνωρίσω όμως οτι στάθηκες στο ανάλογο ύψος των περιστάσεων, δεν έδειξες να πληγώνεσαι , να θυμώνεις , να θέλεις να ταπώσεις αυτούς που πιθανά να σε πείραξαν και συνεχίζεις μεθοδικά στο να εκμαιεύσεις  το αρχικό σου ζητούμενο .
   Βλέπεις πολλοί εχουμε μπεί στην διαδικασία να απαντάμε , να βάζουμε το μυαλό μας να δουλέψει για να δώσουμε ολοκληρωμένες λύσεις - προτάσεις κτλ. Πιθανόν αν συνεχίσει με το ίδιο ρυθμό και με την ίδια ζέση αυτή  η συζήτηση να βγεί και κάποιο τελικό ζουμί που θα μπορούσε να φανεί κάπου χρήσιμο.

   Σκέφτηκες όμως καθόλου την περίπτωση που δεν θα εκλεγείς ?
  
ΒΤ-65      75 FP

Αποσυνδεδεμένος mamawaits

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 808
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #37 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:21:57 μμ »
Τασσο νομιζεις οτι αλλοι δεν μας διαβαζουν?

Αποσυνδεδεμένος sal4680461

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2460
  • One Man Cant Change World That's why I use spotter
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #38 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:23:13 μμ »
οι καιροι ειναι περιεργοι και εμενα κατι μου βρωμαει καποιος καταθετει προτασεις οταν εχει σαφη εικονα του νομικου πλαισιου που επικρατει και σκεπτομενος τα συν και τα πλην των προτασεων του εδω ξαφνικα ο φιλος μας ηρθε σαν μεσσιας να δωσει λυσεις που ανθρωποι που ασχολουνται χρονια δεν εχουν κατορθωσει να βρουν αν οντως ειναι τοσο αγαθες οι προθεσεις του ας ερθει σε προσωπικη επαφη με καποιους απο εμας και αν εχει την προθεση που διατεινεται θα τον βοηθησουμε να τα θεσει σε σωστη βαση
GAMO AF10
HAMERLI CR 20 CONVERTION TO PCP
WALTHER LGM-2 CONVERTION TO PCP
HW-100
Feinwerkbau 300
CZ 452 0,22 ULTRA MATCH
MOSSBERG 510 12CAL
BAIKAL MP153 12CAL
BAIKAL IJ 58 12CAL

Αποσυνδεδεμένος AgisMessinios

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #39 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:27:28 μμ »
Και σε περίπτση που δεν εκλεγώ έχω μεγάλη επιρροή στον συνδιασμό που κατεβαίνω οπότε κάτι μπορώ να κάνω μιας και όλες οι δημοσκοπήσεις δίνουν ποσοστό άνω του 5% και πόσο μάλλον όταν είναι 3% το όριο.
Ευχαριστώ και παλι για τον χρόνο σας και δεσμεύομαι οτι δεν θα ασχοληθώ άλλο προεκλογικά με το θέμα αλλα εάν εκλεγώ θα με βρείτε δίπλα σας παρά ην όποια πολεμική ΄δεχτηκα.
Να είστε καλά.
Crossman 1077 4,5
BAM 22 4.5
HW 77K 5.5
Hatsan AT 120 4.5
Και το Θρυλικό Diana 75
*Ότι δεν σε σκοτώνει...σκότωσε το εσύ*

Αποσυνδεδεμένος AgisMessinios

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #40 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:29:27 μμ »
Το μόνο που θα σας παρακαλούσα είναι το ότι επειδή σκοπεύω να διαγράψω τον λογαριασμό να μην γίνουν άλλα σχόλια ως προς το πρόσωπο μου θετικά ή αρνητικά διότι δεν θα έχω την δυνατότητα της οποιαδήποτε αντιπαράθεσης.
Crossman 1077 4,5
BAM 22 4.5
HW 77K 5.5
Hatsan AT 120 4.5
Και το Θρυλικό Diana 75
*Ότι δεν σε σκοτώνει...σκότωσε το εσύ*

Αποσυνδεδεμένος mamawaits

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 808
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #41 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:30:53 μμ »
τοσο πολυ σ εννοιαζε δλδ για τα αεροβολα?

Αποσυνδεδεμένος luger42

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2317
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #42 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:33:21 μμ »
καλα μην πικραινεσαι  :D :D :D
si vis pacem, para bellum

Αποσυνδεδεμένος AgisMessinios

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #43 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:34:05 μμ »
Όχι αλλά απο την στιγμή που έχω αυτήν την πολεμική επειδή φοράω κουκούλα όπως είπε ένας κύριος θα εμφανιστώ χωρίς κουκούλα για να μην μένει σε κανέναν αμφοβολία για την ταυτότητα μου.Αλλά ετά την 6η Μαιου παρακαλώ.
Crossman 1077 4,5
BAM 22 4.5
HW 77K 5.5
Hatsan AT 120 4.5
Και το Θρυλικό Diana 75
*Ότι δεν σε σκοτώνει...σκότωσε το εσύ*

Αποσυνδεδεμένος iraklis2010

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1459
Απ: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #44 στις: 06 Απριλίου, 2012, 21:36:39 μμ »
Θα σας παρακαλούσα να με ενημερώσετε σχετικά με τα προβλήματα που έχετε αντιμετωπίσει/εντοπίσει εις ότι αφορά τον κόσμο του αεροβόλου και προτάσεις τις οποίες έχετε σχετικά με αυτά.Είμαι λάτρης του αεροβόλου αν και οχι γνώστης και είναι ευκαιρία απο την στιγμή που έχω βάλει υποψηφιότητα για βουλευτής στις προσεχείς εκλογές να προσπαθήσω να περάσω κάποιες τροπολογίες εάν ε ιμήσει ο λαός με την εμπιστοσύνη του.
Επειδή όμως δεν είμαι εδώ για ψηφοθηρικούς σκοπούς θα σας παρακαλούσα να μην με ρωτήσετε ούτε ποιός είμαι,ούτε με ποιό κομματικό συνδιασμό μπαίνω υποψήφιος,ούτε σε ποιο νομό.
Σας ευχαριστώ για οποιοδήποτε σχόλιο..
Φιλε Αγη απο την μια μας λες μου αρεσει το αεροβολο και σαν υποψηφιος βολευτης εγω θα το πω,μας ζητας την ψηφο μας σε ανταλαγμα τροποποιησεις σε οτι αφορα τους υπαρχοντες νομους και απο την αλλη μας λες δεν θελω να με ψηφησετε δεν ειμαι εδω για ψηφοθηρικους σκοπους και μην με ρωτατε ουτε ποιος ουτε τι ουτε που, απο αυτο και μονο δεν μπορω να συνεχισω την κουβεντα και προτασεις με εναν αγνωστο, αλλα εν πασει περιπτωσει και ολοι να σε ψηφηζαμε(αεροβολαδες)παλι δεν θα εφτανες ουτε στο καφενειο της Βουλης για καφε.
Εχω βαλει υποψηφιοτητα για βουλευτης στις προσεχεις εκλογες και θα προσπαθησω να περασω καποιες τροπολογιες εαν με τιμησει ο λαος με την εμπιστοσυνη του.....θα ..θα...θα......τι μου θυμηζει  τι μου θυμηζει........κατι μου θυμηζει αλλα τι...............
ΑΕΤΣ ΕΠΛΑΣΤΑ ΑΣΟΝ ΘΕΟ
ΑΕΤΣ ΣΗ ΓΗΝ ΕΒΡΕΘΑ
ΚΑΜΙΑΝ ΚΙ ΠΟΥΣΜΑΝΕΨΑ
ΠΟΝΤΙΟΣ ΝΤΕ ΓΕΝΝΕΘΑ

HW  90  5,5 LAZAGLIDE BY DRAGON WALNUT BY HERCULES
DIANA 48 4,5 HANDMADE STOK IROCO BY HERCULES
SLAVIA 630 4,5  WALNUT BY HERCULES.....LAZAGLIDE AND VENOM  BY DRAGON