Αποστολέας Θέμα: Προβληματα με εταιρειες ταχυμεταφορων ( courier )  (Αναγνώστηκε 38840 φορές)

Αποσυνδεδεμένος dpkexm

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 373
  • Όποιος ξέρει δεν μιλά και όποιος μιλά δεν ξέρει.
Απ: Προβληματα με εταιρειες ταχυμεταφορων ( courier )
« Απάντηση #45 στις: 23 Δεκεμβρίου, 2011, 17:50:48 μμ »
ΕΛΤΑ,Δαγκοτω. ;)


Εσύ πρέπει να πάς και να δαγκώσεις τα δικά σου τα ΕΛΤΑ στο λαρύγγι. Ακούς εκεί μια βδομάδα το συστημένο από Μυτιλήνη - Ν. Ιωνία !!!  >:( >:(

Σε άλλες περιοχές παραδίδουν την επομένη!!  ;D ;)

Μα και εσύ τώρα περιμένεις προκοπή από τους Μυτιλινιούς ή από τους Νεοιωνιώτες ;  ;D ;D ;D

υ.γ.  Η μισή καταγωγή μου είναι από Πολυχνίτο και Νέα Ιωνία γεννήθηκα και έζησα 25 χρόνια.
+

Αποσυνδεδεμένος npmair

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 3327
  • Only accurate airguns are interesting!
Απ: Προβληματα με εταιρειες ταχυμεταφορων ( courier )
« Απάντηση #46 στις: 23 Δεκεμβρίου, 2011, 18:48:09 μμ »


Μα και εσύ τώρα περιμένεις προκοπή από τους Μυτιλινιούς ή από τους Νεοιωνιώτες ;  ;D ;D ;D

υ.γ.  Η μισή καταγωγή μου είναι από Πολυχνίτο και Νέα Ιωνία γεννήθηκα και έζησα 25 χρόνια.
[/quote]

Εσύ δεν σώζεσαι με τίποτα!!!  ;D ;D

"Αίολος"
"Διηνέκης"
"Βουκεφάλας"
"Κέρβερος"
"Ημίαιμος Πρίγκιψ"
"Rasputin"
"Τετράκωπος μετά Πηδαλιούχου"
"Captain Hook"

Αποσυνδεδεμένος miltosri

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 203
    • τοξότης του Πηλίου
Απ: Προβληματα με εταιρειες ταχυμεταφορων ( courier )
« Απάντηση #47 στις: 23 Δεκεμβρίου, 2011, 21:17:08 μμ »
η ΤΝΤ έχει καλούτσικα τιμολόγια. αλλά εμάς τους χωριάτες, μας βασανίζουν... ενώ δεν έρχονται η έρχονται όποτε τους καπνίσει τα πακέτα τα παίρνουν... και αν θυμηθούν κάνουν και κανα τηλέφωνο. άντε καλή ώρα σήμερα 120 Κm, πήγαινε έλα να πάρω το Hatsan ( :D :D :D  οοοόλε )... ΕΛΤΑ & πάλι ΕΛΤΑ.
HW 35 S ole!       
Walther LGR oleole!!

www.pelion-archer.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος GEORGEGR

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2367
Απ: Προβληματα με εταιρειες ταχυμεταφορων ( courier )
« Απάντηση #48 στις: 23 Δεκεμβρίου, 2011, 21:21:09 μμ »
120 χιλιόμετρα για ένα χατσάν είναι πταίσμα :D :D
Καλορίζικο,να το χαρείς.
H αεροβολίτιδα είναι νόσος και μάλιστα ανίατος, χρονία και συνεχώς επιδεινούμενη.
Ο μη spamαριστής πρώτος τον λίθο βαλέτω.

Αποσυνδεδεμένος xenofon

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 723
Απ: Προβληματα με εταιρειες ταχυμεταφορων ( courier )
« Απάντηση #49 στις: 23 Δεκεμβρίου, 2011, 21:54:21 μμ »
Για να σε παρηγορήσω φίλε μου, να σου πω ότι εγώ έκανα σχεδόν 800 km κάθε φορά που ήθελα να πάρω ένα Hatsan.  :D
Να το χαίρεσαι!

Αποσυνδεδεμένος MASTORAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 7115
  • Πας μη Ελλην βαρβαρος
Απ: Προβληματα με εταιρειες ταχυμεταφορων ( courier )
« Απάντηση #50 στις: 24 Δεκεμβρίου, 2011, 08:36:17 πμ »
ΕΛΤΑ,Δαγκωτο. ;)

Τα ΕΛΤΑ ειχαν θεμα αυτες τις ημερες, μεγαλη ουρα και οι υπαλληλοι μειωμενοι οπως και καταστηματα σε μικρες περιοχες κλειστα για εξοικονομηση χρηματων. Ηταν πραγματικα για λυπηση ενας ή δυο υπαλληλοι να πρεπει να διαχειριστουν απο δεματα και δυνταξεις μεχρι τελη κυκλοφοριας και εμβασματα ημερησιως απο εκατονταδες πολιτες που περιμεναν (υπομονετικα τις περισοτερες φορες) στην ουρα.

ΑΟΦΑ

AA S400 MPR FT <<Ενδοξη Ελληνική Σημαία>>
HAMMERLI AR20 FT
FWB 603 pcp
AA S400 5,5
Diana 60 <<by blackxx>>
HW 77 4.5
Umarex 850pcp 4.5

Αποσυνδεδεμένος lionheart

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 503
Απ: Προβληματα με εταιρειες ταχυμεταφορων ( courier )
« Απάντηση #51 στις: 24 Δεκεμβρίου, 2011, 08:43:17 πμ »
Εγω ψηφιζω ΕΛΤΑ COURIER (Τα κοκκινα) σε δυο προσφατες συναλλαγες που ειχα μια απο Κυπρο και μια εντος Ελλαδας.

Αποσυνδεδεμένος drakos320

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 975
Απ: Προβληματα με εταιρειες ταχυμεταφορων ( courier )
« Απάντηση #52 στις: 24 Δεκεμβρίου, 2011, 11:55:41 πμ »
Εγω ψηφιζω ΕΛΤΑ COURIER (Τα κοκκινα) σε δυο προσφατες συναλλαγες που ειχα μια απο Κυπρο και μια εντος Ελλαδας.


Δουλευει ο αδερφος μου εκει.Ειναι θυγατρικη των ΕΛΤΑ,
και υπαρχει αλλο καθεστως . . . . γενικα.
Το να γνωριζεις την αληθεια ειναι ευκολο .
Το να την ακολουθεις ειναι δυσκολο .

L a s e r - Φαλτσετα - Mατσετα - Μπαλτας

Αποσυνδεδεμένος Kyriakos87

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4808
Απ: Προβληματα με εταιρειες ταχυμεταφορων ( courier )
« Απάντηση #53 στις: 13 Ιανουαρίου, 2012, 14:01:38 μμ »
Για να κράξουμε λιγο ακομα την ACS και να ειμαστε 100% απόλυτοι οτι ειναι η χειρότερη ταχυμετραφορική το Σεπτεμβριο εστειλα ενα απλό φάκελο απο Λαρισα για Αθηνα με την ACS γιατι ηταν η μονη ανοικτή εκεινη την ώρα και καιγόμασταν να το στειλουμε. Μετα απο πολλυ φασαρία με τον παραληπτη γιατι δεν του φέρθηκα σωστα σας εταιρια και δεν του εστειλα την απόδειξη με πηρε τηλ μετα απο 5-6 μερες και μου ειπε οτι παρέλαβε με ΕΛΤΑ!!!! :o :o
χωρις να του πω κατι εβαλε σε ενα φάκελο τον προιγουμενο φάκελο (αφου πηρε το περιεχομενο) και μου τον έστειλε. Οταν τον ανοιξα επαθα σοκ και εγω και οι δικοι μου. Ο φακελος ειχε το χαρτάκι της ACS επάνω και επιπλέον ειχε σφραγιδα παραλαβής των ΕΛΤΑ. σε ερωτηση μας στην ACS μας απαντησαν οτι ετσι δουλευουμε. Κοστος φακέλου Λαρισα-Αθηνα με 5 μερες παραδωση 13 ευρω. Τα συμπεράσματα δικα σας.

Pyrgetos Shooting Club


1. Οι ηλίθιοι είναι αήττητοι!!
2. Η συμμετοχή στο forum δεν είναι υποχρεωτική.!!!
3. το καλύτερο αεροβόλο ειναι αυτο που ευχαριστεί τον ιδιοκτήτη του.!!!!

Αποσυνδεδεμένος xdionisis

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
Απ: Προβληματα με εταιρειες ταχυμεταφορων ( courier )
« Απάντηση #54 στις: 13 Ιανουαρίου, 2012, 23:22:44 μμ »
Παιδιά τα επιβεβαιώνω και εγώ όλα αυτά. Με ΕΛΤΑ courier το παιδί χτύπησε 2-3 φορές το κουδούνι και ήταν ευγενέστατος. Στην ACS, πέρα απο το ότι στέλνουν Πακιστανούς σε μια περίοδο που οι Έλληνες πεινάμε, αναγκάστηκα να πάω στα γραφεία τους να πάρω το δέμα...

Αποσυνδεδεμένος Ghostrip

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 176
Απ: Προβληματα με εταιρειες ταχυμεταφορων ( courier )
« Απάντηση #55 στις: 14 Ιανουαρίου, 2012, 01:14:50 πμ »
Μια καλή εναλλακτική της acs είναι τα κτελ. Ναι μεν τρέχεις στο πρακτορείο αλλα και με την acs τρέχεις στο καταστημά της. plus για τα κτελ ειδικα σε αθήνα θεσσαλονίκη? το στέλνεις το πρωι το μεσημέρι μπορεί ο άλλος να το έχει στα χέρια του το φάκελλο, το κουτι κλπ το μεσημέρι.
Morini CM162E, Matchguns MG-2RF, Baikal IZH-46, Steyr LP-10, Feinwerkbau C55, Walther LP300 (sold), Crossman 357, Daisy Powerline 92, Feinwerkbau C62, Matchguns MG-1E,