Αποστολέας Θέμα: Απορίες για αγορά αεροβόλου  (Αναγνώστηκε 46819 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Sp guns

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #60 στις: 25 Απριλίου, 2016, 01:15:18 πμ »
ο μεγιστος βελινεκες του 99 και του 135? εχετε καταλαβει που μπλοκαρω και δεν ξερω πιο να διαλεξω?

καλησπερα...αν θελεις οπλο ακριβειας με μεγαλη δυναμη θα πρεπει να δωσεις αρκετα λεφτα...εγω εχω το fx indy bullpup 6.35 ...ειναι φοβερο τουφεκι αλλα ακριβο...μπορεις να το δεις στο καναλι μου...εχω πολλα βιντεακια εκει...αν θες γινε συνδρομητης...ευχαριστω!
http://youtu.be/dTZkBpH6zBI

Αποσυνδεδεμένος thanasis_hp

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #61 στις: 22 Μαΐου, 2016, 16:53:41 μμ »
καλησπερα,ξερει καποιος για το  tss gs 1250 gas ram  ειναι,και αν αξιζει σε 5.5. εχω δυο ελατηριου 4.5 οοτε κοιταω για κατι μεγαλυτερο.αποτι διαβασα μαλλον αποφευγω το 6.35 που θα ηθελα

Αποσυνδεδεμένος jmj1969

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #62 στις: 10 Δεκεμβρίου, 2016, 03:15:52 πμ »
καλησπέρα.
το tss gs1250 gasram το είχα αγοράσει τον περασμένο Αύγουστο σε διαμέτρημα 4,5. Αν διαβάσεις στην ενότητα <<ανασκόπηση όπλου>> θα δεις ότι μου έβγαλε προβλήματα στο πίσω σκοπευτικό και στο πτερύγιο της σκανδάλης. Το πρόβλημα του σκοπευτικού λύθηκε με την τοποθέτηση διόπτρας και η σκανδάλη αντικαταστάθηκε από τον αντιπρόσωπο, έστω και μετά από ένα μήνα αναμονής του ανταλλακτικού. Ίσως να μου έτυχε κάπως ελαττωματικό κομμάτι, αλλά, τουλάχιστον στο χαρτί, με baracuda και με ftt, είχα καταφέρει μερικές φορές να κάμω γκρουπάκια 5λεπτου και λίγο μικρότερα στα 20 μέτρα με τη διόπτρα (άλλο κάπως πρόβληματικό κομμάτι). Τώρα το έχω δώσει σε φίλο που βοήθησε να καθαρίσω ένα πρώην κήπο με μάκρος γύρω στα 35 μέτρα που χρησιμοποιούμε για σκοπευτήριο και έχω μείνει με ένα hatsan 99 5,5 που αγόρασα όταν το 1250 έμεινε χωρίς σκανδάλη
hatsan 99 .22
tss b2-4 .177

Αποσυνδεδεμένος kostg7

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 132
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #63 στις: 10 Δεκεμβρίου, 2016, 15:38:39 μμ »
δίνεις άλλα 40 ευρώ και αγοράζεις ένα hatsan 99 5,5mm που έχει μια καλή σκανδάλη σύστημα απόσβεσης κραδασμών SAS, και αν θες πιο μετά το κάνεις και gas ram αλλά δεν είμαι σίγουρος αν αξίζει.
hatsan mod 99 4.5

Αποσυνδεδεμένος Vagelis

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #64 στις: 06 Μαρτίου, 2017, 18:17:08 μμ »
Για σας κύριοι θέλω να αγοράσω ένα αεροβόλο και είμαι ανάμεσα στο NORICA TITAN και το BAM 26 ,με ενδιαφέρει η ακρίβεια και όχι τόσο η δύναμη ,επειδή οι γνώσεις σταματούν στη δεκαετία του 80 όσον αφορά τα αεροβόλα θα ήθελα την γνωμη σας.Μικρος είχα ένα κινεζικό το οποίο μου το κλέψανε και τώρα λέω να ξανά ασχοληθώ. Το πορτοφόλι φτάνει μέχρι 150€.

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #65 στις: 06 Μαρτίου, 2017, 19:38:50 μμ »
Για σας κύριοι θέλω να αγοράσω ένα αεροβόλο και είμαι ανάμεσα στο NORICA TITAN και το BAM 26 ,με ενδιαφέρει η ακρίβεια και όχι τόσο η δύναμη ,επειδή οι γνώσεις σταματούν στη δεκαετία του 80 όσον αφορά τα αεροβόλα θα ήθελα την γνωμη σας.Μικρος είχα ένα κινεζικό το οποίο μου το κλέψανε και τώρα λέω να ξανά ασχοληθώ. Το πορτοφόλι φτάνει μέχρι 150€.

Aν το πορτοφολι φτανει στα 150€ ,ένα ΒΑΜ 26 είναι μια χαρα.Αντiγραφη του hw95 και εχει και ρυθμιζομενη σκανδαλη.

Το NORICA αστο καλυτερα.

http://aerovolo.gr/forum/index.php/topic,2455.msg40386.html#msg40386
Ριξε μια ματια και εδώ,
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος Vagelis

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
Απ: Απορίες για αγορά αεροβόλου
« Απάντηση #66 στις: 07 Μαρτίου, 2017, 10:09:51 πμ »
Ευχαριστώ για τον χρόνο και την απάντηση ,μαλλων στο bam θα καταλήξω.