Αποστολέας Θέμα: Ο ΑΟΦΑ επιτέλους στο ΣΠΙΤΙ του !  (Αναγνώστηκε 36763 φορές)

Αποσυνδεδεμένος kostas100

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1401
Απ: Ο ΑΟΦΑ επιτέλους στο ΣΠΙΤΙ του !
« Απάντηση #30 στις: 03 Απριλίου, 2016, 23:31:26 μμ »
Το ιδιο ραφτη εχετε...?  ;D ;D ;D
καλοοοοο

Ωραιοι !!!!!

Αποσυνδεδεμένος blackxx

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 961
Απ: Ο ΑΟΦΑ επιτέλους στο ΣΠΙΤΙ του !
« Απάντηση #31 στις: 04 Απριλίου, 2016, 00:11:13 πμ »

Όταν έφτασα στο σκοπευτήριο γύρω στις 10:30, βρήκα τον Κύριο Γιάννη τον Δοκό να ρίχνει μόνος του.
Είπα να βγάλω και γω τα πραγματάκια μου να παίξω μιας και δεν βρήκα τον Σπύρο το πρωί να συνενοηθούμε.
Μέχρι να πώ δυο λόγια με τον Κύριο Γιάννη, εμφανίστηκε και ο Σπύρος.
Στήσαμε τις σιλουέτες χωρίς πολλά λόγια, ντυθήκαμε, πετάξαμε τα μαξιλάρια κάτω και αρχίσαμε να ρίχνουμε.
Αλλάξαμε στάσεις, αλλάξαμε όπλα και ρίξαμε, ρίξαμε, ρίξαμε.
Σπύρο σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά νομίζω ότι υπερβάλεις, είσαι πολύ καλοστημένος τόσο εσύ όσο και το όπλο σου και είμαι πολύ τυχερός που μου μεταφέρεις γνώσεις.
Βέβαια όπως μου είπες από την πρώτη φορά που μιλήσαμε για F.T. οι γνώσεις είναι για να μεταδίδονται και δεν πρέπει να βλέπουμε ο ένας τον άλλον ανταγωνιστικά.
Χάρηκα πολύ όταν το απόγευμα που ερωτήθηκα από φίλο ποιός έριξε καλύτερα από τους δυο μας, απάντησα ότι δεν με ενδιαφέρει ....... και το ενοούσα.  :)

Η χαρά σε έναν αγώνα είναι η διάκριση .............
Το ώφελος σε έναν αγώνα είναι να εντοπίσεις λάθη και να κάνεις κάτι γιαυτά .............
Αλλιώς η χαρά θα είναι πρόσκαιρη .............

Αποσυνδεδεμένος jdokos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 361
Απ: Ο ΑΟΦΑ επιτέλους στο ΣΠΙΤΙ του !
« Απάντηση #32 στις: 04 Απριλίου, 2016, 07:34:30 πμ »
Είναι απόλαυση να παρακολουθείς δυο παρά πολύ καλούς σκοπευτές να ανταλλάσουν απόψεις, θέσεις , στάσεις . Ενώ σταμάτησα να ρίχνω γύρο στις 12  το μεσημέρι έμεινα μέχρι της 2 η ώρα να τους θαυμάσω. Ήταν ένα γεμάτο πρωινό Κώστα 100 έχασες.
Παράκληση όχι όπλα πάνω από 20 ποδολιβρα είδα στόχο FT τραυματισμένο από δυνατό αεροβόλο.

Αποσυνδεδεμένος panaman.fax

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 297
Απ: Ο ΑΟΦΑ επιτέλους στο ΣΠΙΤΙ του !
« Απάντηση #33 στις: 04 Απριλίου, 2016, 10:47:37 πμ »
Το ιδιο ραφτη εχετε...?  ;D ;D ;D
καλοοοοο
Ωραιοι !!!!!

Όλοι εδώ είμαστε τρελοί με το αεροβόλο..........εσείς όμως είστε και πιστοποιημένοι .....φορέσατε και Ζουρλομανδύα. ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Promachos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
Απ: Ο ΑΟΦΑ επιτέλους στο ΣΠΙΤΙ του !
« Απάντηση #34 στις: 22 Απριλίου, 2016, 11:18:45 πμ »
Συγχαρητηρια για την υπερπροσπαθεια σας!!!
Είσαστε μια όαση στο ξερό τοπίο ερήμου της Ελλάδας.
Είμαι πολύ νέος στον χώρο του αεροβολου . Μόλις αγόρασα ενα πιστολι (ολοι απο καπου ξεκινανε...), αλλά θέλω να δω και να μάθω περισσότερα ισως και σε αγωνιστικο επιπεδο.
Σαν και εμένα όμως υπάρχουν πολλοι/ες ερασιτεχνες αεροβολιστες που θα τους ενδιέφερε να χρησιμοποιησουν τον ομορφο χωρο σας (με λογικο χρηματικο αντιτιμο φυσικα)  ,
αντι να τρεχουμε στα βουνα,ή να δεχομαστε την παρατηρηση του καθε γειτονα με ψυχολογικα προβληματα.
Επισης πιστευω ενα σεμιναριο -μαθηματα απο μερους σας θα ηταν κατι το πρωτοποριακο και πιστευω οτι η συμμετοχη θα είναι πολυ μεγαλυτερη απο οτι περιμενετε.
Υπαρχουν χιλιαδες αεροβολιστες εκει εξω που δεν ξερουν πως να χρησιμοποιουν το internet αλλα ειναι κατοχοι αεροβολων  πολλα χρονια
και εχουν το ιδιο παθος ;)

Θα ήθελα να ρωτησω τα παρακατω:
- Υπαρχει θεση στο σκοπευτηριο σας για ερασιτεχνες αεροβολιστες?
- Με ποιον πρεπει να επικοινωνησω για να ερθω να τα πουμε απο κοντα?
- Για την συμετοχη στο σκοπευτηριο σας πρεπει να ο ενδιαφερομενος να ειναι μελος σκοπετικου συλλογου? (ΑΟΦΑ κλπ)

Μπορειτε να απαντησετε σε προσωπικο μυνημα εαν προτιματε για να μην φορτωνουμε το forum.

Και παλι συγχαρητηρια!!!!


Αποσυνδεδεμένος npmair

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 3327
  • Only accurate airguns are interesting!
Απ: Ο ΑΟΦΑ επιτέλους στο ΣΠΙΤΙ του !
« Απάντηση #35 στις: 22 Απριλίου, 2016, 12:39:45 μμ »
Φίλε Promachos καλώς ήρθες και στον αεροβολισμό και στο φόρουμ.

Καλοδεχούμενα τα καλά σου λόγια :)

Προς το παρόν το Προπονητήριό μας προορίζεται για χρήση αποκλειστικά από τα μέλη του ΑΟΦΑ, όπου όμως φίλοι, επισκέπτες και προσκεκλημένοι είναι φυσικά ευπρόσδεκτοι για να δούν, να ενημερωθούν, να δοκιμάσουν και ίσως τελικά... ενδώσουν στη γοητεία του αεροβόλου.

Μέλη του ΔΣ του ΑΟΦΑ θα έρθουν σύντομα σε επικοινωνία μαζί σου  ;)
"Αίολος"
"Διηνέκης"
"Βουκεφάλας"
"Κέρβερος"
"Ημίαιμος Πρίγκιψ"
"Rasputin"
"Τετράκωπος μετά Πηδαλιούχου"
"Captain Hook"

Αποσυνδεδεμένος DINOS

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
Απ:
« Απάντηση #36 στις: 04 Ιουλίου, 2017, 10:36:23 πμ »
Καλημέρα και καλό μήνα μετά από την μεγάλη αποχή μου από το χόμπι και το φόρουμ με χαρά διάβασα το νήμα και Πραγματικά συγχαρητήρια σε όλους ένα όνειρο έγινε πραγματικότητα μπράβο!!!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Lithos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
Απ: Ο ΑΟΦΑ επιτέλους στο ΣΠΙΤΙ του !
« Απάντηση #37 στις: 21 Ιουνίου, 2019, 13:35:33 μμ »
Μπράβο παιδιά και συγχαρητήρια σε όσους κοπιασαν και τρέξανε για αυτό το εργο, θα ήθελα και εγώ να γραφτώ στον σύλλογο και να γίνω μέλος, καιρός για οργανωμένη ενασχόληση με το άθλημα  :) :)

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Ο ΑΟΦΑ επιτέλους στο ΣΠΙΤΙ του !
« Απάντηση #38 στις: 22 Ιουνίου, 2019, 13:48:37 μμ »
Μπράβο παιδιά και συγχαρητήρια σε όσους κοπιασαν και τρέξανε για αυτό το εργο, θα ήθελα και εγώ να γραφτώ στον σύλλογο και να γίνω μέλος, καιρός για οργανωμένη ενασχόληση με το άθλημα  :) :)

Για την εγγραφη στον συλλογο του ΑΟΦΑ,Μιλα με τον alpha 63 ,που ειναι ο γραμματεας του συλλογου.
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος STREAMLINE

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
Απ: Ο ΑΟΦΑ επιτέλους στο ΣΠΙΤΙ του !
« Απάντηση #39 στις: 19 Δεκεμβρίου, 2019, 18:29:36 μμ »
Παιδιά ποια είναι η διεύθυνση του σκοπευτηρίου για να κατηφορίσω κι εγώ κάποια στιγμή?

Αποσυνδεδεμένος amateursv

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 304
  • I ♡ FT.......
Απ: Ο ΑΟΦΑ επιτέλους στο ΣΠΙΤΙ του !
« Απάντηση #40 στις: 19 Δεκεμβρίου, 2019, 18:53:23 μμ »
Καλησπερα φιλε μου.Αθανασιου και Αναστασιου Μουρικη 130,Ελευσινα
Σαββατο:15:00-20:00
Κυριακη:10:00-15:00
Ο στοχος δεν ειναι να εισαι καλυτερος απο τους αλλους.....αλλα να εισαι καλυτερος απο χθες..

Αποσυνδεδεμένος STREAMLINE

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
Απ: Ο ΑΟΦΑ επιτέλους στο ΣΠΙΤΙ του !
« Απάντηση #41 στις: 20 Δεκεμβρίου, 2019, 08:51:53 πμ »
Σε ευχαριστώ. Και δε μου λες? Εκτός από το κουτσομπολιό που θα πέσει την πρώτη φορά, μπορώ να φέρω και το << εργαλείο >> για να γίνει καμμιά δοκιμή, η πρέπει πρώτα να γραφτώ στο σύλλογο?
Καλές γιορτές να έχουμε όλοι μας.

Αποσυνδεδεμένος hillrx8

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
Απ: Ο ΑΟΦΑ επιτέλους στο ΣΠΙΤΙ του !
« Απάντηση #42 στις: 20 Δεκεμβρίου, 2019, 12:05:56 μμ »
Αρκεί κάτω από 20ποδ νομιζώ...
FTP 900(lousil), hw90(Ωριων)5,5mm,hw97κ(Αιολος)5,5mm, ΑΑ HFT 500 4,5mm(Δευκαλιων), ,hw80k 5.5mm,hw98 4.5mm,AA prosport 5.5m(mangusta),tx200HC 5.5mm,tx 200 mk3 4.5 16j,hw100kt fsb 5.5m (zeus),cricket 5.5mm(punicher),Diana 56th 5.5mm,Edgun RM5 6.35 long(Τ-14 ΑRΜΑΤΑ),Vulcan mk2 tact W 5.5mm,FX wildcat mkii ,Diana 75,fx crown mk2 5.5 laminet,daystate wolverine R HP 5.5,walther lgu 5.5,hw 97k 4.5 16j,hw 77 SE 4,5,FX Impact M3 sniper,hw 50s 4.5,BSA R-10 mk2,,fx crown mk2grs,hw75-45,Diana48,hw30s,hw95k

Αποσυνδεδεμένος amateursv

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 304
  • I ♡ FT.......
Απ: Ο ΑΟΦΑ επιτέλους στο ΣΠΙΤΙ του !
« Απάντηση #43 στις: 20 Δεκεμβρίου, 2019, 12:46:29 μμ »
 Καλημερα.Καλυτερα να ερθεις να δεις τα πραγματα απο κοντα και μετα την εγγραφεη να φερεις οτι οπλακι θες μεχρι 20ft/lb να ριχνεις.Θα σου δωσουν οπλακι και τα παιδια που θα ειναι εκει..οποτε δεν θα παει χαμενη η βολτα.Αυριο μεσημερακι θα ειναι και εγω εκει...Θανασης Βασιλειου.Θα χαρουμε να σε δουμε.Καλες γιορτες σε ολους.
Ο στοχος δεν ειναι να εισαι καλυτερος απο τους αλλους.....αλλα να εισαι καλυτερος απο χθες..

Αποσυνδεδεμένος STREAMLINE

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
Απ: Ο ΑΟΦΑ επιτέλους στο ΣΠΙΤΙ του !
« Απάντηση #44 στις: 20 Δεκεμβρίου, 2019, 13:27:49 μμ »
Φίλε μου σε ευχαριστώ για την πρόσκληση , αλλά προς το παρόν είμαι στην Ολλανδία, περιμένω τον πρώτο μου εγγονό. Θα τα πούμε μετά τις 20 Ιανουαρίου που γυρίζω, καλές γιορτές να έχουμε.
Τάσος.