Αποστολέας Θέμα: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό  (Αναγνώστηκε 135879 φορές)

Αποσυνδεδεμένος gianismegara

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 899
  • Η ΗΡΕΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΚΡΙΒΕΙΑ!!!
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #195 στις: 28 Αυγούστου, 2011, 16:44:24 μμ »
Αγαπητέ φίλε S P A I K ! ! !

Θα σε συμβούλευα να μην το επιχειρήσεις, διότι βάσει νόμου απαγορεύεται η εισαγωγή σπαθιών, ξιφίδιων και λογχών, χωρίς έκδοση ειδικής αδείας, για εισαγωγή τους ως συλλέκτης, (τζάμπα το τρέξιμο δηλ. και άντε να βγάλεις άκρη).   
Καλύτερα ρίξε μια ματιά εδώ http://www.ibiscusmarket.com/cart/home.php και πιστεύω πως θα βρεις κάτι που να ταιριάζει...στα γούστα σου ;).

Αποσυνδεδεμένος dkmusic

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #196 στις: 24 Οκτωβρίου, 2011, 23:44:51 μμ »
παιδια μπορω να φερω διοπτρα απο την βουλγαρια  μιας και παραγγελνω το οπλο απο εκει ?

Αποσυνδεδεμένος sal4680461

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2460
  • One Man Cant Change World That's why I use spotter
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #197 στις: 25 Οκτωβρίου, 2011, 03:10:41 πμ »
ανετα  ;)
GAMO AF10
HAMERLI CR 20 CONVERTION TO PCP
WALTHER LGM-2 CONVERTION TO PCP
HW-100
Feinwerkbau 300
CZ 452 0,22 ULTRA MATCH
MOSSBERG 510 12CAL
BAIKAL MP153 12CAL
BAIKAL IJ 58 12CAL

Αποσυνδεδεμένος xdionisis

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #198 στις: 29 Νοεμβρίου, 2011, 18:28:38 μμ »
Σκέφτομαι να παραγγείλω ένα αεροβόλο απο χώρα της Ε.Ε.(Βουλγαρία) το οποίο δεν υπάρχει στην Ελλάδα. Το όπλο φέρει και μια διόπτρα η οποία απο ότι έχω διαβάσει σε κριτικές είναι και εντελώς άχρηστη. Κινέζικη γαρ.
Λέτε να έχω κάποιο νομικό πρόβλημα και να τρέχω για μια άχρηστη διόπτρα; Να του πω να την αφαιρέσει ή δεν υπάρχει πρόβλημα; Το πολύ πολύ να τη δώσω στον πατέρα μου να τσεκάρει τα λάστιχα στο πότισμα :)

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #199 στις: 29 Νοεμβρίου, 2011, 20:28:10 μμ »
Αν ειναι,απο το γνωστο καταστημα,που εχει προμηθευσει,την μιση Ελλαδα με Hatsan,δεν θα εχεις,κανενα προβλημα. ;)
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος George3D

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • N O S T O S
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #200 στις: 29 Νοεμβρίου, 2011, 21:57:58 μμ »
Για σας παιδιά.
Εδώ και σαράντα μέρες έχω παραγγείλει από εδώ http://www.targetsports.co.uk/index.php?act=viewProd&productId=1331&ccSID=9accacd29395fbff512510521194feba    ένα σκάνερ ακόμα δεν έχω παραλαβή τίποτα και μου έχει χρέωση και 28 λίρες μεταφορικά.
Στις 18 μέρες τον ρώτησα τι εγείνε με την παραγγελια και μου είπε ότι τα έχει στήλη με απλό ταχυδρομείο και να περιμένω μερικές μέρες ακόμη
ότι δεν έχει trak numper  (άρα τα έστειλε με απλό ταχυδρομείο σαν γράμμα 3 λίρες χρέωση) και δεν μπορεί να βρει κάτι.
Σε mail που του έστειλα πριν πέντε μέρες και του ζητάω τι θα γίνει να μου επιστρέψει τα χρήματα πίσω δεν μου έχει απάντηση ακόμη. >:( >:( >:( >:( >:(
HW 90 4.5                                                             HAWKE 3-9 Χ 50 HD MIL DOT
AIR ARMS S510 XTRA FAC .22 SLTHUMBHOLE          NIKKO STIRLING TARGETMASTER IR 6-24x56 FT
Daystate  Limited Edition ‘Grey Shadow’                  MTC Genesis 5-20 x 50 SILVER

Αποσυνδεδεμένος Byron22

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 527
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #201 στις: 04 Δεκεμβρίου, 2011, 01:54:57 πμ »
Ειχα παραγγειλει κ εγω απο εκει αλλα δεν προχωρησε γιατι ηταν λιγο περιεργοι και το πηρα απο την skan κατ ευθειαν. Αν ομως σου λενε οτι το εστειλαν θα ισχυει οποτε κανε λιγο υπομονη.
Airwolf 5.5-Bushnell Elite 6500
LG 110 5.5-Bushnell Elite 6500
SLR98/Ginb 5.5-Bushnell Elite 6500
Pro Sport Mangusta 5.5- Bushnell Elite 6500
Mk4/Gary Cane 5.5-Leupold Competition
BM500 4.5-Leupold Competition
S200/Ginb 5.5-Leupold 3-9x33

Αποσυνδεδεμένος dogo

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 347
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #202 στις: 12 Δεκεμβρίου, 2011, 06:08:30 πμ »
απλα να αναφερω οτι το hatsan44 που παρελαβα απο βουλγαρια (pushka) μαλλον ηταν μεταχειρισμενο.
ξεβιδωσα την μπουκαλα επειδη καποια στιγμη κουνησα το οπλο και  ακουγοντανε κατι σαν ξεβιδωμενη κανη.
και ειδα οτι γυρω απο την βαλβιδα εχει καποια μικροχτυπηματακια, και το παξιμαδι που ξεβιδωνει την βαλβιδα επισεις εχει σημαδια που διχνει οτι εχει ανοιχτει.
ελπιζω τουλαχιστον να μην εχει καποιο προβλημα που δεν μπορω να εντοπισω ακομη.


« Τελευταία τροποποίηση: 18 Δεκεμβρίου, 2011, 15:05:05 μμ από destro »

Αποσυνδεδεμένος cynix

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1047
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #203 στις: 12 Δεκεμβρίου, 2011, 09:32:13 πμ »
Γιατί δεν βγάζεις μερικές φωτογραφίες και να του στείλεις ενα μειλ? Αν είναι έτσι, νομίζω ότι πρέπει να ζητήσεις αλλαγή..
team Walther Greece

Αποσυνδεδεμένος tassos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1797
  • Βολος
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #204 στις: 12 Δεκεμβρίου, 2011, 12:36:02 μμ »
απλα να αναφερω οτι το hatsan44 που παρελαβα απο βουλγαρια μαλλον ηταν μεταχειρισμενο.
ξεβιδωσα την μπουκαλα επειδη καποια στιγμη κουνησα το οπλο και  ακουγοντανε κατι σαν ξεβιδωμενη κανη.
και ειδα οτι γυρω απο την βαλβιδα εχει καποια μικροχτυπηματακια, και το παξιμαδι που ξεβιδωνει την βαλβιδα επισεις εχει σημαδια που διχνει οτι εχει ανοιχτει.
ελπιζω τουλαχιστον να μην εχει καποιο προβλημα που δεν μπορω να εντοπισω ακομη.

  Αν μπορείς ρίξε και δώ στο φόρουμ μερικές φωτογραφίες από μέρη του όπλου που πιστεύεις οτι είναι ήδη πειραγμένα από άλλον χρήστη.
   Από ποιό κατάστημα έγινε ή αγορά ?
ΒΤ-65      75 FP

Αποσυνδεδεμένος dogo

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 347
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #205 στις: 12 Δεκεμβρίου, 2011, 18:55:19 μμ »
απλα να αναφερω οτι το hatsan44 που παρελαβα απο βουλγαρια μαλλον ηταν μεταχειρισμενο.
ξεβιδωσα την μπουκαλα επειδη καποια στιγμη κουνησα το οπλο και  ακουγοντανε κατι σαν ξεβιδωμενη κανη.
και ειδα οτι γυρω απο την βαλβιδα εχει καποια μικροχτυπηματακια, και το παξιμαδι που ξεβιδωνει την βαλβιδα επισεις εχει σημαδια που διχνει οτι εχει ανοιχτει.
ελπιζω τουλαχιστον να μην εχει καποιο προβλημα που δεν μπορω να εντοπισω ακομη.

  Αν μπορείς ρίξε και δώ στο φόρουμ μερικές φωτογραφίες από μέρη του όπλου που πιστεύεις οτι είναι ήδη πειραγμένα από άλλον χρήστη.
   Από ποιό κατάστημα έγινε ή αγορά ?

αυριο θα βγαλω και θα ανεβασω μερικες φωτογραφιες. το καταστημα ειναι το πουσκα. αλλα ας μην το κρινουμε ομως ακομα, περιμενετε λιγο να ανεβασω φωτογραφιες να τις δουμε ολοι μαζι.

cynix@
το σκεφτηκα αυτο που λες, αλλα οταν μου ερχετε στο μυαλο το μπερδεμα και η ταλαιπορια που εφαγα μεχρι να ερθει το οπλο ξενερωνω.. ασε που σκεφτομαι οτι αν μου πει καμια κουβεντα που δεν πρεπει,πχ (δεν με νοιαζει αυτο ειναι δικο σου προβλημα τωρα κτλ) θα με νευριασει πολυ αφου λογο αποστασης δεν θα μπορω να κανω τιποτα.
θα ανεβασω εδω μερικες φωτογραφιες και βλεπουμε..

Αποσυνδεδεμένος accuracy lover

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 3021
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #206 στις: 12 Δεκεμβρίου, 2011, 19:10:35 μμ »
                Όταν το παρέλαβες και άνοιξες την συσκευασία το τουφέκι ήταν μέσα σε σφραγισμένη πλαστική σακκούλα όπως γράφει παραπάνω ο φίλος PIPERMAN;

Αποσυνδεδεμένος dogo

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 347
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #207 στις: 12 Δεκεμβρίου, 2011, 19:29:17 μμ »
                Όταν το παρέλαβες και άνοιξες την συσκευασία το τουφέκι ήταν μέσα σε σφραγισμένη πλαστική σακκούλα όπως γράφει παραπάνω ο φίλος PIPERMAN;

σε σακουλα ναι. σφραγισμενη ομως οχι.
ταινιες ειχε και στην σακουλά και στο κουτι.

Αποσυνδεδεμένος drakos320

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 975
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #208 στις: 12 Δεκεμβρίου, 2011, 20:58:30 μμ »
Οτι και να΄ναι . . .απο τη στιγμη που πληρωνεις σφραγισμενο,αυτο απαιτεις.
Τωρα ο τυπος εαν εχει κανει αυτη την κινηση,και μαλιστα με στοιχεια
αφου οπως λες εχει σημαδια επεμβασης , ειναι πολυ λαθος.
Γι΄αυτο τ/φ,ενα γερο μπλα-μπλα,και αντικατασταση με αλλο.

ΥΓ.Piperman εαν σου κανει εσενα στραβη,που κοντευεις ν΄αγορασεις
ολη την τουρκια  ,καλυτερα να φαει ενα μαγκαλι καρβουνα  :D.
Λοιπον Κωστα [σοβαρα τωρα] εαν δε βρει ακρη ο φιλος, κανονικα πρεπει να το τελειωσεις.
Το να γνωριζεις την αληθεια ειναι ευκολο .
Το να την ακολουθεις ειναι δυσκολο .

L a s e r - Φαλτσετα - Mατσετα - Μπαλτας

Αποσυνδεδεμένος cynix

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1047
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #209 στις: 12 Δεκεμβρίου, 2011, 21:04:29 μμ »
Όπως και να έχει πρέπει να τον ενημερώσεις, ακόμη και αν αποφασίσεις να το κρατήσεις...
team Walther Greece