Αποστολέας Θέμα: kral champion  (Αναγνώστηκε 25930 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Kral

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
kral champion
« στις: 29 Ιανουαρίου, 2017, 13:41:34 μμ »
γεια σας παιδια ειμαι νεος στο forum ;D περσι ειχα αγορασει ενα αεροβολο kral champion τουρκικο (βεβαια δε το ηξερα)..εχει αρκετη δυναμη οπως καταλαβαινω οταν το παρειγγειλα εγραφε 325 sec απλα δεν εχει τοσο καλο στοχο πιστευω λογο μεγαλου κραδασμου..μπορειτε να με διαφωτισετε τι μπορω να κανω για να βρισκω στοχο?ισως να μην χρησ/ποιω τις καταλληλες βολιδες..ευχαριστω ::)

Αποσυνδεδεμένος kostas100

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1401
Απ: kral champion
« Απάντηση #1 στις: 30 Ιανουαρίου, 2017, 02:16:55 πμ »
Καλησπερα
Χρησιμοποιησε τις ποιο βαριες JSB βολιδες που υπαρχουν στο διαμ του αεροβολου σου ,εαν ΔΕΝ τοτε βαλτο αγγελια να φυγει ,παρε το χρημα και αγορασε ενα αλλο αεροβολο που να μην ειναι Magnum η Champion για να μπορεις να  κανεις σκοποβολη και να αποφυγεις και τον οδοντιατρο  ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) 

Αποσυνδεδεμένος Kral

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
Απ: kral champion
« Απάντηση #2 στις: 30 Ιανουαρίου, 2017, 21:27:53 μμ »
εγω σκευτομουν να παρω το kral safari που εχει 400/sec αλλα εκεινο ηταν που δε θα εβρισκε στοχο..θα κανω αυτο που μου ειπες θα παρω πιο βαριες εγω μεχρι τωρα εχω χρησιμοποιησει stoeger βολιδες στην αρχη 0.48γρ βαρος βολιδας πλακε ,μετα πηρα μυτερες 0,56γρ βαρος αλλα κ παλι δεν εβρισκα στοχο..υπαρχουν κ 0,56γρ αλλα με στρογγυλη μυτη υπαρχουν και 0,66γρ πομπε (στρογγυλες) επιχαλκωμενες και υπαρχουν και οι πιο βαριες που ειναι 0,75γρ μυτερες αλλα με διπλο δαχτυλιδι στο σωμα της βολιδας...τωρα θα δοκιμασω και τις υπολοιπες κ αμα δεν κανει θα το πουλησω κ θα παρω ενα σαν του φιλου μου Stoeger-Beretta x-20 που εχουν καλο στοχο

Αποσυνδεδεμένος kostas100

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1401
Απ: kral champion
« Απάντηση #3 στις: 30 Ιανουαρίου, 2017, 23:19:48 μμ »
εγω σκευτομουν να παρω το kral safari που εχει 400/sec αλλα εκεινο ηταν που δε θα εβρισκε στοχο..θα κανω αυτο που μου ειπες θα παρω πιο βαριες εγω μεχρι τωρα εχω χρησιμοποιησει stoeger βολιδες στην αρχη 0.48γρ βαρος βολιδας πλακε ,μετα πηρα μυτερες 0,56γρ βαρος αλλα κ παλι δεν εβρισκα στοχο..υπαρχουν κ 0,56γρ αλλα με στρογγυλη μυτη υπαρχουν και 0,66γρ πομπε (στρογγυλες) επιχαλκωμενες και υπαρχουν και οι πιο βαριες που ειναι 0,75γρ μυτερες αλλα με διπλο δαχτυλιδι στο σωμα της βολιδας...τωρα θα δοκιμασω και τις υπολοιπες κ αμα δεν κανει θα το πουλησω κ θα παρω ενα σαν του φιλου μου Stoeger-Beretta x-20 που εχουν καλο στοχο
Φιλε μου απο οτι καταλαβαινω ψαχνεις, Λαθος αεροβολα να κανεις σκοποβολη αξιωσεων ...
Καλυτερα να το πουλησεις και να ΜΗΝ παρεις το "αλλο" που μας αναφερεις..
Οσο για τα σφαιρακια που χρησιμοποιεις ,ειναι τα χειροτερα που θα μπορουσες να δοκιμασεις ???
Αυτος που σου προτεινε να αγορασεις το συγκεκριμενο εαροβολο και αυτα τα σφαιρακια ΔΕΝ πρεπει να ειναι σχετικος με το αντικειμενο (στο γραφω και προσπαθω να ειμαι ευγενικος ,αλλιως θα εγραφα κατι "αλλο)

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: kral champion
« Απάντηση #4 στις: 30 Ιανουαρίου, 2017, 23:30:42 μμ »
Κυριοι,πριν αγορασετε αεροβολο καντε μια ερωτηση να παρετε μια γνωμη,θα κοστισει λιγοτερο από μια λαθος αγορα. :)
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος AGGELOS A

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 856
Απ: kral champion
« Απάντηση #5 στις: 31 Ιανουαρίου, 2017, 08:21:41 πμ »
Κυριοι,πριν αγορασετε αεροβολο καντε μια ερωτηση να παρετε μια γνωμη,θα κοστισει λιγοτερο από μια λαθος αγορα. :)
+1000.
HW77-HW97-HW95-HW80-HW 35-Dianna54-Dianna56-Dianna38-AAS200-FX INDY

Αποσυνδεδεμένος mikesf

  • Administrator
  • ******
  • Μηνύματα: 1476
Απ: kral champion
« Απάντηση #6 στις: 31 Ιανουαρίου, 2017, 10:08:02 πμ »
Κυριοι,πριν αγορασετε αεροβολο καντε μια ερωτηση να παρετε μια γνωμη,θα κοστισει λιγοτερο από μια λαθος αγορα. :)

Για να τους προτείνεις weihrauch και να σε πουν γερμανοτσολιά!
Ανώνυμοι Αεροβολικοί

Αποσυνδεδεμένος kostas100

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1401
Απ: kral champion
« Απάντηση #7 στις: 31 Ιανουαρίου, 2017, 10:33:11 πμ »
Κυριοι,πριν αγορασετε αεροβολο καντε μια ερωτηση να παρετε μια γνωμη,θα κοστισει λιγοτερο από μια λαθος αγορα. :)

Για να τους προτείνεις weihrauch και να σε πουν γερμανοτσολιά!
ΧαΧαΧα Σωστος ο Μικες,αλλα εγω κανω παρεα ΜΟΝΟ με οποιον εχει weihrauch και ειναι "in"..
τι αλλο θα διαβασουμε ???


Αποσυνδεδεμένος fragkiskos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
Απ: kral champion
« Απάντηση #8 στις: 31 Ιανουαρίου, 2017, 15:17:56 μμ »
Φίλε Kral και εγώ σου προτείνω να λάβεις πολύ σοβαρα την συμβουλή του christoph και kostas 100
Πάρε και άλλες γνώμες (από άτομα που έχουν -είχαν- τα συγκεκριμένα που αναφέρεις) είναι δωρεάν εδώ μέσα

Αποσυνδεδεμένος hw95/0.22

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1355
  • θοδωρος
Απ: kral champion
« Απάντηση #9 στις: 31 Ιανουαρίου, 2017, 16:02:39 μμ »
αναμεσα στο κραλλ κ στο βαιραου εχει 100δες οπλα ....(αλλα μαλλον δεν τα βλεπει κανεις)
κ οσο για τον ...τσολια να μεις σε ποιον εχει αποδωθει ο χαρακτηρισμος κ απο ποιον  οχι λογια μονο και μονο για εντυπωση


και εγω κανω παρεα με παιδια που εχουν   βαιραου αλλα δεν νωμιζω να ειμαι πιο ιν ουτε κ οι φιλοι μου που τα κατεχουν   :) :) :) :)
ειχα κ γω αλωστε πολυ πριν απο πολλους  εδω μεσα κ ισως κ να ξαναπαρω (γιατι οχι αλωστε πλεον κ η γνωση ,κ η εμπειρια υπαρχει κ μια χαρα οπλα ειναι ΑΛΛΑ το παραπονο μου ειναι για το κολλημα που εχουν πολλοι εδω μεσα )


....τωρα η περιπτωση εδω του φιλου να μην χαλαμε και-πολυ- το θεμα ειναι καθαρα περιπτωση αριθμων κ εντυπωσιασμου
  ...πηγε  σ ενα μαγαζι κ τουπε  ο πωλητης <<παρε αυτο που ριχνει διαστημικα -τυφλα να χει το λειζερ κτλ ,κτλ >>
κ ετσι φωρτοθηκε το κραλλ :( :( :(>>
τωρα το πηρε παει αντι να του λεμε πετα το την πατησες κτλ ας του πρωτεινουμε να το χαμηλωσει κ να το <<βελτιωσει>> λιγο μπας κ γινει υποφερτο κ κανει το κεφι του (αλλωστε αυτο ειναι το ζητουμενο ) κ δεν κλαιει -πολυ τα λ7 του
« Τελευταία τροποποίηση: 31 Ιανουαρίου, 2017, 16:17:43 μμ από hw95/0.22 »
ο σοφος ...ρωτα!, 
   ο εξυπνος...παραδεχεται!,
ο ηλιθιος...επιμενει!!!
κ ο πονηρος...δικαιολογειται!!




.... οποιος δεν μπορει να κανει τεχνη!,
...κανει κριτικη!!

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: kral champion
« Απάντηση #10 στις: 31 Ιανουαρίου, 2017, 17:23:45 μμ »
Οι νεοι που μπαινουν στο φορουμ θα πρεπει πρωτα να διαβαζουν,υπαρχουν σχεδον τα παντα μεσα στις σελιδες του.

Χοντρικα θα πρεπει να ξερουν ,δυναμη και ευθυβολια σε ελατηριο δεν πανε μαζι.Ειναι τυχαιο αυτη που ασχολουνται με την σκοποβολη,να ριχνουμν με 10-11 ποδολιβρα χωρις να υπαρχει περιορισμος απο τον νομο

Δεν υπαρχει καλο και φθηνο.

Καλο θα ειναι να μην τσιμπανε με τις προσφορες,οπλο+σφαιρακια+διποδο+βαλιτσα μεταφορας+ενα σωληνα που παιζει τον ρολο της διοπτρας κλπ.

Το σωστο θα ειναι.εχω τοσα € ΚΑΙ ΘΕΛΩ... Η ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ.

Αγορασα αυτο το οπλο και δεν βρισκω στοχο,εκει παμε αλλου.

Υγ,το Γερμανοτσολιας το εχω ακουσει,αλλα μου το εχουν πει και καταμουτρα :)
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος zafka

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 543
  • Ζαφείρης
Απ: kral champion
« Απάντηση #11 στις: 31 Ιανουαρίου, 2017, 18:11:05 μμ »
Πολλοί μπαίνουν-ανακαλύπτουν το φόρουμ αφού έχουν ήδη προβεί στην αγορά και χωρίς δυστυχώς να το έχουν πολυψάξει. Αν δε έχουν δει και τα αμερικάνικα rpomotion βιντεάκια στον σωλήνα, δε θέλει και πολύ να κάνεις τη μ@λ@κια.  Εδώ λοιπόν θα πω ότι ο hw95 έχει δίκιο. Σε αυτούς που προέβησαν σε λάθος αγορά για τους προαναφερθέντες λόγους, δεν πρέπει να τους "σπρώχνουμε στο γκρεμό" λόγω "εσφαλμένης" επιλογής, αλλά να τους λέμε αν μπορεί η κατάσταση να βελτιωθεί με κάποιο τρόπο.
 Τώρα για τους άλλους που ενώ ρωτάνε πριν αγοράσουν τελικά καταλήγουν σε "λάθος" επιλογή, κατευθείαν στην πυρά  :D :D
ZOS 10-40x50 (ορφανή)
HW97K 5.5 V-Mach, Hawke SR12, 6-18X44
HW30S 4.5, Leapers 3-9X40
Air Arms s510 4.5, Sightron 36x42
Beretta 92FS

http://www.youtube.com/feed/UCmsNYWe0CbW31yrgFEASnxQ/u

Αποσυνδεδεμένος iraklis2010

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1459
Απ: kral champion
« Απάντηση #12 στις: 31 Ιανουαρίου, 2017, 18:59:35 μμ »
Κυριοι,πριν αγορασετε αεροβολο καντε μια ερωτηση να παρετε μια γνωμη,θα κοστισει λιγοτερο από μια λαθος αγορα. :)
Χιλιοειπομενο αλλα .....η προληψη προηγειται της θεραπειας :( :( :(
ΑΕΤΣ ΕΠΛΑΣΤΑ ΑΣΟΝ ΘΕΟ
ΑΕΤΣ ΣΗ ΓΗΝ ΕΒΡΕΘΑ
ΚΑΜΙΑΝ ΚΙ ΠΟΥΣΜΑΝΕΨΑ
ΠΟΝΤΙΟΣ ΝΤΕ ΓΕΝΝΕΘΑ

HW  90  5,5 LAZAGLIDE BY DRAGON WALNUT BY HERCULES
DIANA 48 4,5 HANDMADE STOK IROCO BY HERCULES
SLAVIA 630 4,5  WALNUT BY HERCULES.....LAZAGLIDE AND VENOM  BY DRAGON

Αποσυνδεδεμένος iraklis2010

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1459
Απ: kral champion
« Απάντηση #13 στις: 31 Ιανουαρίου, 2017, 19:09:40 μμ »
Πολλοί μπαίνουν-ανακαλύπτουν το φόρουμ αφού έχουν ήδη προβεί στην αγορά και χωρίς δυστυχώς να το έχουν πολυψάξει. Αν δε έχουν δει και τα αμερικάνικα rpomotion βιντεάκια στον σωλήνα, δε θέλει και πολύ να κάνεις τη μ@λ@κια.  Εδώ λοιπόν θα πω ότι ο hw95 έχει δίκιο. Σε αυτούς που προέβησαν σε λάθος αγορά για τους προαναφερθέντες λόγους, δεν πρέπει να τους "σπρώχνουμε στο γκρεμό" λόγω "εσφαλμένης" επιλογής, αλλά να τους λέμε αν μπορεί η κατάσταση να βελτιωθεί με κάποιο τρόπο.
 Τώρα για τους άλλους που ενώ ρωτάνε πριν αγοράσουν τελικά καταλήγουν σε "λάθος" επιλογή, κατευθείαν στην πυρά  :D :D
Δυστιχως αυτο εχει συμβει πολλες φορες και μετα ζητανε γνωμες τι,πως,ποσο,γιατι,αν γινεται και ποσο κοστιζει...και και και και.....ναι λοιπον σε εναν που εκανε 'λαθος'' αγορα δεν θα τον βαλω να μπει σε εξοδα για αλλη μια φορα για κατι που δεν αξιζει να δωσεις αλλα.Για καποιον που εχει τροπο η γνωστο για βοηθεια καλως,αλλα για καποιον που δεν το κατεχει θα του προτεινα ευθεως δωστο χασε οσο γινεται λιγοτερα τωρα που ειναι καινουργιο και παρε κατι που αξιζει αλλα το κυριοτερο θα σε ικανοποιησει.Για μενα οποιος εχει αεροβολο απο τις γνωστες  εταιριες(να μην τις πω αλλοιως)και λεει πως ειναι ευχαριστημενος η δεν ξερει απο αεροβολα η ψευδεται.....συγνωμη αλλα το εχω ζησει το εργο αυτο.....αλλα λεγωνται απο κοντα και αλλα εδω στο φορουμ......
ΑΕΤΣ ΕΠΛΑΣΤΑ ΑΣΟΝ ΘΕΟ
ΑΕΤΣ ΣΗ ΓΗΝ ΕΒΡΕΘΑ
ΚΑΜΙΑΝ ΚΙ ΠΟΥΣΜΑΝΕΨΑ
ΠΟΝΤΙΟΣ ΝΤΕ ΓΕΝΝΕΘΑ

HW  90  5,5 LAZAGLIDE BY DRAGON WALNUT BY HERCULES
DIANA 48 4,5 HANDMADE STOK IROCO BY HERCULES
SLAVIA 630 4,5  WALNUT BY HERCULES.....LAZAGLIDE AND VENOM  BY DRAGON

Αποσυνδεδεμένος Supernova

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
Απ:
« Απάντηση #14 στις: 01 Φεβρουαρίου, 2017, 00:53:49 πμ »
???
Μάλλον κάπου στην διαδρομή έχει χαθεί το νόημα του τι σημαίνει αεροβόλο....
Για γέλια...?
Για κλάματα..?
Οτι και να πάρει κάποιος σκοπός είναι να το γουσταρει και να του κάνει τα κέφια,απο εκεί και πέρα τα "άλλα" είναι περιττά.