Αποστολέας Θέμα: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου  (Αναγνώστηκε 371406 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #210 στις: 28 Αυγούστου, 2011, 14:18:55 μμ »
NAI. ;)
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος T4s0s gr

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #211 στις: 28 Αυγούστου, 2011, 14:35:01 μμ »
Σε ευχαριστω φιλε christopher! Επισης κατι ακομα με τα 150 ευρω που διαθετω μπορει καποιος ενδεικτικα καποιος να αναφερει καποια αεροβολα που να μηδενιζουν στα 50 μετρα? Βεβαια θα ειναι και το πρωτο μου αεροβολο!!
Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος michael1969

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 809
  • ΣΕΡΡΕΣ
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #212 στις: 28 Αυγούστου, 2011, 17:04:17 μμ »
Ηατσαν 88 και 99 γυρω στα 100ευρω
Alfa proj 4.5

Αποσυνδεδεμένος T4s0s gr

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #213 στις: 28 Αυγούστου, 2011, 18:42:46 μμ »
Σε ευχαριστω θα το λαβω υποψη μου!

Αποσυνδεδεμένος OneShot

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 693
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #214 στις: 28 Αυγούστου, 2011, 21:05:54 μμ »
Σε ευχαριστω φιλε christopher! Επισης κατι ακομα με τα 150 ευρω που διαθετω μπορει καποιος ενδεικτικα καποιος να αναφερει καποια αεροβολα που να μηδενιζουν στα 50 μετρα? Βεβαια θα ειναι και το πρωτο μου αεροβολο!!
Ευχαριστω!

Τι εννοείς να "μηδενίζουν στα 50 μέτρα";
Jus Sanguinis

"O σεβασμός στο Σύνταγμα και τους νόμους που συμφωνούν με αυτό και η αφοσίωση στην Πατρίδα και τη Δημοκρατία αποτελούν θεμελιώδη υποχρέωση όλων των Ελλήνων"

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λές : Εγώ μονάχος μου θα σώσω τη γή: Αν δεν σωθεί εγώ θα φταίω... N.Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος T4s0s gr

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #215 στις: 28 Αυγούστου, 2011, 21:31:43 μμ »
Ενοω να πετυχενω αυτο που σημαδευω στα 50μετρα 100τις 100!

Αποσυνδεδεμένος OneShot

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 693
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #216 στις: 28 Αυγούστου, 2011, 21:36:37 μμ »
Εάν αυτό που σημαδεύεις είναι αρκετά μεγάλο (η πόρτα από κανά αχυρώνα για παράδειγμα :D) τότε όλα το κάνουν συμπεριλαμβανομένων των hatsan που αναφέρθηκαν (και μετά τις 100-150 βολές μπορεί να γίνουν και τρύπα τρύπα ;D)


Jus Sanguinis

"O σεβασμός στο Σύνταγμα και τους νόμους που συμφωνούν με αυτό και η αφοσίωση στην Πατρίδα και τη Δημοκρατία αποτελούν θεμελιώδη υποχρέωση όλων των Ελλήνων"

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λές : Εγώ μονάχος μου θα σώσω τη γή: Αν δεν σωθεί εγώ θα φταίω... N.Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος sal4680461

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2460
  • One Man Cant Change World That's why I use spotter
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #217 στις: 28 Αυγούστου, 2011, 21:57:04 μμ »
Εάν αυτό που σημαδεύεις είναι αρκετά μεγάλο (η πόρτα από κανά αχυρώνα για παράδειγμα :D) τότε όλα το κάνουν συμπεριλαμβανομένων των hatsan που αναφέρθηκαν (και μετά τις 100-150 βολές μπορεί να γίνουν και τρύπα τρύπα ;D)



θα σε συμβουλευα να μην δινεις λαθος πληροφοριες αν δεν εχεις ιδια αποψη για ενα οπλο εχω δει τα χατσαν που χλευαζεις ετσι ελαφρα την καρδια να κεντανε  και να σου πω και κατι απο προσωπικη πειρα ασχετα αν μιλησω για προσυμπιεσμενο για τρυπα τρυπα προτιμω το φτηνιαρικο χατσαν απο το καταξιωμενο κατοσταρι
GAMO AF10
HAMERLI CR 20 CONVERTION TO PCP
WALTHER LGM-2 CONVERTION TO PCP
HW-100
Feinwerkbau 300
CZ 452 0,22 ULTRA MATCH
MOSSBERG 510 12CAL
BAIKAL MP153 12CAL
BAIKAL IJ 58 12CAL

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #218 στις: 28 Αυγούστου, 2011, 22:08:04 μμ »
Mεχρι σταυροβελονια κανουν τα hatsan. :D
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος OneShot

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 693
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #219 στις: 28 Αυγούστου, 2011, 22:24:03 μμ »
θα σε συμβουλευα να μην δινεις λαθος πληροφοριες αν δεν εχεις ιδια αποψη για ενα οπλο εχω δει τα χατσαν που χλευαζεις ετσι ελαφρα την καρδια να κεντανε  και να σου πω και κατι απο προσωπικη πειρα ασχετα αν μιλησω για προσυμπιεσμενο για τρυπα τρυπα προτιμω το φτηνιαρικο χατσαν απο το καταξιωμενο κατοσταρι

Δεν κατάλαβα ποια λάθος πληροφορία έδωσα. Αμφιβάλλεις δηλαδή ότι και τα hatsan μπορούν να πετύχουν την πόρτα ενός αχυρώνα στα 50 μέτρα;
Jus Sanguinis

"O σεβασμός στο Σύνταγμα και τους νόμους που συμφωνούν με αυτό και η αφοσίωση στην Πατρίδα και τη Δημοκρατία αποτελούν θεμελιώδη υποχρέωση όλων των Ελλήνων"

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λές : Εγώ μονάχος μου θα σώσω τη γή: Αν δεν σωθεί εγώ θα φταίω... N.Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος xenofon

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 723
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #220 στις: 28 Αυγούστου, 2011, 22:28:44 μμ »
Συνφορουμίστα OneShot, έχεις καταντήσει κουραστικός. Καταλαβαίνω ότι με τον τρόπο που σκέφτεσαι, έχεις πολλά προβλήματα με τους γείτονες. Αλλά κάποια στιγμή θα πρέπει κ εσύ να καταλάβεις ότι εδώ είναι ένα φόρουμ για αεροβόλα κ αυτό είναι που μας ενδιαφέρει. Πετάγεσαι συνεχώς γράφοντας ανούσια, παιδικά, ανακριβή μηνύματα θίγοντας κ κατηγορώντας, εμμέσως πλην σαφώς, πολλά μέλη - λάτρεις του αεροβόλου, ανάμεσά τους κ εμένα, ως ψεύτες. Ίσως θα 'πρεπε να ψάξεις να βρεις ένα άλλο καταλληλότερο μέσον για να επιλύσεις τα τυχόν υπαρξιακά, εθνικιστικά ή όποια άλλα σου θέματα...

Ευχές για ταχεία ανάρρωση,
Φιλικά,
Ξενοφών

Αποσυνδεδεμένος T4s0s gr

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #221 στις: 28 Αυγούστου, 2011, 22:36:48 μμ »
Ηaτsαn 88mw ειναι καλυτερο απο το bam 26 γιατι αναμεσα σε αυτα τα δυο ειμαι! (μαγκες σορρυ που σας εχω ζαλισει με την αγορα μου και γιαυτο σας ευχαριστω ολους!

Αποσυνδεδεμένος OneShot

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 693
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #222 στις: 28 Αυγούστου, 2011, 22:38:41 μμ »
Κατάληξε πρώτα εσύ ποια από αυτά που γράφεις τα εννοείς και ποια όχι και άφησε σε παρακαλώ τις υποδείξεις για το τι επιτρέπεται να γράφω και τι όχι.
Εαν ενοχλώ τους συντονιστές στο κάτω κάτω να μπει ένας όρος στο forum να μην επιτρέπεται να σχολιάζουμε τα hatsan μην τυχόν και θιχθεί η ομάδα υποστήριξης.
Jus Sanguinis

"O σεβασμός στο Σύνταγμα και τους νόμους που συμφωνούν με αυτό και η αφοσίωση στην Πατρίδα και τη Δημοκρατία αποτελούν θεμελιώδη υποχρέωση όλων των Ελλήνων"

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λές : Εγώ μονάχος μου θα σώσω τη γή: Αν δεν σωθεί εγώ θα φταίω... N.Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος OneShot

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 693
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #223 στις: 28 Αυγούστου, 2011, 22:45:12 μμ »
Ηaτsαn 88mw ειναι καλυτερο απο το bam 26 γιατι αναμεσα σε αυτα τα δυο ειμαι! (μαγκες σορρυ που σας εχω ζαλισει με την αγορα μου και γιαυτο σας ευχαριστω ολους!

Φίλε μου μην παρεξηγείς τον χιουμοριστικό μου τόνο. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι η επιλογή ενός αεροβόλου εξαρτάται από τις απαιτήσεις μας. Έτσι κάποιος που θέλει γκρουπ μιας ιντσας στα 50 μέτρα θα κάνει διαφορετική επιλογή από κάποιον που θέλει να πετυχαίνει απλά ένα τενεκέ στην ίδια απόσταση.
Jus Sanguinis

"O σεβασμός στο Σύνταγμα και τους νόμους που συμφωνούν με αυτό και η αφοσίωση στην Πατρίδα και τη Δημοκρατία αποτελούν θεμελιώδη υποχρέωση όλων των Ελλήνων"

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λές : Εγώ μονάχος μου θα σώσω τη γή: Αν δεν σωθεί εγώ θα φταίω... N.Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος OneShot

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 693
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #224 στις: 30 Αυγούστου, 2011, 08:03:01 πμ »
Φίλε Τάσο σου απαντώ εδώ. Άποψη μου είναι ότι συνηθως το φθηνό ειναι ψευτικη οικονομια και στο τέλος κοστίζει παραπάνω. Εαν παρατηρήσεις το forum θα διαπιστωσεις οτι σχεδόν όλοι οι πιο έμπειροι χρήστες που γράφουν εδώ χρησιμοποιούν κάποιο καλό Ευρωπαϊκό αεροβολο ελατηριου, γιατί πιστεύεις οτι συμβαίνει αυτό;
Δεν βλέπω τον λόγο να προσθέτει κάποιος ένα δαπανηρο ενδιάμεσο βήμα πριν μάθει και καταλήξει όπως όλοι στα σωστά αεροβόλα. Αγοράζοντας ένα Γερμανικό ή αγγλικό έχεις ένα αεροβολο που ξέρεις ότι θα είναι αυθεντικό, ποιοτικό, απροβληματιστο, και θα κρατήσει για πάντα. Ακόμα και αν το βαρεθείς θα μπορείς πάντα να το δώσεις εύκολα χωρίς να χάσεις πολλά χρήματα, πιστεύεις με ένα ασιατικό, που λειτουργεί 1 στα 5 απο το κουτί, υπάρχει τέτοια περίπτωση; Οπότε τα χρήματα που νομίζεις ότι γλιτώνεις τα δίνεις για ένα άσχημο χαλασμένο πράγμα που εντέλει απλά θα πιάνει τον χώρο στο ντουλάπι σου.
Jus Sanguinis

"O σεβασμός στο Σύνταγμα και τους νόμους που συμφωνούν με αυτό και η αφοσίωση στην Πατρίδα και τη Δημοκρατία αποτελούν θεμελιώδη υποχρέωση όλων των Ελλήνων"

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λές : Εγώ μονάχος μου θα σώσω τη γή: Αν δεν σωθεί εγώ θα φταίω... N.Καζαντζάκης