Αποστολέας Θέμα: αποριες και βοηθεια επιλογης αεροβολου  (Αναγνώστηκε 38556 φορές)

Αποσυνδεδεμένος hw95/0.22

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1355
  • θοδωρος
Απ: αποριες και βοηθεια επιλογης αεροβολου
« Απάντηση #15 στις: 14 Μαρτίου, 2015, 14:14:59 μμ »
ισως ακομα κ αππο πολλες 1000δες βολιδες να μην χρειαστει !!
αυτη ειναι παντως η αρχη της λειτουργειας του !!!
μετα απο πολλα χρονια χρηση οταν θα θελει συντηριση τοτε θα γινει κ το φουσκωμα ξανα!!
αλλα η τρομπα σε gas ram ειναι must και για να πειραματηζεσαι σε διαφορες ταχ. και σφαιρακια!!
(κανει κ απο ποδηλατα αυτην που εχουν για να φουσκωνουν τις αναρτησεις  ,απλα θελει κονεκτορες , ...κ μανομετρο)
ο σοφος ...ρωτα!, 
   ο εξυπνος...παραδεχεται!,
ο ηλιθιος...επιμενει!!!
κ ο πονηρος...δικαιολογειται!!




.... οποιος δεν μπορει να κανει τεχνη!,
...κανει κριτικη!!

Αποσυνδεδεμένος kostas100

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1401
Απ: αποριες και βοηθεια επιλογης αεροβολου
« Απάντηση #16 στις: 14 Μαρτίου, 2015, 15:12:46 μμ »
ισως ακομα κ αππο πολλες 1000δες βολιδες να μην χρειαστει !!
αυτη ειναι παντως η αρχη της λειτουργειας του !!!
μετα απο πολλα χρονια χρηση οταν θα θελει συντηριση τοτε θα γινει κ το φουσκωμα ξανα!!
αλλα η τρομπα σε gas ram ειναι must και για να πειραματηζεσαι σε διαφορες ταχ. και σφαιρακια!!
(κανει κ απο ποδηλατα αυτην που εχουν για να φουσκωνουν τις αναρτησεις  ,απλα θελει κονεκτορες , ...κ μανομετρο)
Δεν χρειαζεται τρομπα ,εγω το φουσκωνω απο την καταδυτικη φιαλη (με τις τρομπες ειδα υγρασιες στα γρασσα εσωτερικα)
Καποια γατιά χρησιμοποιουν τρομπες για αναρτησεις ποδηλατουν και βαζουν μια προκα μεταξυ της βαλβιδας του αεροβολου,ανταπτορα,και βαλβιδα τρομπας..
Ετσι εξισωνουν την πιεση που εχει το αεροβολο μεσα στο gas ram και το οργανο της τρομπας  ;) ;) ;) ;) ;)
Εγω για να το μετραω εχω αγορασει μπαρομετρο ΗW και ασφαλως και ανταπτορα πληρωσης αερα για το 90αρι..
Εαν διαβασεις στο φορουμ ειναι ποσταρισμενα ολα στο θεμα για το 90αρι...   

Αποσυνδεδεμένος djtasos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
Απ: αποριες και βοηθεια επιλογης αεροβολου
« Απάντηση #17 στις: 14 Μαρτίου, 2015, 19:48:14 μμ »
καλως σας βρηκα και βλεπω πως το κατεχεται και βοηθατε πολυ αρχαριους και αυτο ειναι πολυ ωραιο...
ωραια το ελυσα το προβλημα με το gas ram...
1)τα vortex που εχουν τα hastan ειναι το ιδιο με το gas ram?
2)επειδη δεν με βλεπω να σκαω κανα 100ευρω για την τρομπα κοιταω και τα ελατηρια με recoil εδω να φανταστω πως αλλοι προτιμουν gas ram kai αλλοι ελατηρια...
3)ποια η διαφορα 4.5 με 5.5 mm??????ta 5.5mm τα εχουμε για μεγαλυτερη αποσταση και ευθυβολια?????η κανω λαθος??? ???
με ελατηριο recoil θα ηθελα να μου προτεινεται τα πιο καλα ευθυβολα και δυνατα οσο γινεται σε αυτα τα λεφτα παντα
και με gas ram και vortex ποια μοντελα προτεινεται?
ειδα που μου εχουν κεντρισει περιεργεια :beretta atac gas ram kai hatsan 99...
επισης τα μοντελα sniper που λενε τι λενε παιδια?????
ειδα το kraal magnum safari sniper kati hatsan mod125 sniper και beretta x50 magnum για πολυ δυναμη αλλα απο ευθυβολια τι θα λενε?
μολις μαθω θα σταματησω να σας ζαλισω...

Αποσυνδεδεμένος iraklis2010

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1459
Απ: αποριες και βοηθεια επιλογης αεροβολου
« Απάντηση #18 στις: 14 Μαρτίου, 2015, 20:40:42 μμ »
Φιλε μου ολα αυτα που ρωτας εχουν χιλιοειπωθει και αναλυθει,κανε ενα κοπο και κατσε διαβασε γιατι λεγωνται τα ιδια και τα ιδια,συμβουλη ειναι μην παρεξηγιεσαι.Στο θεμα τωρα,στο χρηματικο οριο που θετεις τα ξεχνας σχεδον ολα αυτα που ρωτας και οι επιλογες ειναι πολλες αλλα οι περισοτερες ειναι πατατες να στο πω λαικα.Τα οπλακια που παιζουν ειναι τα cometa,slavia 630-631,hatsan 88-99,bam 26 δεν μου ερχεται κατι αλλο στο μυαλο και ξεχνας recoil και gasram,vortex, μα ποιο πολυ ξεχνας  κατι  safari kral hatsan sniper και beretta,διοτι δυναμη εχουνε αλλα μονο αυτο.Βεβαια αν ενωεις ευθυβολια να κτυπας ενα τενεκε στα 60-70+μ. καλα ειναι.
ΑΕΤΣ ΕΠΛΑΣΤΑ ΑΣΟΝ ΘΕΟ
ΑΕΤΣ ΣΗ ΓΗΝ ΕΒΡΕΘΑ
ΚΑΜΙΑΝ ΚΙ ΠΟΥΣΜΑΝΕΨΑ
ΠΟΝΤΙΟΣ ΝΤΕ ΓΕΝΝΕΘΑ

HW  90  5,5 LAZAGLIDE BY DRAGON WALNUT BY HERCULES
DIANA 48 4,5 HANDMADE STOK IROCO BY HERCULES
SLAVIA 630 4,5  WALNUT BY HERCULES.....LAZAGLIDE AND VENOM  BY DRAGON

Αποσυνδεδεμένος vampeyes

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 129
Απ: αποριες και βοηθεια επιλογης αεροβολου
« Απάντηση #19 στις: 15 Μαρτίου, 2015, 03:31:05 πμ »
Eγώ θα σου πρωτινά χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση το τονίζω. Να δεις και τις αγγελίες ίσως βρεις ένα Ίδη καλά στημένο όπλο με καλό κύκλο λειτουργίας βλέπω Ίδη ένα Diana 38 μπόμπα και είναι στο μπατζετ που ζητάς και αν κρίνω και από το παλικάρι που το πουλαει θα είναι σίγουρα μπόμπα τονίζω δεν είναι διαφήμιση απλός ότι ποστ έχω διαβάσει από το συγκεκριμένο άτομο   είναι εμπεριστατωμένο. Άλο τώρα το stoger x50 απλά ΞΕΧΝΑΤΟ μόνο για θόρυβο κάνει. Την απορία με το 4,5 και 5,5 στην έχω ξανά απαντήσει συνοπτικά. Τα hatsan 88-99  επίσης δυνατά μέτριες επιδόσεις  για τα αλά που ανέφερες δεν έχω γνώμη γιατί δεν τα έχω ρίξει ποτέ
Guns dont hurt people. People hurt people

Αποσυνδεδεμένος vampeyes

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 129
Απ: αποριες και βοηθεια επιλογης αεροβολου
« Απάντηση #20 στις: 15 Μαρτίου, 2015, 04:25:48 πμ »
Για τα φθηνά αεροβόλα υψηλών δυνάμεων θα σου πω κάτι  γιατί έπαθα και έμαθα.  Μετά από καιρό είχα αποφασίσει να ξανά μπω στον κόσμο του αεροβόλου και όπως και εσύ έτσι έψαχνα και εγώ «ωμη» δύναμη δεν με ένοιαζαν ούτε η σκανδάλη και αλά παρεμφερή και η ευθυβολία είχε μπει σε δεύτερη μοίρα το αεροβόλο ήταν   το GAMO BIG CAT 1000 έτσι όπως και εσύ έτσι και εγώ δεν έμπαινα στον κόπο να διαβάσω λόγο ανυπομονησίας έτσι ρώτησα ένα παλικάρι που κατά την γνώμη μου έχει απίστευτες γνώσεις σε σημείο να κοντράρει το GOOGLE με εκείνον νικητή :P δεν αναφέρω όνομα γιατί είναι μετριόφρων άνθρωπος από ότι έχω καταλάβει και ίσως δεν θέλει. Λοιπόν το συγκριμένο παλικάρι μέσω της προσωπικής του πάντα γνώμης και με ευγενικό τρόπο προσπάθησε να μου πει να διαλέξω κάτι Άλο. Εγώ ως ανυπόμονος δεν τον άκουσα ούτε άκουσα την συμβουλή του να διαβάσω διάφορα θέματα μέσα στο φόρουμ το αποτέλεσμα;;; Να αγοράσω το αεροβόλο και σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα να το αλλάξω . Πλέον πριν πάρω την όποια  απόφαση όσο αφορά  αγορά η μετατροπή διαβάζω και πιστέψαμε υπάρχουν σχεδόν όλα για να μην πω όλα και φάνω υπερβολικός φυσικά και ζητώ ακόμα συμβουλές και πάντα θα ζητώ αλά ταυτόχρονα διαβάζω κιόλας .  Το ζουμί της υπόθεσης να πάρεις κάτι και να σου χαρίσει πολλές ώρες, μήνες γιατί όχι και χρόνια διασκέδασης. Και να μην πάρεις κάτι επειδή παρασύρθηκες από τις υψηλές δυνάμεις του.



Φιλικά Γιάννης





Υ.Γ την δύναμη πολλοί βαρεθήκαν την ευστοχία κάνεις  ;)
Guns dont hurt people. People hurt people

Αποσυνδεδεμένος djtasos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
Απ: αποριες και βοηθεια επιλογης αεροβολου
« Απάντηση #21 στις: 15 Μαρτίου, 2015, 09:40:43 πμ »
Τα λετε πολυ καλα αλλα παραδειγμα εψαξα στο φορουμ για το beretta atac gas ram και δεν βρηκα κατι...
Προτιμω καινουργιο το οπλο Και οχι μεταχειρισμενο..
Ξερω πως τα λεφτα ειναι λιγα για ενα αξιολογο οπλο...
Αλλα ρωταω εσας που μπορει να τα εχετε δοκιμασει.
Ενα baikal που ειχα πριν καμια 10αρια χρονια επεσε παρα πολυ η δυναμη του λογω ελατηριου και εμεινε στην ακρη οσπου πεταχτηκε...δεν εχει στο μερος μου (επαρχια) καποιον μαστορα εδω πουλανε δυο τρια αεροβολα για πιτσιρικια να αρχισουν το κυνηγι και ολα με ελατηριο αλλα επειδη την ειχα παθει με το ελατηριο Ειπα να δοκιμασω με gas ram η vortex..

Αποσυνδεδεμένος old rookie

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 222
  • τελικα δεν ειναι κι ασχημα να μην τα ξερεις ολα...
Απ: αποριες και βοηθεια επιλογης αεροβολου
« Απάντηση #22 στις: 15 Μαρτίου, 2015, 10:37:09 πμ »
Τα λετε πολυ καλα αλλα παραδειγμα εψαξα στο φορουμ για το beretta atac gas ram και δεν βρηκα κατι...
Προτιμω καινουργιο το οπλο Και οχι μεταχειρισμενο..
Ξερω πως τα λεφτα ειναι λιγα για ενα αξιολογο οπλο...
Αλλα ρωταω εσας που μπορει να τα εχετε δοκιμασει.
Ενα baikal που ειχα πριν καμια 10αρια χρονια επεσε παρα πολυ η δυναμη του λογω ελατηριου και εμεινε στην ακρη οσπου πεταχτηκε...δεν εχει στο μερος μου (επαρχια) καποιον μαστορα εδω πουλανε δυο τρια αεροβολα για πιτσιρικια να αρχισουν το κυνηγι και ολα με ελατηριο αλλα επειδη την ειχα παθει με το ελατηριο Ειπα να δοκιμασω με gas ram η vortex..
φιλε μου καλημερα!
επετρεψε μου και εμενα να σου πω 2-3 πραγματακια με τις λιγες και λειψες γνωσεις που διαθετω και με ολο το σεβασμο σε παλαιοτερους και εμπειροτερους,πραγματα που θα επρεπε να σου εχουν πει με απλο τροπο και να εχεις καταλαβει ηδη.
ΞΕΧΝΑ ορολογιες τυπου gas ram,vortex,gas system,νιτρο piston,v-mach,titan,pcp, κλπ,κλπ,διοτι μπερδευεσαι ανευ λογου.!!
τα αεροβολα χωριζονται σε 2 βασικες κατηγοριες.
 α) σε αεροβολα εμβολου,δηλαδη σε αεροβολα οπου ενα εμβολο συμπιεζει/σπρωχνει τον αερα που βρισκεται στο κυλινδρο/κυριως σωμα του οπλου μπροστα προς την τρυπα που υπαρχει και απο εκει προωθει το βλημα (και σαν κινητηριο δυναμη χρησιμοποιουν η' ελατηριο,η' ενα <<αμορτισερ>> γεμισμενο με αεριο,τα λεγομενα gas ram). αεροβολα που απο ελαχιστα εως πολυ εχουν κραδασμους διοτι πολυ απλα υπαρχουν κινουμενες μεταλλικες μαζες στο εσωτερικο,θελουν λιγο περισσοτερο εξασκηση και εξοικιωση αλλα η ενασχοληση μαζι τους δεν τελειωνει σχεδον ποτε και προσφερουν μεγαλη ευχαριστηση και...
β) σε αεροβολα βαλβιδας. αεροβολα δηλαδη τα οποια εχουν καποιο ενσωματωμενο η αφαιρουμενο θαλαμο ο οποιος περιεχει ατμοσφαιρικο αερα (η'διοξειδιο) σε μεγαλη πιεση και τον οποιο απελευθερωνουν με δοσεις μεσω μιας βαλβιδας καθε φορα που τραβας την σκανδαλη. αυτα δεν εχουν σχεδον καθολου ανακρουση(αρα και καλυτερη ακριβεια απο το κουτι τους),συνηθως εχουν πολυ περισσοτερη δυναμη και την δυνατοτητα πολλαπλων βολων με ενα γεμισμα του θαλαμου τους σε αντιθεση με τα πρωτα που πρεπει να οπλιζεις (να θετεις δηλ το ελατηριο τους υπο πιεση για να μπορει να εκτονωθει μετα και να σπρωξει μπροστα αερα και βολιδα) για καθε νεα βολη.
τα πρωτα διαθετουν απεριοριστη αυτονομια ,χωρις παρελκομενα,τα δευτερα χρειαζεσαι καποιον εξοπλισμο εξτρα ωστε να γεμιζεις με αερα τους αεροθαλαμους τους.
υποκατηγορια των αεροβολων βαλβιδας αποτελουν και τα πνευματικα που εχουν ενσωματωμενη την τρομπα τους,δεν εχουν κραδασμους σαν τα προσυμπιεσμενα,αλλα για καθε βολη παλι θα πρεπει να τρομπαρεις,διοτι δεν διαθετουν αεροθαλαμο αλλα μονο την βαλβιδα,την οποια γεμιζεις με αερα μεσω της ενσωματωμενης τους τρομπας και μολις ριξεις αδειαζει ολο της το φορτιο με την μια και μετα πρεπει να τρομπαρεις παλι...
αναλογα λοιπον με τις αναγκες σου,το ποσο που διαθετεις,το χωρο,τα μεσα αλλα και τον τροπο που σου αρεσει να ριχνεις θα κανεις μετα απο ΠΟΛΥ διαβασμα την επιλογη σου και πιστευω και σου ευχομαι οτι θα εισαι ευχαριστημενος.
μην μπλεκεις λοιπον απο τα σπαργανα ενω ακομα δεν εχεις καταννοησει βασικες αρχες λειτουργιας των οπλων,με ορολογιες των εκαστοτε συστηματων λειτουργιας ,η' των οποιων βελτειωτικων κιτ που προσφερονται (βλ. v-mach,vortex,titan,κλπ,κλπ...)
για τα λοιπα ,οτι σου εχουν πει τα παιδια πολυ σωστα μεχρι τωρα.
....και κατι τελευταιο: το καινουριο δεν αποτελει πανακεια,αλλα ουτε υπαρχει και κατι που δεν θα χασει σε βαθος χρονου σε δυναμη,δεν θα παρουσιασει καποιο προβλημα,βλαβη,η οτιδηποτε. ειναι ουτοπικο,αφελεια να πιστευεις κατι τετοιο. τα παντα υποκεινται σε φθορα στο χρονο. ελατηρια,καθονται,σπανε,τσιμουχες ξεραινονται η κοβονται,o-ring το ιδιο,κλπ.  καθε τι καποια στιγμη θα βγαλει κατι. αν το προσεχεις απλα θα αργησει πολυ περισσοτερο. μην  παιρνεις ως σταθερα το baikal του παρελθοντος σου. δεν ειναι καν απαραιτητο να ηταν δικο του λαθος το τι του συνεβει.....
καλη συνεχεια και καλη τυχη στην αγορα σου και την ενασχοληση σου.
φιλικα Θανος.
''Φρυνη''      - ΗW-97Kt  .22 
''Λαις''         - QB-78dl    .22
''Mεσσαλινα'' - ΒΑΜ 19    .22

Αποσυνδεδεμένος djtasos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
Απ: αποριες και βοηθεια επιλογης αεροβολου
« Απάντηση #23 στις: 15 Μαρτίου, 2015, 11:59:22 πμ »
κυριε θανο εισουν πολυ απλος και απολυτα κατανοητος...
σας ευχαροστω πολυ για τις πολυτιμες απαντησεις σας...

Αποσυνδεδεμένος iraklis2010

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1459
Απ: αποριες και βοηθεια επιλογης αεροβολου
« Απάντηση #24 στις: 15 Μαρτίου, 2015, 13:26:12 μμ »
Τα λετε πολυ καλα αλλα παραδειγμα εψαξα στο φορουμ για το beretta atac gas ram και δεν βρηκα κατι...
Προτιμω καινουργιο το οπλο Και οχι μεταχειρισμενο..
Ξερω πως τα λεφτα ειναι λιγα για ενα αξιολογο οπλο...
Αλλα ρωταω εσας που μπορει να τα εχετε δοκιμασει.
Ενα baikal που ειχα πριν καμια 10αρια χρονια επεσε παρα πολυ η δυναμη του λογω ελατηριου και εμεινε στην ακρη οσπου πεταχτηκε...δεν εχει στο μερος μου (επαρχια) καποιον μαστορα εδω πουλανε δυο τρια αεροβολα για πιτσιρικια να αρχισουν το κυνηγι και ολα με ελατηριο αλλα επειδη την ειχα παθει με το ελατηριο Ειπα να δοκιμασω με gas ram η vortex..
DjtasosΣου ευχωμαι να παρεις καινουργιο αεροβολο αλλα αυτο το diana πιστεψε με ειναι πολυ καλιτερο απο ολα οσα αναφερθηκαν εως τωρα,ειναι κριμα να ''πεταξεις'' τα λεφτα σου σε αστοχες επιλογες.Μην εισαι προκατηλημενος με τα μεταχειρησμενα,υπαρχουν καποια ''διαμαντια'' που βγαινουν κατα καιρους πραγματικες ευκαιριες και το ξερουν πολυ καλα οσοι τις εχουν αρπαξει.
ΑΕΤΣ ΕΠΛΑΣΤΑ ΑΣΟΝ ΘΕΟ
ΑΕΤΣ ΣΗ ΓΗΝ ΕΒΡΕΘΑ
ΚΑΜΙΑΝ ΚΙ ΠΟΥΣΜΑΝΕΨΑ
ΠΟΝΤΙΟΣ ΝΤΕ ΓΕΝΝΕΘΑ

HW  90  5,5 LAZAGLIDE BY DRAGON WALNUT BY HERCULES
DIANA 48 4,5 HANDMADE STOK IROCO BY HERCULES
SLAVIA 630 4,5  WALNUT BY HERCULES.....LAZAGLIDE AND VENOM  BY DRAGON

Αποσυνδεδεμένος vampeyes

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 129
Απ: αποριες και βοηθεια επιλογης αεροβολου
« Απάντηση #25 στις: 15 Μαρτίου, 2015, 16:48:56 μμ »

Μην είσαι προκατηλημενος με τα μεταχειρησμενα,υπαρχουν καποια ''διαμαντια'' που βγαινουν κατα καιρους πραγματικες ευκαιριες και το ξερουν πολυ καλα οσοι τις εχουν αρπαξει.




+1000
Guns dont hurt people. People hurt people

Αποσυνδεδεμένος djtasos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
Απ: αποριες και βοηθεια επιλογης αεροβολου
« Απάντηση #26 στις: 15 Μαρτίου, 2015, 19:58:00 μμ »
Τα λετε πολυ καλα αλλα παραδειγμα εψαξα στο φορουμ για το beretta atac gas ram και δεν βρηκα κατι...
Προτιμω καινουργιο το οπλο Και οχι μεταχειρισμενο..
Ξερω πως τα λεφτα ειναι λιγα για ενα αξιολογο οπλο...
Αλλα ρωταω εσας που μπορει να τα εχετε δοκιμασει.
Ενα baikal που ειχα πριν καμια 10αρια χρονια επεσε παρα πολυ η δυναμη του λογω ελατηριου και εμεινε στην ακρη οσπου πεταχτηκε...δεν εχει στο μερος μου (επαρχια) καποιον μαστορα εδω πουλανε δυο τρια αεροβολα για πιτσιρικια να αρχισουν το κυνηγι και ολα με ελατηριο αλλα επειδη την ειχα παθει με το ελατηριο Ειπα να δοκιμασω με gas ram η vortex..
DjtasosΣου ευχωμαι να παρεις καινουργιο αεροβολο αλλα αυτο το diana πιστεψε με ειναι πολυ καλιτερο απο ολα οσα αναφερθηκαν εως τωρα,ειναι κριμα να ''πεταξεις'' τα λεφτα σου σε αστοχες επιλογες.Μην εισαι προκατηλημενος με τα μεταχειρησμενα,υπαρχουν καποια ''διαμαντια'' που βγαινουν κατα καιρους πραγματικες ευκαιριες και το ξερουν πολυ καλα οσοι τις εχουν αρπαξει.

απο δυναμη τι λεει αυτο το συγκεκριμενο αεροβολο???
ειδα πως ειναι μερακλης ο ανθρωπος το εχει πολυ ωραιο αλλα εγω επειδη δεν μου αρεσει να κρυβομαι και τα λεω χυμα πολλες φορες μου βγαινει σε κακο..ειδα φωτο τα ξυλινα μερη τα εχει σκαλισμενα βαμενα διαμαντι αλλα εμενα μου αρεσει να ειναι πολυ δυνατο και ευθυβολο...τα ξυλινα μερη δεν τα πολυσυμπαθω...κοιτουσα για συνθετικα (πλαστικο που βγαινει και πιο φτηνο)....δεν με πολυ απασχολει η εμφανιση οσο η δυναμη...αυτο ειναι δυνατο ?ποσα μετρα αν δευτερολεπτο βγαζει?????

Αποσυνδεδεμένος EXADAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1216
Απ: αποριες και βοηθεια επιλογης αεροβολου
« Απάντηση #27 στις: 15 Μαρτίου, 2015, 20:44:50 μμ »
Djtaso αυτο που πρεπει να σε ενδιαφερει ειναι πρωτον η ευθυβολια του αεροβολου και δευτερον και σημαντικοτερο
οι δυνατότητές σου σαν σκοπευτης. ;)
PLATINUM MK4
STEYR CHALLENGE  FT
AIR ARMS    EV2 MK IV

Αποσυνδεδεμένος blackxx

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 961
Απ: αποριες και βοηθεια επιλογης αεροβολου
« Απάντηση #28 στις: 15 Μαρτίου, 2015, 21:44:23 μμ »

Αγαπητέ Τάσο,

Μιας και δεν βλέπω να αποκλίνεις από τις αρχικές σου επιλογές παρ' όλες τις φιλότιμες προσπάθειες των φίλων του Φόρουμ, εντελώς φιλικά θα σου έλεγα να πάρεις αυτό που σου αρέσει περισσότερο σε αυτή τη φάση και εάν στην συνέχεια μετανιώσεις για την επιλογή σου και αποφασίσεις να στραφείς κάπου αλλού, δεν χάθηκε κι ο κόσμος ..... αγγελία και πας παρακάτω.
Τουλάχιστον θα έχεις αγοράσει αυτό που σου άρεσε και δεν θα το έχεις απωθημένο.

Το μόνο που θα μου επιτρέψεις να επιμείνω είναι να βρεις τον τρόπο να ρίξεις όσα περισσότερα Αεροβόλα μπορείς, είτε από αυτά που έχεις εστιάσει είτε από αυτά που σου προτείνουν είτε κάποια άλλα ώστε να μπορέσεις να είσαι όσο γίνεται πιο εύστοχος στην επιλογή σου.

Καλή επιτυχία.  :)

Η χαρά σε έναν αγώνα είναι η διάκριση .............
Το ώφελος σε έναν αγώνα είναι να εντοπίσεις λάθη και να κάνεις κάτι γιαυτά .............
Αλλιώς η χαρά θα είναι πρόσκαιρη .............

Αποσυνδεδεμένος kostas100

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1401
Απ: αποριες και βοηθεια επιλογης αεροβολου
« Απάντηση #29 στις: 16 Μαρτίου, 2015, 00:03:45 πμ »

Αγαπητέ Τάσο,

Μιας και δεν βλέπω να αποκλίνεις από τις αρχικές σου επιλογές παρ' όλες τις φιλότιμες προσπάθειες των φίλων του Φόρουμ, εντελώς φιλικά θα σου έλεγα να πάρεις αυτό που σου αρέσει περισσότερο σε αυτή τη φάση και εάν στην συνέχεια μετανιώσεις για την επιλογή σου και αποφασίσεις να στραφείς κάπου αλλού, δεν χάθηκε κι ο κόσμος ..... αγγελία και πας παρακάτω.
Τουλάχιστον θα έχεις αγοράσει αυτό που σου άρεσε και δεν θα το έχεις απωθημένο.

Το μόνο που θα μου επιτρέψεις να επιμείνω είναι να βρεις τον τρόπο να ρίξεις όσα περισσότερα Αεροβόλα μπορείς, είτε από αυτά που έχεις εστιάσει είτε από αυτά που σου προτείνουν είτε κάποια άλλα ώστε να μπορέσεις να είσαι όσο γίνεται πιο εύστοχος στην επιλογή σου.

Καλή επιτυχία.  :)


+100000000000000000000000000000000
Σε τελειως ελευθερη μεταφραση.............................. "ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΘΕΙΣ" ΔΕΝ "ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ"......