Αποστολέας Θέμα: επιστροφή με νέο αεροβόλο  (Αναγνώστηκε 11729 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Moonchild

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
Απ: επιστροφή με νέο αεροβόλο
« Απάντηση #15 στις: 28 Ιανουαρίου, 2019, 16:04:09 μμ »
Λάδι στη κάννη μπορείς να βάζεις και να το αφήνεις εκεί (εσωτερικά και εξωτερικά) μόνο αν πρόκειται να αφήσεις το όπλο σε αποθηκευτικό χώρο για μεγάλο χρονικό διάστημα η θα ταξιδέψει σε θάλασσα η σε μέρη με μεγάλη υγρασία για να προστατευθεί από οξειδώσεις. Μετά από λάδωμα χρειάζεται καλό στέγνωμα για να  ξαναχρησιμοποιηθεί.
Diana Mod 24 .177 - CVLife  8-32X50
Hatsan Bullboss.25 - DISCOVERY 4.5-18X44 FFP
Artemis CP2 .177 - UTG 3-9X32 Bugbuster
ARTEMIS PR900W .177 - CVLife 6-24X50
Umarex Morph 3X - Bushnell 3-9X32
KWC M45 CQBP
Crossman C11

Αποσυνδεδεμένος guppy

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
Απ: επιστροφή με νέο αεροβόλο
« Απάντηση #16 στις: 28 Ιανουαρίου, 2019, 21:53:12 μμ »
Οκ το κατάλαβα ουσιαστικά δεν χρειάζεται λάδι .... Το καθάρισα με καθαρή βενζίνη θα χρησιμοποιήσω πρώτα 100-150 σφαιράκια να αποκτήσει κάποια μολυβδοση ή κάπως έτσι η κάννη και μετά θα προσπαθήσω να δω Γκρουπ στα 20-25 μέτρα με τα jsb να δω καταρχάς τι να πάρω σε σφαιράκια και βλέπουμε !!

Αποσυνδεδεμένος guppy

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
Απ: επιστροφή με νέο αεροβόλο
« Απάντηση #17 στις: 30 Ιανουαρίου, 2019, 10:18:57 πμ »
εχθές είχα όρεξη αν και είχε λίγο αέρα και προσπάθησα να κάνω τα πρώτα μου group , αλλά επειδή είχε αέρα μου έφευγαν λίγο όλα δεξιά

στο τέλος πήγα από την άλλη μεριά της αυλής που έχω και μέρος να ακουμπάω το αεροβόλο και ως δια μαγείας όλα ήταν καταπληκτικά ... βαρούσα στα 18 μέτρα περίπου καπάκι κόκα κόλας  ένα κλαδί 2 εκατοστών πάχους μιας λεμονιάς του βάρεσα του βάρεσα 10 σφαιράκια σχεδόν στο ίδιο σημείο σχεδόν το έκοψα ....

με χαρά πήγα στο γκαραζ να πάρω κάνα στόχο ακόμα και σκούντιξα το όπλο στην κάσα του γκαράζ ... πάω έξω βαρούσε όπου νάναι ... οπότε χάνω το κέντρο... και μάλλον θα δοκιμάσω με ανοιχτά σκοπευτικά :) και θα δούμε !

δεν αντέχουν οι διόπτρες στα gasram τουλάχιστον οι φτηνές ... :( αν και θα την ανοίξω και θα δούμε μπας και ...