Αποστολέας Θέμα: Απορίες για αγορά αεροβόλου  (Αναγνώστηκε 46967 φορές)

Αποσυνδεδεμένος kostg7

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 132
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #30 στις: 04 Αυγούστου, 2015, 15:54:01 μμ »
η για το τορπεδο 150 τι παιζει?
hatsan mod 99 4.5

Αποσυνδεδεμένος xarris32

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 150
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #31 στις: 04 Αυγούστου, 2015, 15:54:54 μμ »
Κανένα από τα 2 δεν έχω ότι ξέρω σου λέω από αυτά που έχω διαβάσει και την εμπειρία μου.εγω εχω αυτό που έχω βάλει στην υπογραφή μου
wiehrauch hw 95 4.5
ΕΝΑ ΣΤΡΕΜΜΑ ΣΤΟ ΣΦΥΡΙ ΕΝΑ DATSUN ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ

Αποσυνδεδεμένος kostg7

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 132
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #32 στις: 04 Αυγούστου, 2015, 15:56:54 μμ »
τελικα το 150 τορπεδο?
hatsan mod 99 4.5

Αποσυνδεδεμένος kostg7

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 132
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #33 στις: 04 Αυγούστου, 2015, 15:58:15 μμ »
μηπως ειναι ποιο καλο να μην ειναι σπαστη η κανη?
hatsan mod 99 4.5

Αποσυνδεδεμένος xarris32

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 150
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #34 στις: 04 Αυγούστου, 2015, 16:02:39 μμ »
Κοιτα το τρπεδο είναι ίδιο με το 135  αλλα με,σταθερή κανη.σταθερη  σταστη κανη μη σε προβληματζει δεν έχει καμια διαφορα.εγω τώρα προσωπικά το το 135 σαν πρώτο όπλο δεν θα σου το συνιστούσα θα σου έλεγα κρατα το 88 σε 5.5 που είναι και παναλαφρο μεγάλο προτέρημα και ψαξου λίγο και βάλε και κανα 2 όπλα ακόμα στο παιχνίδι.παντως μη βιαστείς να κανεις μια αγορά ψάξου να κανεις μια συνειδητή αγορα
wiehrauch hw 95 4.5
ΕΝΑ ΣΤΡΕΜΜΑ ΣΤΟ ΣΦΥΡΙ ΕΝΑ DATSUN ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ

Αποσυνδεδεμένος kostg7

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 132
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #35 στις: 04 Αυγούστου, 2015, 16:12:22 μμ »
το ψαχνω καμια εβδομαδα τωρα και εχω καταλιξει σε αυτα τα τρια. το θεμα ειναι οτι εχω κανει λιγο με ενα diana mod 25, καλο ηταν αν και λιγο αδυναμο γτ ο ιδιοκτιτης δεν εχει αλλαξει ελατηριο και ειναι γυρο στα 30 με 35 χρονων το οπλο αλλα σε καλη κατασταση. εσυ δεν προτινεις το 135 επιδει ειναι δυνατο και βαρυ? αν ειναι για αυτο δεν με πειραζει πολυ. για σπαστη η σταθερη κανη που σου ειπα το ειπα μηπως κανει καμια καμπυλη με τα χρονια
hatsan mod 99 4.5

Αποσυνδεδεμένος Christos Ni

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #36 στις: 04 Αυγούστου, 2015, 16:44:38 μμ »
Δεν εχω πολυ καιρο που εριξα με ενα 135 ενος φιλου...διαμετρημα 5,5 ποδολιβρες πανω απο 20
Για να οπλισεις θελεις δυναμη οχι αστεια (και ειμαι και μπρατσωμενος ;D ;D) και για να ριξεις καλο θα ειναι να εχεις και τον οδοντιατρο διπλα σου
Στην κατασταση που πωλειται λοιπον (χωρις βελτιωσεις) δεν κανει για πρωτο αεροβολο ουτε για δευτερο ουτε για τριτο κ.ο.κ.
Η δυναμη του επισης ειναι απαγορευτικη για σκοποβολη αξιωσεων....
Ολα τα παραπανω ειναι προσωπικη μου αποψη και εκτιμηση (προς αποφυγη παρεξηγησεων)

Αποσυνδεδεμένος kostg7

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 132
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #37 στις: 04 Αυγούστου, 2015, 21:36:13 μμ »
Δεν εχω πολυ καιρο που εριξα με ενα 135 ενος φιλου...διαμετρημα 5,5 ποδολιβρες πανω απο 20
Για να οπλισεις θελεις δυναμη οχι αστεια (και ειμαι και μπρατσωμενος ;D ;D) και για να ριξεις καλο θα ειναι να εχεις και τον οδοντιατρο διπλα σου
Στην κατασταση που πωλειται λοιπον (χωρις βελτιωσεις) δεν κανει για πρωτο αεροβολο ουτε για δευτερο ουτε για τριτο κ.ο.κ.
Η δυναμη του επισης ειναι απαγορευτικη για σκοποβολη αξιωσεων....
Ολα τα παραπανω ειναι προσωπικη μου αποψη και εκτιμηση (προς αποφυγη παρεξηγησεων)
δεν το κατάλαβα αυτό το τελευταίο και γτ δεν κάνει για πρώτο και τι βελτιοσοσεις θα θέλει?

hatsan mod 99 4.5

Αποσυνδεδεμένος kostg7

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 132
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #38 στις: 05 Αυγούστου, 2015, 01:49:41 πμ »
δεν το κατάλαβα αυτό το τελευταίο και γτ δεν κάνει για πρώτο και τι βελτιωσεις θα θέλει?
hatsan mod 99 4.5

Αποσυνδεδεμένος Christos Ni

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #39 στις: 05 Αυγούστου, 2015, 07:31:34 πμ »
δεν το κατάλαβα αυτό το τελευταίο και γτ δεν κάνει για πρώτο και τι βελτιωσεις θα θέλει?


Δεν κανει για πρωτο γιατι αν εισαχθεις στο χωρο του αεροβολου με κατι τετοιο πιθανοτατα θα τα παρατησεις συντομα οταν
δεις οτι για να πετυχεις αυτο που θελεις θα πρεπει να το παλευεις.....
Θελει αλλαγη σωθικων και πολυ δουλεια για να ερθει σε καποια σειρα...οι δυναμεις αυτες των 20-25 ποδολιβρων σε ελατηριο
απο την προσωπικη μου εμπειρια και απο πολλες συζητησεις με γνώστες ειναι απαγορευτικες για να πεις οτι το διασκεδαζεις
Ουτε η σκανδαλη του ειναι και κανενα αριστουργημα και οσοι τις πειραζουν μπαινουν σε μια διαδικασια η οποια μπορει να γινει και
επικινδυνη (απ το να τη διελυσεις μεχρι να ριχνει μονο του)
Τελειωνοντας θα σου πω παλι οτι προσωπικα πιστευω οτι το μονο που αξιζει σ αυτο το οπλο ειναι ....η τιμη του

Υγ1 Το εγραψα και πριν οτι ειναι προσωπικες αποψεις γιατι πολυ απλα καποιος μπορει να βρισκει τη χαρα του με το να ριχνει με
      ενα κανονι χειρος και οπου παει
Υγ2 Οι βελτιωσεις που χρειαζονται ισως εξαλειψουν τελικα και τη ζουμερη τιμη του καθως η αγορα αλλου ελατηριου τσιμουχας κιτ ή οτι
      αλλο χρειαστει την ανεβασουν σε αλλα επιπεδα κοντινα σε αλλης ταξης οπλα

Αποσυνδεδεμένος kostg7

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 132
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #40 στις: 05 Αυγούστου, 2015, 08:19:19 πμ »
Άρα αυτό δεν θα μπορώ να το χρησιμοποιείται και μένουν δύο αν και θα το ξεπερνά σε 5.5 και νομίζω ότι εκεί έχει 1000φπσ. Οπότε τώρα είμαστε ανάμεσα στο τορπεδο 150 και το χατσαν 99 ή 95
hatsan mod 99 4.5

Αποσυνδεδεμένος iraklis2010

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1459
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #41 στις: 05 Αυγούστου, 2015, 16:54:26 μμ »
Άρα αυτό δεν θα μπορώ να το χρησιμοποιείται και μένουν δύο αν και θα το ξεπερνά σε 5.5 και νομίζω ότι εκεί έχει 1000φπσ. Οπότε τώρα είμαστε ανάμεσα στο τορπεδο 150 και το χατσαν 99 ή 95
Οπως στα λεει ο Christos Ni.Εγω θα σου πω ξεχνα και τα αλλα που αναφερεις γιατι και αυτα θελουν ''δουλεια'' καποιου που ξερει και στην τελικη θα γινουν λιγο καλιτερα απο οτι ηταν.
Για πρωτο αεροβολο γνωμη μου θα ηταν να πας σε καποιο ποιο ποιοτικο οπλο διοτι η αρχη ειναι το παν.Για αρχη ενα hw 30 ειναι οτι πρεπει,ασε που οταν το γνωρισεις δεν προκειται να το αφησεις.Θα σου ελεγα και για slavia 630-631 αλλα ειναι δυσκολο να τα βρεις,αν σου κατσει μην το αφησεις.
ΑΕΤΣ ΕΠΛΑΣΤΑ ΑΣΟΝ ΘΕΟ
ΑΕΤΣ ΣΗ ΓΗΝ ΕΒΡΕΘΑ
ΚΑΜΙΑΝ ΚΙ ΠΟΥΣΜΑΝΕΨΑ
ΠΟΝΤΙΟΣ ΝΤΕ ΓΕΝΝΕΘΑ

HW  90  5,5 LAZAGLIDE BY DRAGON WALNUT BY HERCULES
DIANA 48 4,5 HANDMADE STOK IROCO BY HERCULES
SLAVIA 630 4,5  WALNUT BY HERCULES.....LAZAGLIDE AND VENOM  BY DRAGON

Αποσυνδεδεμένος kostg7

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 132
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #42 στις: 11 Αυγούστου, 2015, 14:48:25 μμ »
παιδια απο το  Airgun Depot μπορω να παρω για ελλαδα με διοπτρα? αν ναι, το Benjamin Regal Air Rifle, Stoeger X-20S Suppressed .22 Caliber Air Rifle w/ Scope, Gamo Hunter Big Cat Air Rifle Combo, Crosman Nitro Venom®, .22 cal, Hatsan Model 135 .177 Caliber Air Rifle- Walnut Stock, Benjamin Varmint Power Pack Air Rifle Ki, και αν καποιο δεν εχει σκοπευτικα μπορω να βαλω?

hatsan mod 99 4.5

Αποσυνδεδεμένος zafka

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 543
  • Ζαφείρης
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #43 στις: 11 Αυγούστου, 2015, 15:14:14 μμ »
Από Αμερική εισαγωγή αεροβόλου ακολουθώντας τις διαδικασίες του νόμου γίνεται. Το θεμα γίνεται χλωμό έως πολύ χλωμό λόγω οπτικού. Και στη παρούσα φάση λόγω ελέγχου κεφαλαίων (ελληνιστή capital controls) δε θα έλεγα ότι είναι δυνατή αγορά από το εξωτερικό (εκτός αν έχεις άλλες άκρες). Τώρα για τα όπλα που προτείνεις νομίζω οτι λίγο πολύ οι συμφορουμίτες σου έχουν πει την άποψή τους. Στο έχω γράψει ήδη και στο ξαναγραφω. Από όλα αυτά που σκέφτεσαι πάρε το 99, διάβασε πως βελτιώνεται ή αν δε μπορείς εσύ ρώτα κάποιον αν μπορεί να σε εξυπηρετήσει.
ZOS 10-40x50 (ορφανή)
HW97K 5.5 V-Mach, Hawke SR12, 6-18X44
HW30S 4.5, Leapers 3-9X40
Air Arms s510 4.5, Sightron 36x42
Beretta 92FS

http://www.youtube.com/feed/UCmsNYWe0CbW31yrgFEASnxQ/u

Αποσυνδεδεμένος kostg7

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 132
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #44 στις: 11 Αυγούστου, 2015, 15:46:49 μμ »
το hatsan 99?
hatsan mod 99 4.5